» »

Pomoč pri prehodu na linux

Pomoč pri prehodu na linux

««
15 / 20
»»

R33D3M33R ::

Sem rebootal in je začelo delati samo od sebe. Heh.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

R33D3M33R ::

Aja, se je pa pojavil zanimiv problem. Ko mountam kak medij -> recimo USB ključ, mi totalno zabaše sistem. Torej vse se prične počasneje odzivati, kot da bi bil procesor močno obremenjen. Hm. Kako bi pa rešil ta problem?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Looney ::

Ko smo že ravno pri tem... kaj je lahko narobe, če je procesor minimalno obremenjen, RAM cca. 30 % uporabljen, po disku se ne piše a vendar vse zmrzne in počasi deluje ampak samo za kratek čas?:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

'FireSTORM' ::

Poglej v top kaj najbolj žre procesor, če sploh kaj.
top ukaz v konzolo ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

Looney ::

Poznam top ukaz. Ampak ko zmrzne ne morem ničesar.;) Saj ne, da je to kak velik problem... se je pojavilo pri nekem dodajanju "eye candy-jev":8). Ampak me čudi, glede na to, da ni nič obremenjeno takrat, razen mogoče grafične, pa tudi v to dvomim.:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

Glej dmesg, če dobiš kak XID error vmes (imaš nvidio, ne)?

Looney ::

Jup, imam in ne, ne dobim.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

'FireSTORM' ::

Takrat niti konzole ne moreš menjat? Ctrl+Alt+Fx?
Those penguins.... They sure aint normal....

Looney ::

Ma ne gre to za neko dolgo zmrznitev, da bi mela čas kaj veliko probavat... traja do deset sekund recimo. Ampak mi je čudno, res, ker ni nič obremenjeno.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

hruske ::

R33D3M33R, kot root poženi update-pciids. To ti bo z interneta potegnilo najnovejšo datoteko s "človeku prijaznimi" opisi hardvera, da ti ne bo več izpisalo unknown device.
Rad imam tole državico. <3

R33D3M33R ::

Saj to se je odpravilo samo od sebe ob naslednjem rebootu - ob prvem je še vedno pisalo unknown device. Sedaj mi piše, da je viin čip in da je USB 2.0 kartica, vendar ko vstavim usb ključ prične vse štekati nenormalno. A bi moral posodobiti gonilnike za kartico? Ni mi jasno kako se to stori, če je pa vgrajeno v kernelu.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kriko1 ::

Kadar trokira, kaj pravi dmesg (sledi izpisu)?

R33D3M33R ::

Bom preizkusil, ko spet pridem do računalnika.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

c0ck4m0u53 ::

kje staknit takle oz. podoben rss reader klik , za KDE. sem sicer gledal na kde-look samo so vsi v obliki pravokotnikov/boxov. omenjeni mi je padel v oko, predvsem zaradi tega, ker zavzame malo prostora. za predloge se vnaprej zahvaljujem.

lp mare4

kriko1 ::

To ima KDE že zraven kot aplet, desni klik na željeni panel -> add applet to panel -> News ticker

c0ck4m0u53 ::

že deluje :8) , hvala lepa.

Looney ::

Se komu sanja zakaj mi Kino noče uvozit AVI datotek? Napiše:

"/home/nina/Desktop/Sleepy_Hollow.avi" is not a DV file. Do you want to import it?

Kliknem yes:

Failed to load media file "/home/nina/Desktop/Sleepy_Hollow.avi.dv"

Zakaj doda pripono *.dv, potem pa ne zna poiskat?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

Kino se mi zdi da zna delat samo z dv. Vsaj do sedaj sem delal samo z dv.

Looney ::

Če zna izvozit AVI...?

Priporčaš kakšnega drugega? Nekaj simpl rabim. Nekaj takega, da mi zna izvozit format 10:16.:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

Em... edino kar delam z videom je editiranje posnetkov iz kamere. Za to uporabljam kino ter cinelero.
Drugo pa je še edino ripanje, za kar pride v poštev DVD::RIP ali mencoder. Ostalo ne poznam.

kriko1 ::

Ah! Trik, izberi Insert before / after, preišči za tvojo avi datoteko, nakar te po opozorilo da to ni dv in te vpraša če želiš uvozit.

Looney ::

Popolnoma ista zgodba. Za trenutek se pokaže okno za uvozit, potem pa ista napaka.:(
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

Meni dela. Imam pa različico 1.1.0.

Looney ::

Ah ja... 0.9.2...

Poskusila inštalirat 1.1.1 in odkrila še eno težavo... ./configure dela, make pa sporoči: make: *** No targets specified and no makefile found. Stop. ... in to ni prvič ampak vsakič ko poskušam iz sourcea kaj inštalirat... ah, ni mi usojeno...
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

Verjetno moraš prej
./autogen
ali
makefile -f Makefile.cvs.

A v repozitorijih ni novejše različice? Ker prevajanje takih mutimedijskih zadev je lahko zelo frustrirajoče zaradi odvisnosti med programi.

EDIT: lej, tukaj imaš pakete za ubuntu:
http://www.kinodv.org/article/static/1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Looney ::

Mislim, da je za Feisty najnovejši 0.9.2. Vsaj tako izgleda.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Quikee ::

Tukaj dobiš 1.0.0 verzijo za Feisty-ja. Ni ravno 1.1.1 - mogoče pa bo rešla težavo.

Looney ::

Tenk ju veri mač obema. Dela.:)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Looney ::

Regarding khm... roza obarvanje.:D 8-O
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

'FireSTORM' ::

Ni ravno problem, bolj vprašanje.
Kater SW bi uporabil za clustering med Linuxom in windowsi?
Zadeva je takšna, imam 1 Linux mašin in 3 windows mašine, od tega sta dve windows mašini vedno na minimum obremenitvi(branje novičk, pošta, pisanje kakega dokumenta itd.)
In jaz na Linux rabim včasih čim večjo moč.
Ne vem pa z čim bi te računalnike povezal v cluster, gre se pa za WLAN če to kaj vpliva morda in seveda tako da bi Linux mašina lahko "koristila" tisti dve minimalno obremenjeni mašini ko bi bili na voljo v mreži.
Those penguins.... They sure aint normal....

Looney ::

Ok, spet eno weird vprašanje. Ponesreči sem odstranila "tray" iz taskbara. Kako ga vrnem... če dam Add to panel ni te možnosti.:(

Edit: Upsi... butasto je bilo to od mene... tukaj se to samo malo drugače imenuje...

Bi me pa zanimalo kako Network managerja Appleta dobiti nazaj na panel.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

Quikee ::

Poglej, če se ti štarta ob loginu (nekje v "Preferences>>Sessions>>Startup Programs" oz. v konzoli je to "gnome-session-properties").

Če ga ne najdeš, ga dodaj (seveda "add"):
name: Network Manager ( v bistvu je lahko bilokaj )
command: nm-applet --sm-disable

Ob ponovnem loginu v Gnome bi se moral avtomatsko štartat.

Looney ::

Ok, že dela.:) Panika brezveze.:\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

R33D3M33R ::

OK, meni se je malo sesul celoten filesystem (serija neuspešnih kloniranj z diska na disk) :D
Ker v računalniku trenutno nimam DVDja sem si bil prisiljen potegniti na enem drugem namestitveni CD, ki pa ima napako v eni datoteki in se xserver sploh ne zažene. Ker se bi rad v prihodnosti izognil takim težavam me zanima, če se da namestiti kubuntu preko interneta. Recimo da imam na voljo samo konzolo, delujočo internetno povezavo, prazen disk in nič drugega.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

'FireSTORM' ::

Downloadaj .iso, daj jo na disk in mountaj .iso preko loop device in potem poskušaj inštalirat.
Ali pa daj iso na USB stick če ti bios podpira usb boot.
Those penguins.... They sure aint normal....

kriko1 ::

@R33D3M33R: Če želiš poskusiti dobit podatke nazaj, preskeniraj z:
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

Vlady ::

Ma preprosto je, greš na kubuntu stran in gor piše vse kako lahko preko interneta inštaliraš linux gor. Jaz sem že fedoro dal gor BP. Je pa res, da gre 5x počasneje, pa čeprav imam 10MB linijo. Imaš http in ftp namestitev, samo vpišeš ustrezno pot do paketov in potem ti vse sam naredi. Je pa ene 5 minut klofanja po tipkovnici pa še zmotit še če se zmotiš je zoprno...
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Daedalus ::

Iz delujočega sistema lahko na prazen disk tud debootstrapaš inštalacijo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

R33D3M33R ::

Se opravičujem zaradi poznih odgovorov, vendar mi slo-tech enostavno ni pustil, da bi se preko lynxa prijavil na stran.

Torej Firestorm, tvoj predlog se mi zdi zelo zanimiv. Z wgetom bi komot prenesel iso, ga tudi mountal (verjetno si mislil /dev/loop?), ampak ni mi jasno kako ga naj bi naj potem z njega pognal instalacijo. Če bi to vedel bi bilo enostavno.

kriko1: podatki niti niso tako pomembni, (saj imam doma disk z backupom - ki pa ga seveda nisem nesel s sabo v LJ :\ ), želel sem le delujoč sistem. Disk na katerem se je zgodilo je pa že prej imel neke težave s to matično, tako da dvomim, da bi sploh kaj rešil. Si bom pa zadevo res ogledal.

Vlady: tole sem že iskal, a očitno je v lynxu zadeva tako nepregledna, da je nisem našel. Bom poskusil poiskati sam, link pa seveda ne bi bil odveč.

Daedalus: sem si preko apt-get prenesel ta debootstrap, ampak potem nisem imel časa da bi ga uporabil. Se ga pa očitno splača uporabiti. Mislim da sem tule našel prava navodila,

Hvala vsem za odgovore.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Liker ::

Se opravicujem za offtopic, a tale topic bere se najvec linuxasev se mi zdi.

Torej, verjetno ste vsi, ki ste ze kdaj poskusili namestiti kak cheap webcam, ze naleteli na razne probleme pri gonilnikih.
Po nakljucju sem danes odkril zelo ceneno kombinacijo ki deluje, in sicer:
Canyon WCAM21 ali WCAM23
in Genius Webcam GE111,
vse v rangu nekje 10 EUR.

Podprti sta preko gspcav1 gonilnikov.

Samo tako, ce kdo 'nujno' potrebuje webcam na linux masini :)

Bi pa porabil tale trenutek tudi za to da bi prosil vse, ki imate nedelujoce oz. nepodprte webcame doma, da pomagate temu projektu.
Kako?
Preprosto dolpotegnite si snoopy in sledite navodilom tule.

LP

Opkow ::

Pravkar sem si instaliral Ubuntu 7.04 in sedaj si v Synaptic Package Managerju ogledujem KMPlayer. Vendar v destriptions pise, da je ta player za KDE okolje. Sicer sem guglu naokoli in iskal na uradni strani KMPlayerja, vendar nisem nasel nic konkretnega, ce imam lahko probleme pri instalaciji v Gnome okolju. Kar tako na slepo, pa si ne bi sel namestit tega paketa, da ne bom potem se bolj "telovadil" v primeru problemov... :|
Ga lahko kar namestim ali se bom moral ozret po drugih playerjih?
Vem, da si lahko namestim vlc, xine, kaffeine, ... Vendar me zanima predvsem ta player, ki mi je vsaj v win okolju odlicen in bi rad sprobal se "tukaj".

Mogoce sprasujem bedarije, vendar sem se precej nedomac pri teh "malenkostih",

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

karafeka ::

Kmplayer je samo koža (skin) za Mplayer. ČE ti je ta koža tako všeč, si jo lahko seveda inštaliraš, vendar ti bo zraven inštaliralo še kup dodatnih knjižnic za KDE, ki jih nimaš, ker uporabljaš Gnome. Odvisno, kako si s prostorom na disku.

Drugače pa ima Mplayer privzeto kožo GMplayer. Razlike med K in GMplayer pa ne poznam (verjetno ni ne vem kakšna).

Opkow ::

Heh .. Sem sel ponovno preveriti in sem sele sedaj opazil, da KMPlayer v Linux-u, ni niti slucajno priblizno isti kot je KMPlayer za Windowse :), ki mi je boljsi od VLC-ja. Bom zaenkrat ostal se pri Totem playerju.

Hvala za namig. :)

R33D3M33R ::

Ja, KMplayer je menda samo KDE plugin, ki integrira MPlayer v KDE.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

R33D3M33R ::

A obstaja kak preprost način za preklop med zvočnimi karticami?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Quikee ::

klik (če razumeš približno kako se ALSA konfigurira) oz. si kar takoj gor daš pulseaudio. ;)

R33D3M33R ::

Dober link. Že berem. Sem pa nekje našel paket poimenovan asoundconf-gtk, ki omogoča preklapljanje med karticama in ponekod celo deluje :)
Bom preizkusil tudi pulseaudio.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

c0ck4m0u53 ::

imam manjšo težavo s podnapisi v vlc playerju. v primeru, da podnapisi ne vsebujejo šumnikov se predvajajo normalno, če pa podnapisi vsebujejo šumnike, pa podnapisov ni mogoče videti (se pravi kot, da jih sploh ne bi bilo oz. da bi manjkal prevod). ponavadi sicer gledam filme z angleškimi podnapisi in teh težav nisem opazil. zdaj pa imam na tapeti eno izmed risank za nečaka in potrebujem slo podnapise.
v mplayerju je situacija nekoliko boljša kajti vse podnapise mi pravilno prikaže, če vsebujejo šumnik Š. v primeru Č in Ž pa se pojavijo samo podčrtaji (_), podnapisi pa ostanejo vidni.

'FireSTORM' ::

Problem je v tem kakšen charset se je uporabljal pri pisanju podnapisov.
Lahko da bo nastavitev locale rešila.

v konzoli vpiši:
LC_ALL=sl_SI.utf8
LANG=sl_SI.utf8
in potem iz konzole zaženi vlc player iz enakega okna.
Those penguins.... They sure aint normal....

Matevžk ::

Skoraj gotovo je res težava v charsetu, najlažja rešitev pa bo verjetno, da datoteko s podnapisi odpreš v urejevalniku besedila in jo shraniš z drugim charsetom.
Poskusiti moraš najbrž tele: ISO-8859-2 (Latin2), Windows-1250 (win1250), UTF-8. (Ponavadi so podnapisi v Windows formatu, opensource aplikacije pa jih hočejo v ISO.)
lp, Matevžk
««
15 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960118773 (34447) RedDrake
»

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
505160 (4089) r5r
»

Ubuntu 8.04 frekvenca osveževanja in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
192323 (1956) c0ck4m0u53
»

Samba porti

Oddelek: Omrežja in internet
341706 (1402) hruske
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
525097 (4517) HerrBaron

Več podobnih tem