» »

Procesor ima 93 stopinj

Procesor ima 93 stopinj

Jimiboni ::

Zdravo!

Pred 5 min sem si sestavo nov računalnik Asus P5B + C2D E6300 z originalnim hladilnikom. Zadeva se je normalno dela, vendar ko sem pogledal temperaturo procesorja me je skoraj infarkt, saj je imel 93-94stopinj. Ventilator se mi vrti na 1660 obratih. Kaj naj nardim? Mene je strah da se bo skuro in ga ne upam več prižgat. Imam tudi 420W LC Power napajalnik z 20pinskim konektorjem. Hladilnik je fiksno pritrjen. Sem večkrat preveril. Res pa je da ga nisem nič podmazal, saj je na hladilniku že original gor pasta. Prosim pomagajte.

bluefish ::

smatram, da imaš stock hladilnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

sid911 ::

V katerem programu ti je pokazalo tako temperaturo?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

DominusSLO ::

Je v biosu ista temperatura? Kakšna so rebra hladilnika na otip-vroča, mlačna, mrzla?
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Jimiboni ::

Mlačna so. Zaj sem še enkrat hladilnik dol vzel, ga vredi podmazal in gor zašraufal tak kot piše v prospektu. zaj mi laufa že 5min pa se temperatura giblje okrog 50stpinj. Kaj je to normalno? Kolko je normalna temperatura takšnega procesora E6300?

lp. Borut

Carmack ::

Možno de so šli senzorji rakom žvžigat.....pa namaži termalno pasto gor in spremlaj na dotik temperaturo reber....taki procesorji se veselo navijajo s stock hladilnikom veliko čez default frekvenco,tko da mislim da ni problem z zmogljivostjo hladilnika...problem mora biti nekje drugje....ti priporočam da sistematično izključuješ možne vzroke...
P.S.: kje si razbral temperaturo...BIOS?..programi kdaj tudi lažejo...usaj pri meni...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

refosk ::

Kakor vem lahko pri Asus platah v biosu nastavljaš delovanje ventilatorja in tudi max. temp. procesorja. Malo preveri te stvari, vsekakor pa je stock hladilnik prva stvar ki je za zamenjavo.

asus ::

a si pomisli(,čeprav pri intelu skoraj da ni tega) da imaš slab stik med ihs-jem in jedrom.možno pa da nimaš dobr coolerja gor zmontiranga,oz. imaš preveč\premalo termalne paste,... no ja vzrokov je lahk veliko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517152 (6087) m0LN4r
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611894 (10606) wate
»

Problemček s hlajenjem i7 920 CPE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171791 (1386) TOP
»

Q9300 + Mugen. temperature. Panika!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
695719 (4159) batista
»

c2d e6300 Kateri hladilnik kupit

Oddelek: Kaj kupiti
292668 (2668) brdi

Več podobnih tem