» »

Geforce 8800 gts

Geforce 8800 gts

meandmouse ::

Nameravam kupit grafično kartico geforce 8800gts. Zanimam me od katerega proizvajalca naj jo kupim,ali sploh obstaja kakšna razlika?Opazil se samo razlike med pomnilniki gddr3 in ddr3 oz. je to enako.?
Zanima me tudi mnenje o ati grafičnih karticah v istem rangu.
Se sploh splača kupiti 8800 gts?

HVALA

joker16_7 ::

Vprašanje (1); kupiš lahko od katerega koli proizvajalca. Nekih bistvenih razlik ni razen če opaziš da je katera grafa od nekega proizvajalca nekoliko tovarniško nastavljena na višje frekvence. Te grafične so od teh firm ponavadi nekoliko izboljšane (1-2%) glede izdelave in ne predstavljajo nekega bistvenega pomena, ker se jih večina tako ali tako drži prvotno določenih frekvenc. Te grafe pa so panavadi tudi kakšen tisočak ali dva, morda 3 oz. se opravičujem, 5-15 EUR dražje (ravno zaradi prej omenjenega razloga).
Vprašanje (2); povsem enako (GDDR3 ali DDR3)
Vprašanje (3); ATI še trenutno nima konkurenčnih graf 8800GTS in 8800 GTX.
Vprašanje (5); Če se splača?:D Hehe, to je zelo subjektivno vprašanje. Grafika je zagotovo špica, je ena prvih graf ki originalno poganja DX10,... Ima še več drugih koristnih izboljšav. Vendar je cena kar visoka, zato je za ta denar možno dobit skupaj z grafo malo nižjega razreda še kakšno kul komponento. Tako da res ne vem. Če imaš dovolj denarja si jo kar kupi. Lahko pa povem, da še sedaj (v mislih mislim še vsaj pol leta) kar lep čas ne bo tako kvalitenih driverjev te grafe, ki bi ti uspeli iz nje iztisniti vso moč in kvaliteto. Ko pa bodo, bo pa grafa ZAŽIGALA. >:D

Premisli in se odloči, kar se da dobro.........;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

asus ::

Joker glede vprašanja 3 mislim, da se malo motiš x1950xtx je konkurenčna 8800gts, je pa res da nima dx10 podpore+ kup ostalih bombončkov, ki jih prinaša nova generacija grafičnih kartic.

joker16_7 ::

Ja no. Malo imaš prav. Čeprav mislim da je trenutno DX10 bolj pomemben kot nekaj točk več v PCMarku......:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

asus ::

Se strinjam in bistveno se bolj splača dx10 vzet, sam pač moral sem te popravit ker dejansko v dx9 8800gts ni kaj dost hitrejša , ubistvu je celo v več primerih x1950xtx hitrejša;)

Mr.B ::

Oslarija.
Grafična ima težave z matičnimi ploščami, ker ni certificerana za PCIE vodilo.
Grafična je v DX9 tako CPU odvisna da če ravno ne igraš na nekih ultra resolucijah tam 1920x1080 in višje se sploh ne splača kupovati, ker ni kaj dosti hitrejša od grafičnih ranga 300€, prav tako rabiš dobro matično, rame, ter kvaliteten napajalnik za 100€+ S kakšnim LC power si ravno ne boš pomagal.

Pa kolikor kaže za Visto še ni gonilnikov, in naj bi prišli konec meseca, zato ne morem trditi da je grafična DX10, čeprav p specifikacijah bi morala biti. 64bitnih gonilnikov ne bo še dolgo, mogoče spomladi, tako da moraš uporabljati 32bitno Visto. Pa seveda če ne misliš kupiti Viste, je nakup te grafične danes nesmisel.
Seveda boš pa IN, ker maš Dx10 grafično…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

meandmouse ::

Hvala za nasvete.Iz vaših odgovorov sklepam, da je trenutno boljši nakup 7900gt+kaka komponenta, ker kot pravite ni še takih iger in drugih stvari s katerimi bi lahko iztisnil maximum iz 8800.

meandmouse ::

Še eno vprašanje imam ali je boljše potem kupiti 7950gt z 256mb ali z 512mb pomnilnikom.

Mr.B ::

Odvisno od resolucije. Če boš igral na ali nad resolucijo 1600x1200 potem 512 MB, drugače 256 MB.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

joker16_7 ::

Poglej. V tem rangu je bolje kupiti z 512MB, ne glede na to na kateri resoluciji igraš. Ker to se ti bo pri vsaki igri poznalo tudi če maš npr. samo 1280×1024. Le vzami verzijo z 512MB in doplačaj tistih nekaj 10 EUR.......;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

meandmouse ::

Hvala mislim,da bo 7950gt 512mb ta prava.

asus ::

Premisli še o x1950pro, res da je samo 256mb ampak je bistveno cenejša in se lahko primerja z 7950gt

Shegevara ::

uf ne. x1950pro so naredili kot pristavljen lonček 7900GSki mar ne?

Orbit89 ::

Kaj pa Enermax 500W bo zadosoval za tole grafo?

LP

joker16_7 ::

Seveda bo zadostoval. To je zelo kvaliteten napajalnik, ki lahko poganja SLI varianto te grafe in še Kentsfielda povrhu (navitega>:D ).....;)

P.S. Raje vzami 7950GT in se ne zanašaj preveč na ATI-jevo zverinico, ki je v nekaterih delih statistike res boljša, ampak dodatnih 256MB vse obrne. Poleg tega pa; STATISTIKA.....mislim :D :D To ti ne pove veliko in pomaga tudi malo kdaj..........:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Drugače Asus..............dobra primerjava..................;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

No kdo jih trosi? Jaz mogoče? Eni pač se ne spoznajo najbolje, in kaj zdaj? Saj za to pa je Slo-tech...da pomagamo uporabnikom in jim pomagamo rešiti različne probleme. eni vejo več, drugi manj in to ne velja samo za računalniške stvari temveč tudi za vse vsakdanje stvari.......;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

strumf666 ::

kar se napajalca tiče: 8800 gts ima po testih sodeč približno takšno porabo kot x1900 xt, da je lc 550w zadost močan napajalc za to karto.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Orbit89 ::

Samo to me je zanimalo, da nebo potem moral nest nazaj grafo.
Tale bo lih pral za nadomestilo moje skurjene GF7900 GT (VoltModi so nevarni!) in bom lahko igral Oblivion na kaj več kot 40 FBSi.

LP

PS:
@LOL
Te držim za besedo!>:D

asus ::

Še boljša varjanta od 7950gt je 7900 gto, samo jih ni za dobit razno, če se za kako rabljeno pozanimaš.

M-XXXX ::

Še bolša varjanta pa je X1950 XT (poglejte vodič):D >:D

cnZz ::

ok če mene prašaš raje kupi 7950GTX (to če se ne motim sta 2 kartice) pa poglej od proizvajalca XFX (ma cenejše pa hitre:D )
kar se pa DX10 tiče: če ne misliš met viste pozab... brezveze. ker kolikor jst vem DX10 ma samo vista (nekje sm bral nism pa sigurn)

tako da če mene vprašaš 8800GTS vs. 7950GTX
jst vzamem 7950GTX
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

@LOL ::

tako da če mene vprašaš 8800GTS vs. 7950GTX jst vzamem 7950GTX

Ja če si cheap. Če pa imaš dost keša in ti tistih par 10 jurjev ne pomeni bistvene ovire pa naj le poseže po next genu in 8800gts
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Orbit89 ::

Odločil sem se za osemtisočko zato, ker v vseh igrah ki so predelane za X360 (Oblivion, Tomb Reder,...), se je poznalo da primakujejo združeni sečniki in tako mi v določenih scenah obupno padejo FRS-ji.

LP

PS:
@Blader
Ti govoriš o GF 7950GX2, ki pa je dvakrat bolj glasna, ter se slabše navija.

Shegevara ::

8 tisočka ima definitivno še kakšne druge prednosti, ne samo da se bolje navija

Orbit89 ::

Saj vem tudi za ostale "bombončke", eden izmet katerih me najboj veseli je popolnoma ne odvisno od kota gledanaja anizotropno filtriranej, ki je bilo do sedaj ekskluziva od redejončkol. Ostali so zapisani ricimo v tem testu.

LP

koyotee ::

256 imajo ponavadi hitrejse rame, ni 512 neki ful bols
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

simnov ::

če asus 8800gts dobiš za 380eur xfx xxx pa za 450eur

Čmrlj ::

Jaz ti predlagam nakup msi 7900gto(samsung 1.1ns)(dejansko 7900gtx), ki je hitrejša od 7900gt,7950gt.Zaradi dveh ali treh iger ki bojo prišle letos se ti ne splača 8800gts(samsung 1.1ns) vzemati.Je pa dobrih 20% hitrejša od 7900GTO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

dzinks63 ::

:)) Mislim, da imaš še eno leto fore, da DX10 masovno zalavfa.
Do takrat pa eno DX9 karto po izbiri. Poglej si teste link tukaj

simnov ::

ja sam pri 7xxx grafičnih ne moreš imeti vklopljenega hdr+fsaa kar se kar pozna na kvaliteti

Čmrlj ::

Večina novejših špilov že pošteno zmuči karto(x1900xt,x1950pro,7900gt.....) z samo AA vklopljenim in high details, če imaš pa še hdr pa je že bolj low fps igra,razno če je zate igralno na 25-30 fps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

simnov ::

po moje je x900xt do 1280x1024 na max detajlih dovolj čisto za vse igre 7900gt ... je pa malo prepočasna

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137535 (21754) macgajver
»

7900gs ali 7950gt ali 8800gts ?

Oddelek: Kaj kupiti
271728 (1418) jerry_p
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199204 (7367) macgajver
»

Primerna grafa za moje računalO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
905028 (4070) Klemzz
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615955 (3938) opeter

Več podobnih tem