» »

hlajenje omare

hlajenje omare

bbb1 ::

Kaj priporočate za hlajenje 19" zidne omare. Trenutno je notri ena mašina in siolova jajca, temperatura pa je 30oC, ene 8 stopinj več kot okolica.

PaX_MaN ::

Če ni težav,zakaj bi hladil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

bbb1 ::

Ja zdi se mi veliko 30oC kaj bo poleti.. Rad bi prej hladil preden kak disk odleti itd...

miko 55 ::

poglej če proizvadač daje kakšne cooling sisteme. če ne pa modificiranje in samogradnja:\ kliče.

bbb1 ::

Sem se odločil, da bom naredil sam.
Kupil sem dva 120mm ventilatorja, dodal bom tudi termostat.

Kam naj vgradim ventilatorja. (zgoraj bosta), ali naj piha en ven en not al oba ven?
S čim naj izrežem okrogle luknje, pločevina je še kar debela, ali mi kdo to lahko naredi?

dxx ::

Zamisel s termostatom se mi zdi malo komplicirana. Zakaj bi dal termostat, če lahko kupiš npr. 2x 120mm tiha ventilatorja in jih priklopiš na 7V ali pa na regulator vrtljajev?
Mislim da je to najbolj preprosto, pa še tok lahko potegneš iz računalnika.
V omaro izreži primerne luknje za ventilatorje in jih našraufi, potem pa samo še kakšne zaščitne/okrasne mrežice daš gor in je urejeno.

Hladno in tiho.8-)

bbb1 ::

Zadevo sem si zamislil malo drugače.
Ročni regulator vrtljajev mi ne pomaga dosti, ker ne bom vsake pol ure gledal temperature v omari in spreminjal hitrosti vrtenja.
Kupil sem 120 ventilatorja 220V, termostat pa tudi ni težko dobiti. S tem sem se izognil usmerniku in še dodatnemu viru toplote :D

jest135 ::

220v? kaj bi rad da ti zmrzne?>:D

bbb1 ::

120mm ventilator obstaja v 12V dc in 220V ac različici, po pretoku zraka sta pa enaka se mi zdi.. :\
Se mi zdi da je s termostatom lažje krmilit 220V ventilatorje... Termostat dobiš povsot...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bbb1 ()

krneki0001 ::

Netfinity stalno prižgan je v omari imel 32 stopinj poleti in pozimi, Zpro workstation sedaj ima 32 stopinj, pa se ne bojim da bi se kej pregrelo.

Zakaj misliš da bi tebi kej preveč grelo vse skupaj?

bbb1 ::

Taka temperatura je pri meni v omari, v ohišju računalnika je pa še višja..

krneki0001 ::

Pentiumčki lepo delajo do 85 stopinj, tko da se ne preveč sekirat, če te pa skrbi za diske pa daj ventilatorje na diske, da jih bodo hladili.

dxx ::

Ročni regulator vrtljajev mi ne pomaga dosti, ker ne bom vsake pol ure gledal temperature v omari in spreminjal hitrosti vrtenja.

Sej to pogledaš tko enkrat, dvakrat in maš nastavljeno, potem ne spreminjaš več. Oziroma silent ventilatorji so dovolj tihi da sploh regulatorjev ne rabijo, štrom 12V potegneš iz napajalnika.
Postavitev ventilatorjev je zelo pomembna če želiš optimalen pretok. Ker se vroči zrak dviga je dobro, da je ventilator ki piha ven čim bolj pri vrhu omare, tisti ki vleče zrak v omaro pa spodaj pri tleh.

bbb1 ::

btw s čim naj izrežem lepo okroglo luknjo 120mm, pleh je kar debel.. ?

jest135 ::

lahko samo navrtaš pa je. tada simpl kot pasulj, navrtas luknjice pa ti vlece zrak

bbb1 ::

To je res ja, samo imam mrežico ki paše čez luknjo fi 120mm :)

jest135 ::

shrani jo za drugič

miko 55 ::

izmeri fi svedra in od zunanjega kroga za fi/2 + 2 mm v krogu natolči luknje s točkalom in nato vrtaj. luknje poveži med seboj z žago za železo in na roko izžagaj. z dremlom zaključno zbrusi.

lp
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reguliranje obratov ventilatorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
272049 (1790) BladE_
»

vgradnja ventilatorja v hladilno omaro

Oddelek: Znanost in tehnologija
61118 (943) SplitCookie
»

ventilatorji v omari

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172660 (2035) Pyr0Beast
»

Postavitev ventilatorjev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241811 (1194) Nejc Pintar
»

načrt za izdelavo kulerja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
291555 (1150) medjugorje-si

Več podobnih tem