» »

Preizkusite Visto v brskalniku

Preizkusite Visto v brskalniku

Microsoft - Pri Microsoft Slovenija so, med drugim, za promocijo Windows Viste izdelali stran, na kateri lahko preizkusite Windows Vista namizje kar znotraj svojega najljubšega brskalnika. Vse kar rabite je WPF/E vtičnik za vaš brskalnik, kar pa ni prevelika težava, saj zadeva deluje na najpopularnejših platformah. Bolj kot sama predstavitev Viste, je stran zanimiva kot predstavitev zmožnosti Microsoftovega Windows Presentation Foundation/Everywhere vtičnika, s katerim nameravajo resno mešati štrene Adobejevemu Flashu. Sicer plugin trenutno deluje samo še v Internet Explorerju in Firefoxu na Windowsih in Safariju v MacOSu, verjetno pa bomo v bližji prihodnosti opazili še podporo za katere druge brskalnike in morda celo operacijske sisteme.

Skupaj z izidom Viste pa je Microsoft Slovenija tudi začel z natečajem, ki sliši na ime Vista Frix (podrobnosti najdete ravno na zgoraj opisani strani), na katerem bodo nagradili vse tiste, ki bodo poslali najboljšo fotografijo, design majce, filmček, lastnoročno ustvarjeno glasbo ali pa celi spisali svoj gadget za Vistino stransko vrstico. Po besedah predstavnikov Microsofta, bodo zmagovalci odšli obteženi z Zunei, Xboxom 360 ter licenčnimi kopijami Viste.

43 komentarjev

]Fusion[ ::

Meni malo zašteka če kaki program zaženem :P

Drugače pa ful kul zadeva :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

bbf ::

zakaj jest ne najdem?

Gwanaroth ::

Na screenshotu se vidi: www.windowsvista.si

Nic posebnega.. le malo bolj dovrsena flash animacija.
Lights often keep secret hypnosis..

cojss ::

www.windowsvista.si

Meni tega v Operi nikakor ni uspelo zagnat, ker se je vedno sesula.

bbf ::

to ni flash animacija.

Gwanaroth ::

Nisi me razumel.. hotel sem rect, da se da taksno stvar naredit tudi v Flashu. Da ni neka dejanska preizkusnja Viste, kot govori naslov novice, ampak le kratka predstavitev v obliki uporabniskega vmesnika.
Lights often keep secret hypnosis..

sverde21 ::

Ja stvar bi se dal naredt v Flashu, ampak potem M$ nebi mogu prit do podatkov o vašem računalniku...
<?php echo `w`; ?>

keber ::

Sramota, da stvar, namenjena za slovenski trg, ne podpira šumnikov.:\

Makaron_hater ::

To je ena izmed največjih bedarij daleč naokrog.

trnvpeti ::

se vidi na kam ciljajo
sminko :)

cojss ::

Nisem prebral do kraja, ker mi dol visi za WPF/E. In tudi nisem pričakoval, da se bo brskalnik sesul, če ni podprt. Way to go, MS. Sama predstavitev pa je samo pripomogla k odločitvi, da na mojem računalniku ne bo Viste.

ganzi ::

Ko je že govora o Visti, me zanima ali v Visti delujejo vse aplikacije ki so delovale v XP?:\
LP

Highlag ::

A komu tole še deluje? Meni je namreč nenadoma nehalo delati in dobim odgovor, da stran ne obstaja. :(
Never trust a computer you can't throw out a window

-_- ::

Stran dela sam v linku je ena črka narobe napisana. povezava

Looooooka ::

v flashu bi rabu 6x vec dela =)

Matrin ::

Loo...oka ti si ga že sprobu? Pa ma ta stvar sploh kaj šans proti flashu? Ker tudi če je boljša, kar sem jaz malce skeptičen, čeprav ga še nisem sprobal, bo flash zelo težko izriniti. Je pa precej nepijetna stvar, še en plugin ko ga bom rabo dol vlačit.

BluPhenix ::

Uporabljate brskalnik Mozilla Firefox verzija 2, za prikaz pa bi potrebovali vsaj:

* Microsoft Windows XP SP2 in
* Internet Explorer 6, 7 ali Mozilla Firefox 1.5, 2.0



Matr so pametni ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

[MYTiX] ::

Za programerje je precej boljša, saj je delo za WPFe zelo podobno delu za desktop aplikacije.
Edino kar Flash rešuje, če primerjamo sami tehnologije in ne razširjenosti, je zelo dober "IDE" za delo s Flashem. Saj ActionScript je tudi vredu, ampak Flash nam ne nudi ničesar za server-side, torej moramo server-side aplikacije itak spisat v eni drugi tehnologiji (php,.net,python,ror...).
Pri WPFe pa delamo vedno z isto tehnologijo. To pa pomeni, da potrebujemo manj "različnih vrst" programerjev. Kar pomeni manj stroškov in večji pregled nad celotnim dogajanjem.
podpis

Kekec ::

krho ::

Once running the Vista OS, I learned that my system had a 2.8 score (this is the lowest score of all the different metrics it uses do measure the total performance of the host computer). Even though the machine in question was equipped with an AGP nVidia 6800 sporting 512 MB it scored 2.8 on desktop graphics and that seems to be insufficient to run Aero.
Podobno M$ju
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tr0n ::

2.8 je dober score in primerem njegovem sistemu.

3p ::

krho, tron: sicer ne vem, kaj ima to hypanje strojnih zahtev viste opraviti s tokratno temo, ampak 2.8 desktop grafična zmogljivost ni normalna za 6800 in to pomeni, da ima tip nekaj konkretno narobe z računalom ali pa mu manjkajo kaki gonilniki (kar je čudno)... Ali pa špila trola.

Tr0n ::

Saj v oceno ni vsteta samo graficna kartica, ampak celoten sistem, dostop do diskovja, pomnilnik, hitrost pomnilnika itd. Se pravi odzivnost in sposobnost sistema v uporabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Mavrik ::

Beri kaj piše. Tip je dobo 2.8 za graphics performance. Precej očitno bi rekel da ma nekaj driverje pokvarjene ali pa je Aero debilen.

Sicer pa tudi jaz dobim manjši Aero score kak pa gaming graphics performance....
The truth is rarely pure and never simple.

Ethical ::

guni k mate krekane winse, Vam tole zagotovo ne bo delal:\
Unigraphic NX4, ME10.45 powered by AMD Opteron 165 DC, GPU X1900XT-R580

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ethical ()

MrStein ::

saj zadeva deluje na najpopularnejših platformah.

Aha, torej na Windows, Windows in Windows ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kriko1 ::

To mene tudi zanima kako ta vstavek namestit v linuxu, glede na to da deluje deluje na najpopularnejših platformah.

darkolord ::

kriko1: ja, linux to ni :P

Tr0n ::

Saj, tudi ce gre samo za graphics performance je 2.8 za ze kar nekaj let staro 6800 vec kot dovolj.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

"Vse najpopularnješe platforme" so očitno XP+SP2 (in pa eventualno W2K3). Jaz, ki sem na nepopularni, obrobni in sploh tehnološko zaostali platformi W2K, si pa tega ne morem ogledati. Klinc, če nočejo pridobiti stranke, pa nič (pa Open GL naj za nas, CAD uporabnike pošlihtajo)....

LP

Jože

Mavrik ::

Zanimivo, jaz sem slišal da kar se tiče CAD aplikacij ni neke panike, še posebej če izklopiš Aero.

Tr0n: 2.8 za 6800 ni normalno, kakorkoli gledaš. Še posebej če upoštevaš da je dobo normalen rezultat za gaming performance.

EDIT: Nemaren lapsus.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Gambino ::

Jst bi samo tolk napisu glede viste, ki sem si jo naložil na comp. Vista je verzije bussnis in sem jo pobral iz msdnaa (za študente). No preidimo na bistvo. Z samim izgledom sem zadovoljen, tudi z gonilniki nisem imel velikih težav (razen audio gonilnikov), ki pa sem jih po uri iskanja le dobil. Večinoma programov dela, mislim na tiste, ki so tudi za XP. Np glavne stvari, ki pa me motijo so, da mi, ko končam pogovor prek skaypa resitira računalnik. Naslednja težava je brskljalnik Firefox, ki ni delal tako kot je treba. In še kar nekaj stvarije, ki bi jih moral Microsoft že pred izidom popraviti. No po nekaj dnevnem testiranju sem se odločil, da si naložim nazaj stare XP-je in počakam na popravke Viste. No po forumu sem še zasledil, da jih ima ogromno težave z gonilniki za nvidio. No to sem napisal zato, da se Viste še ne izplača nabaviti oz. jo inštalirati na comp.

krneki0001 ::

P3- xeon 550 - evo performance na zelo stari mašini. Zato ker imam slabo grafično imam skupno oceno 1, če bi dal drugo grafično bi imel oceno 1.9, kar pa je za IBM Z-PRO iz leta 1999 odlična ocena. Torej vista vseeno ni tako požrešna. Pa sedaj sem malo servise poštimal in malo izklopil še ostale bedarije, ki jih ne potrebujem za delo in mi rabi samo še 260Mb rama za normalno delovanje v mreži in priklopljeno na net.
windows experience index:
procesor 1.9
ram 1.9
Grafika aero 1.9
grafika za igre 1.0 - tole me mal zajebaa, drgač pa ni hudega
disk 3.9 - odlična zadeva - scsi ultra2wide - 80Mb prenosa

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

se pravi, po vista indexu, je boljs imeti sata2 disk, kot pa scsi ultra2wide?

krneki0001 ::

Ja sata2 je hitrejši od ultra2wide. Ampak ultra2wide je stara zadeva(iz leta 1999), zdej imaš ultra160 in ultra320, ki imata 160 in 320mb prenosa.

trnvpeti ::

in kolk ima sata2 prenosa?

krneki0001 ::

Pomoje da mora imet vsaj 133mb.

trnvpeti ::

in index, kolk pokaze

krneki0001 ::

Ne vem, imam samo scsi diske in ata 133.

Fantje dejte index povedat, tisti ki imate sata2 diske.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

sata - 150MBps - ?
sata2 - 300MBps - ?
ata - 133MBps - ?
ultra2wide - 80MBps - 3.9

Mavrik ::

Prenosniški Hitachijev trdi disk na SATA (34 MB/s average prenosi, 114 MB/s burst) -> 4.5
The truth is rarely pure and never simple.

Pesimist ::

kaj ta program tudi demonstrira razne crashe in hange? :D

MrStein ::

nizka ... >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pr visual studio

Oddelek: Programiranje
131557 (902) rustypac
»

Visual Studio 2008 in .NET Framework 3.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
608741 (6881) darkolord
»

Ponovni pogled na Microsoftov Surface

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
173923 (2950) Tilk
»

Microsoftova alternativa Flashu - Silverlight

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
273689 (2730) Bramac ^^
»

Kaj sledi Visti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15714489 (8847) CCfly

Več podobnih tem