» »

zakaj?????? ["kako se branit proti nasilnimi ljudmi"]

zakaj?????? ["kako se branit proti nasilnimi ljudmi"]

«
1
2 3

Problem Host ::

LP
zanima me kako se branit proti nasilnimi ljudmi kot so čefurji. Mam vlke probleme z njimi, a vse čisto brez razloga! Pride in zateži! Tak da me je že strah it po mestu iz šole... Nisem pristaš nobene čudne sekte (metalci...). Kako se naj ubranim pred fizičnimi napadi? a je dovoljeno uporabljati solzilec? kako je najbolše narediti?
prsim če mi lahk kdo mal pove o tem...
hvala:O

MeGreat ::

ne izzivati :)

bluefish ::

solzivec je dovoljen. Je pa vprašanje, če bo zalegel, ker so to ponavadi ljudje, ki nimajo kaj preveč mozga v glavi in silijo z taisto glavo skozi zid.
Morda bi pomagal način oko za oko. :))

kopriwa ::

Najbolš jih je ignorirat, zdej je vprašanje če te brez razloga nadlegujejo, pa če ti že preseda pol si pa res kak solzivc umisl, dokler je uporabljen v samoobrambi ni problema. Morš mal več povedat o tvojem problemu, al te skos eni in isti nadlegujejo al so to čist random folk ki jih srečaš. Ma včaš majo ljudje probleme že s tem da človek malo drugače izgleda.

Morda bi pomagal način oko za oko. :))
Mah nasilje ne reš skor nič, če ga poznaš, pa da te fajn prebuta, na polcijo, pa tožba. Sej verjamem da marskterga zasrbijo pesti ko jih vidš na cesti mulote, z butterfly-i, fake (oz real) pištolami sam ne vem če bo to kej rešl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

aljazh ::

Prijava na policijo, sploh če so prisotni tudi elementi izsiljevanja. Naj se z njimi ukvarjajo organi pregona.

@LOL ::

Seksaj z sestro od kakšnega čefurja. Tako boš ubil 2 muhi na en mah: čefurji ti bodo dali mir, pa še fuckhole boš mel vedno na razpolago. Je pa vprašanje kakšne se ti zdijo prvovrstne čefurke...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

ffka ::

Če si kej deca ga enkrat ornk nalom pa se ti noben ne bo upu več težit.Vem iz lastnih izkušen.:))


lp

@LOL ::

to kar ti je predlagal/predlagala faffka pride v poštev le takrat, ko se postopa proti posameznemu članu združbe t.i. enemu pripadniku med čefurji, v koliko je tovrstnih osebkov v skupini več (torej skupina čefurjev) ti odsvetujem to da bi se na enga spravu s pestmi zato ker se ne bo dobro končalo (sem že dobil po nosu - zlomjen nos s strani enih čefurjev:\ ).
Še posebaj velja naslednje: čefurji se počutijo močne in dede LE takrat ko nastopajo v skupini. Ko so sami se te pa še pogledati ne upajo. zanašajo se na t.i. čefurski efekt
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

V-i-p ::

mp44, ti pojdi lepo v štacuno, omisli si kopijo Berette in slepe naboje, saj ni tako drago. Naslednjič, ko te bo kak frajer hotel pretepst, potegni to strašilno pištolo, spusti dva šusa v zrak, pa ti garantiram, da ne bo imel časa ugotavljat ali je prava ali ni, ampak se bo pobral hitreje od vetra...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ffka ::

A niso zdej ene pištole z električnimi naboji k ga ustreliš je 5 s hrom.:D

Drgač predlagal @LOL

TESKAn ::

Hm, nisem še preizkušal, ampak IMO pomaga, če ne zgledaš ko presran mamin sinček, ki se z polno denarnico šeta po mestu. Dobi bolj 'strašen' izgled in mogoče bo pomagalo...pa začni hodit samozavestno, glavo gor in če vidiš skupino čefurjev, se ne na mestu obrnit in pobegnit. Lepo mimo odkorakaš. IMO so ko hijene, začutijo, koga je strah in ga napadejo. Ne se pustit. In Še en IMO, prav bi ti prišel kak trening - malo fizične telovadbe, da si ego napumpaš.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Kaličopko ::

MP44
pa da te pr 26ih letih jebajo v glavo:\ sm mislu da se to bl v osnovnih šolah dogaja.:|
hm drgač je pa krivo tvoje obnašanje- zarad tega se nate spravlajo

V-i-p ::

mp44, evo, tole si nabavi potem pa sporoči, kako se kaj razumejo po novem s teboj >:D. Sam imam sicer kopijo Glocka na sliki spodaj, ampak je res prevelika in pretežka za takole okoli nosit...



Vem pa, da bi sam, ako bi imel take probleme hitro kupil nekaj podobnega in jo imel _vedno_ s seboj.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Kaličopko ::

dej nehite s takimi... VIP a res mislš da ma jajca da to naokol nos, enim revežem se pa ne upa upret pr 26ih:|

PS: da se pohvalm mam jest repliko od Walther PPK je kt taprava sam da ma cev na dva dela razdeleno pol gre pa sam slep naboj lahk no3:| no uglavnem sm jo meu že parkrat sabo- kr tko mal, pa so usi mislil da je taprava

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Čakaj. Pištola ni prava. Je kopija. Ni prepovedana, banke pa tudi ne bo oropal z njo. Torej, v čem je problem? Jaz mu samo predlagam, ker tak ukrep bi pomagal, verjemi. Če ima velike probleme s tem, ne vem kaj mu lahko še pomaga. Lahko, da se bo počutil bolj varno in samozavestno pred takimi osebami, ker ti veš da ni prava, on pa ne...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Kaličopko ::

to ni dovoljen met sabo, pa on si ne bo tega upov pokazat unim "ćefurjem"....če pa si bi upov mu pa verjetn res nebi težil0:) razn če bi ga kšn pospravu pol:D

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Po drugi strani pa se s tem lahko zaplete v neprimernejše resnejšo situacijo. Če predpostavimo, da bo stvar delovala, bodo nasprotniki, sami pred sabo, soočeni s smrtjo. Lahko se odzovejo ravno nasprotno od pričakovanja in skušajo nevarnost na vsak način izničiti.

Na kratko, nasvet je slaboumen.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

teoo ::

tisti nasvet s sestro je fenomenalen

Drugače pa je tudi fajn, če si kolega s katerim od njihove širše klape.
defying gravity

IceIceBaby ::

Ja, precej neumno je čefurju zatežit s pištolo. Enkrat naletiš na koga, ki ima sabo pravo beretto in ti lepo odpihne betico.

Jaz dam glas za sestro :)

sumadinac ::

zanima me kako se branit proti nasilnimi ljudmi kot so čefurji


Če si komu od njih rekel, da je "čefur" pol se ne čudit da ti težijo

Solzilec ti pa nič ne pomaga kvečemu ga boš še bolj raspizdu in nakoncu dobil batine. Glede nošenja pištole ti odsvetujem že zaradi policajev pa naj bo prava ali replika je zagrožena ista kazen.

Moj nasvet je, da se jih izogibaš

@LOL ::

Poglej si film The New Guy in morad dobiš kakšno idejo:))
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

grex ::

Ena varjanta je, da počakaš na faks, če je to možno.
Druga varjante so policija/napad nazaj (solzivec) -- vse se lahko na dolgi rok slabo končajo.
Tretja je zastaševanje brez napada (pištola), ki lahko pomaga/lahko ne.
Četrta je verjetno res kakšna sestra.
Peta (mogoče najboljša) - spoprijateljiš se s kakšnim nenasilnim čefurjem (verjetno so tudi taki) in poslušaš kakšen njihov nasvet.

Brane2 ::

MIslim, da bo edini pravi odgovor policija.
On the journey of life, I chose the psycho path.

ajin ::

Give them love and compassion. Be honest.

darkolord ::

OwcA ::

Podoben problem. Če ne znaš uporablati (napram svojim zopernikom), obstaja nevarnost, da ti ga vzamejo in upirijo proti tebi, kar spet celokupno poslabša zadevo. Če ne gre s socialnim inžiniringom je policija edini racionalen odgovor.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

chucki ::

Ce je moznost se izognes prepiru,pretepu......ce pa ne gre se pa moras zascitit. V avtu imas bejzbolko...ko se pa sprehajas pa kaksen solzivec ali noz. ;)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

darkolord ::

Policija v takih primerih IMHO ukrepa, ko je že prepozno - torej ko končaš polomljen

@LOL ::

Fantje, na policijo se ne zanašati. V takem primeru ne bodo naredili NIČ. Nothing. Že če ti nos zlomijo ne boste NIČ dosegli. Tko da v te iluzije ni treba verjeti. Lohk se prtožte nad kakšnim ćefurjem - edin kar bo da ga bodo povabili na zaslišanje al pa kej podobnega. In kaj potem, zadeva bo lahko le še poslabšana;)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

#000000 ::

Kup si velkega psa, najboljš dogo, namreč teli čefurčki kokr sem opazu se ne bojijo ne policije, pištol, batin ipd. vsi po vrst pa se bojijo psov in teme. :D

LP

Timmah ::

Nisem pristaš nobene čudne sekte (metalci...)

Od kdaj smo pa metalci sekta ?
ce si tepen si tepen pomoje zato k vidjo da si boombar in na take se najrajs spraulajo
donde esta francesca

Kaličopko ::

metalci res radi dobite po pi***......pismo sej še mene mika da bi metelce pretepov;)

Grey ::

Z airsoft replikami ne strašit okol, ker boste:
1. plačali mastno kazen in vam bodo repliko odvzeli
2. okoliški folk boste po nepotrebnem strašili
3. hijene imajo dostop do pravega orožja...ti potegneš ven igračo, oni pa prave pištole (no-go)
3. nakopali si boste probleme še s strani militantno nastrojenih tipov, ki imajo radi svoj šport (ustvarili ste si še ene sovražnike)

Pridobi si na samozavesti in ne hodit okol kot polit cucek (hranijo se s strahom in švohotneži). IMO si ti bolj kriv kot oni.

Nagi Bator ::

Vi se sam pretepajte! Jaz, ki ne razmisljam na tak nacin kot vecina tukaj, pa imam lepo mir!

mudel991 ::

evo vm nasvet lepo uzem ene 5 ljudi sabo pa vsak eno pištolo za pas pa greš tja da te napadejo pol jih pa dobro ponižaš

strictom ::

Odrezano dvocevko. Un jegersko varjanto. Se bo pomojem usral k bo mel 2x 3cm kanon pred glavo.

Pa ja niste normalni kake predloge mate.

Najbolj dopade se mi še pes. Enega zmešanega k ma glavo kot ajmpar pa malo se more slinit oz. penit. Še armija bi se te bala.

PS.: Sicer je sestra tudi mikav predlog :-)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BladE_ ::

A se mi sam zdi al je mp44 odpru temo v kateri sploh vec ne sodeluje oziroma sploh nikoli ni sodeloval? Vazn, da se drugi namest njega zmenjo >:D

Drugac pa sm jst tut za repliko ksne pistolce...

LP
Akcija - Reakcija

mtosev ::

Nimam pojma kaj so (čefurji) mi lahko kdo razlozi?????
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tx-z ::

jst tega s sestro neb priporoču :)) Pol te bo še bl sovražu k se pa na njegovo seko spravlaš;) In kr je on južnak, ti pa najbrž slovenc, bo si zmislu neki da njegova seka ne bo s slovencm in bojo spet problemi:\
tx-z

jype ::

Da ne bo napačnih predpostavk: nezanemarljiv del populacije, ki jo imenujete čefurji, sestavljajo čistokrvni Slovenci.

V moji praksi se najbolje obnese hiter tek in policija.

acheron ::

Ja maš prav, najbol smotan je čefur, ki mu je ime Janez!!
http://www.ashy11.net

igor0203 ::

Poznam enga čistokrvnega Slovenca, ki se ma za najhujšega čefurja. :\
Drgač se da vse lepo zmenit tud s kakimi "pametnimi" čefurji, samo ne smeš jim pustit.

cirecire ::

Južnjaško nasilje nad Slovenci je danes nekaj vsakdanjega...
Če bi se kaj takega dogajalo neslovencem, bi razni Hanžki, levičarji in mirovniki že sklicevali tiskovne konference in vse to bi posneli na POP TV... če pa se nasilje dogaja nad Slovenci, pa to levičarji celo sprejemajo z razumevanjem in podpirajo, kar vidimo tudi na tem forumu...

SaXsIm ::

edina stvar, ki pomaga, so trije (ali dva) močni frendi. Smo že mel probleme, pa sva se dva vlka "gozdarja" postavla po robu (njih je blo 5), par šusov po napajalniku, trebuh in od takrat naprej se celotne klape bojijo ko hudič križa.
SaXsIm

Vice ::

Nimam pojma kaj so (čefurji) mi lahko kdo razlozi?????
Ponavadi so to ljudje, ki od daleč spominjajo na dihurja (barvno), po noči pa se svetlikanje njihovih črt na obleki težko razloči od obleke komunalca, ki pobira smeti, prepoznavni so predvsem po hoji, saj jim nenehno zibanje levo in desno omogoča velik razmak med koleni, ki služi za to, da se na mali potrebi trenerka zaustavi v višini spuščene roke, saj je dokaj nehigijensko pobirati s tal svojo trenerko na zakotnih predelih ulice,. Oster pogled si zagotovijo z zamaknjeno kapico s šiltom, da dajo videz trde buče pa naredi svoje Subrina.
Če te nadlegujejo spremeni stil, kupi LOTO ali kakšno Adidas trenerko in Reabak šprintarce.

p.s. Pozabil dodati. Če se proti tebi pripelje avto, v katerem je samo sopotnik, se ne ustraši je le čefur, ki misli da je cool, če leži čez prestavno ročko in gleda skozi sopotnikovo stran na cesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Problem Host ::

ok...komi sm prebral.tud nikamor nism pobegno kot zgleda! V letnici rojstva pa je bila napaka( se opravičujem) . 90 letnik sm:). No ja predlogi raznorazni. Najbolj zanimiv mi je tisti k pravi da malo več telesne vadbe...se pravi še pospešit.
mimgrede nism mamin sinček!!!! če bi bil to bi bil na njihivi strani!
a solzilc je pol dovoljen v samobrambi?
da bi se zbral trije pa ni variante.... ker se te bande folk boji!
ktero stvar bi lahko še razvijal? judo? poleg česa drugega? ka predlagate?
(hvala za vse odgovore)
:D

Poldi112 ::

cirecire, a te spet malo meče?

Kje ti vidiš govora o nasilju neslovencev nad slovenci in da kdo to odobrava?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Buldožer ::

Nimaš kej. Mal se natreniri kake borilne veščine, potem pa izivi ena na ena pred čim večjo množico, če ne bo hotu, ga pa zmeriji z revo(pali ponavad), kdo bo tpen niti ni važn (ti al on), samo po mojih izkušnjah boš mel potem mir.
Več glav več ve. No, ni nujno!

A. Smith ::

>>>IMO si ti bolj kriv kot oni.

A veš, takele izjave mi gredo pa orenk na jetra. Človek, ki se briga zase, ne more biti kriv, da ga nekdo napade.

A če te bodo sredi noči potegnili trije za vogal, ti nastavili nož na vrat in ti pobrali obleko (pa karkoli vrednega imaš na sebi) si si sam kriv, ker si oblečen?! Ne serji, ok? Ne opravičuj hudodelcev ker si ravno tako gnil kot oni.

Pravica do tega, da ti nihče ne streže po svobodi in te ustrahuje je ena najbolj temeljnih človekovih pravic.



Saj obstaja nasvet, da naj začne možakar hodit okrog v lederci in bulerjih, pa se bo morda vanj vtaknilo manj folka. Ampak da je pa za nasilje sam kriv, ker tega ni počel že prej, je pa butasto.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

d0rK ::

UUUUU! Pa mu ne bos pustu, da se tko pogovarja s tabo Grey ,a?



FIGHT! FIGHT! FIGHT! FIGHT! >:D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26151313 (46015) bluefish

Kako hitro onesposobiti človeka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11215376 (12594) imagodei

chapci in obramba pred njimi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
856882 (4679) hamax
»

Kaj je narobe z ljudmi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
736103 (3975) Blum
»

izsiljevanje...kaj naredil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721113 (18758) Nejc Pintar

Več podobnih tem