» »

Nightwish - Dark Passion Play

Nightwish - Dark Passion Play

«
1
2

Zheegec ::

Kakšna se vam zdi nova plata od Nightwishev?
Sam se od nje ne morem ločit pa me zanima, kaj si mislite ostali, sploh tisti ki Nightwishe že dlje poslušate.

sploh pa - kakšna se vam zdi nova pevka? Glas ima super, samo nekatere težje starejše komade bo pa najbrž težko zapela.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OmegaBlue ::

Hm meni so dokaj všeč z novo pevko, seveda stil petja je drugačen (posledica tega da Anette pač ni operna pevka) a nikakor se mi ne zdi da so zdaj karkoli izgubili na kvaliteti.

Hm, kaj ti pa da mislit da bo nova pevka sploh pela stare komade? :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zheegec ::

Tole recimo :)
Stil petja je drugačen, tudi stare komade so malo priredili.
Mi je pa všeč, da se pri Anette končno razločno sliši besedilo >:D

Aprila 2008 pa koncert v naši Kokoški 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OmegaBlue ::

Hm zanimivo. Anette ima veliko lepši glas live kot tarja.. vsaj zame in ja celo besedilo se sliši :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

JanezH ::

Meni je bil pa vokal od Tarje res fenomenalen in tud je ful pasal k tej metal zvrsti glasbe. Zdajle poslusam Nemo od Anette pa mi nekako ni to to, mogoče zato, ker sem ga prej ze 100x s Tarjo in z Anette cisto drugače izveni :)

Zheegec ::

Nemo po mojem zelo dobro zapoje, najdi kakšen Wishmaster, End of All Hope... Tam pa je potreben pravi operni glas in čisto logično je, da Anette ne more posnemati Tarje.

Je pa kvaliteta teh posnetkov obupna, škoda da se to ne snema v boljši kvaliteti ampak so samo bootlegi ;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DominusSLO ::

Jaz jih sicer nikoli nisem poslušal redno, me je pa vedno fasciniral Tarijin glas. Ta nova pa ni nič posebnega. Običen glas ala pop jajca.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

BluPhenix ::

No, no. Anette ima precej cool glas, ki pa je seveda drugačen od Tarjinega. Logično.

Bolj me moti to, da osebne zamere po razhodu še vedno vlečejo ven, med drugim tudi med komadi, npr. Bye bye baby, ki takoj ko ga poslušaš uvidiš komu je namenjen.

Škoda da so razpadli na način kot so. Pač nadaljujejo vsak svojo pot. Eni z novo pevko, drugi s solo kariero.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zheegec ::

Bye Bye Beautiful :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BluPhenix ::

Ja, beautiful, sem komaj sedaj videl lapsus :D

JE pa zgodba okoli razpada "zanimiva" :\
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

ibrznik ::

Že s tem komadom so udarili povsem mimo,kar se tiče vokalnega dela.Je pa res da se bo treba navaditi na glas Anette in tudi stare komade v novi pevski preobleki.Pa še ista pesem v Tarjini izvedbi
"Be nice to everybody on your way up.
You might meet them on the way DOWN"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ibrznik ()

JanezH ::

Roko na srce: Tarja je bila Tarja!!! Tudi zaradi nje sem poslusal nightwishe ne vem toliko let, kot verjetno tudi ostali. Anette ... to ni to, ampak bomo videli.

BluPhenix ::

Uh, ne sleeping sun no .... matr sem mislil, da bodo imeli kaj v glavi, da bodo vedeli, da pač nekaterih komadov ne bodo mogli več igrat in en teh je sigurno Sleeping sun. Katastrofa.

Malo se jim kisa :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

R33D3M33R ::

Ah, ko sem prvič slišal nov komad me je kar šokiralo, saj sem predvideval, da bo nova pevka ohranila Tarjin stil. Strinjam se z nekaterimi zgoraj napisanimi komentarji: za ene komade bi bilo boljše, da jih nova pevka ne bi pela, ker sploh ne izpadejo dobro. Recimo sleeping sun je katastrofa.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

šernk ::

no ja zadnje 14 dni poslušam le še tri pesmi Amaranth; Bye Bye beautiful in Eva. tej trije so res najboljši mi na novi plošči.
sicer pa Tarje se ne da nadoknadit, kje boš dobil še kakšno operno pevko v metalski industriji??? skoraj nemogoče. pač malo drugačen glas ima. mi je pa celo bolj všeč. bolj sladko mi deluje:))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

kihc ::

Sicer sem poslušal samo en komad, ampak zadeva me močno spominja (vsaj melodično) na Within Temptation.
x

BluPhenix ::

Amaranth je, razen bridgea, tudi meni zelo poslušabilen.

Morda se celo odpravim na koncert ...

Within temptation ... mnja, pač "gothic metal" je oboje, zato ni čudno. Je pa glas Sharon den Adel drugačen od Anettinega, meni nekako bolj všečen. Ja za koncert WT v slo ali kje okoli bo treba pa še ful čakat :'(
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Infinity ::

@BluePhenix letos so bli WT na NovaRocku :D in so ga čist zažgal :D tko d ne govor kok je treba čakat :D sam mal se je treba pozanimat:D

šernk ::

na koncertu sem že skoraj sigurno, upam da ne pride kaj umes:\
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

icek ::

Ja za koncert WT v slo ali kje okoli bo treba pa še ful čakat


Niti ne, 19.1.2008 imajo koncert v VPK.
13.1. graz orpheum
14.1 zagreb tvornica
Rider of Theli
www.air-tv.net

BluPhenix ::

Wow nice, novi datumi toura. Zdej pa nazaj OT :D

Očitno bom drugo leto el na oba koncerta. Nice, mi je manjkalo nekaj takega. Končno prihajajo počasi tudi k nam zanimive stvari.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

@nny ::

Mogoče bi pa naša Gotarca vskočila?>:D

Glas ima boljši kot Anette.

Avby ::

To je tako kot komisar Rex. Ko so menjali nisem mogo več gledat. Pa tudi če je pes bil isti. Zdaj nekdo pa je vrjetno začel ravno za to gledat.

Pač 100 ljudi 100 čudi. Ampak pri teh skupinah je zame tako. So bli Nightwish in bi blo fer pomoje če so razpadli, da bi bli zdaj po novem nevem Dayfish.

Pač, da poslušalec in njihov fan ve, da ne gre za isto stvar.

icek ::

Saj niso razpadli. Menjave članov se dogajajo v večini bendov. Delo z Tarjo očitno ni bilo več možno in prav so naredili. Vsak bend se po menjavi člana spremeni bolj ali majn. Jaz mislim, da bojo postali zdaj še večji, čeprav sem jaz obipal nad njimi že dolgo nazaj. Oceanborn pa trga.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Ejsi_Disi ::

@nny: Mogoče bi pa naša Gotarca vskočila?>:D

Pa veš, da to sploh ni slaba ideja. En komad, da skupaj v duetu zapojeta. Saj vsi priznani glasbeniki tako sodelujejo.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Avby ::

Jah dejansko so razpadli, če je odšel iz skupine nekdo ki je dejansko skupino delal to kar je. Firma tudi ko propade ponavadi spremeni ime.

Pa tudi če večina istih notri dela.

Avby ::

Jaz te skupine nebi poznal, če nebi bilo pevke... Ko sem prvič slišal sploh za to glazbo pa malo sceno preveril, če nebi buila tam ta pevka sedaj sploh nebi vedel o čem se pogovarjamo.

Recimo da imamo Luciano Pavarotti band brez Luciana? Saj to ne gre. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avby ()

kihc ::

Al pa Slovenija brez Drnovška. Zdej ko bo odšel si bomo mogl ime spremenit (Drnovška z zelenjavo na glavi pač nihče ne more nadomestit).
x

Avby ::

Za državo ne vem. Ker je normalno da se oblast menja. Bom še dal drug primer. Kaj pa če bi se skupina imenovala kar Tarja? Popolnoma mogoče bi to bilo. A bi se sedaj še vedno imenovala Tarja?

Avby ::





Pa ne zdaj samo, da bi jaz kje gledal na videz zraven vokala. Taki že jaz nisem.

Pač ni več to to. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

icek ::

Ustanovitelj, idejni vodja, pisec večine glasbe je klaviaturist Tuomas. Tarja je le ena izmed članov benda. Če bi odšel Tuomas, potem bi bend verjetno res razpadel, ali pa nadaljeval pod drugim imenom, pa še to ni nujno.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

BluPhenix ::

No, vsekakor menjava vokalista je hud zalogaj, za vsak band. Vokal je frontman, z njim se poslušalci "ujamejo". Malokdo si prepeva melodijo, večina besedilo. Poslušalci se poistivetijo z vokalistom.

Tako pač je in tako vedno bo.

V primeru Tarje in Nightwish je zadeva še toliko težja, saj je njen glas združeval navidez dve različni zvrsti glasbe, operne arije in metal glasbo. Z novo vokalistko so še en "metal" band. Če bi bila anette z njimi od začetka, verjetno nebi dosegli takega uspeha. Veliko ljudi je za Nightwish zvedelo oziroma jih je upazilo zaradi Tarjinega glasu, ne zaradi glasbe.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

R33D3M33R ::

Jaz si prepevam melodijo :P
In Nightwish sem poslušal zaradi kombinacije njenega glasu in glasbe, nikakor le zaradi nje.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

šernk ::

le vrhunska melodija naredi pesem dobro v metalu. in to je nightwish izstrelilo med zvezde (tako kot tudi nekatere ostale). po melodiji se pač ločijo vrhunski bendi od ostalih. nikakor ne bi nightwish z takim veseljem poslušal le zaradi tarjinega glasu
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mobidick ::

V primeru Tarje in Nightwish je zadeva še toliko težja, saj je njen glas združeval navidez dve različni zvrsti glasbe, operne arije in metal glasbo. Z novo vokalistko so še en "metal" band.

Se podpišem pod slednje :\
The future is digital!

icek ::

Nikakor niso bili Nightwish prvi, ki so združili opero pa metal.
Rider of Theli
www.air-tv.net

BluPhenix ::

Tega nisem nikjer napisal. So pa najbolj znani in do sedaj bili najbolj prepoznavni po tem. Samo pravim, zakaj so toliko poznani tudi izven krogov zagretih fanov.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

libra001 ::

Js morm priznt, da edina stvar k je nightwishe delala posebno je biu njen vokal... s to ta novo pa zgledajo kot kopija within temptation... sicer mi je plata všeč ampak ne tok kot njihove prejšne:)

BluPhenix ::

No, no tako pa spet ni. Kpija WT pa niso, saj je, čeprav ne na prvi pogled drugačen stil glasbe.

Bolj ko poslušam DPP bolje mi zveni.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

libra001 ::

ja no ampak so pa definitivno bližje WT kot so bli prej.. a ne?

Zheegec ::

Gre kdo na koncert danes?

Menda je bil prestavljen na 21:00...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PaX_MaN ::

Ja, jaz se grem gužvat na parter. :'( Hokejiste morajo najprej ven zmetat, za te se pa ve, da se precej upirajo, če jih kam rineš. :D

Zheegec ::

Tole pišem 5min po koncertu - sem pa popolnoma NAVDUŠEN!!!

vsi komadi so bili neverjetno dobro izpeljani, tudi stare komade je Anette odlično zapela! Live performance so res izpilili, vključno s pirotehniko in ostalim.

komadov je bila 1/3 novih in 2/3 starih, malček je razočaralo ozvočenje (welcome to Slovenia), ampak skupna ocena je vsekakor odlično.

me be happy :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

krho ::

Pa ne boš rekel, da je bil koncert dolg 4h?
Sem imel faks do 20h.. potlej bi pa še v Lj. moral prit :'(]
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

BluPhenix ::

Koncert je začel ob 21.30 zaradi hokejske tekme ...

Alien, nice mi je skoraj malo žal da nisem šel ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

7h3_1 ::

jst sm bil tut na koncertu in je blo odlično. Predvsm mi so mi bli ql posebni efekti (ogn,iskrce itd.)

Tko da ja ni mi žal da sm šu na koncert :D

Zheegec ::

Bye Bye Beautiful @ Tivoli

Že planiram izlet na Rock Am Ring poleti...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Volta ::

Tud jaz sem bil na koncertu in morm rečt, da je blo noro in nepozabno! Tud Paini so ga dobro žgali in poželi lep aplavz :D

Zheegec ::

Samo tisti premor vmes je malo moril. Ampak se je vse splačalo na koncu.

Posnetek prvega komada
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thagirion ::

Malo offtopic..kdo pa je bil vse predskupina?razen pain? ali so samo ti špilali :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simfonični orkester + metal

Oddelek: Sedem umetnosti
474890 (3189) GrimReaper
»

gothic metal (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
549235 (7392) R33D3M33R
»

Nightwish se vračajo

Oddelek: Loža
81262 (1122) Ejsi_Disi
»

Nightwish razpadajo...

Oddelek: Sedem umetnosti
192190 (1661) zile
»

Metal (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5611294 (10417) icek

Več podobnih tem