» »

win2k server pro & vga driver

win2k server pro & vga driver

matic ::

Poizkusam namestit VNC (Virtual Networking Computing) na server (win2k server pro). Pri FAQ od VNC pise da obicajen VGA driver rad dela probleme - in res je. Graficna na serverju je trident 1024k :) - in win2k jo prepozna kot VGA kartico in je mozno maximalno 800*600 z 16 barv. Rad bi dal driver vsaj od kake SVGA kartice - pa tudi ce bo slabse delal kot ta.. samo problem je da sploh ne morem ne odstranit ne nic tega VGA driverja, v Device Managerju sploh ni graficne kartice napisane..

KAKO SPLOH LAHKO ZAMENJAM DRIVER????

tnx!

andrej ::

1. w2k Server pro ne obsta. Obstajata posebej w2k server in w2k pro.
2. driver updadas tako, da v device managerju, righ click na driver in potem update driver.
3. zakaj ne uporabis kar vgrajeniega Terminal Serverja, ki je na pocasnejsi povezavah hitrejsi od VNC-ja?

matic ::

1. w2k server obstajajo 3 variante - res pa nisem ziher al je pro al kaj je, sploh pa ni vazno - je w2k server.

2. fora je ravno v tem da nimam nikjer te moznosti "update driver" edino kar je tam kjer bi to moralo stati sta gumba "start" in "stop" in samo stop je mozen - ki pa ni efeketa. Ce ne verjames ti lahko nardim prtcsr... nisem jaz tako butast.

3. za Terminal Server nevem nisem toliko brskal sploh se o tem... kako pa pridem do njega!??

Hvala za pomoc!!!

andrej ::

1. strezniske verzije so Windows 2000 Server, Advanced Server in DataCenter Server.
2. Device Manager, right click graficno kartico, Propertied, Driver tab in potem kliknes Update Driver -> tretji gumb z leve.
3. Add/Remove Windows Components -> Terminal Services.

matic ::

andrej, fora je ravno v tem da v device managerju sploh ni graf. kartice notri!!! Do nje pridem edino cd pridem do display propertis in tam ko stimas res. in col.depth je advanced in adpater in tam potem gump properties, kjer je so potem na vrhu 3 mape prva je tista standardna - kjer pise ce je z napravo karkoli narobe, zadnja je tam kjer lahko stimas irq itd zadeve - kar je vse disablano - tudi fnj, kjer izberes da sloh nastimas manual in pa srednja mapa je tam kjer je obicajno "update driver" in "re-install dirver" - a tukaj je problem - tega ni! Je samo "start device" <-disabled in "stop device" gump <- kar prvic vidm!! Bom poizkusu narest prtscr! Bom pa poizkusu tut graf. zamenjat, da vidm kaj se zgodi...

Glede Terminal Services kaj pa potem rabim na odjemalcevi strani?? S cim se sploh potem connectam tja? kaj ce imam na odjemalcu win98?

TNX za vso pomoc!

andrej ::

v device managerju mora bit graficna. cetudi samo vga.

za TS rabis samo poseben klient program tsclient, ki ga najdes na w2k cd-ju. lahko pa z neta potegnes tsac, s katerim lahko uporabis kar browser za remote dostop.

matic ::

ooo Andrej.. HVALA!!! zadevo sem sprobal in res deluje super hitro.. samo dela pa precej drugace kot sem si predstavljal!

VNC npr. dela tako da prav opazujes cez oci tistega ki sedi tam za racunalnikom, med tem ko se tukaj prijavis kot cisto svoj klient.. kar je po eni strani se boljse.. samo jaz sem nameraval zadevo uporabit ravno zato kdaj, da ce tisi ki je za recunalnikom ne zna naprej da vskocim na pomoc... no to zlasti rabim na ostalih racunalnikih po mrezi - ker mi deluje VNC. Ampak mimogrede - ali je to z TS sploh mogoce ?
In pa.. nevem nisem se pogledal, ali je TS mozno namestit tudi na win9x? Na win2k pro verjetno je(!?), winXP pa tudi vem da imajo nekaj takega zraven - ker to full reklamirajo .. je to ta ista zadeva (TS) pri winXP?

se 1x hvala za vso pomoc.. tisto z graf. pa sem za1x kar opustil, ce pa ne verjames pa ti res lahko nardim printscreen!

matic ::

aja se tole, ce se kdo spremlja to temo

Potem ko TS uspesno (ze po zgoraj navedenih navodilih) namestite na server je tukajle kako lahko hitro namestite tscleint na klientovi strani:
http://www.microsoft.com/windows2000/te...

andrej ::

1. XP vsebujejo poseben Remote Assitance s katerim lahko ljudem okoli pomagas. Mora pa biti na obeh straneh XP. z TS v w2k tega ne mores cisto naredit.
2. TS ne mores namestit na win9x. Lahko samo namestis klienta s katerim lahko iz win9x upravljas w2k masino.
3. Remote Desktop v XP uporablja enako tehnologijo kot TS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47029287 (12721) darkolord
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607234 (5790) krneki0001
»

Primerjava varnosti: Windows vs. Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
866213 (6213) Mavrik
»

Trident graficn v win2k (server)

Oddelek: Programska oprema
6764 (700) matic
»

Terminal Services???

Oddelek: Operacijski sistemi
451979 (1586) andrej

Več podobnih tem