» »

Finančni začetnik

Finančni začetnik

1 2 3
4
»

Pyr0Beast ::

Fool's gold
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gjurisic ::

Lahko se malo bolj razpišeš.

mtosev ::

zdravo. kaj da naredim z 4000E katere imam?

banka je LOL s svojimi obrestmi. obstaja kaj varno kje bi lahko dal denar, ker zdaj stoji doma?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Utk ::

Obresti naraščajo s tveganjem. Varno je pa na banki z lol obrestmi.

ERGY ::

zdravo. kaj da naredim z 4000E katere imam?

banka je LOL s svojimi obrestmi. obstaja kaj varno kje bi lahko dal denar, ker zdaj stoji doma?


Lahko jih daš meni pa ti jih mogoče vrnem čez 20 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ERGY ()

perci ::

Istrabenz je baje super. Pa IUV, Prevent,...:|

Z znanjem, ki ga imaš in glede na čas, v katerem smo, je (če želiš varnost) banka kar prava stvar.

imagodei ::

Državne obveznice...
- Hoc est qui sumus -

Isotropic ::

zlato....
ce se ne bojis, da bi ti ga kaksen sosed ali kdo iz druzine ukradel :)
ce ga sploh kaj dobis za toliko.

Čez 25 let bi imel doživljensko rento 1000 evrov.


Ne zanašaj se na to. Za tok časa vnaprej ti NIHČE ne more garantirat.

keyword: inflacija

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Eh, šlogarca sicer nisem, ampak po moje je za zlato zdajle prepozno...

Zlato je raslo ful v preteklosti, zdaj pa se bo verjetno umirilo, ali pa celo obrnilo - ko bo svet prišel ven iz krize.

Oz. takole: za daljšo naložbo (2-5 let) verjetno ni več primerno. Če bi pa na kratek rok želel kaj ven potegnit, se pa še splača. Dolar trenutno pada.
- Hoc est qui sumus -

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

aljazh ::

Če si se jim pripravljen odpovedati za eno leto, ti jaz vrnem 4.200 eur, kar pomeni 5% obresti, torej več kot trenutno v banki. Seveda s pogodbo overjeno pri notarju. Če te zanima, PM.

mtosev ::

ocitno ni nic pametnega. mislim da se mi na banko za tistih 50-60E ne splaca katere bi dobil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Okapi ::

Najboljša rešitev je nekaj takega, kar ponuja aljazh, s tem, da mirno lahko pričakuješ 4300 EUR po enem letu. Povprašaj med sorodniki, če kdo potrebuje posojilo.

O.

mtosev ::

ja ce pa ostanem brez denarja bi bilo fajn. eni gledamo Preverjeno in vidimo kak se ljudi nategne in ostanejo brez denarja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Izi ::

Če misliš res posoditi denar potem kar pogumno postavi obrestno mero nekje pri 30 %.
Obrestne mere za izposojo denarja gredo lahko do slabih 41 %. Zakonsko določena meja za oderuštvo je točno 41 % in oderuštvo se preganja po zakonu, torej moraš vedno posojati za manj kot 41 %.
Imaš uradne izposojevalnice denarja, kjer brez slabe vesti izposojajo denar po 40 % obrestni meri, pa imajo kar nekaj strank.
Na bankah ti sicer posodijo denar že nekje od 15 % naprej, ampak problem je, da tisti, ki na hitro rabijo denar, največkrat kakšni privatniki in s.p.-ji ne morejo dobiti bančnega posojila, ker nimajo mesečnih dohodkov.
Torej, kot je bilo že omenjeno se da daleč največ zaslužiti če denar posojaš. Nujna pa je overjena pogodba, v katero vpišeta njegov avto ali kaj podobnega za garancijo.

perci ::

Kje si pa ti 41% dobil? To namreč ne drži.

Izi ::

Perci, imaš prav, če bi bilo manj kot 2000 EUR potem bi držalo. S količino denarja in časom izposoje se obresti manjšajo.
Drugače pa imamo mejo oderuškosti postavljeno pri 200 odstotkih bančne efektivne obrestne mere (EOM).
Nekaj primerov za povprečen EOM imaš tukaj: Uradni list
Tukaj imaš intervju z posojilnico Mediafin, ki posojajo do 1500 EUR po 40,2 % vsakomur, ki rabi denar: pdf. Tukaj tudi lahko najdeš trditev, da naj bi se oderuštvo za zneske do 1500 EUR začelo pri 41%.
Pa večina zastavljalnic tudi strikno lovi tistih 200% EOM.
Se pa precej finančnih strokovnjakov strinja, da smo mejo oderuštva zastavili previsoko in da bi morala biti meja pri 150% EOM.

Če imaš ti drugačne podatke le na dan z njimi. Spremljanje finančnih malverzacij je moj hobi. Vsak pa si zakone razlaga malo po svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

perci ::

ZPOMZO-1 pravi tole:

(1) Predpisana obrestna mera zamudnih obresti, ob upoštevanju določbe (d) točke prvega odstavka 3. člena Direktive 2000/35/Evropskega parlamenta in Sveta z dne 29. junija 2000 o boju proti zamudam pri plačilih v trgovinskih poslih (UL L št. 200, z dne 8. 8. 2000, str. 35), je vodilna obrestna mera, povečana za 8 odstotnih točk.

V praksi to pomeni, da je najvišja obrestna mera, ki se še ne šteje za oderuško za mesec november 2009 13,50%.

Več si lahko prebereš tule - LINK

fosil ::

Tole kar si ti navedel perci so zamudne obresti.

Obresti za posojilo so pa druga kategorija.
Tako je!

Izi ::

Ti govoriš o zamudnih obrestih. Jaz pa o kreditu.
Zakon o potrošniških kreditih

Še vedno je meja 200% EOM

18.a člen
(najvišja dopustna efektivna obrestna mera)

(1) Če je dajalec kredita oseba, ki ni banka ali hranilnica po določbah Zakona o bančništvu (Uradni list RS, št. 110/03 - uradno prečiščeno besedilo), lahko znaša efektivna obrestna mera na dan sklenitve pogodbe največ 200% zadnje objavljene povprečne efektivne obrestne mere, ki jo uporabljajo banke in hranilnice v skladu z Zakonom o bančništvu.

Edit: me je že fosil prehitel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

c3p0 ::

Kaj pa npr. SMS krediti:

Analizirali so njihovo ponudbo in ugotovili, da za 50 evrov posojila plačajo 12,5 evra stroškov, za 160 evrov posojila - kar je največji možni znesek - pa kar 40 evrov stroškov. "Izraženo z obrestno mero, znašajo ti stroški 650 odstotkov," je dejala Kutinova.

http://www.mojevro.si/262161

fosil ::

Treba je tudi ločit med obrestno mero po kateri se obrestuje sam znesek in efektivno obrestno mero (EOM).

EOM vključuje zraven še razne stroške odobritve in podobno.

In prav pri majhnih posojilih lahko ti stroški v procentih predstavljajo zelo velik delež.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

perci ::

Pri potrošniških kreditih gre za specifiko, ker so zneski tako nizki, da sami stroški odobritve kredita znašajo že precejšen del posojenega zneska. Niso same obresti višje od najvišjih možnih zamudnih ampak stroški odobritve Ja?

Tole pa pravi OZ-1.
NAJVIŠJA SKUPNA OBRESTNA MERA - ODERUŠKA znaša največ 50% več kot zakonska zamudna obrestna mera (377. člen Obligacijskega zakonika).

Torej, dejansko je zamudna obrestna mera še kako relevantna za definicijo oderuške obrestne mere. In ta je, tako kot sem ze napisal, za november 13,50%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

c3p0 ::

Ali so stroški odobritve tudi zakonsko kako določeni, oz. omejeni? Drugače je to en tak lep loophole.

Gjurisic ::

Ve mogoče kdo,
kje so momentalno najboljše obresti.

Tilen ::

LON
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

neki4 ::

Okapi je izjavil:

Najboljša rešitev je nekaj takega, kar ponuja aljazh, s tem, da mirno lahko pričakuješ 4300 EUR po enem letu. Povprašaj med sorodniki, če kdo potrebuje posojilo.

O.



Res vrhunska rešitev, ti imaš lahko 10 notarskih pogodb, pa na koncu denarja več ne vidiš.

Gjurisic ::

Kaj se dogaja z NKBM,
sodeloval sem že v dveh dokapitalizacijah.

Katera borzna hiša je najbolj ugodna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gjurisic ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varčevanje v vzajemnih skladih: DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9514537 (1782) Malidelničar
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926066 (16295) Mr_Globus
»

Kam naložiti denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210478 (9108) Cr00k
»

Varcevanje financ

Oddelek: Problemi človeštva
383066 (2125) GregiB
»

Kam nej vlozim denar???

Oddelek: Loža
493931 (2485) Uporabnik

Več podobnih tem