» »

Pomoč pri prehodu na linux

Pomoč pri prehodu na linux

««
14 / 20
»»

BigWhale ::

chmod u+s `which amarok`

;>

Bo sicer resilo problem, kaksne bodo pa posledica, pa nimam pojma... Ce sploh kaksne.

kriko1 ::

S sudo ga moreš odpirat? Kaka distribucija pa je to.....

R33D3M33R ::

Tudi meni ni treba odpirati amaroka s sudo. Daj purge v paket managerju pa reinstall...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Looney ::

S sudo ga moreš odpirat? Kaka distribucija pa je to.....

Mi napiše tole, če ne odprem s sudo:

trying to create local folder /home/nina/.kde/share: Permission denied
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

Quikee ::

Te pa spremeni "ownerja" in po potrebi pravice za "/home/nina/.kde/share".

Looney ::

To še vedno ne reši mojih težav z Rhytmboxom!
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

'FireSTORM' ::

chown -R nina:users /home/nina
in bo amarok že laufal brez sudo :P
Those penguins.... They sure aint normal....

Looney ::

Grrrrrrrrr... nočem Amaroka, ok? Sem ga usposobila ampak to ni to!
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

R33D3M33R ::

Potegni si source in ga skompajlaj.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Quikee ::

File "/usr/lib/rhythmbox/plugins/artdisplay/CoverArtDatabase.py", line 155, in image_search
yield self.loader.get_url (str (url), plexer.send ())
File "/usr/lib/rhythmbox/plugins/rb/Loader.py", line 54, in get_url
gnomevfs.async.open (url, self.open_cb, data=("", callback, args))
TypeError: Cannot build a gnomevfs.URI

** ERROR **: file mp3-c.c: line 518 (III_huffman_decode): assertion failed: (i < = SSLIMIT * SBLIMIT)
aborting...
Aborted (core dumped)


V prvi polovici zgleda kot napaka v pluginu za "cover art", po drugi strani pa zgleda kot napaka v samem mp3 dekodiranju. Poglej, če lahko menjaš dekoder za MP3 - recimo če lahko uporabiš gstreamer ali xine.

Lahko pa še poskusiš druge takšne programe, ki so zelo podobni Rhytmbox-u (in so tudi za gnome), recimo: Listen, Banshee,...

'FireSTORM' ::

Looney, ok nočeš amaroka, ampak enkrat, nekdaj si z root nekaj delala po svojem home directory in so novo ustvarjene datoteke in direktoriji ostali pod root ownership...
tako da izvrši tisti ukaz in rešen bo marsikateri drug problem ne samo amarok...
Those penguins.... They sure aint normal....

karafeka ::

Looney, a ti še kar vztrajaš? ;)

Če hočeš preproščino, potem je najboljši xmms. Čeprav ga nihče več ne razvija, vendar obstaja za njega kup vtičnikov :), na podlagi katerih lahko poslušaš vsak format glasbe in celo gledaš filme (s podporo mplayerja).

Quikee ::

Če hočeš preproščino, potem je najboljši xmms. Čeprav ga nihče več ne razvija, vendar obstaja za njega kup vtičnikov :), na podlagi katerih lahko poslušaš vsak format glasbe in celo gledaš filme (s podporo mplayerja).

Te je že audacious boljši, ki so ga razvili iz xmms-a (oz. beep media player-ja) in se razvija. Simple.. in ne tako grd kot xmms in za spremembo celo deluje. =)

Looney ::

Pa dobro no... a preprosto nočete razumeti ali kaj? Hočem samo usposobljen Rhytmbox. Poznam Xmms in ga tudi uporabljam ampak Rhytmbox mi je še vedno bolj všeč. Sicer pa... nevermind... bom že sama rešila.:\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

R33D3M33R ::

Moji predlogi so pa spet prozorni. Se bom pa drugič zadržal :\

Zdaj pa eno vprašanje: strojno opremo na tem sistem bom kmalu nadgradil. Zanimata me dve stvari, če so gonilniki za Radeon grafične že dovolj dobri, da bi lahko v sistem dal Radeon (9500Pro) in ali moram na novo naložiti celoten sistem?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Quikee ::

Zanimata me dve stvari, če so gonilniki za Radeon grafične že dovolj dobri, da bi lahko v sistem dal Radeon (9500Pro) in ali moram na novo naložiti celoten sistem?

Moglo bi delat. X server je tolko ločen od sistema, da ne bi smelo bit problema. V najslabšem primeru boš padel v konzolo, kjer lahko ročno poraviš "xorg.conf" (za stare radeon-e lahko uporabiš tudi open source driver "ati" oz. "radeon" namesto "fglrx" oz. v najslabšem primeru "vesa") ali pa rekonfiguriraš x server (sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg). Skratka tudi če se zalomi še vedno lahko popraviš - le konzole se en smeš bat.
Aja.. xorg server lahko vedno v konzoli poskusiš ponovno zagnat z ukazom "sudo invoke-rc.d gdm restart" (oz. "sudo invoke-rc.d kdm restart" v KDE)

R33D3M33R ::

Konzole se ne bojim, sem že z driverji za geforca mel dosti dela v konzolnem načinu :).
Bolj me zanimajo performansi. Rad bi igral kak Quake 3 in UT 99 na tej mašini (optimistično upam tudi na CoD :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Quikee ::

Na pamet bi rekel, da je dovolj za Q3A in UT99, ampak moral boš usposobiti "fglrx" radeon driverje.

R33D3M33R ::

To so verjetno kar tile?
Bom preizkusil, če ne bom pač ostal na Geforcu.

Eno vprašanje pa se tiče pregledovalnika slik. Kateri je najhitrejši? Kaj takega na nivoju IrfanView.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

CCfly ::

Ostani na GeForce-u.
Kview, Kuickshow, xv ...
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kriko1 ::

@R33D3M33R: 9500 je legacy kartica in ati sploh ne razvija več gonilnikov zanjo. Tako da če imaš novo jedro ter xorg si mrzel. So pa taki kot so bili lani novembra (ta zadnji) - bogi.

Opensource gonilniki delajo, vendar je verjetno performans švoh.

R33D3M33R ::

A se ni govorilo, da bodo izdali source za gonilnike? Mislim da je bila celo novica na slo-techu? Pa mogoče si kaj zamešal, ker se meni zdi, da so legacy kartice 92xx serija in manj. Namreč v readme piše da je supported. Zanima me, ker bi mogoče odigral tudi kaki CoD in temu na trenutni grafični bolj ubogo kaže. Glede pregledovalnika sem preizkusil Kview, Mirage, Gwenview pa so vsi isto počasni...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kriko1 ::

Gwenview počasen? Meni se v skoraj v trenutku zažene, pa tudi slike zelo hitro prikazuje, kreira predoglede... imam pa naštiman delayed smoothing - probaj.

Drugače je podpora mišljena bolj za 2d. Probaj namestit ta nov xorg 7.3 (development), mogoče so tam not kake večje spremembe pa poročaj (jaz ga imam gor, samo imam nvidio, ati leži v škatli pa nimam sedaj časa).

R33D3M33R ::

Smoothing sem kar izklopil in dela res hitro. Grafično bom pa preizkusil in poročal.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Daedalus ::

Za Linux uporabljaj Nvidio, resno. Gonilniki od Ati-ja so sh*t.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Matevžk ::

A od Nvidie so pa ful boljši? Sprašujem, ker tudi sam razmišljam o posodobitvi grafike na stacionarni mašini, da mi bo Beryl tekoče delal na 1280x1024 LCDju. Kaj torej predlagate? Kupil bi novo grafično kartico, imam pa matično ploščo Asus P4P800 z _AGP_ slotom.

Edit: Na prenosniku sem ravno zato vzel Intelovo grafiko, ker je povsod na internetu pisalo, da v Linuxu ni nobenega sranja. In res ga ni bilo (razen manjše težave z resolucijo; moral sem inštalirati paketek i915resolution, da je stvar začela podpirati 1400x1050).
lp, Matevžk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevžk ()

kriko1 ::

Ne da so nvidiini gonilniki perfektni, delujejo pa in to stabilno. Workstation mi laufa 24/7, z atijem mi grafični strežnik ni zdržal niti en dan da bi počil (verjetno se je to normaliziralo), vendar ko sem nazadnje rihtal linux enemu z radeon 9800 pro moram rečt da je bil desktop porazno odziven napram nvidii (sem potem še probal vtakntit mojega geforcea not).

r5r ::

Če mi je dobro znano sta za grafiko dva gonilnika: eden v jedru in drug za xorg? Kateri je bolj pomemben? Recimo za MACH64 imam lahko samo xorg-ati; za Riva TNT2 pa xorg-nv, ker za oba gonilnika v jedru ni. Bi z "zajebanim" dodajanem ustreznega gonilnika pridobil na hitrosti (recimo, da ne bi pri drsenju skozi stran skakalo)? :\
And it makes me wonder.

Quikee ::

(razen manjše težave z resolucijo; moral sem inštalirati paketek i915resolution, da je stvar začela podpirati 1400x1050)
BTW. X.org 7.3 bojda celo to pomanjkljivost odpravi (oziroma jo bo, ko bo izdan avgusta). ;)

kriko1 ::

@r5r: gonilnik v jedru je za izris konzole. Za nvidio poglej če imajo pod legacy tvojo grafično, torej tale gonilnik:
http://www.nvnews.net/vbulletin/showthr...

Quikee ::

Če mi je dobro znano sta za grafiko dva gonilnika: eden v jedru in drug za xorg? Kateri je bolj pomemben?
Hm.. "gonilnik" v jedru je za konzolo, da podpira višje resolucije in za recimo directfb. Če ga pa imaš ali nimaš pa nič ne vpliva na xorg-ov "gonilnik".

Po drugi strani pa nekateri "gonilniki" za xorg rabijo tudi del implementiran tudi v jedru oz. modulu.. recimo za DRI. Nvidin "gonilnik" je recimo tak (ne nv) - samo ta gonilnik brez kosa, ki je v jedru sploh ne dela. Če tega dela v jedru/modulu ne bi rabli bi bila instalacija nvidia gonilnika "piece of cake".

CCfly ::

A se ni govorilo, da bodo izdali source za gonilnike? Mislim da je bila celo novica na slo-techu? Pa mogoče si kaj zamešal, ker se meni zdi, da so legacy kartice 92xx serija in manj. Namreč v readme piše da je supported. Zanima me, ker bi mogoče odigral tudi kaki CoD in temu na trenutni grafični bolj ubogo kaže.

Ni prvič da je ATI rekel, da "razmišljajo" o odprtju gonilnikov, pa je bilo potem vse tiho. Realnost je da so njihovi gonilniki porazno zanemarjeni in da specifikacij niti za starejše kartice ne izdajajo več. Skratka po Radeonu 9200 potop.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Matevžk ::

@Quikee: Hvala za informacije. Komaj čakam XOrg7.3 :). Saj output hotplug še velja, ane? :).
lp, Matevžk

Quikee ::

Hvala za informacije. Komaj čakam XOrg7.3 :). Saj output hotplug še velja, ane? :).

Output (RandR 1.2) in input hotplug ;) RandR 1.2 je bojda že narejen.

Matevžk ::

Fino. Škoda, da nimam časa kompajlat in testirat :).
Upam, da bodo potem distribucije v minimalnem času pripravile tudi dostojne UI-je za konfiguracijo teh stvari ...
lp, Matevžk

hamax ::

sam imam 9200se in mi po nadgradji ubunta iz 6.10 v 7.04(in s tem tudi xorg-ja) 3D pospesevanje ne dela. envy pravi, da grafa ni podrta, ce pa rocno istaliram se mi xorg enostavno ne zalaufa.

ker pa ravno kupujem prenosnik(nvidia ali intel. odvisno od sredstev) se enostavno ne sekiram. bom ze prezivel ta mesec brez 3d bilijarda :P

mam pa se eno vprasanje. najverjetneje bom kupil dell inspiration 6400. je to popolnoma enaka strojna oprema kot v e1505n za katerega dell obljublja polno linux podporo?

Daedalus ::

IMO je najboljše, da pošlješ mail na FMC, ki pri nas zastopa Dell...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hamax ::

sem ze poslal. kaksen teden nazaj. kdaj bodo dobili E1505N in so mi odgovoril, da je 6400 popolnoma enak prenosnik. odgovorili so mi takoj, izcrpno in z vsemi linki do njihove ponudbe.
samo saj veste kaksni so nekateri prodajalci.

ps. sem sel zdele pogledat na dell support in je med modeli nastet inspiration E1505/6400, tako da je ocitno to res en sam prenosnik z dvema imenoma.

dragana ::

Pri instalaciji Nvidijinega driverja na Debianu (kartica je Asus 6200) mi javlja tale problem:
make -f /usr/src/linux-headers-2.6.21-1-k7/scripts/Makefile.modpost
scripts/mod/modpost -m -i /usr/src/linux-headers-2.6.21-1-k7/Module.symve
rs -I /tmp/selfgz2620/NVIDIA-Linux-x86-1.0-9639-pkg1/usr/src/nv/Module.symve
rs -o /tmp/selfgz2620/NVIDIA-Linux-x86-1.0-9639-pkg1/usr/src/nv/Module.symve
rs -w /tmp/selfgz2620/NVIDIA-Linux-x86-1.0-9639-pkg1/usr/src/nv/nvidia.o
FATAL: modpost: GPL-incompatible module nvidia.ko uses GPL-only symbol 'para
virt_ops'
make[3]: *** [__modpost] Error 1
make[2]: *** [modules] Error 2
NVIDIA: left KBUILD.
nvidia.ko failed to build!
make[1]: *** [module] Error 1
make: *** [module] Error 2
-> Error.
ERROR: Unable to build the NVIDIA kernel module.


Kaj naj naredim, da bom uspešno instaliral driver?

kriko1 ::

Uporabi najnovejši gonilnik.

dragana ::

Sem uredil. Na starem jedru je šlo instalirat, na novem pa ne.;(

kriko1 ::

Na nvidia forums imaš rešitve - rabiš pa nov gonilnik.

'FireSTORM' ::

Failed to build module :)
Prestar driver ali prenov kernel, you decide ;)
Skidaj iz neta novejši gonilnik, imel enak problem z rt2500 driverjem. Moral sem downloadat Daily CVS. Probaj naj najnovejši driver za to grafo in problem bi moral bit rešen.
Those penguins.... They sure aint normal....

dragana ::

Izbral sem starejše jedro, ker najnovejši driver ne dela. Važno, da dela. Sedaj pa imam probleme z instalacijo beryl-a, ker repozitorij za Debiana ne deluje. Bo že,...

Daedalus ::

FATAL: modpost: GPL-incompatible module nvidia.ko uses GPL-only symbol 'para
virt_ops'


Tole je ena najbolj glupih napak, kar sem jih kdajkoli vidal v Linuxu. Svoj čas (par tednov nazaj) je blo zarad tega treba popravljat kernel source...grd zajeb, ni drugega za rečt.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

maratonec5 ::

Pozdrav. Bi mi lahko pomagali pri naslednjem vprašanju? Želel bi namreč poganjati sistem s trojnim bootom na disku s poljem raid0, ki je postavljeno z raid kontrolerjem na matični plošči, se pravi vista+xp+kubuntu linux 7.04. Nekaj sem sicer bral o tem in so menda s tem same težave, ker se linuxovo jedro ne razume najbolje s softwerskimi krmilniki na ploščah in so menda
same težave. Je sploh možno postaviti takšen tripple boot ali bom imel samo probleme? In kako zahteven je postopek, se bom moral odpovedati raidu0 ali enemu OS-u?

R33D3M33R ::

V računalnik sem dodal VIA razširitveno kartico za USB 2.0. Pod PCI napravami mi jo prepozna kot


00:0f.0 USB Controller: Unknown device 0106:3038 (rev 61)
00:0f.1 USB Controller: Unknown device 0106:3038 (rev 61)
00:0f.2 USB Controller: Unknown device 0106:3104 (rev 63)


Mislil sem da je to že integrirano v kernelu, ampak očitno potrebujem gonilnik. Ali je morda treba kaj v kernelu spremeniti?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

r5r ::

Kot prvo je čudno, saj ti niti ne napiše, katero čipovje je.
00:1f.2 USB Controller: Intel Corporation 82801AA USB (rev 02)
Meni lspci to izpiše, četudi nimam gonilnikov za USB v kernelu.

V kernelu so na voljo 3 različni gonilniki: OHCI, UHCI in EHCI. Ker je USB 2.0 je potreben EHCI.
And it makes me wonder.

R33D3M33R ::

sudo lspci -v mi izpiše:


00:0f.0 USB Controller: Unknown device 0106:3038 (rev 61) (prog-if 00 [UHCI])
Subsystem: VIA Technologies, Inc. Unknown device 3038
Flags: bus master, medium devsel, latency 48, IRQ 5
I/O ports at c000 [size=32]
Capabilities: [80] Power Management version 2

00:0f.1 USB Controller: Unknown device 0106:3038 (rev 61) (prog-if 00 [UHCI])
Subsystem: VIA Technologies, Inc. Unknown device 3038
Flags: bus master, medium devsel, latency 48, IRQ 11
I/O ports at a800 [size=32]
Capabilities: [80] Power Management version 2

00:0f.2 USB Controller: Unknown device 0106:3104 (rev 63) (prog-if 20 [EHCI])
Subsystem: VIA Technologies, Inc. Unknown device 3104
Flags: medium devsel, IRQ 11
Memory at ed000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=256]
Capabilities: [80] Power Management version 2


Naj povem, da delajo USB porti na matični (usb 1.1), ki ima VIA čipovje čisto ok.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

r5r ::

Na koncu vrstic piše dvakrat UHCI in enkrat EHCI. Ta dva gonilnika dodaj.
And it makes me wonder.
««
14 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960118770 (34444) RedDrake
»

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
505160 (4089) r5r
»

Ubuntu 8.04 frekvenca osveževanja in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
192323 (1956) c0ck4m0u53
»

Samba porti

Oddelek: Omrežja in internet
341706 (1402) hruske
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
525097 (4517) HerrBaron

Več podobnih tem