» »

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu?

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu?

«
1
2

Ezg3ta ::

Par dni je že minlo odkar sem si naložo Ubuntu (dual-boot z XP) in od instalacije naprej "spolno občujem" z driveri za grafično kartico. Ampak žal se ne vdajo tak zlahka >:D

Torej - drivere sem poskuso instalirat že na 3 različne načine po različnih vodičih:
1. preko System - Administration - Hardware Drivers
2. z envy driverjem

Pri teh dveh se po ponovnem zagonu na ekranu sploh ne pokaže slika oz. ekran se izklopi - enostavno ni signala.


3. preko terminala s tem vodičom: http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Jaun...

Tukaj pa ob ponovnem zagonu dobim neke errore na ekranu, zgledajo pa tako:
(EE) NVIDIA(0): Failed to initialize the NVIDIA kernel module! Please ensure
(EE) NVIDIA(0): that there is a supported NVIDIA GPU in this system, and
(EE) NVIDIA(0): that the NVIDIA device files have been created properly.
(EE) NVIDIA(0): Please consult the NVIDIA README for details.
(EE) NVIDIA(0): *** Aborting ***


Torej zdaj mene zanima kaj delam narobe? Ker jaz žal nimam pojma..
btw, prvič zdaj delam z linuxom in sem totaln noob, prosim da napišete tud tiste najbol samumevne stvari :D

Tr0n ::

2x kliknes na .exe in to je to.

Oh wait...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Daedalus ::

Kak hardver? Kristalna kugla ne dela najboljš.

@Tr0ll - daj mir.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pyr0Beast ::

Kakšne novejše zadeve se ravno ne razumejo najbolj, FX, 6x00 serije pa bi zagotovo morale delati brez kakršnihkoli problemov.

Poglej tudi za update preko managerja ter si tam pod nastavitvami obkljukaj da ti prenaša tudi nepodpisano/proprietary opremo/sw/driverje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

2x kliknes na .exe in to je to.

Oh wait...


Saj na linuxu je lahko isto.

Če drugega ne, naložiš nvidia binarni blob, ki se po štartu že znajde sam.

Čeprav distroji, kot so Ubuntu, Debian Gentoo itd imajo v repositoriju svoje, posebej prilagojene zadeve in je bolje uporabit te.
On the journey of life, I chose the psycho path.

dela ::

2x kliknes na .exe in to je to.

Oh wait...



V ubuntu pa 1x klikneš "activate". Če to ne deluje, je pa isto kot če v win .exe varianta ne deluje.

@Ezg3ta: Katere verzije driverjev ti pa ponudi? Si preizkusil vse?

BaRtMaN ::

Katero grafično kartico pa imaš? Ker novejši gonilniki od nVidie (z več fićrji) ne podpirajo več vseh graf. Sicer vzdržujejo tudi starejše verzije z raznimi bugfixi in podporo za novejše kernele ter Xorg-e, ampak moraš imeti pravi gonilnik za svojo kartico.

na nVidiinem Unix Drivers Portal Page imaš več paketov:
    Latest Version: 185.18.14
    Latest Legacy GPU version (71.86.xx series): 71.86.09
    Latest Legacy GPU version (96.43.xx series): 96.43.11
    Latest Legacy GPU version (173.14.xx series): 173.14.18


Kombinacije podpore hardvera z gonilniki so takele:
71xx series supports TNT, TNT2, GeForce 256, and GeForce2 GPUs.
96xx series supports GeForce2 MX, GeForce3, GeForce4, and Quadro4 GPUs.

173xx podpira vse od vključno GeForce FX naprej.
185xx podpira vse od vključno GeForce 6 naprej.

Ezg3ta ::

Uf hvala za vse odgovore.. Moja grafa je Leadtek 7950GT in na tej grafi bi mogli delovat najnovejši driveri (185.18.14), ki jih mam tud na računalniku, ampak če jih instaliram mi meče ven errore.

@FaLcOn3y3
To sem že poskuso, meni pokaže isto kot tebi (razen verzije 177 mi ne kaže).
Probal sem aktivirat verzijo 180 (priporočena) in pa 173, ampak je pri obeh isto - po ponovnem zagonu je ekran črn, nima signala.

Še nekaj nisem povedo. Če v terminalu vpišem komando 'nvidia-xconfig' mi spremeni xorg.conf datoteko, ampak je po ponovnem zagonu črn ekran. Dobim pa tako datoteko:

# nvidia-xconfig: X configuration file generated by nvidia-xconfig
# nvidia-xconfig: version 1.0 (buildmeister@builder63) Mon Mar 23 15:33:27 PST 2009

Section "ServerLayout"
Identifier "Layout0"
Screen 0 "Screen0"
InputDevice "Keyboard0" "CoreKeyboard"
InputDevice "Mouse0" "CorePointer"
EndSection

Section "Files"
EndSection

Section "Module"
Load "dbe"
Load "extmod"
Load "type1"
Load "freetype"
Load "glx"
EndSection

Section "InputDevice"
# generated from default
Identifier "Mouse0"
Driver "mouse"
Option "Protocol" "auto"
Option "Device" "/dev/psaux"
Option "Emulate3Buttons" "no"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

Section "InputDevice"
# generated from default
Identifier "Keyboard0"
Driver "kbd"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Monitor0"
VendorName "Unknown"
ModelName "Unknown"
HorizSync 28.0 - 33.0
VertRefresh 43.0 - 72.0
Option "DPMS"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Monitor "Monitor0"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
EndSubSection
EndSection


Potem morm it v recovery mode in zagnat 'auto repair graphic problems' potem pa dobim spet osnovni xorg.conf. Na nekem drugem forumu so mi še predlagali da naj 'Driver' v sekciji 'Device' spremenim v 'nv'. Baje da je to neki odprti driver, kaj pravite? Nisem še probal ker mam prižgan XP in delam neke stvari, bom pa kasneje in bom napisal kaj se zgodi ;)

Ezg3ta ::

Uf ta "nv" driver je še slabši - največja resolucija je 800x600 ;((
Pol sem se še malo igral z vsem, kopiral te xorg.conf datoteke sem in tja, pa sem nekaj očitno zasral, tak da sem zaj ubuntu še enkrat na novo naložo. Zdaj pa mi lahko prosim en pove na dolgo kak se instalirajo uradni driveri od nvidie? Tak da bo delovalo prosim :D

blaz_ ::

Živjo

meni je tole delovalo: Klik

v bistvu glej tam pod: Debian GNU/Linux or [K]Ubuntu with Xorg 7.x
potem pa sem pognal tiste driverje $sudo sh cudadriver_2.2_linux_64_185.18.08-beta.run


Lp
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

Jernej88_ ::

2x kliknes na .exe in to je to.

Oh wait...


Ti veš da linux ne podpira .exe datotek?:)
No more Slovenia!

tonic ::

podpira, podpira :)

če imaš instaliran wine ;)

Brane2 ::

Tudi brez.

/cp /bin/ls /bin/my_prog.exe

my_prog.exe

>:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Ezg3ta ::

blaz, hvala za link! Ker nočem spet česa pokvarit, bi proso da mi kdo razloži kak naj vse to nardim kaj tam piše:

* development tools like make and gcc are installed
Niti nevem kaj je to, niti kak instaliram.. Lahko kdo pove?

* the linux-headers package matching the installed Linux kernel is installed
Ok.. kaj?

* the pkg-config and xserver-xorg-dev packages are installed
Kako?

* the nvidia-glx package has been uninstalled with the --purge option and the files /etc/init.d/nvidia-glx and /etc/init.d/nvidia-kernel do not exist
Tud to nevem kak naj nardim..


Sej sem vedo, da morš v linuxu še kr nekaj stvari delat prek terminala ampak, da se bom pa z nekimi driveri tak zajebavo, pa si nebi mislo ;((

Ezg3ta ::

aja vidim da maš ti to neke CUDA drivere. Sem si dol potegno, samo nevem kje je zaj razlika med temi CUDA driverji in onimi navadnimi (npr. temi)?
Ker jaz sem prej poskušal te navadne instalirat, mogoče sem se tu zmoto pa bi mogo CUDA?

blaz_ ::

ne ne, verjetno bi moralo delovati tudi s tvojimi driverji

* development tools like make and gcc are installed
make je program, ki se ga uporablja kot kaka pravila za prevajanje (oz. neki tazga)
gcc pa je prevajalnik
če ne veš če maš installan, pač napiši v konzolo "make", oz. "gcc"

user:~$ make
make: *** No targets specified and no makefile found. Stop.
user:~$ gcc
gcc: no input files

če jih slučajno nimaš inštaliraš takole (v konzoli):
sudo apt-get install make
sudo apt-get install gcc


* the linux-headers package matching the installed Linux kernel is installed
to naj bi biv paket, ki naj bi vseboval header-je za tvoje jedro, skratka en del kode za jedro
kak ugotoviš katero jedro trenutno lavfaš?
user:~$ uname -r
2.6.28-11-generic
kar pomeni da bi moral zuleči dol tudi header-je s tem imenom
najprej poišči pravi paketek z ukazom
user:~$ sudo apt-cache search linux-headers
linux-headers-2.6.28-11 - Header files related to Linux kernel version 2.6.28
linux-headers-2.6.28-11-generic - Linux kernel headers for version 2.6.28 on x86/x86_64
linux-headers-2.6.28-11-server - Linux kernel headers for version 2.6.28 on x86/x86_64
linux-headers-generic - Generic Linux kernel headers
...

to ti naniza paketke pod 'linux-headers' iskanjem, sedaj pa installas pravega
user:~$ sudo apt-get install linux-headers-2.6.28-11-generic

* the pkg-config and xserver-xorg-dev packages are installed
podobno kot paketke zgoraj, moraš instalirati pkg-config in xserver-xorg-dev
kaj takega bi verjetno delalo:
user:~$ sudo apt-get install pkg-config xserver-xorg-dev

* the nvidia-glx package has been uninstalled with the --purge option and the files /etc/init.d/nvidia-glx and /etc/init.d/nvidia-kernel do not exist
no, tale ukaz se mi zdi da je biv poglaviten pri instalaciji pri meni,
paketke odstraniš z remove (namesto install) ukazom
user:-$sudo apt-get remove nvidia-glx-180 --purge
(tukaj boš moral napisati trenutno verzijo gonilnikov ki jo imaš, recimo napiši nvidia-glx (ter nato stisni tabulator, da ti prikaže kaj imaš na voljo)

If you use Ubuntu, please also ensure that the linux-restricted-modules or linux-restricted-modules-common packages have been uninstalled.
podobno kot zgoraj za odstranitev nvidia-glx

sem se malo razpisal, upam da nisem česa pozabil (in ja, včasih si resno samo izklopu gdm pa zategnu $sh driverji.run, pa je delal)

Lp, Blaž

PS: jaz sem izpise vrstic napisal kot primer kaj meni izpiše
PS2: za instalacijo nvidia gonilnikov se mi zdi da moraš izklopt xserver (gdm, kde), za gnome to v konzoli izvedeš takole user:-$sudo /etc/init.d/gdm stop (tukaj imaš potem še ukaze, restart, start, pa še kaj morda)
PS3: za inštalacijo paketkov lahko uporabljaš tudi kakšnega synaptic (System->Administration->Synaptic Packet Manager), jaz sem pač navajen inštalacije s konzolo :) )
PS4: aja v konzolo prideš s pritiskom tipk alt+ctrl+F1, namizje se pa običajno nahaja na F8 al pa F9 (se pravi alt+ctrl+F8 oz. F9)
PS5: upam da znaš uporabljat kake programe v terminalu kot recimo 'mc' (znotraj tega prenašaš, brišeš, urejaš datoteke s F1-10 tipkami), če boš urejal sistemske datoteke s tem programčkom, pa ga zažen v priviligiranem načinu user:-$sudo mc
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

Ezg3ta ::

Hvala za podrobno razlago, jaz sem uredil preko synaptic managera in instaliral/unistaliral vse pakete, tako kot je blo potrebno, na koncu pa sem šel v konzolo (ctrl+alt+F1), izklopil gdm in instaliral drivere. Vse je šlo lepo, brez problemov, ko znova zaženem računalnik pa spet črn ekran - LCD nima signala in se čez nekaj časa izklopi. Ne morem verjet. Kaj delam narobe? ;((:(

Je mogoče monitor kriv? Imam Samsunga SyncMaster 940bw - 19' diagonala in widescreen. Mogoče ne zazna da je widescreen al kakorkoli? Nevem, jaz ugibam :| Ker bom počasi obupal in ostal na XP-jih xD

Ezg3ta ::

Še to - zaj nisem zagnal recovery mode, in nisem nastavo prejšnje nastavitve, ker v konzolo še vedno lahko pridem (ko se ubuntu zažene in čujem zvok, stisnem ctrl+alt+F1 in sem v konzoli). Tak da če se mogoče da tam ven kaj pogledat, kaj je narobe, al pa kaj popravit, mi povejte.. Zaenkrat bom pustil tak, dokler ne dobim navodil :D

EDIT:
Že vem kaj bom nardil. Naj mi nekdo prosim pove kak si zaj unistaliram te drivere, ki sem jih zaj gor dal, ker mislim da jih moja grafa ne podpira (7950GT ni na seznamu).
Zato bom prvo dol vrgo te drivere potem pa še enkrat probo z tistimi "navadnimi" driveri. Če še takrat nebo delovalo.. Pol pa si bomo nekaj boljšega zmislili :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezg3ta ()

dela ::

Imam 16:9 samsunga z resolucijo 2048 x 1152, pa dela v ubuntu brezhibno, tako da zaradi WS samega ne bi smelo biti problema.

Poskusi s temi nastavitvami monitorja namesto sedanjih v xorg.conf:

Section "Monitor"
Identifier "SyncMaster"
VendorName "Samsung"
ModelName "SyncMaster 940BW"
HorizSync 25-100
VertRefresh 30-90
Option "DPMS"
Modeline "1440x900@60" 108.84 1440 1472 1880 1912 900 918 927 946
EndSection


Našel tukaj (4. post).

edit: tukaj moraš paziti tudi na to, da je Identifier v Section "Monitor" enak kot Monitor v Section "Screen", če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

blaz_ ::

pa si probal potem samo svoje driverje installat (namesto tistih cuda, ker cuda res zahteva gf8 ali novejšo - jest imam 8400gs =) ) ?
nvidiin program za instalacijo driverjev naj bi sam počistil kakšne neskladja s prejšnimi driverji se mi zdi

(drgač pa ima ta driver.run tudi neko opcijo --uninstall), če zaženeš "sh driver.run -A" ti to vn izpljune da ima ta argument tudi na voljo

Lp, Blaž
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

Ezg3ta ::

Instaliral sem tiste navadne drivere, in res so pred instalacijo sami odstranli CUDA drivere. Žal po ponovnem zagonu še vedno ni slike. Zato pa sem v konzoli odpr xorg.conf ter slikal ekran in vsebino prepisal tukaj na XP (vem, precej primitivno, verjetno obstaja način da datoteko skopiram na C disk, ampak ne znam :P).
Torej tukaj je moj trenutni xorg.conf:

# nvidia-xconfig: X configuration file generated by nvidia-xconfig
# nvidia-xconfig: version 1.0 (buildmeister@builder63) Wed May 27 03:15:36 PTD 2009

Section "ServerLayout"
Identifier "Layout0"
Screen0 "screen0" 0 0
InputDevice "Keyboard0" "CoreKeyboard"
InputDevice "Mouse0" "CorePointer"
EndSection

Setcion "Files"
EndSection

Section "Module"
Load "dbe"
Load "extmod"
Load "type1"
Load "freetype"
Load "glx"
EndSection

Section "InputDevice"

# generated from default
Identifier "Mouse0"
Driver "mouse"
Option "Protocol" "auto"
Option "Device" "/dev/psaux"
Option "Emulate3Buttons" "no"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

Section "InputDevice"

# generated from default
Identifier "Keyboard0"
Driver "kbd"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Monitor0"
VendorName "Unknown"
ModelName "Unknown"
HorizSync 20.0 - 33.0
VertRefresh 43.0 - 72.0
Option "DPMS"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Monitor "Monitor0"
Default Depth 24
SubSection "Display"
Depth 24
EndSubSection
EndSection


V naslednjem koraku grem probat spremenit to kar je predlagal FaLcOn3y3

Torej, če prav razumem, bi mogo moj xorg.conf zgledat tako:

Section "Monitor"
Identifier "SyncMaster"
VendorName "Samsung"
ModelName "SyncMaster 940BW"
HorizSync 25-100
VertRefresh 30-90
Option "DPMS"
Modeline "1440x900@60" 108.84 1440 1472 1880 1912 900 918 927 946
EndSection

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Monitor "SyncMaster"
Default Depth 24
SubSection "Display"
Depth 24
EndSubSection
EndSection


Je tak prav? Ko potrdite grem kr probat ;)

EDIT: Lol.. očitno sploh nebi rabo prepisovat, ker je xorg.conf ostal enak kot prej (glej par postov nazaj).. No ja, pa kaj XD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezg3ta ()

blaz_ ::

kaj bi še lahko spremenil na žalost ne bi vedel, meni je delovalo tam po tisti strani :|
(to datoteko je tudi meni nvidiin driver spremenil avtomatsko)

glede kopiranja pa bi lahko skopiral celotno datoteko na windowsovo particijo
particije od windowsov so običajno pod /media/
vendar moraš imeti prej priključene te particije (mountane)

srečno

Lp, Blaž
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

Ezg3ta ::

Ja sej ravno to sem mislo, da ne znam skopirat na windowsovo particijo ;)
Dobro zaj tak nimam več časa, zvečer se vrnem domov pa bom še mogoče kaj poskušal, pa bom javil če bom kaj spreminjal ;)

Hvala vsem za trud!
LP!

Ezg3ta ::

No sem le prišo do svojega compa. Spremenil sem xorg.conf, tako kot sem napisal 3 poste nazaj in spet stara pesem - ko comp zaženem na novo čujem glasbo, slike pa nikjer.

Je še kaka možnost al mi priporočate da obupam in ostanem vesel uporabnik windowsa? :|

EDIT: Probal sem še to, da sem dodal par vrstic v xorg.conf po zgledu 4 posta tukaj, in sicer zgleda moj Section "Screen" zdaj tako:

Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Monitor "SyncMaster"
Default Depth 24
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1440x900" "1400x800" "1220x768" "1152x864" "1024x768" "832x624" "800x600" "720x400" "640x480"
EndSubSection
EndSection


Žal ni učinka.. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezg3ta ()

kriko1 ::

Si pogledal /var/log/Xorg.0.log?

Ezg3ta ::

Ja zdaj sem pogledal ta log, ampak meni ne pove kaj dosti :P če mi zaupaš kak mountam mojo Windows particijo v mapo media, ter kak potem log skopiram na to particijo, potem si ga boš lahko pogledo kr sam in povedo kaj je narobe ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ezg3ta ()

kriko1 ::

sudo mount /dev/sdX /mnt

Ali pa daš na usb ključ. Če ti je lažje lahko za to uporabiš live distribucijo.

Ezg3ta ::

Ok sem naredil z live distribucijo.
Log sem skopiral v word in naložil na shrani.si, ker je predolg in bi zasedel preveč prostora na forumu.

LINK do Xorg.0.log

Ezg3ta ::

Malo sem šel skozi ta log, in po logiki sklepam da se napaka pojavi tukaj:

(--) NVIDIA(0): Connected display device(s) on GeForce 7950 GT at PCI:1:0:0:
(--) NVIDIA(0): CRT-1
(--) NVIDIA(0): NVIDIA TV Encoder (TV-0)
(--) NVIDIA(0): Samsung SyncMaster (DFP-0)
(--) NVIDIA(0): CRT-1: 400.0 MHz maximum pixel clock
(--) NVIDIA(0): NVIDIA TV Encoder (TV-0): 400.0 MHz maximum pixel clock
(--) NVIDIA(0): TV encoder: NVIDIA
(II) NVIDIA(0): Assigned Display Device: CRT-1


Ker napiše "Assigned Display Device: CRT-1" namesto da bi nastavlo na "Samsung SyncMaster".. Popravite me če se motim ;)

kriko1 ::

Crt-1, kaj pa če zadaj zamenjaš priključka in poskusiš ponovno? Čeprav bi moralo delat, ampak možno da je napaka v gonilniku.

Ezg3ta ::

Sem zagnal Ubuntu, zamenjal priključke in ni signala niti če pritisnem ctrl+alt+F1, ko zamenjam priključke nazaj pa je signal spet samo v konzoli. Še kaka ideja?

Ezg3ta ::

YEEEESSSS!! Superca, stvar dela!8-) Na forumu Ubuntu.si so mi predlagali naj v Section "Device" dodam:

Option "ConnectedMonitor" "DFP"
Option "UseDisplayDevice" "DFP-0"


In po zagonu sem zagledal splash screen od Nvidie ter miško:D To vam že odgovarjam iz Ubuntuja :P Hvala vsem za pomoč, verjetno še jo bom potreboval dokler ne vzpostavim sistema takšnega kot si želim:P Hvala! Se čujemo ko bom prišo do novega problema;)

ursy13 ::

Imam novi laptop Acer Aspire 7535, z prednastavitvijo linuxa ( Linpus Linux LiveCD Edition v9.2 b090313av2)
(root@localhost/)#
to mi izpiše ko se prižge in postavi. Mi lahko kdo zna pomagat, kako naj si naložim visto ali Ubuntu, samo če že zdaj nekaj komplicira raje vstanem na Visti. Hvala že v naprej!

dela ::

Ubuntu lahko downloadaš tukaj. Inštalacija je opisana tukaj in je precej enostavna.

Visto moraš najprej kupit, če je še nimaš, za inštalacijo pa vprašaj v temi Vista: vprašanja in težave, ki se nahaja v oddelku operacijski sistemi.

ursy13 ::

Ne zazna nobenega cdja nič se ne odziva! Vista je original cd. Ampak mislm, da lah sam preko linuxa dela ta laptop, a se na nič ne odziva.....

PaX_MaN ::

(root@localhost/)#
to mi izpiše ko se prižge in postavi.

Poskusi za hec vpisat "startx" in pritisnt "Enter".

BaRtMaN ::

Ko se računalnik zažene, moraš povedati s katere naprave naj prebere operacijski sistem. Sedaj se ti vedno zažene prednaloženi Linux, ki je na trdem disku. Za namestitev drugega operacijskega sistema na trdi disk, moraš obstoječega prepisati. Seveda moraš tudi namestitveni program pognati iz nekod, popularen je seveda CD oz. DVD pogon ali pa celo USB ključek.

Tvoj računalnik privzeto pogleda najprej na trdi disk in ker tam vedno najde primeren program, ne gleda ostalih naprav. Zato moraš ti spremeniti prioriteto teh naprav. To se opravi v osnovnih nastavitvah računalnika, imenovanih BIOS setup. Ob prižigu računala se na zaslonu izpiše tipka, ki jo moraš pritisniti, da se te nastavitve prikažejo.

Potem pa pač po kakšnih navodilih. Običajno se išče Boot priority in moraš na seznamu DVD pogon uvrstiti pred trdi disk.za

BaRtMaN ::

Sicer pa svetujem, da v prihodnje odpreš novo temo za svojo težavo, ti bodo ljudje lažje pomagali, ker bo že ime teme pritegnilo koga.

ursy13 ::

Sm brskala že, kako odprem novo temo, zgleda mi je vse zaštekal, k sm na ta laptop jezna, tud v bios ne morem prit.....če prav vidm, ma pa zafrkjen bios k pa res ne znam nanj.

BaRtMaN ::

BIOS utility

The BIOS utility is a hardware configuration program built into your
computer's BIOS.
Your computer is already properly configured and optimized, and you do not
need to run this utility. However, if you encounter configuration problems, you
may need to run it.
To activate the BIOS utility, press F2 during the POST; while the notebook PC
logo is being displayed.

Boot sequence
To set the boot sequence in the BIOS utility, activate the BIOS utility, then select
Boot from the categories listed at the top of the screen.

Tole je iz priročnika za model Aspire 7520, a velja splošno za večino Acerjevih prenosnikov. Ob zagonu pritiskaj tipko F2, potem pa naštimaj prioriteto v meniju Boot.

ursy13 ::

Ja qul, hvala vsem sm do tu prišla končno uf, zdaj pa nobenega diska ne najde komplicirano do konca. Ima kdo podobne izkušnje kaj je naredil?

Tr0n ::

In, vam je ze uspelo instalirat gonilnike po skoraj enem mescu? >:D

Daedalus ::

Tr0ll, daj mir.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tr0n ::

Jah, vprasam samo. Ker je nekam dosti postov za eno usivo instalacijo gonilnikov. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

PaX_MaN ::

In, vam je ze uspelo instalirat gonilnike po skoraj enem mescu? >:D

Ne znaš brat, or sth?

dela ::

*vstavi poljubno šalo, ki namiguje na nesposobnost windows userjev, da bi prebrali kaj daljšega od "next", "yes" in "I agree"*

Jernej88_ ::

podpira, podpira :)

če imaš instaliran wine ;)

To že :)
No more Slovenia!

opeter ::

ursy13, najbolje, da kontaktiraš Sosede.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

r5r ::

Bom lahko kdaj dočakal podporo za Riva TNT v Intrepid?

Tako dober sistem pa mi vedno nekje neki sfali. :'(
And it makes me wonder.

c0ck4m0u53 ::

S prenosom gonilnikov z uradne strani ter njihovo namestitvijo, si verjetno že poizkusil?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 8.04 frekvenca osveževanja in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
192197 (1830) c0ck4m0u53
»

No sound (Wolfenstein...)

Oddelek: Igre
151995 (1831) Slo-One
»

radeon 9200 suse10 brightness problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251840 (1656) roli
»

Gentoo Xorg.conf LCD - sistem se obesi

Oddelek: Operacijski sistemi
361563 (1356) Mr.B
»

Gentoo setup problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251660 (1484) G2

Več podobnih tem