» »

Kolk te pride tuning?

Kolk te pride tuning?

Steinkauz ::

Mogoče ne najbolj primeren forum, ampak vseeno.
Zanima me kolk kej pride tuning recimo popolnoma navadnega golfa IV v recimo nekaj tekega.
Torej pragovi, gume, mogoče sprednja maska pa spoiler pa brez paint joba/zatemljevanja šip/remusov/urejanja notranjosti. Nimam niti približne predstave tko da vsak odgovor dobrodošel :)

zee ::

2000-3000€. Poglej sem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DimmniBurek ::

A te lahko vprašam kaj boš imel od tega?
Razen to da bo šel avto počasneje, zgledal bo ko ciganski voz, in nasplošno se ti bo dost ljudi smejalo v glavo:D
Kupi si za ta denar avto, recimo M3 ali Accord Type-R ali RS4 ali nekej takega. Se boš vsaj premikal nekam, imiđ pa pride z avtom.
Ker golf bo zmerej golf ;)
IMO je to vse skup bedarija, ne rečem da ga mal polepšaš, recimo pragove in feltne. Če bi jaz mel svoj avto bi prvo zamenjal bremze, pol vzmetenje in nazadnje en pošten turbo gor zmontiral... Avzo bi odzunaj razen felten pustil popolnoma stock.>:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

acheron ::

hehe, burek mas prov,,

jst se vedno smejim iz glasnih golfov, cors, oplov.. heh
http://www.ashy11.net

Steinkauz ::

Sprašujem zgolj informativno, nebi neki blaznih dnarjev vlalgal v to. Budget mam pa vse skupi okol 5500 eurov torej za avto in tuning. No sej sm napisal da ne mislim popoln tuning, lite felte skor obvezno, sam kakšnih bednih pragov pa rajš ne dam gor k pol zgleda precej lol vse skupi. Al naj bodo kul al pa brez :)

bremzzi ::

od kdaj so pa feltne, pragovi, splojlerji, hude barve ipd tuning? zaradi tega avto nič bolj ne gre

Steinkauz ::

Eh ste občutljivi na besede :\
Styling, bo OK?

sidd ::

Kot je burek reko. Jaz bi menjal za imiđ samo felne, pa potemnil šipe če že....drugače pa menjaš zavore, vzmetenje, pa en turbo not. Pol pa takšne frajerčke z super styliš avti, ki nikamor ne grejo, šibaš kot za keks, pa ti gledajo v bremz luči.
Če se že hočeš it kaj ;)
Še pri avtih velja, ni toliko važna zunanjost, kot je važna notranjost. Pa naj še kdo reče kaj če. Kdo pa je dobesedno na pleh vdarjen, pa boh pomej.

lp
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

zee ::

problem pri večini teh modifikacij so legalni papirji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

smilyxx ::

Ja se strnijam z ostalimi, da bi dal več denarja pod haubo kot na zunanjost. Samo če pa ne misliš dirkat, se pa kar podaj v styling vode. V glavnem, jst bi na tvojem mestu dal kakšen športni filter in mogoče zadnji izpušni lonec, da avto mal zadiha in zaprede. Potem mogoče kakšne športne vzmeti (lahko se dajo tut originalne stršat, sam se ne obnese tko k športne), da bi bil avto spuščen za ene par cm. Pa kakšne maksimalno 17 colske feltne (če imaš seveda denar za gume, drage ko žafran). V ostalo pa se sploh nebi spuščal, ker ni lepo če avto ni komplet predelan, ne pa sam kakšen spojler.
Ja drgač pa največji problem je to homologirat, znajo bit problemi oz. kr visoki stroški.

En znanec je imel kle v okolici enga Golf IV VR6, ful body kit, angel eyes, lambo doors, evil look, u podnu,.. Pa je res lepo zgledal, sam če me spomin ne vara ja iz tega avta ratala totalka na enem križišču. Poglej po kakšnih nemških straneh, majo ogromno materiala za VAG.
Save water.
drink beer.

IceIceBaby ::

Če komu paše styling naj pa vlaga v to. V končni fazi večina ljudi to dela za sebe, ne za druge. Mene osebno boli k... kaj si drugi mislijo o mojem avtu, važno, da je meni všeč.

Sicer pa poglej malo po naslednjih trgovinah:

http://www.ustyletuning.com/
A3M (Ljubljana Črnuče)
http://www.fazer.si/

Za kakšnih 1000, 1500€ že dobiš komplet bodykit, feltne so cca 100 do 200€ po komadu, + še enkrat toliko za gume.

in nazadnje en pošten turbo gor zmontiral...


Lol, pol se boš pa zbudu :) Ni to tolk enostavno kot v filmih.

koyotee ::

pejt na mobile.de, poglej za kaksnim vw corradom 1.8 g60, nerabis nic vec stylinga ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

El Barto ::

TUKAJ imaš mal takih stvari (večina se mi jih ne dopade), pa še cene so zraven ...

Jaz na svoji Belli vozim takle komplet.
Avto sem kupil s tem kompletom, ampak je za naše ceste skorajda že prenizek (vsaj za zimo), offroad pa itak ne vozim.:P
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

El Barto ::

Aja pozabil napisat:
Upam, da misliš tudi na vzdrževanje, registracijo in sprotne stroške, ...

Ker se lahko hitro zgodi kaj nepredvidenega in bo "spedenan" avto stal, ker za vzdrževanje je pa dnarja zmankal ... :'(

PS
Alu.feltne so pa itak obvezne za poletje, ker nemorš vozt zrihtan avto na plastičnih (ali celo enih rijastih) feltnah ...:D
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

madmitch ::

Ti se kar veselo loti zadeve, vendar, kot so ti ostali napisali, pazi, da ne boš naredil cirkuškega vozu. Avtomobili so večinoma merejeni tako, da že v osnovi izgledajo kar dobro, če ne boš delal po meri, bo hitro preveč kiča. Tisti golf iz prvega posta je že tak, poleg tega je pa še šlampasto narejen.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

El Barto ::

Ja seveda je pa pri vsem potrebno paziti, da stvar nekako ne presega mej dobrega okusa.
Chrom look feltne na takem avtu so že krepko čez mejo, ker pašejo samo na nekatere avtomobile.
Temnenje šip je treba tudi opravit v nekih mejah, čene itak na tehničnem take stvari zavrnejo, da ne govorimo o kakšnih položnicah policajev (kar pa itak velja za vse dodatke na avtu).
Razna letalska krila, nalimani vstopniki (oviralci) za zrak, nalepke in podobne stvari so pa itak višek traparije...:\
Notranjost tega na slikah je nikakešna, ker kar tko en lcd tam nek na armaturki ni za nikamor, ker imaš precej načinov, kako se lepo stvar pospravi ko ni v uporabi (radio s pomičnim zaslonom, vgradna pomičnega v armaturo, predelava sredinske konzole, vgradnja v senčnike, za zadaj vgradnja v naslonjala prednjih sedežev,...) - če že hočeš imet lcd naj se tudi nekako sklada z notranjostjo in naj preveč ne izstopa ter ovira.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Vikking ::

Kot je burek reko. Jaz bi menjal za imiđ samo felne, pa potemnil šipe če že....drugače pa menjaš zavore, vzmetenje, pa en turbo not. Pol pa takšne frajerčke z super styliš avti, ki nikamor ne grejo, šibaš kot za keks, pa ti gledajo v bremz luči.

sidd: pol si se pa zbudu. A misliš če boš turbota vtaknu da boš pol šibu k keks. Kot prvo moreš kupit avto taprav v katerega boš vtaknu turbota, potem pa zamenjat veliko stvari na samem motorju, izpušnem sistemu, da ne govorimo o pregrešno dragi elektroniki...Mislim da si preveč gledu risanke ala f&f, najboljš da kr mal NOS-a vlije v tank pa bo šlo ko sveta marija, mal bo vijaku ven pometal...:D

sicer pa 5k€ na enga golf-a IV ... phiu škoda denarja.

Steinkauz ::

Link sm dal sam tko no za približno predstavo, na pravim da hočem enakega. Pravim da nimam keša za nek blazn totaln tuning/styling avta :\
Drugače pa ni nujn da kupim golf 4, razmišljam še o hondi civic, audi a3, magane coupe...
Drugo mi je bl bljah...
Golf pa audi a3 lahko preživim sam z feltnami pa mogoče znižanjem mal. civic pa megana(pocen je pa daš pol keš lahko v rihtanje) je pa skor mus še pragove ker sta mi drugače bl tako tako...
Oziroma če mi predlagate kak pameten avto k je recimo do 5000eurov kr na plano z njimi.

EDIT: Civic ne celilca :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

IceIceBaby ::

Hondo Celico boš pa pomoje dolgo iskal :D

suntrace1 ::

Opel Calibra - dobiš za male pare, pa lahko zmečeš nanjo najmanj pol tone kita :D

Steinkauz ::

No od letnik 97 naprej :) pa do 1.8 največ k ne serjem keša :P
EDIT:
Roverčki se mi kr dopadejo:
Kej tazga:
400 turbo diesel
25

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

Tac20 ::

Kupi M3 za ta keš, pa ne rabiš nič pedenat, šlo bo pa mimo večino napedanih cliotov in golfov itd:D

BMW m3

Aja 96' letnik, no pa vseeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

IceIceBaby ::

M3 je v najvišjem razredu zavarovanja, kar za mlade voznike ni ravno plus (cca 1500€ za registracijo), poraba je ene 2x višja kot pri teh 1.6, 1.8 mašinah, že sama menjava olja pa stane toliko kot cel veliki servis na kakšnem golfu (6 litrov Castrol TSW olja = preko 150€)...

Potem je pa tukaj še 280 oz 320 konjev in zadnji pogon, ki v povezavi z neizkušenim voznikom in malo mokro cesto ponavadi nima nič kaj lepih posledic.

Steinkauz ::

Ja BMWji so kr kul ja, sam m3 so mal dražji kot tale na linku(vsaj na avto.net)
No pa še kst je lepo povedal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

IceIceBaby ::

Tudi to je res ja, verjetno je tole fake.

Imaš pa varjanto da za 5k kupiš eno lepo 318 ali 318is, lahko tudi coupe. Za tak denar bi moral dobiti zelo lepo ohranjen primerek zadnjega letnika (1996, 1997) s kar nekaj opreme.

Steinkauz ::

Ma en kolega bmw 318ko letnik 96, po videzu je kul, sam mu kr kuri benz pa tut notranjost mi je bl tako tako, tko da bmwje, čeprav so lepi, rajš pustim pr mir.

chucki ::

Pa ta na linku ni m3 ampak 318is......Pa pobi vlk se se morte naucit v avtih ker vzdrzevanje take mrcine pride povprecno 150-200k na mesec ce hoces da bo v top stanju. Mal preberte forume kjer lastniki teh avtov pisejo kako je. 280km pa zadnji pogon za zacetnika je smrt.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

IceIceBaby ::

150 do 200k sit je pomoje malo pretirana številka.

- 1500€ za letno registracijo (mladi voznik brez bonusa)
- 500€ na leto za servis in morebitna popravila
- 500€ za komplet dobrih, 17" gum

To je dobrih 200€ na mesec. Tudi če zraven vračunaš še za 1500€ bencina (recimo okoli 15kkm +- nekaj tisoč) je to še vedno krepko manj kot si napisal.

Res pa je, da je vseeno precej dražje kot kakšen golf tdi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
48589395 (21740) PARTyZAN
»

Katera platišča?

Oddelek: Loža
181663 (1317) joker16_7
»

Nakup rabljenega avtka.

Oddelek: Loža
323324 (2499) globoko grlo
»

Kateri kabriole svetujete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10111321 (9800) Dekinio
»

fiat bravo 1.4 sx

Oddelek: Loža
355261 (4704) stromar

Več podobnih tem