» »

Najpomembnejši dogodek/odkritje/dosežek/katastrofa/karkoli v 2006 ?

Najpomembnejši dogodek/odkritje/dosežek/katastrofa/karkoli v 2006 ?

1
2
»

gzibret ::

Ali pa Jankovičeva izvolitev za župana LJ. Vsaj v Sloveniji.
Vse je za neki dobr!

Uros!no ::

Upokojitev Michaela Schumacherja štejete med najpomembnejše dogodke v letu 2006? 8-O

ShowDown ::

Siol mi je dal popust, ker že tak dolgo vztrajam(zdržim) pri njih. To se ne zgodi vsako leto.:P

kihc ::

Leek maturitetnih izpitnih pol na moji (bivši) gimnaziji.
x

Thomas ::

Razveljavitev lokalnosti v fiziki je najpomembnejši dogodek leta 2006.

Trust me!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sidd ::

V znanosti pomoje kr prelomno leto. Thomas, bi ti bilo kaj več povedat na to temo?
no idea for signature
signed
I

Thomas ::

Na to temo jaz pripovedujem v temi, ki sem jo odprl o črnih luknjah in raketi.

Očitno velja šibka hologrametrija, kar bo počasi v debati postalo jasno.

p.s.

Fiziki so najbolj perverzne monkeys. Ko jim ni bilo dovolj maškarade s smerjo električnega toka, so zakomplicirali s čudnimi, a šarmantnimi imeni kvarkov.

Ampak to ni bilo še nič. "Šibka hologramija" si moraš predstavljati bolj kot "močna hologramija"! - in obratno. FYI.

Edit - dodal pomotoma izpuščen doublequote.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

mojsterleo ::

padec slobota, pinocheta in huseina
dogodki v ambrusu in poraz pravne države

za kvantno fiziko pa bo najbrz prelomno leto 2008 ko bo zacel delovat prenovljen pospesevalnik CERN

Thomas ::

> za kvantno fiziko pa bo najbrz prelomno leto 2008 ko bo zacel delovat prenovljen pospesevalnik CERN

Močno dvomim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Shegevara ::

preveč pogrešam extra ogromne dosežke v znanosti. Sej so carji teli razvijalci pa to, res svaka jim čast da vsaj še dajo kdaj pa kdaj kaj od sebe, sam pogrešam tiste OGROMOZANSKE dosežke. Saj veste (TV,PC,internet....)

mogoče, če ne bi bilo svetovnih vojn bi živeli že za kar par let naprej. Predvsem verjamem da sta vojni pobili kar precej neodkritih vrhunskih znanstvenikov.

sidd ::

po drugi strani pa pospešili razvoj ;) (manhattan project, raketna tehnologija, ...)
no idea for signature
signed
I

edge540 ::

Daleč največji napredek se dogaja med vojnami. Poglej razvoj letalstva med obema svetovnima vojnama. Leta 1939 je bil uspeh, če je lovec letel 300 km/h. Proti koncu vojne so letala dosegala hitrosti nad 1000 km/h. Ali pa recimo hladna vojna, od prvega nadzvočnega letala leta 1948 pa do SR-71 leta 1962, ki je zmogel Mach 3+. Ni slabo za 14 let a?

V vsaki slabi stvari je nekaj dobrega;)

NiMH ::

Pizda ste debilni s tem Šumaherom...Kaj je on tak pomembnega naredu v svetu??? Še isti kurc je kot mi vsi... A je bil pomemben zato ker je spusto tok tega CO-ja V zrak?? Jaoo ste debilni...Ne mi s Šumaherom...

Freezy ::

Po vojni pa smo naredili velik korak nazaj. Vse te tehnologije nismo vnovčili, v 70 letih ob predstavitvi Concorda so vsi mislili da bodo čez 30-40 let prišli na katerikoli konec sveta v nekaj urah. Danes pa se še zmeraj vozimo 10+ ur v (glede na napredek ostalih tehnologij) prastarih Boeingih 737 in podobno.

NiMH ::

Poglejte področje Fizike...Pa tudi proti HIVu cepivo...Kaj je šumaher dobrega nardil svetu???

NiMH ::

Piz*a zresnite se no...

edge540 ::

>>Po vojni pa smo naredili velik korak nazaj. Vse te tehnologije nismo vnovčili

Oboje je res. Ampak kljub koraku nazaj (oziroma mogoče bolje rečeno stagniranju) je tehnologija zaradi vojne kljub vsemu bolj napredna kot bi bila brez vojne.

Ja Concorda žal ne vidimo voč v zraku. Kljub temu pa je 27 let služil svojemu namenu. Pa ne misli da nimamo nič od njega. Naslednja generacija nadzvočnih potniških letal bo na trgu čez 10-15 let, zgrajena pa bodo na osnovi znanja, ki smo ga pridobili na Concordu. Pa Concorda so izločili iz prometa samo zaradi ekonomskih razlogov. Če bi cena nafte ostala na takšni ravni, kot je bila pred energetsko krizo v sedemdesetih bi Concordi še zdaj veselo letali.

V času hladne vojne so pač gradili čuda, da so kazali mišice, tako plavi kot rdeči. Zdaj je vse še vprašanje preproste ekonomije. Če nosi denar je dobro, če ne pa ni.

Shegevara ::

jaz nevem. Odločitev je vaša. Če je priti hitreje na drugi konec sveta res pomembneje, kot rešitev proti raku in aidsu, to odločijo le ljudje.

Vajenc ::

Kaj je šumaher dobrega nardil svetu???
Očitno si brez športnega duha ;).

But the man who was willing to move over on Mika Hakkinen at 200mph at Spa in 2000 is the same individual who donated 5m pound to the Asian tsunami relief fund, the biggest single donation by anyone. Vir

S svojo nogometno ekipo Nazionale Piloti, je prirejal večkrat letno dobrodelne tekme z drugimi zvezdniki. V Novi Gorici, kjer je zelo majhen stadion je zbral npr. 50.000 EUR za rehabilitacijo otrok, žrtev vojne in pehotnih min iz Bosne.

NiMH ::

Saj res da mogoče nimam ''športnega duha'' samo to kaj je on enx ali dvax naredo to mene boli kurac...

flipflop ::

Lahko pokažeš pa vsaj malo spoštovanja in se ne obnašaš kot 5 let star otrok. Tistim ki jim je pomagal pa verjetno ni vseeno kaj je naredil ane. Sicer pa tudi njegovi dosežki v F1 govorijo sami zase.

sidd ::

CasCaDaa: boš hitro dobil naslov :P. Sicer pa, tisto kaj v dveh urah pokurjo ni nič kaj tak vlkega, al kolko že traja tekma. Pa treningi pa to. Malo se še zavedaj, da ima formula tudi vpliv na avto-moto industrijo. Kakorkoli, je res vlko naredil šumi. Če grejo strojanovi med dogodke leta, zakaj nebi dali še šumija, ko je res nekaj naredil.

Drugače pa kot dosežek dokončanje projekta treh sotesk. Sej je blo lani a?

iz letos v lani popravil
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

Thomas ::

> Drugače pa kot dosežek dokončanje projekta treh sotesk. Sej je blo lani a?

Hja, to je bila velika reč, se strinjam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nastyboy ::

Spektakularen udarec Zinedine Zidana :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

F1 2006 (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Loža
186876885 (34423) Alexius Heristalski
»

F1 - pred sezono 2006

Oddelek: Loža
152799 (2554) Daedalus
»

F1 2004 (strani: 1 2 3 440 41 42 43 )

Oddelek: Loža
214178965 (46288) Microsoft
»

F1 in Ferrari (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
635252 (4126) T(he) Boss
»

Šumi ČETRTIČ ! - forza Schumi !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
706026 (5247) ziga7

Več podobnih tem