» »

zmešnjava kateri je primary disk pri inštalaciji xp-jev

zmešnjava kateri je primary disk pri inštalaciji xp-jev

leil ::

Pozdravljeni,
imam pogon C (OS 30 GB) in D (podatki 60 GB) pogona. Odločil sem se za formatiranje C pogona, D pogon pa bi rad obdržal. Vendar pri namestitvi xp računalnik prepozna obratno- d kot primarni disk in c kot sekundarni.
Ko sem inštaliral sem se znašel v zmešnjavi...
Ponovno bom inštaliral, a kako se naj izognem formatiranju D pogona, da bi ta dejansko ostal D?
Hvala za pomoč.

sloxl8 ::

Sta to samo dve particiji na istem disku ali sta to dva diska? Če je drugo, kako imaš dodeljena (master/slave)?

V vsakem primeru pa ti pri namestitvi pokaže ime diska in velikost particije, po kateri lahko sklepaš, kateri je "pravi" pogon.

bluefish ::

izklopi podatkovni kabel.

leil ::

Gre za dve particiji na istem disku. Pri namestitvi sem razbral, da je moj "bivši" (pred namestitvijo) c pogon tukaj prepoznan kot d pogon in obratno. Ko se inštalacija konča, se mi programi nalagajo ala D: Program files/Microsoft Office/..., jaz pa bi rad reformatiral, da bi bilo po starem. Če formatiram novi C (bivši D) pogon izgubim 60 GB podatkov.

izklopi podatkovni kabel.

To bi bilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leil ()

bluefish ::

hja, če pa se gre za particiji na enem disku pa je malo težje.
Sicer imam neko teorijo, vendar pa ne vem, če je stvar izvedljiva.

grex ::

mogoče bi šlo, če particioniraš z gparted live cdjem in drugo particijo narediš "hidden" in greš še enkrat formatirat prvo particijo z NTFS in potem jo še narediš bootable.

mpucko6 ::

Ne vem v čem je problem,saj je tako vseeno ali c-ali-d glavno da sistem laufa,na tvojem mestu bi kar pustil xp-je na 60gb particiji,kot pa na 30gb,če bi seveda rad da,ti vse normalno dela.Ne vem za kaj formatirat,zaradi ene črke,ali zaradi tega,da ne izgubiš podatkov na d-particiji,tako ali tako imaš kot vidim tam xp-je.Čebi pa že rad to premetal,vsaj particije mislim,pa uporabi partition magic z njim je marsikaj mogoče http://www.soft32.com/Download/free-tri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mpucko6 ()

StratOS ::

Primarni in sekundarni disk sta le pojma na EIDE konektorjih, tebe zanima ali bo disk oziroma particija bootable in bo aktivna, to je najmanjši kašelj narediti particijo ali disk ki ima gor OS bootable in bo aktiven-sistemski in se bo zagnal ob bootu ( predvsem za winse ).Črke pogonov lahko zamenjuješ preprosto ( če imaš vsaj 2 diska ), tako da narediš drugi disk sistemski oz. daš gor sistem nanj, zamenjaš črke pogonov ( recimo diskmgmt.msc ipd ...) in namestiš OS, ali pa še lažje narediš kopijo diska ter ustrezno ukrepaš.
Katera črka pogona ( particija ali disk) bo aktivna in bootable je pa čisto od tebe odvisno.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rabim pomoč glede prostora na pc-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
692984 (2701) Architect
»

Kategorizacija netbookov po Microsoftovo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
677122 (5588) MrStein
»

Disk je prazen, javlja pa da je zasedenih 11Gb!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131973 (1768) zee
»

inštalacija XPjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
101900 (1690) farko
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452281 (1652) BlackHole

Več podobnih tem