» »

Pomoč pri prehodu na linux

Pomoč pri prehodu na linux

««
13 / 20
»»

jan01 ::

Kaj google na prvi strani "predlaga"
-Sylpheed
-Evolution

R33D3M33R ::

Saj lahko vsak napiše, da je njegov klient najhitrejši in najboljši, tako da to kar google predlaga ne pomeni nič. Bolj me zanimajo uporabniške izkušnje.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jan01 ::

Iu http://sylpheed.sraoss.jp/en
Sylpheed is a simple, lightweight but featureful, and easy-to-use e-mail client...

Ja probaš, pa vidiš.

'FireSTORM' ::

pine r0x
Those penguins.... They sure aint normal....

R33D3M33R ::

Kljub temu, da tega ponavadi ne počnem sem namestil tale Sylpheed in res je precej hitrejši ob zagonu kot kmail in še precej precej hitrejši kot thunderbird. Uspelo mi je tudi uvoziti pošto in naslove. Bomo videli kako se bo obneslo. Hvala zaenkrat.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

R33D3M33R ::

Posodobil sem sistem na Feisty Fawn 7.04 pa nikjer ne najdem kernela za AMD procesorje (v dapperju si lahko izbral k7). A to pomeni, da nima več veze kateri je nameščen?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

'FireSTORM' ::

lahko si pa iz kernel.org zloadaš vanila kernel in sam skompajlaš podporo za tvoj tip procesorja...
ker po moji logiki bi to moralo imeti veze...
Those penguins.... They sure aint normal....

Matevžk ::

Pa nima veze :). AFAIK ima samo optimizacijski pomen, ampak se je izkazalo, da ne dovolj velikega, da bi se splačalo delati toliko jeder, kar poveča možnost napak v repozitoriju, če ne drugega.
Seveda si lahko res zbuildaš svojega, če ti ni škoda časa. Meni bi ga bilo.
lp, Matevžk

'FireSTORM' ::

delati tolko kernelov?
ali kompajlat tolko kernelov? :P
Those penguins.... They sure aint normal....

Matevžk ::

Kombinacijo 'konfigurirati, skompajlati, vzdrževati paket in njegovo drevo odvisnosti v repozitoriju, ...' sem nekoliko neprikladno imenoval 'delati' ...
lp, Matevžk

R33D3M33R ::

Aha, sem tak opazil, da poleg paketa za k7 piše da je obsolete.

Zdaj me pa še zanima, če kdo ve kako pobrisati vse kar ima veze z nvidiinimi gonilniki.
Zadeva je namreč taka, da sem hotel namestiti gonilnike preko nvidia installerja in sicer verzijo 7174 (ali nekaj takega), ki sem je že prej imel na sistemu in so delali brezhibno.
Med kompajlanjem kernela je izvrglo error in v logih sem videl neka sporočila, da se nekaj ne ujema in da ne more nadaljevati.
OK, sem si pač potegnil verzijo 9139 (ali nekaj takega), ki je najnovejša verzija namenjena legacy chipsetom (moja grafična je tudi podprta). Compile je potekal brez težav, lepo je skopiralo datoteke in posodobilo xorg.conf. Po rebootu je pa sledil šok. X-server se mi ni naložil in ko sem pognal startx je napisalo, da se verziji grafičnega kernela in še nekaj ne ujemata, češ da je eno verzija 7174, drugo pa 9139.
Akhm. Torej očitno so neke datoteke ostale od tiste "pokvarjene" namestitve in zdaj delajo težave. Čudi me, da jih ni 9139 installer odstranil.
Sicer sem že imel tak problem, vendar je s ponovno namestitvijo izginil, zdaj pa noče in noče.

Kako bi našel tiste datoteke in jih zbrisal? Mogoče kaka druga boljša ideja?

Aja, še enkrat bi se zahvalil vsem, ki sodelujete v temi, ker brez vas Linuxa verjetno še vedno ne bi uporabljal kot edini sistem na mojem računalniku (verjetno ga sploh ne bi :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

c0ck4m0u53 ::

zadnje dva dni imam težave z liquid weather 14.5 (vem, da je ze 14.6 zuni na žalost ne pomaga). ob zagonu mi napiše: Liquid Weather ++ was unable to download data for some reason. There is no cached data available. Liquid Weather ++ has exited. probal sem s configure theme in tam spremenil iz Novo mesto na London in je se je zadeva lepo naložila. pri ponovnem zagonu sem spet zamenjal nazaj na Novo mesto, nakar se je sama tema spet obesila (isto sporočilo kot zgoraj) s to razliko, da sedaj ne morem več kliknit configure theme, da bi zamenjal lokacijo :(.
ideje dobrodošle.

za morebitne rešitve se vnaprej zahvaljujem.

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

To je verjetno zato ker strežnik nima podatkov za novo mesto, oziroma so trenutno nedostopni. Uporabi drugi servis, npr. accuweather.

c0ck4m0u53 ::

kriko1, hvala za čas in trud, vendar mi še vedno ni uspelo odpraviti težave, kajti configure theme mi ni dostopen (ga ne morem kliknit), kar pomeni, da ne morem zamenjati željene lokacije, niti servisa, ki mi posreduje željene podatke, ker se oboje nastavlja pod configure theme. predpogoj, da imam dostop do "configure theme" opcije je, da se mi tema naloži s svežimi oz. z zadnjimi znanimi podatki. v mojem primeru se tema obesi že pri samem nalaganju in vrže ven prej omenjeno sporočilo. ali obstaja še kakšen drugi način da bi dostopal do te možnosti?

kriko1 ::

zapri temo:
#cd ~/.superkaramba
#rm -r lwp
#rm lwp*

Potegni dol najnovejšo različico ter poskusi znova.
Če configure še vedno ni dostopen, pomeni da nimaš nameščenih vseh potrebnih stvari:
pyqt (python-qt)
imagemagick
python-reportlab (opcija)

c0ck4m0u53 ::

najlepša hvala kriko1, dela super, s to razliko, da mam nastavljeno na Ljubljano (moj drugi dom). res hvala še enkrat :))

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

zdaj si me spomnil z tem LW
kako bi to zloadal na Enlightenment DR17?
saj to okolje ma nekaj podobnega
ampak ko je zunaj sončno skoraj 30 stopinj
mi kaže da pada dež in 7 stopinj
in mam nastavljeno na mursko soboto :\
Those penguins.... They sure aint normal....

kriko1 ::

Lwp potrebuje kde namizje. Sicer sem poskusil na gnome ampak ne gre.
Probaj namestiti zgoraj opisane stvari, vendar nisem prepričan da bo delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

'FireSTORM' ::

sem probal z SK :)
ampak kar se zgodi je da se katera koli SK tema
zažene in takoj ugasne :)
sem mislil da bi šlo še kako drugače :)
Those penguins.... They sure aint normal....

r5r ::

Kako najlažje presesti iz 2.4.31 na 2.6.x.x ? :D Debian testing zateva namreč 2.6, če hočem novejši glibc namestiti. :'(
2.4.31 sem si sam zgradil, 2.6 ima pa preveč opcij in se nekako ne znajdem najbolje.
And it makes me wonder.

'FireSTORM' ::

skopiraj .config iz 2.4.31 source-a v ta nov source in zaženi make oldconfig
Those penguins.... They sure aint normal....

hruske ::

Ugh, Firestorm, mislim da je r5r ne bo odnesel na tak nacin. Med 2.4 in 2.6 je veliko razlike.

Sam uporabljam kar Debianov kernel in dela zadovoljivo. Edino kar se ti utegne zgodit je to, da se ti diski preimenujejo/spremenijo iz hdX v sdX.

Za vsak slucaj si najdi kak livecd.
Rad imam tole državico. <3

Matevžk ::

Se podpišem pod hruske, kakorkoli se že to sliši 8-).

Sam imam sicer na enem strežniku ročno narejen kernel, vendar sem začetek 'prehoda' na 2.6 naredil z Debian-bundled jedrom in šele nato 'nadgrajeval'.

Fino je, če uporabljaš Grub in si ga navajen (in delaš lokalno). Potem v primeru 'preimenovanja' diskov lahko ročno urediš zagonske možnosti in zbootaš (ter nato seveda popraviš zagonske možnosti).
Tudi z oddaljenim delom je to delno možno (s pomočjo nastavljanja grubovih default saved ipd. možnosti in kernelovega panic=5 (reboot 5 sekund po kernel panicu)). But don't do that. Zajebal boš na vsaj enem koraku. Govorim iz prakse :D.
lp, Matevžk

'FireSTORM' ::

hruske:
no ja jaz nisem mel nekih hudih problemov, edino kar sem moral potem ročno nastavit po make oldconfig je xtables oz iptables
sdX je za SATA diske ali pač? Če ni SATA bo težko sdX, vsaj pri meni se to ni spremenilo, ostalo pa mislim da je blo vse ok
Those penguins.... They sure aint normal....

hruske ::

FireSTORM, ni nujno da ne bo nic.

Driverje migrirajo na libATA in diski nekaj skacejo med hda in sda:
en tak primer.
Rad imam tole državico. <3

R33D3M33R ::

Moje težave z gonilniki sem rešil s tem vodičem. Se pa lepo vidi, da za GF2 MX 400 1.0-96xx verzija nikakor ni priporočljiva, čeprav je grafična našteta pod supported. KDE meni namreč zmržuje med premikanjem po menijih. 1.0-71xx pa dela bp
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kriko1 ::

Jaz imam 9639 na gf2 mx, pa dela vse lepo, celo suspend2disk ter suspend2ram (pa beryl :P). Razlog tiči verjetno v tem da uporabljaš kakšno čudno kombinacijo opcij v xorg.

c0ck4m0u53 ::

zanima me, če je možno urejat teme za superkarambo. konkretno mislim glass monitor 0.3.2
pri network odseku mi recimo dela težave ip naslov saj je polje prazno, enako je tudi pri cpu temp. kako torej ta dva parametra ustrezno usposobiti? drugo vprašanje, ki se mi poraja, ali je možno v samo temo, dodajati svoje parametre oz. postavke, primer pod infos bi rad dodal še parametra za čas in datum.

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Lahko, .skz je zip datoteka, torej jo raširiš in not imaš vse stvari (zadeve so lahke, kot pomoč uporabi druge teme).

'FireSTORM' ::

ni rečeno da ima .skz file
urejaj .theme datoteko
glass-monitor.theme ali kakorkoli že.
Za temeperaturo procesorja lahko uporabiš ACPI ali pa lm_sensors
Those penguins.... They sure aint normal....

c0ck4m0u53 ::

imam .skz datoteko, ko jo razširim pa dobim poleg ostalih datotek tudi .theme. hvala obema za nasvete, grem zdaj veselo na delo :D

'FireSTORM' ::

Aja pa v kernel moraš imeti skompajlan ACPI support :)
Če se pa odločiš za lm_sensors varianto, jo namesti in zaženi sensors-detect in dobil boš spisek vsega kar moraš skompajlat v kernel :)
Da ti olajšam iskanje in mučenje ker z tem sem imel xxx problemov.
Je pa res da v ACPI themal zone kaže drugačno temperaturo kot z lm_sensors.
Morda kdo ve zakaj?
Those penguins.... They sure aint normal....

Quikee ::

Je pa res da v ACPI themal zone kaže drugačno temperaturo kot z lm_sensors.

Zato ker bereta različne senzorje ;)

'FireSTORM' ::

in ta dva senzorja bi naj bila?
Those penguins.... They sure aint normal....

ZoMk ::

Jaz imam tudi eno težavo :)

Zadnjič sem namestila Fedoro 7 in pred namestitvijo pozabila izklopiti grafično tablico (Wacom). Sedaj se mi sistem ne zažene, če ni vklopljena. Do prijavnega zaslona je vse v redu, nato pa se začne sesuvati z napako:

The greeter application appears to be crashing. Atempting to use a different one. ... v nedogled

Tudi če vmes vklopim tablico, ne deluje nič brez ponovnega zagona računalnika.

V xorg.conf sem dodala AllowMouseOpenFail, odstranjevala nastavitve za grafično tablico, ... Probala sem (verjetno) že vse načine, a brez vklopljene tablice ne gre. Pri FC6 mi je to lepo delovalo, res pa sem takrat tablico pred namestitvijo izklopila, ker sem nekje brala, da je bolje.
Ve kdo, kako bi to rešila, ker USB podaljšek, na katerem imam priključeno tablico, uporabljam tudi za kaj drugega, in to ne povzroča težav, ko že enkrat dela? :)

Če je v pomoč ... Zadnji del Xorg.0.log.old ob izklopljeni tablici

(**) Option "Device" "/dev/input/event4"
cursor Wacom X driver grabbed event device
WACOM: unable to ioctl max values.
cursor Wacom X driver grabbed event device
WACOM: unable to ioctl max values.
(--) Mouse0: PnP-detected protocol: "ExplorerPS/2"
(II) Mouse0: ps2EnableDataReporting: succeeded
(**) RADEON(0): RADEONSaveScreen(2)
AUDIT: Mon Jun 11 19:23:35 2007: 2337 Xorg: client 2 rejected from local host (uid 42)
(**) RADEON(0): RADEONCloseScreen
(**) RADEON(0): RADEONDRIStop
(**) RADEON(0): EngineRestore (32/32)
(**) RADEON(0): RADEONDisplayPowerManagementSet(0,0x0)
(**) RADEON(0): RADEONRestore
(**) RADEON(0): RADEONRestoreMode()
(**) RADEON(0): RADEONRestoreMode(0x87aeab8)
(**) RADEON(0): RADEONRestoreMemMapRegisters() :
(**) RADEON(0): MC_FB_LOCATION : 0x1fff0000
(**) RADEON(0): MC_AGP_LOCATION : 0x27ff2000
(**) RADEON(0): Map Changed ! Applying ...
(**) RADEON(0): Map applied, resetting engine ...
(**) RADEON(0): Updating display base addresses...
(**) RADEON(0): Memory map updated.
(**) RADEON(0): Programming CRTC1, offset: 0x00000000
(**) RADEON(0): Wrote: 0x00000006 0x00040047 0x00000000 (0x0000a700)
(**) RADEON(0): Wrote: rd=6, fd=71, pd=4
(**) RADEON(0): Disposing accel...
(**) RADEON(0): Disposing cusor info
(**) RADEON(0): Disposing DGA
(**) RADEON(0): Unmapping memory
(**) RADEON(0): RADEONDRICloseScreen
(II) RADEON(0): [drm] removed 1 reserved context for kernel
(II) RADEON(0): [drm] unmapping 8192 bytes of SAREA 0xf0bae000 at 0xb7f6a000

ZoMk ::

Zgornja težava ...
Sem že sama rešila. Verjetno je res precej nerazumljivo napisano, da ni znal/hotel nihče pomagati.

'FireSTORM' ::

Lahko pa napišeš svojo rešitev.
Morda komu pride prav...
Those penguins.... They sure aint normal....

:roketa> ::

Nenadoma moram vsakič ko prižgem računalnik ročno pognati adsl povezavo (pon dsl-provider). Tudi če poženem pppoeconf in nastavim, da se mi povezava vzpostavi avtomatično ob zagonu, je naslednjič spet isto. Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe?

c0ck4m0u53 ::

po 2 dnevih igračkanja s ACPI sem obupal in se odločil da poizkusim srečo še z lm-sensors.

sensors-detect mi vrne naslednje

To make the sensors modules behave correctly, add these lines to
/etc/modprobe.conf:

#----cut here----
# I2C module options
alias char-major-89 i2c-dev
#----cut here----

To load everything that is needed, add this to some /etc/rc* file:

#----cut here----
# I2C adapter drivers
# modprobe unknown adapter NVIDIA i2c adapter 0 at 1:00.0
# modprobe unknown adapter NVIDIA i2c adapter 1 at 1:00.0
# modprobe unknown adapter NVIDIA i2c adapter 2 at 1:00.0
# Chip drivers
modprobe eeprom
modprobe w83627hf
# sleep 2 # optional
/usr/bin/sensors -s # recommended
#----cut here----

If you have some drivers built into your kernel, the list above will
contain too many modules. Skip the appropriate ones! You really
should try these commands right now to make sure everything is
working properly. Monitoring programs won't work until the needed
modules are loaded.

zdaj pa k vprašanjem:
1. že ko sem odprl modprobe.conf me je pozdravilo opozorilo, da naj tega fajla na urejam in naj se raje posvetim modeprobe.conf.local
2. recimo, da se lotim urejanja modeprobe.conf. moram dodati samo # I2C module options in alias char-major-89 i2c-dev ali tudi #----cut here---- (močno dvomim vendar raje vprašam, da se prepričam)? kam moram to dodati v modeprobe.conf, morda na sredino, na konec ali morda vmes?
3. To load everything that is needed, add this to some /etc/rc* file. kaj naj to kar enemu naključemu falju dodam v drobovje (tisti some file je zelo nedoločen)? torej v kateri fajl je potrebno to zadevo dodati in kam (začetek, konec, sredina).
4. na koncu kolikor sem razumel moram pognati sensors -s da se spremembe shranijo

hvala za morebitne odgovor ter čas in trud.

kriko1 ::

sensor-detect te ne na kocu vpraša če želiš rezultate shraniti v /etc? Ker če jih, potem samo nastavi da se ti servis sensors zažene ob zagonu (runlevel 3,5).
Drugače pa izberi 3. točko, tale datoteka pa se nahaja v /etc/init.d ali /etc/rc.d ponavadi je boot.local. Iz te se zaganjajo ukazi ob zagonu.

c0ck4m0u53 ::

hvala kriko1 za odgovor. na koncu sem shranil v /etc. mislim, da se mi sensors zažene ob zagonu, kajti /var/log/boot.msg vsebuje naslednjo vstico, Starting up sensors: done. hm je pa zamimivo, da ima večina ljudi ko požene sensors tudi napisano recimo core temp, cpu temp, medtem ko imam jaz samo navedeno temp1, temp2, in temp3. kako naj vem, katera vrednost pripada določeni komponenti?

Opkow ::

:roketa>

Ne vem katero distribucijo imas.

Vendar probaj vpisat rocno v /etc/rc.d/rc.local ukaz za zagon pppoe povezave, ki se bo vedno izvrsila ob zagonu sistema.

kriko1 ::

@Mare4: to je odvisno od čipovja ki je podprto (ne vem kako imaš ti), naloži si še kak frontend npr.: Ksensors.
Mogoče si pa tudi ob zaznavanju preskočil kak postopek (ko te sprašuje).

'FireSTORM' ::

meni piše takole:
fire@xendria:~$ sensors
k8temp-pci-00c3
Adapter: PCI adapter
Core0 Temp:
+70°C

k8temp-pci-00c3 je driver
Those penguins.... They sure aint normal....

:roketa> ::

Potem ko je zmanjkalo elektrike sploh ne morem več na internet. Ppoeconf mi najde eth0 in zraven še eth0:avah, ki ga prej ni bilo. Potem nadaljuje in mi napiše "cannot find ethernet concentrator...", v konzoli pa "siocsifflags cannot assign requested adress". Kako bi mrežne nastavitve resetiral ali kaj drugega pametnega naredil?

c0ck4m0u53 ::

vajenc@tuxpower:~> sensors
w83627hf-isa-0290
Adapter: ISA adapter
VCore 1: +1.31 V (min = +0.00 V, max = +4.08 V)
VCore 2: +1.55 V (min = +0.00 V, max = +4.08 V)
+3.3V: +3.38 V (min = +2.82 V, max = +3.79 V)
+5V: +5.11 V (min = +2.12 V, max = +3.92 V) ALARM
+12V: +11.49 V (min = +0.91 V, max = +0.91 V) ALARM
-12V: +0.55 V (min = -10.39 V, max = +4.01 V)
-5V: +1.74 V (min = -6.81 V, max = +0.88 V) ALARM
V5SB: +5.56 V (min = +6.69 V, max = +2.50 V) ALARM
VBat: +1.60 V (min = +1.49 V, max = +2.98 V)
fan1: 0 RPM (min = 1577 RPM, div = 8) ALARM
fan2: 0 RPM (min = -1 RPM, div = 8) ALARM
fan3: 2766 RPM (min = 5443 RPM, div = 8) ALARM
temp1: +40°C (high = +50°C, hyst = -74°C) sensor = thermistor
temp2: +33.5°C (high = +80°C, hyst = +75°C) sensor = diode
temp3: +57.0°C (high = +80°C, hyst = +75°C) sensor = thermistor
vid: +0.000 V (VRM Version 10.0)
alarms:
beep_enable:
Sound alarm enabled

bom šel še enkrat skozi sensor-detect.

karafeka ::

Mare4, pa saj ti napiše temperaturo in voltaže (v mejah normale :))

Jaz drugače uporabljam conky, da mi poleg drugih stvari, izpisuje še temperaturo in obrate ventilatorja.

Looney ::

Ok, zdaj imam pa dovolj... Rhytmbox se mi stalno sesuva. In to pri določenih komadih, s katerimi očitno ni nič narobe, ker se na drugem računalniku zaradi njih ne sesuva. Tole je recimo en primer izpisa v terminalu ko se sesuje.. če je komu to kaj bolj jasno kot meni na dan z besedo.:(
 File "/usr/lib/rhythmbox/plugins/artdisplay/CoverArtDatabase.py", line 155, in image_search
yield self.loader.get_url (str (url), plexer.send ())
File "/usr/lib/rhythmbox/plugins/rb/Loader.py", line 54, in get_url
gnomevfs.async.open (url, self.open_cb, data=("", callback, args))
TypeError: Cannot build a gnomevfs.URI

** ERROR **: file mp3-c.c: line 518 (III_huffman_decode): assertion failed: (i < = SSLIMIT * SBLIMIT)
aborting...
Aborted (core dumped)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

psssst.... amaroK

Looney ::

Mnja... ki ga moram spet odpirati s sudo ukazom kot Digikam.:\ Grrrrrrrrr...

Aja, pa Rhytmbox mi je ful všeč, ker je tak kul... preprost.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()
««
13 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960118769 (34443) RedDrake
»

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
505160 (4089) r5r
»

Ubuntu 8.04 frekvenca osveževanja in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
192323 (1956) c0ck4m0u53
»

Samba porti

Oddelek: Omrežja in internet
341706 (1402) hruske
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
525097 (4517) HerrBaron

Več podobnih tem