» »

c2d e6300 Kateri hladilnik kupit

c2d e6300 Kateri hladilnik kupit

brdi ::

problem je sledec da mi na stock hladilniku segajo temparature v idle tam okol 44stopinj re je imam bol toplo v sobi, kolk ne vem !
Zaj pa me zanima ker hladilnik naj kupim, da bo hladil tako kot se sika ? Pa seveda vodno odpade! cena tam do 55€ nekaj v plus ali minus :D

lp


PS.: nic ni navito
  • spremenil: brdi ()

pozitron ::

Če ne misliš navijat, ali pa samo zmerno je tale pocen link, namazana je že kvalitetna termalna pasta (MX-1), tko, da ne rabiš kupovat kej druzga.

Če hočeš pa res fajn hladilnik pa vzem tega link, je pa 1x dražji.

Nekaj vmes pa tole mogoče link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

brdi ::

tegale sem ze gledal Scythe MUGEN (Infinity) SCINF-1000 ampak sem tut tu na forumu zasledil na se na dolocenih primerih ni najbolje odrezal ni hladil tko kot bi moral ?

Ja ker pr meni je problem da je hladilnih sciscen pa se 120mm vent not pa 2x80 za ven in nic navita masina pa dosega take stopinje v idle.

pozitron ::

Potem pa mogoče probi samo menjat termalno pasto in še enkrat na novo namesti, če bo kaj pomagalo. Drugač pa za infinity-a kjer koli sem bral je bil kar vredu ocenjen. Za tvojga e6300 je vrh glave dovolj, v bistvu overkill za stock.

brdi ::

Ja sej to sem tut jaz brau amapk tu na slo-tech je ene par napisalo da ni drasticno spremenil temperature oz da je v bistvu skor ni. zato sn se se pozanimal prej.

Hvala ti om probal dobit na izposojo pa om porocal ce mi uspe!

LP

Vanc ::

To je tud cool hladilnik ga mam jaz sicer je malo glasn ampak samo da vredi hladi sem ful zadovoljen cena pa tud ni pretirana 38€

http://www.mimovrste.com/artikel/221001...

Jernej
Intel e2180 @ 3300Mhz 1.45V ; ASUS P5B Deluxe ; AxE 2x1Gb @ 1000 Mhz

Law_Enforcer ::

Moj E6300 z Arctic Cooling Freezer 7 Pro (cooler iz prvega davidovega linka) laufa na 2,52 GHz (366*7) že cca 1 leto, tako da lahko tudi z njim kar spodobno naviješ zadevo. Temperatura je glede na stock cooler precej nižja (cca. 12 stopinj, če me spomin ne vara) + mnogo tišji je od njega.

V glavnem... S tem coolerjem sem zelo zadovoljen.

TOP ::

Ej brdi očitno preveč verjameš ,kar nekateri pišejo o zadevi ,ki jo niso nikoli imeli.Sam sem na e6300 sprobal 3 hladilnik in sicer:Infinity,Thermaltake Big Typhoon in Thermalright Ultra 120,tega mam še vedno.Zelo dobro že hladi Thermaltake,sam najbolši nakup,pa preberi kjer hočeš je še vedno Infinity.Razlika med Thermaltake in Infinity je cirka 4 stopinje,to v idl na load pa tja do 8 stopinj.Kar se tiče Thermaltake ultra 120 je pa najbolši,sam tud najdražji pa še brez venta.Znjim pa sem pridobil 4 stopinje napram Infinityju tako v idile kot load.Moj nasvet,kupi Infinity je odličen hladilnik in še lažja montaža,ker za oba ostala hladilnika,je treba plato ven jemat.

pozitron ::

Včasih res komu slabo hladi infinity, tut jst sem na anadtechu parkrat bral. Samo ponavadi je blo povezano s tem, da ni bil dobro nameščen, ker intel "push pin" včasih jebe, pa se ni dovolj zaskočil in ni bil dober stik. Drugače pa če ne misliš nevem kolk navijat, vzemi poceni freezerja al pa typhoona, boš mal prišparal.

nejcpirc ::

Vceraj popoldne sem priklopil THERMALTAKE Big Typhoon-a, ki mi hladi AMD 64 X2 6400+ Black Edition AM2 procesor. Montaža hladilnika je bila preprosta:)

V idle je temperatura CPUja od 32C - 34C ( PC probe II in Sensors View):


Ce je pod stresom 8-) , se pa segreje do 36-40C(v glavnem pod 40C).

Proc in hladilnik sta od včeraj, tako da bi mogu vsaj en mesec počakat in potem povedat preverjeno mnenje o tem hladilniku...

Glasnost ventilatorja pri polni hitrosti(hitrost ventilatorja lahko nastavljaš ročno) ni omembe vredna, tako da za enkrat 9 pik od 10ih >:D

pozitron ::

Fajn nejc, mogoče bi samo preveril temp. z coretemp- link, ki kaže temp. jeder in ne ihs, bodo verjetno mal višje. Samo za x2 6400 še vedno lepo nizke.

nejcpirc ::

Hehe, kaže da se mi bo proc prehladu >:D

pozitron ::

Hehe, fajn nejc za 40e res super hladilnik pa še okrog socketa pa ram mal hladi k je dol obrnjen.

brdi ::

Hm kje bi se pa dalo dobit tega typhona v mb kar najceneje ce kdo ve ? Sem gledal malo po netu pa ga nism niti najdo v mb:D

TOP ::

V cool-pc maš vse te hladilnike za kupit.

Dami ::

Meni isto na 6300 infinity hladi cca 15° bolš k pa stock (na sliki levo). Nenavit server dela že več k 1let bp.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

pozitron ::

Mimovrste majo pocen Vx (ta nouga typhoona) link. Pri cool pc je vx skor 50e. Ta stari je pa okrog 40e, samo meni je bolj všeč stari ker ma pritrditveni mehanizem za intel za prišraufat, ta nov ma pa push pine.

brdi ::

pomojem bom kr tega ta noviga vzel ker se mi ne da plate sraufat ven pa not.
Porocam kako bo ko ga vgradim.
Hvala

Lp

GrimReaper ::

Moj E6300 z Arctic Cooling Freezer 7 Pro (cooler iz prvega davidovega linka) laufa na 2,52 GHz (366*7) že cca 1 leto, tako da lahko tudi z njim kar spodobno naviješ zadevo.

Sam tko, to ni spodobno navitje, men (in konc koncev vsak C2D ter marsikak E2xxx) gre s stock kulerjem na 3GHz, s tvojim pa bi šel na 3.3 vsaj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Kr_Edn ::

Si bom malo sposodil temo. Bi bil "Scythe NINJA Mini SCMNJ-1000" dovolj za hlajenje C2D E6750? (Brez navijanja.)
klik

Urc ::

Ja, čisto dovolj. To lahko tudi sam vidiš, če je zadost sposoben hladilt stock hladilnik iz malenkost bakra in aluminija s čigumom vmes... Bo tudi hladilnik s heatpajpi itd. hladil bistveno boljše :)

Tomson ::

brdi: Js mam Noctuo NH-U12P za prodat, sem dobil pred par dnevi iz Avstrije, pa mi ne gre v ohišje! ;(

Noctua NH-U12P


Prodam ugodno, je pa eden najtišjih coolerjev na trgu, kvaliteta izdelave pa 1A.

Skratka če te zanima mi javi na: tomsonman@gmail.com
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kr_Edn ::

"Urc"
Hvala.:) Si ga bom omislil.
Saj moti me ravno tisti čikgumi na priloženem hladilniku in tudi drugače ne zgleda ne vem kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr_Edn ()

brdi ::

Ewo nabao bigtyphona ampak stopinje so v idle se vedno malo viske "34-36" Am zanima me s to pasto koliko je naj nanesem a jo samo na sredino nanesem al razmazem ?

PacificBlue ::

Ful ti priporočam tega..men hladi E6300 tam okoli 32-33 stopinj..res da morš plato ven vzet..sam je vizualno tk lep..:)

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

PacificBlue ::

Aha..pozabil povedat da ga mam navitega na 2.7 ghz:)

brdi ::

mene samo zanima termalna pasta ! Ker sn probal hladilnik cist pr cpu in je cist hladen kaze pa mi v idle 36 stopinj sedaj

brdi ::

aja pa ce je kako extra potrebno odstraniti staro pasto iz cpu? jaz sem jo kr z robckom.


Zdi pa se mi d aje na nenavitem C2D 35-37 stopinj z takim collerom prevec ?

Big_Al ::

brdi ::

kaj ma to veze z mojim problemom ?

No se ena ugotovite zazenem Couter strike in imam kr 40 stopinj takoj. Zakaj ? a ve kdo kaj bi lahko bilo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brdi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623042 (18939) svetetko
»

Hladilnik za q6600

Oddelek: Kaj kupiti
342439 (1553) borut666
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
427614 (6325) kmetek
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417980 (15103) Wofk
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997272 (3677) kuglvinkl

Več podobnih tem