» »

Kje dobiti solidne letne gume in seveda katere vzeti ?

Kje dobiti solidne letne gume in seveda katere vzeti ?

1 2
3
»

Brane2 ::

Šele zdaj sem poštekal del zajeba.

Višja kakovost = nižja ocena.

Poleg tega, vsaj del obrabe je posledica bolj oprijemljivega materiala.

Poleg tega, manjši prečni akvaplanning imajo gume "z obroči". Pa ziher je še kaj.

Če prav razumem, supernizka obraba nima pomena pri avtih, ki naredijo manj km, ker guma postane prej trda.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

jrko:

Toyo Proxes so bolj dirkalne gume, ki jih za svoje dimenzije ne bom dobil ( 185/60 R 14 in 175/65 R 14 )...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Mogoče bo koga zanimalo:

Med brkljanjem za podatki o gumah sem naletel na tole stran:
CAR BIBLES

Zaenkrat sem prebral samo Wheel & Tyres bible in našel že tam kupe dobrih informacij. Od osnov tipov gum, preko tega kaj lahko razbereš že iz oblike kramponov in opisa kompromisov, ki jih lahko pričakuješ od določene gume, do recimo razloženih VSEH označb na gumi, njihovem pomenu itd. BTW je gor razpredelnica mednarodnih oznak za točno tovarno izdelave gum itditd.

Zelo informativno, vsaj IMHO.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, odločil sem se za Continentalove PremiumContact 2 za obe dimenziji: 175/65 in 185/60, vse za R14 feltno.

Teško jih pa najdem, sploh za prvo dimenzijo.

Če kdo pozna kak dober naslov, se priporočam.
On the journey of life, I chose the psycho path.

barakus ::

Sem kliknil na Branetov link, pa povezava do clanka o gumah ni delala, majo en typo, tale link dela: http://www.carbibles.com/tyre_bible.html

Brane2 ::

Sem vzel Michelinke- "Energy Saver" za Corso 175/65-R14.

Prvi vtisi-super. Stvar daje feeling, da se "prisesa" na mokro cesto. Kot da bi ustvarjalo nek vakuumski efekt v kanalih.

Ne pravim da je res- le ta feeling mi daje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Isotropic ::

fulda
cak, zdaj si ze menjal gume al kako?

Brane2 ::

Ja. Stare no fotrovi Corsi so bile že smrtno nevarne.

Sedaj so že dobili v štacune prve letne gume in se mi ni dalo več čakat.

Zimskih praviloma ne jemljem, ker tu zima ni problem. Za tisth par dni na zasneženi cesti so tudi letne več ko zadosti dobre, v vseh ostalih pogojih pa rulajo. Za koga, ki pozimi rine v neke težke hribe, ne rečem. Jaz jih ne rabim.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

flipflop ::

Jst jih lani skoraj nism rabil, letos ko je pa fajn zima pritisnila, sm pa kr dost vesel da jih mam. Letne so pa tud izrabljene že. Pa glede na to, da jih mam pol 4 sezone, ni tak grozn strošek. Bom pa verjetno vzel kaj od Dunlopa, prejšnje letne so njihove, zimske tud, pa sm zelo zadovoljen.

Steinkauz ::

Jst mam letne bridgestone turanza er300(16col, 205/55) pa so tko no... Relativno ok, sam nism neki full navdušen.

Sm pa totalno navdušen nad zimskimi dunlop ultra grip 7+(15col, 195/65). OMG kako je to huda guma. Full lepo se drži na snegu, še po mokrem je skor bolša od letnih.

Drugač letne mam še za to leto, drugo leto pa bo treba v nakup ja. Sam ne bojo er 300...

Brane2 ::

flipflop je izjavil:

Jst jih lani skoraj nism rabil, letos ko je pa fajn zima pritisnila, sm pa kr dost vesel da jih mam. Letne so pa tud izrabljene že. Pa glede na to, da jih mam pol 4 sezone, ni tak grozn strošek. Bom pa verjetno vzel kaj od Dunlopa, prejšnje letne so njihove, zimske tud, pa sm zelo zadovoljen.


Pa ravno letos je blo fajn. Na fotrovi Corsi sem imel ene brezvezne M+S gume, ki so bile smrtno nevarne, v nasprotju s Pirelli P6 letnimi na Astri, s katero sem se čisto fino fural okrog in nisem imel kakorkoli feeling, da drsim bolj kot kdorkoli drug v povprečju.

In to za cela dva dni v letu, kolikor je bilo to bistveno. Poleg tega, resno se mi ne da imet še enega kompleta gum in pljunit bodis €30 vulkanizerju za vsako premontažo ali pa imet zimske na svojih feltnah.

Poleg tega, če bi hotel večjo varnost na cesti, bi jo imel z 2x pogostejšo menjavo letnih gum namesto nakupa zimskih.
Itak so primernejše 90% časa...

Pri nas zima enostavno ni tak faktor, da bi vsaj pri meni zahtevala zimske gume.

Sem šel za probo na par tud z novimi Michelinkami okrog v hudem nalivu, pa so se vsi okrog mene vlekli ko penzionerji.

Zdaj mogoče imata Fulda in Continental agresivnejši model, a meni je vsaj za dizel Corso tole čezinčez dost, sploh če stvar pokaže svojo majhno porabo tako goriva kot gume.

Za Astro ne rečem, mogoče bom razmislil o tem.
On the journey of life, I chose the psycho path.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28781137 (51919) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
382102085 (74498) gruntfürmich
»

Zimske gume Vredestein Wintrac (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10317127 (11662) SuperVeloce
»

katere gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509295 (8275) Pyr0Beast
»

Ketere letne gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013482 (11853) tengo

Več podobnih tem