» »

Pomoč pr visual studio

Pomoč pr visual studio

nikola tesla ::

Sm zelo svež v tem poslu in mam kr neki dela s tem. Z neta sm pobral microsoft visual studio 2005 in sm provu nardit html stran ki vkjučuje en preračun toplote. Gre za majhen opis postopka izdenave strani pod tem pa naj bi bilo demonstriran izračun(java script). Če me je kdo razumo hvala bogu ker jast se ne spoznam kej fajn. Rabu bi kakšne napotke, pomoč, navodila, karkoli koristnega. To rabm naložit na tuj ftp kot html
  • polepsal: Mavrik ()

upirna ::

Kar zapri visual studio in vzemi v roke kakšno knjigo o html oz. vsaj uporabljaj kakšen program, kot je npr. Macromedia Dreamwaver.

Visual Studio ni ravno najboljše orodje za tvoje delo.

Če nimaš veliko ti lahko naredim tudi jaz(zaston). Sam malo podrobneje napiši.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

nikola tesla ::

ja lahk provaš sam pust mail da ti pošlem
Hvala

upirna ::

uros.pirnat[afna]gmail.com
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

rustypac ::

Pozdrav!

Bi mi prosim pomagali kako naj shranim slike v visual studio...
Se pravi sedaj imam nastavljeno pot do mape v kateri imam slike, samo če pa zaženem program na drugem računalniku, mi pa ne dela, ker ni slik. Sedaj pa bi rad, da bi te slike nekot pripel v program...

Hvala!

klemen93 ::

Slike moraš dodati v Resources.
Če delaš aplikacijo v windows form, slike najlažje dodaš na način, da v form dodaš PictureBox in klikneš gumb v obliki puščice, nato pa klikneš Choose image.., nato pa importaš slike, ki jih želiš uporabiti v programu.

Mitja Bonča ::

Lahko narediš tako kot je rekel Klemen, lahko pa uporabiš OpenFileDialog metodo, in dodaš filter samo za slike (bmp, jpg ...).

rustypac ::

sem zrihtal malo po drugačni poti...
Project >> Your Project Properties >> Resources >> Create A Resource File

drugače pa hvala vseeno

lp!

rustypac ::

pozdrav!

Mogoče kdo ve kako bi naredil, če naprimer spreminjam velikost formu, bi rad da se mi vse skupaj spremeni, recimo zmanjšam form, hočem da se vse skupaj pomanjša glede na velikost forma. Velikost forma se ne spreminja v programu ampak takrat ko prevedem...

Mitja Bonča ::

ČE bi rad, da se komponente samo pomikajo gor/dol ali levo/desno, uporabi Anchor lastnost na vsaki komponenti. Ampak s tem ne boš rešil problema da se spreminjajo tudi same velikosti komponent. Za kaj takega boš pa moral sam spisati kodo, ki ti bo spreminjala velikost komponent - na žalost, ali pa na tvoje veselje. Se boš naučil kako se to dela. Odločitev je tvoja, načinov je neomejeno.

Ericssony ::

@rustypac: če bi za UI uporabil WPF namesto WinForms bi bilo to zelo enostavno...

rustypac ::

Mitja --> hvala, se mi je zdelo da bo nekaj takega ja
Ericssony --> bi mi lahko malo razložil, za razliko med Windows Forms in WPF aplikacijo, prosim? Sem bol začetnik v vsem tem in v WPF še nisem kdaj delal...

Ericssony ::

@rustypac: WPF (Windows Presentation Foundation) je "naslednik" WinForms. Najbolj enostavno ti razložiti razlike bi bilo: to kar nimaš/pogrešaš v WinForms imaš v WPF in še mnogo več.
Več si pa preberi tukaj:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library...
Windows Presentation Foundation @ Wikipedia

Minus za začetnike: strma krivulja učenja >:D

rustypac ::

Pozdrav!
Mi lahko pomagate.. Naprimer narišem črto, in koordinate shranim v List, ki dobi noter konstruktor iz drugega razreda. Sedaj bi pa rad dostopal do teh koordinat, in me muči ker nevem kako naj dostopam do njih.

Primer:
public List<ShraniKoordinateInImeLika> Lik = new List<ShraniKoordinateInImeLika>(); // list dobi not razred v katerem je konsturktor

gr.DrawLine(svincnik, stisnjenGumbX, stisnjenGumbY, spuscenGumbX, spuscenGumbY); // narišem črt
ShraniKoordinateInImeLika shrani_crta = new ShraniKoordinateInImeLika(crta, stisnjenGumbX, stisnjenGumbY, spuscenGumbX, spuscenGumbY);
Lik.Add(shrani_crta);  // koordinate shranim v list


sedaj bi pa rad dostopal do tega..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c#] združitev scroll bara in panela ali podobnega gradnika

Oddelek: Programiranje
71504 (1268) darkolord
»

winform proti wpf

Oddelek: Programiranje
151575 (1139) norcuron
»

[Visual C++ MFC] Spin control

Oddelek: Programiranje
51329 (1134) roba87
»

[c#]utripanje forme

Oddelek: Programiranje
5778 (683) Ericssony
»

C# GUI literatura za začetnika (imam osnove v C++)

Oddelek: Programiranje
5955 (902) Ericssony

Več podobnih tem