» »

Mesić pel ustaške pesmi ?

Mesić pel ustaške pesmi ?

Brane2 ::

Hehe. Tole bi moralo it pod rubriko "Saj ni res, pa je".

Ali kot bi rekla una dva srbska komika "Kiza i Komina":

Ki:"Banka je bankrotirala..."

Ko: "ŠTA JE BANKA RADILA ?!?"

"Nevednost" okolice je smešna ampak smešen nastop MEsića je pa zakon. Tolk da ni začel jecljat.

Kdo da je pel ? On ? No, možno da je bil kje v kaki skupini, ki da je pela kaj takega, ampak on ni pel, samo usta je odpiral ( majkke mi, tip je res to izjavil ! :D ), sploh pa se je trudil preprečiti tako početje. Ja, ko je šla mimo kaka vojska, ki je pela kaj takega, jo je okaral... :D :D

http://24ur.com/naslovnica/novice/svet/20061215_3086140_16154339.php

Čestitam, 24ur ! Ostale novice so poleg bednosti še neskončno blede, ampak tale je tik pred koncem leta popravila povprečje za celo leto ! :D
On the journey of life, I chose the psycho path.
  • spremenil: Brane2 ()

Pšenični ::

Heh, heh, samo to bi rekel, mam rajši naše(ja prav ste prebral-naše ) rome, kot pa tele pokvarjene hrvate.Saj enkrat bo tud svetu jasno zakaj so se jim srbi uprli v začetku 90-ih.Če Mesič podpira ustaštvo ,potem je to izvlečeno iz konteksta, če Mesič poje ustaške pesmi, potem samo odpira usta, kar je pa najbolj žalostno je pa to da, je celoten državni vrh isti , saj so mu nekateri manj previdni takoj izrekli podporo.Čudi me kako lahko takšen narod gre v Evropo.Hinavci , nekaj govorijo , drugo mislijo, tretje delajo.heh, sej to mi že vemo.......

norcuron ::

Ne nakladaj prosim o bedarij zakaj se je kdo uprl pa kaj so vzroki, ker izpadeš pravi moron.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: norcuron ()

Pšenični ::

Pač hrvatov ne maram ane, ne strinjam se s politiko ,ki jo vodijo, ker nekaj govorijo ,drugo pa delajo.Pač še danes podpirajo ideje zaradi katerih je med drugo svetovno vojno bilo v jasenovcu pobitih na tisoče ljudi.Sam ti tega ne veš.Njihovi politiki so zame netransparentni, skratka ne veš s kom imaš opravka.Želijo si dobrih odnosov z nami ,kao.Hočem povedat to ,da so še slabši od srbov, tale Mesič je pa bivši komunajzar in udbovec skratka človek najslabše vrste.

Thomas ::

Tud jest sem že prepeval kakšno četniško pesem, ustaške nisem, ker nobene ne poznam.

Partizansko ali pa domobransko pa tudi. Najbolj všeč od vseh teh pesmi iz ww2 mi je pa seveda všeč MM. Tudi v partizanskem prepevu.

No big deal, četudi bi bil politik. IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> No big deal, četudi bi bil politik. IMHO.

V politiki ni pomembno, kaj si ti misliš. Pomembno je, kaj si drugi mislijo. To bi pa ja moral vedeti.

In ja, prepevanje pesmi ne more biti podlaga za linč politika, razen v Evropi, kjer smo že videli, kam takšno prepevanje pelje. Ampak Thomasu je zgodovina španska vas. Njemu se ne zdi nič takega, če gre skupina ljudi po cesti in prepeva, kako bo vse pripadnike neke druge skupine nataknila na kol.

Seveda pa to ne more veljati, ko se take pesmi prepevajo na način, ki ne izraža nasilja, kar je povsem možno. Sem prepričan, da Thomas ni prepeval pesmi in mahal s pestmi po zraku. Vsakomur bi moralo biti jasno, da so lahko iste besede nedolžne, žaljive, grozeče ali pa celo nerazumljive, glede na kontekst. Če en predsednik s kolegi kakšno zapoje, to samo po sebi ni dovolj za obtoževanje. Če je pa skupaj z oboroženimi norci tulil, je pa to lahko nekaj precej zoprnega, še posebej za politika, ki se trudi obdržat imidž zmernega demokrata.

dolegar ::

To, da so politi (ne vsi) še zmeraj fašisti v drugi preobleki (demokratični) ni nič čudnega. Kar poglejte kake stare posnetke iz sabora ko vsi po vrsti salutirajo na nazi način, vključno s Tuđmanom na čelu. In to ni neka daljna preteklost.

Moje mnenje je, da je kar nekaj hrvaških politikov totalno nestrpna, lakomna... le da v teh časih to skrivajo. :\

Brane2 ::

No, folk je tu recimo pri Drnovšku znorel že zato, ker je odgovarjal v hrvaščini, še preden smo prišli do vsebine odgovorov.

In tudi pesmice IMHO niso tako nedolžne. Zadnjič mi je znanka, ki je vzgojiteljica v lokalnem vrtcu potožila da so imeli neko prirerditev, kjer je na koncu skupina otrok zapela neko znano pesmico. Nekdo jih je zatožil in zahtevali so od organizatorja denarno nadomestilo za avtorske pravice.
Če so bile dejanjsko plačane in ali je zadeva prišla do tja, lahko povprašam.

V glavnem, tudi tu so "samo peli" pa ne ustaških, četniških, nasploh sovražnih pesmi ali kaj podobnega in to celo samo otroci- ne recimo politiki, pa se je zapletlo.

Definitivno pa malo čudno zgleda, če politik počne take stvari, nato pa razlaga, da so njegovi dejanjski pogledi pa čisto drugačni in da si javnega prepevanja izrazito sovražnih vsebin ne bi smeli dobesedno razlagati.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pšenični ::

Nočem nobenega zagovarjet , ampak če pogledamo zakaj je šešelj v haagu, bi moral biti iz popolnoma istega razloga po mojem tudi Mesič, - spodbujanje nestrpnosti.Če si politik potem takšnemu početju daš določeno kredibilnost.Meni samo to ni jasno zakaj ta lump še ni odstopu.

Brane2 ::

V bistvu sem to novico postal ne zaradi nekega sovraštva do hrvatov ampak bolj kot ilustracijo zahrbtnosti HDZ.

Mesića sicer ne sam osebno maram, mu pa lahko verjamem, da je on "samo odpiral usta",sploh v tistih časih in da načeloma ni mislil tega.

Še en odmev iz tistih, časov HDZ, ko si ali bil Hrvat v treh kolenih in 100.0% za Hrvatsku stvar ali pa te ne rabijo-kot partnerja, kot sodelavca, kot zaposlenega, kot državljana ali celo kot živega. Odvisno od sreče.

Sedaj pa se delajo mnogo fine in pozabljajo na izjave relativno nedavne preteklosti. Sloh politiki, ki so v bistvu zaposleni da zastopajo in nastopajo in pri katerih ni ravno vseeno, kako se obnašajo.

Ne trdim, da so drugi kaj bistveno boljši ali da so sploh boljši. Le drugih ni toliko slišat in ne razlagajo okrog o "tisućljetnoj kulturi", kravati in ostalih neumnostih. No. mogoče razlagajo komu, ki se mu da poslušat, vendar ne nam.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Vanich ::

Nisem presenečen da je Mesić pel ustaške pesmi, še manj pa da
se sedaj dela neumnega in relativizira.

V državi, kjer ulice poimenujejo po ustaških ideologih in vojnih zločincih
(ta trenutek obstaja vsaj 16 ulic po vsej hrvaški z imenom "Dr.Mile budak", ustaškega
zunanjega ministra iz NDH in pisca rasnih zakonov - ekvivalent za Nemčijo bi bil Joseph Goebels),
državi ki je izgnala leta 1995 250.000 svojih državljanov, v državi kjer se je od leta 1990 do danes zminiralo čez 3000 spomenikov talcev, taboriščnikov in pa partizanov, (za kar ni odgovarjala niti ena oseba!) obenem pa se postavljajo spomeniki Paveliću, Francetiću in ostalim patološkim ustaškim klavcem, državi kjer predsednik med drugim izjavlja da je: "...srećan jer mu žena nije Židovka ni Srbkinja..." , državi , ki ima edina na svetu (ime)valuto fašistične države iz 2.sv.vojne in je zelo ponosna nanjo, je petje ustaških pesmi s strani sedanjega predsednika države zame čisto normalna stvar.

Not supriced at all.

jype ::

V državi, kjer na Kredarici postavijo spomenik hrvaškemu fašistu, žal od politikov ne moremo pričakovati boljšega.

Dr Evil ::

Gre se za spominsko ploščo v cerkvici in ne za spomenik, kot ga ima marsikateri udbovec tu okrog.

Vanich ::

jype, Dr.Evil, držta se teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Dr Evil ::

Pa čak mal. jype je moderator in on je tisti, ki zašel iz teme. Zdaj sem pa spet jaz kriv.

Barakuda1 ::

o.k. dost bo.

Ja, mal je zašel. Svoje si povedal, zdaj pa nazaj na topic.

kekz ::

"Tud jest sem že prepeval kakšno četniško pesem, ustaške nisem, ker nobene ne poznam."

Jaz pa ne. Mi smo prepevali Deutschland, Deutschland über alles :\ :P

Thomas ::

Od Topole, pa do Ravne gore,
svud su straže generala Draže.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Obrij Dražo bradu jer te po njoj znadu...

Ehhh, ne velja.. Tole je od Riblje Čorbe "Bora priča gluposti.." :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Ampak če bi mene moj deda to slišal prepevat, bi popenil.
Tako kot so nekateri penili, ko so to počeli Laibach.
Če bi pa to počel Janez Janša, ko je bil še funkcionar ZSMS, bi se pa verjetno končalo bolj bridko.

Ja, Dr Evil, prav imaš in ne, nisi kriv. A je kdo rekel, da si (na to vprašanje ni treba odgovarjati)?

Thomas ::

> Ampak če bi mene moj deda to slišal prepevat, bi popenil.

Kdor poje, zlo ne misli - tako mu povej!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Zdaj je že ranjki, ampak, saj on je to vedel. Je pa bil toliko indoktriniran, da je vedel, da se to, torej - multikulturalizem, ne spodobi.

Ampak problem te teme je predvsem, če zlo misli, kdor samo usta odpira? :)

Brane2 ::

U bistvu tole ni slaba ideja.

Glede na to, da je Mesić "samo usta odpiral" bi novinarji tipa ob naslednjem obisku lahko povabli na svojevrstne karaoke. Oziroma v bistvu bolj plejbek, "da dobijo gledalci pravi občutek dogajanj iz preteklosti"... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

kekz ::

Klinc. Monika je tudi samo usta odpirala, pa je bila kljub temu štala >:D

Double_J ::

http://www.youtube.com/watch?v=dlTiSJ9u6-c

Ne bit geyi, pa pet četniških...:D

AlexP ::

Jaz Mesiču kar veramem, da je to kar je izrekel, je pač izrekel v zanosu proti hujskaški srbski propagandi takratnega časa...

Torej gre za "kontekst takratnega časa":

- Med vojno na hrvaškem so na HTV nonstop vrteli naslednji spot:
http://www.youtube.com/watch?v=utwy1dvY0_E

- Za Thomspona pa je itak jasno da simpatizira z ustaškimi idejami, pa ima vseeno polne dvorane na koncertih:
http://www.youtube.com/watch?v=ODaQi-DKCvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlexP ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši SLO komadi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10034354 (15071) VaeVictis

Abotno nasedanje Leljaku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18628534 (23770) Mavrik
»

Nightwish - Dark Passion Play (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
534505 (3939) Volta
»

Slobodan miloševič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17413031 (9266) Doman

Več podobnih tem