» »

Dolby 5.1

Dolby 5.1

TuXterrestrial ::

OK!
Men ni več nič jasno.(kot ponavadi)

Če kupim zvočno kartico, ki podpira Dolby digital 5.1 ali potem vseeno rabim še resiver ali ne(nočem DDT 2500- ta plastik fantastik). Kokr jaz vem rabm potem še vedno dekoder in ojačevalnik za 5+1 zvočnik.Ali ni dolby signal zakodiran v navadnem analognem signalu in ga dekoder pač zna dekodirat(zakva pa zvočna kartica pol).

Povejte mi kva rabm še, ko kupim dvd(PC)+ zvočno(5.1)+ zvočnike(cool izgled in pa moč), ki jih bom lahko imel v sobi poleg TV

OrlyTM ::

Tkole je ... zvočna ti čist lepo odkodira vseh 6 (5 + 1bass) kanalov, če nanjo priklopiš šest zvočnikov, more delat bp. ... problem pa se pojavi pri jakosti signala ... zvočna kartica pač nima nevem kako močnega ojačevalnika, zato rabiš še zunanji ojačevalec .... kot to enkrat potrebuješ, pa more tut ta znat razposlat vseh 6 signalov v pravo smer, tko da če boš mel stereo ojačevalec, ti odkodirnik na zvočni nič ne koristi ... pomaga, če kupiš komplet zvočnikov, ki so prirejeni za delo z liveom 5.1 in je tut ojačevalec na njih za to zadevo primeren. Bodi pozoren ... stari live 1024 ti ne odkodira vseh šest kanalov, ampak ima samo pipravo na dolby digital ... kar pomeni da rabiš še zunanji dekoder, dočim live 5.1 to že vse vključuje.

upam da sem bil v pomoč.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

TuXterrestrial ::

Torej prava zvočna za dolby digital 5.1 ima 6 izhodov za zvočnike. Tako potem potrebuje samo še 6 aktivnih zvočnikov(5+1W) Right?

Luka Percic ::

Right!
:\:\:\

OrlyTM ::

točno to ... sam pol ne kake velike jakosti zvoka pričakovat .... če mislš kupt zvočno za gledat filme na tv, pol si morš omslit tud neki podobnega creativovemu kompletu zvočniko za dolby digital.

lp
orlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

PaJo ::

Samo nekaj me zanima, a ve kdo mogoce kej bi dobil ta crativov digitalni kabel za povezavo Live 1024 in DT2500 zvocnikov, ker zdaj mam kar na anlogne vhode;((
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

matevzm ::

Kvaliteta zvoka je jasno odvisna od zvocnikov, ni kaj.
Je nekaj Dolbyjev, 5.1 je digitalen. Dolby Surround je analogen. Poglej na netu, na nekaj koncih je lepo razlozeno.
Navadni Livei imajo izhod za 4 zvocnike in digitalni izhod. Za dekodiranje Dolbyja, takega ali drugacnega, je zadolzen software. Pri tem se pojavijo razlike. PowerDVD je cuden in ne dekodira LFE (subwoofer) kanala. A v principu ni problema, razen za odmrli Dolby Surround ne vem kaj je.
Druga stvar pa so nove kartice, ki imajo 5.1. Te kartice znajo (trenutno stanje HWja) dekodirati DD (Dolby Digital) in Dolby Surround. Imajo izhod za vseh 6 kanalov. Tako nisi odvisen od swja in morebitnih tezav tam. Celo vec, bojda dela trik, da pripeljes na vhod Dolby Surround in na izhodu dobis dekodirano. Ne vem ce to kdo rabi, a le zanimivo.
Vse kartice pa imajo vecinoma digitalni SPDIF izhod, ki omogoca prenost digitalnega zvoka se zakodiranega naprej. Potem rabis aparaturo, ki jo prikljucis in ti dekodira tak signal. Razni surround ojacevalci etc. Prednost je, da lahko prikljucis boljse zvocnike kot so racunalniski, ki obicajno niso kaj prida. Poleg tega ima vecina zunanjih dekoderjev, vsaj novejsih, se moznost dekodiranja DTSja, Dolbyju 5.1 konkurencnega standarda.

matevzm ::

Glede prikljuckov za zvok: prikljucki so fizicno stirje. Stereo izhod spredaj, stereo surround kanal, center (mono) in subwoofer (mono). Dolby Digital 5.1 se zato tako tudi imenuje, ker je skupaj 6 kanalov, tista 1 je locena, ker za sobwoofer ni celotnega celotnega frekvencnega obmocja, ker ni potrebno.

Takole je recimo napisano v navodilih za Fortemedio.
Multi-channels speaker connection
- Front speakers (green jack)
- Rear speakers (blue jack)
- Center speaker (yellow jack)
- Subwoofer (white jack)

Se ta zalosten dodatek, digitalni SPDIF out bojda ne dela pod Windowsi 2000. Jaz ne morem tega potrditi, ker nimam zunanjega dekoderja. Problem kot kaze ni vezan na same kartice, temvec na Windowsov DirectShow. Na zacetku je bilo planirano, da bo popravljeno v DirectX 8.0, a se ni. Upanje ostaja na naslednji service pack, mogoce nekje februarja.

OrlyTM ::

Matevzm.... malo bi te popravil ... dolbi sorround ni analogen.... imaš dva sistema, ki sta oba sorround ...
Prvi je Dolby sorround Pro Logic ... ki je že rahlo odmrl in se ne omenja več toliko, pomeni pa štiri ločene kanale ... stereo spredaj, center mono in mono sorround, posebnega signala za subwoofer pa ni.
Oznaka drugega pa je Dolby Digital Sorround in je tak kot si ti opisal. Glede zunanjih receiverjev: napisal si, da je prednost le teh, da navadno omogočaju tudi dekodiranje signala DTS ... DTS pomeni dolby theatre system in je namenjen velikim kino dvoranam in ne za dom in ima še boljšo podporo večim skupinam zvočnikov, kot jih lahko opazite v večini naših kino dvoran ... v sami osnovi si dolby digital sorround in DTS pač nista toliko različna, zato je za domačo rabo Dolby Digital Sorround povsem zadosti ... je pa res, da je za ogled filmov prek televizije zelo priporočljiv zunanji ojačevalnik/receiver, ker so pač računalniški zvočniki namenjeni namiznim sistemom in ne dnevnim sobam, kar pa še ne pomeni, da kak creativov sistem 6ih zvočnikov nebi zadostil potreb večine uporabnikov. Pač stvar okusa in stopnje tolerance sostanovalcev in sosedov :)))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

matevzm ::

Upsi Orly.. malce bi te popravil, ce smem.
Ja, previdno je potrebno uporabljati izraze. Ampak kakorkilo, Dolby Surround je analogen, ceprav sem jaz pravzaprav mislil na Prologica, ki je edini od analognih se ziv.
Dolby Surround, najstarejsi, analogni in ima left, right in surround kanale.
Dolby Surround Prologic je nekoliko novejsi, mislim da zadnji analogni format, ki se se sreca. Tudi na DVDjih je vcasih navaden stereo zvok z dodatkom Prologica.
Dolby Digital je to, kar ljudje obicajno imenujejo 5.1. Tu imas 5+1 kanal.

Tule pri DTSu pa si ga rahlo polomil. DTS je Digital Theater Systems. Nima veze z Dolby Laboratories, pravzaprav jim je konkurent. DTS kot firma se je najprej pojavil v kino dvoranah, da. Nato je propagiral svoj surround format za DVD, a je bil precej pozen, njegove naprave pa v vecnem beta stanju. Tako je na zacetku izgubil bitko z Dolby Digitalom kot enim izmed obveznih formatov na DVDju. Zato ga ar nekaj casa ni bilo, pa resnici na ljubo v casu standardizacije DVDja niso imeli ravno lepo delujocega sistema.

Kar se tice kina, DTS uporablja drugacno kodiranje kot DTS na DVDju. In nima cisto nic vec kanalov kot Dolby Digital. Vec jih ima po defaultu SDDS, Sonyjev surround sistem, ki ima 3 center speakerje. Kodiranje ima vsak svoje in ni kompatibilno. Tudi naprave za odcitavanje zvoka niso kompatibilne. Zato imajo vsi dodaten navaden zvok.
Zadnje case se pojavljajo razni ES (pri DTSu) in EX (pri Dolbyju), ki imajo se dodaten center surround kanal.
OK?
Priporocam za branje recimo DVD Frequently Asked Questions , iz katerega je prilepljeno naslednje. Uzivajte.

Dolby Digital is multi-channel digital audio, using lossy AC-3 coding technology from original PCM with a sample rate of 48 kHz at up to 24 bits. The bitrate is 64 kbps to 448 kbps, with 384 or 448 being the normal rate for 5.1 channels and 192 being the typical rate for stereo (with or without surround encoding). (Most Dolby Digital decoders support up to 640 kbps.) The channel combinations are (front/surround): 1/0, 1+1/0 (dual mono), 2/0, 3/0, 2/1, 3/1, 2/2, and 3/2. The LFE channel is optional with all 8 combinations. For details see ATSC document A/52 . Dolby Digital is the format used for audio tracks on almost all DVDs.

MPEG audio is multi-channel digital audio, using lossy compression from original PCM format with sample rate of 48 kHz at 16 or 20 bits. Both MPEG-1 and MPEG-2 formats are supported. The variable bit rate is 32 kbps to 912 kbps, with 384 being the normal average rate. MPEG-1 is limited to 384 kbps. Channel combinations are (front/surround): 1/0, 2/0, 2/1, 2/2, 3/0, 3/1, 3/2, and 5/2. The LFE channel is optional with all combinations. The 7.1 channel format adds left-center and right-center channels, but will probably be rare for home use. MPEG-2 surround channels are in an extension stream matrixed onto the MPEG-1 stereo channels, which makes MPEG-2 audio backwards compatible with MPEG-1 hardware (an MPEG-1 system will only see the two stereo channels.) MPEG Layer III (MP3) and MPEG-2 AAC (aka NBC or unmatrix) are not supported by the DVD-Video standard.

DTS (Digital Theater Systems) Digital Surround is an optional multi-channel (5.1) digital audio format, using lossy compression from PCM at 48 kHz at up to 24 bits. The data rate is from 64 kbps to 1536 kbps, with typical rates of 768 and 1536 for 5.1 channels and 384 or 768 for 2 channels. (The DTS Coherent Acoustics format supports up to 4096 kbps variable data rate for lossless compression, but this isn't supported by DVD. DVD also does not allow sampling rates other than 48 kHz.). Channel combinations are (front/surround): 1/0, 2/0, 3/0, 2/1, 2/2, 3/2. The LFE channel is optional with all combinations. DTS ES support 6.1 channels in two ways: 1) a Dolby Surround EX compatible matrixed rear center channel, 2) a discrete 7th channel. DTS also has a 7.1-channel mode (8 discrete channels), but no DVDs have used it yet. The 7-channel and 8-channel modes require a new decoder. The DVD standard includes an audio stream format reserved for DTS, but many older players ignore it. The DTS format used on DVDs is different from the one used in theaters (Audio Processing Technology's apt-X, an ADPCM coder, not a psychoacoustic coder). All DVD players can play DTS audio CDs, since the standard PCM stream holds the DTS code. See 1.32 for general DTS information. For more info visit and read Adam Barratt's article for Movie Sound Page.

SDDS (Sony Dynamic Digital Sound) is an optional multi-channel (5.1 or 7.1) digital audio format, compressed from PCM at 48 kHz. The data rate can go up to 1280 kbps. SDDS is a theatrical film soundtrack format based on the ATRAC compression format that is also used by Minidisc. Sony has not announced any plans to support SDDS on DVD.

THX (Tomlinson Holman Experiment) is not an audio format. It's a certification and quality control program that applies to sound systems and acoustics in theaters, home equipment, and digital mastering processes. The LucasFilm THX Digital Mastering program uses a patented process to track video quality through the multiple video generations needed to make a final format disc or tape, setup of video monitors to ensure that the filmmaker is seeing a precise rendition of what is on tape before approval of the master, and other steps along the way. THX-certified "4.0" amplifiers enhance Dolby Pro Logic: crossover sends bass from front channels to subwoofer; re-equalization on front channels (compensates for high-frequency boost in theater mix designed for speakers behind the screen); timbre matching on rear channels; decorrelation of rear channels; bass curve that emphasizes low frequencies. THX-certified "5.1" amplifiers enhance Dolby Digital and improve on 4.0: rear speakers are now full range, so crossover sends bass from both front and rear to subwoofer; decorrelation is turned on automatically when rear channels have the same audio, but not during split-surround effects, which don't need to be decorrelated. More info at Home THX Program Overview.

matevzm ::

Sorry, malce veliko je izpadlo tegale teksta. Se nekaj sem bral prejle, in kot kaze pravijo, da DTSa iz Livea ni dobiti. Ce naredis output na SPDIF, Live ne prepozna (kar je logicno, ker je DTS oznacen kot navaden PCM stream) formata in ga spremeni. Seveda potem dekoder zalostno ugotovi, da zadeva ni nicemur podobna...

Pa se to: precej je bilo debate v enem forumu okoli tega, ali so razlike med SPDIF na razlicnih karticah. Ravno je nekdo omenil, da "nihce ne ve, kaj se dogaja naprej, ce je stream malo spremenjen", se je oglasil en tip in rekel, da on bi v bistvu pa mogoce vedel kaj povedati o tem, ker dela pri Dolbyju in je napisal vecino driverjev za output digitalnega sounda. :D Nato se je lotil in danes stestiral kartico SB Live in se eno bolj avdiofilsko kartico in na drugi strani z drugim racunalnikom gledal, kaj pride. Cisto isto. Kar je po svoje logicno.

Torej ce kdo kupuje kartico, ce mu uspe ugotoviti, katera spusca DTS fino, drugace pa je cisto vseeno katero kartico, samo da ima SPDIF.

OrlyTM ::

No ja ... mogoč sm se res mal prenaglil ampak vseen... DTS ni namenjen za dom in družino, ker je pač predrag, če je pa že cenovno ugoden, ga pa itak na nobenem DVD-ju za domačo rabo ni zaslediti (vsaj jaz ga še nisem).
Če kupujete DVD in hočete sorround sound ... je pač live 5.1 in temu primerni zvočniki prava izbira, v kolikor pa bi želeli imeti domači kino, pa se raje ozrite po kakšnem kompletu (npr. Sony ali Pioneer (vir. Joker November)), katerih cena je padla že na kar sprejemljivo raven glede na kvaliteto ki jo ponujajo.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

matevzm ::

Sprehodi se po trgovini in poglej vse novejse surround ojacevlce. Na njih bos nasel majhen znakec DTS. Zadeva je postala preej razsirjena. In DTS je definitivno namenjen domaci uporabi.
Jasno, da ga je manj, ker je neobvezen standard. Povrh tega na DVDju zasede vec prostora in se mora zaradi tega slika ali bolj kompresirati ali pa se nekaj dodatnega materiala spusti. Zvok je pa bojda dober.
Jaz se pretirano ne bi sekiral, ce ga ne bi imel, a po drugi strani ce bi sedaj kupoval surround ojacevalec, bi vzel takega z DTSom.
Verjetno je res za mirno gledanje bolje bolje, ce imas navaden DVD player in, ker ne tvegas, da se ti sredi filma polomijo polkna.
:D
Vendar pa je za hi-end resitve PC kar priroce oziroma relativno poceni. Powerstrip 3.0 omogoca natancno nastavitev resolucije do piksla, tako da lahko nato tak izhod peljes na projektor.
Ce imas HDTV lahko svoje vhode peljes skozi racunalnik in jih programsko on the fly (v realnem casu) deinterlaceas in pri NTSC materialu naredis se pulldown. Rezultati so bojda na ravni line doublerjev Faroude, ki je referenca in ima stratosferske cene.

Za|Bon ::

Okej, mene samo zanima kje lahk dobim digitalni kabl za mojega livea da bi prklucu gor DTT2500........Pa dejte mal omejit tele svoje "clanke" ker ze tko morm prevec brat, povejte bistvo pa je.....
Lp, Za|Bon

strel ::

Za tale kabl mene tut zanima kje bi ga dobu.
Je pa treba reč,da zagreta pa sta!

Matty ::

nekaj me zanima... (sem prebral VSE DOLGE razprave na teli strani...)



In ne vem ce sem prav razumel... Star SB live ima tudi digitalen out, npr. za DD5.1 (ce imas receiver z dekoderjem...). Ima novi SB5.1 poleg dekoderja tudi "klasicni" digitalni izhod?



Ker mam receiver z DD dekoderjem in pravzaprav ne rabm DD dekoderja ze na SB...



Nakup kerga priporocate?



Pa kot je nekdo vprasal... KJE DOBIT KABLE? Vidu sm ene kable za DD v Big Bangu, pa 5 metrov kosta 8900 SIT!!! (firma: vivanco)

matevzm ::

Mislim, da ima Live 5.1 tudi digitalni izhod.
Bojda pa je SBLive SPDIF malce izven specifikacij za voltaze in sem v enem forumu zasledil, da ga odsvetujejo za digitalno povezavo. Bojda se je nekaj ljudem zgodilo, da jim je skuril surround procesor...
Deluje bojda lepo Hoontechov dodatek za Live, ki ima SPDIF dobro narejen. Od poceni kartic pa Guillemot Fortissimo. Ne eno ne drugo ne vem, kje se dobi pri nas (Hoontech je sploh v nasih krajih redek gost).
Za kable se mi pa ne sanja, nimam (zal) surround procesorja.

MaJsTeR ::

Mene pa ste cist zmedli zaj....mam sb live 5.1 ter zvočnike in ker hočem večjo moč potrebujem ojačevalec...je tak?... a sedaj vprašanje kakega potrebujem ?:|

matevzm ::

Live 5.1 ima vse izhode. V bistvu lahko kupis karkoli, samo da ima dovolj zvocnikov.
Ker ti 5.1 kanale posilja ven analogno, ne rabis zunanjega procesorja za dekodiranje DDja. Tako lahko vzames Creativov komplet 5.1 analognih zvocnikov (DTT2200). DTT2500 ima se dekoder (ki ga ti ze imas na kartici).
Lahko najdes tudi vec ojacevalcev in jih prikljucis. Recimo 6 mono stopenj. :)).
Lahko pa vzames eksterni dekoder. Mislim, da ima 5.1 se vedno digitalni SPDIF out za digitalno povezavo z eksternimi dekoderji. Sicer je v tem primeru vseeno, ce imas navadnega SB Live. Lahko pa vzames 6 analognih kablov in povezes z dekoderjem. Vecina dekoderjev normalnega ranga je v kompletu z ojacevalcem in ta ima obicajno vhode za vse zvocnike. Zadev pa lahko pride precej drago, saj tak ojacevalec/dekoder (recimo Yamahe) ni poceni, pa se zvocnike rabis.

MaJsTeR ::

matevzm ::

Ne poznam vseh modelov, se nisem niti pretirano ukvarjal s tem.
Pravzaprav poznam vec ali manj samo Yamaho, ker je drugega pri nas bolj malo.

LordWorm ::

:)

Ko ze tko lepo razpravljate o tem bi se jaz nek vprasu. ALi je za DTT2500 vredu SBlive,MX400.Vem da dela ampak zanima me kako dela?Kaksna je razlika pri teh zvocnikih ce imas Live ali LIve5.1?
Po moji logiki zvocniki nebi predvajali dolbija5.1 ampak obicnega.
Ali ima DTT dober zvok?V mislih imam bas enoto-v dttju je majhna.

matevzm ::

Kar sem jaz slisal od uporabnikov DTT2500, so bili kar zadovoljni.
Ne vem, kako natancno gre povezava z Live, a tudi z navadnim zvokom ne bi smelo biti tezav.
Tem zvocnikom je cisto vseeno ali je Live 5.1 ali navaden.

LordWorm ::

Kerim zvocnikom pa ni vseen za Live5.1 in Live?
Kaksna je sploh razlika? V novejsem dolbiju?Se kje?












:||O0:):D8-):(:\;((;):'(PovesenoOdebeljenonull
ni podatka

matevzm ::

Vseeno ni eksternim ojacevalcem, ki ne premorejo dekodiranja Dolby Digitala.
Ce imas recimo staaar surround ojacevalec, ki je bil recimo DD Ready ali kaj takega. Taki imajo vecinoma vhode za vec kanalov, a ne znajo dekodirati digitalnega signala.
Mislim, da take ojacevalce danes ze tezko najdes..
Ali pa bi lahko naredil naprej vec stereo ojacevlacev, za sprednji par enega, za zadnji par enega in se nekaj za center in subwoofer, ki pa mislim da sta na Live 5.1 na enem izhodu (ne me drzat za besedo, ne vem natancno).

novinaR ::

ja DTT 2500 majo dober zvok. Niso glih ne vem kako močni, ampak za eno navadno dnevno so čez glavo. Zvok je za to ceno fantastičen, bas ma pa čist dost moči in niti ni tako majhen. Za par filmov na mesec pogledat je skorej škoda dajat več dnarja, ker ta sistem rula. Vsi, ki si go doslej pr men slišali bili navdušeni, tko da ...

LordWorm ::

A tko je to.
Zanimam me se kako imate postavljene zvocnike DTT2500.Predvsem za zadnja dva me zanima.A jih imate ob ostrani ali diagonalno zadaj.Pa seveda subwoofer.Pomoje ga je brezveze met cist nekje spodi,pod mizo tko ko eni pravjo.Mislim pa da je dovol mocen da ne rabis se dodatnega ojacevalca.
Aja pa vsi govorite o filmih.-a se v spilih tut fajn odreze?Pomoje se bols.8-)
ni podatka

luni ::

Garrett tega sistema nimam, ma pa en frend, tako da vem nekaj stvari. Za bass je vseeno kje ga mas, lahko ga mas tud v eni omari not >:D

Sistem pa se odlicno obnese tudi v igrah. Recimo v UTju ko stojis na kaki platformi pa ti pride en s tistim orozjem ko strelja zeleni zarek v Fire2 modu pa okol tebe strelja tisto se cuje fantasticno!
Artificial Intelligentia

LordWorm ::

Aja,js sm mislu da tist bas kej zvoka spusca.Aja pa se to.Vem da stvar dela z Live,ampak a je enaka kvaliteta zvoka kot z Live5.1?

Pa kaksna je razlika med tem 0:) in tem :)
ni podatka

matevzm ::

Mislim,da je edina razlika med 5.1 in navadnim v HW dekodiranju zvoka in izhodih za 6 zvocnikov. Ostalo je enako. Igrice ne znajo dajati od sebe DD, vsaj zaenkrat ni programa, ki bi delal on-the-fly DD zvok. V principu bi lahko igrice uporabile se center zvocnik, naj poroca kdo. Ce je to implementirano v DirectXu, potem bi moral delati tudi centralni zvocnik.
Drugace pa je Live nespremenjen.

krneki ::

Heh, za kabl za digitalno povezavo med DTT2500 in SB Live! pa še noben ni odgovoru kje se ga da dobit. Jest sm nabavu te zvočnike že enkrat marca in takrat sem biu zelo zagret zato, da najdem ta prekleti kabl...samo sem iskal povsod in ni bilo sreče. Na Eventusu, ki so uradni distributer Creative opreme, pa tud niso mel pojma. No tko so odnehu dokler nism vidu, da majo tlele drugi še zmeri enake probleme.

Trenutno imam pri sebi povezano samo SPDIF out (SB Live!)---> SPDIF in (DTT2500), in zvočnike preko analogne povezave.

Drgač pa so pa zvočniki top ponudba za ta dnar. Za eno sobo so čist dovolj.

Matty ::

Kabel lahko skoraj skigurno dobis v BigBangu (zgornje nadstropje, prasi pri tipu, ki se zadrzuje v sobici s home videom)... Je pa cena za 1.5m okoli 5-6k sit, in za 3m okoli 10k sit...

Se to da se kje drugje dobit, po moznosti ceneje?

krneki ::

A slučajno veš kako ta kabel izgleda oz. kakšne konektorje ima? Zraven DTT2500 dobiš samo kabel, ki je moški mini DIN na obeh straneh:|, samo jest itak DIN-a nimam kam za utaknit pri mojmu SB Live!

AlienGT ::

Zdej sem že nekje zasledil Dolby surround 7.1. Kakšna je razlika med tem in različico 5.1 o kateri govorite na tem topicu?

AlienGT ::

Sem že ugotovil. THx.

BlackHole ::

Mimogrede bi rad omenil, da moj receiver preko zvočne kartice SBLive skozi digitalni izhod brez težav prepozna tudi DTS signal. Se mi zdi, da je nekdo nad mano omenil, da to naj ne bi bilo možno.

ciper ::

Glede kabla, ki ga omenjate morem povedati, da ga dobite zrave zvocnikov DTT2500, vsaj jaz sem jih dobil. Glede plastike, ki jo omenjate, pa vam povem da je subwoofer lesen in majhen, zvok pa fantasticen. Sateliti so majhni-plasticni vendar ko jih imas pravilno razporejene zvok ubija. Zreven zvocnikov sem dobil vse mozne kable - digitalne prikljucke in analogne. Poleg tega je ojacevalec locen od subwooferja, torej je kot zunanja enota. Edina slabost je ta da nima daljinca. Na ojacevalec lahko prikljucis analogni soround sistem - stiri kanalni, stereo sistem in pa dolby digital (5.1) preko AC3 vhoda (dekodirnika). Jaz jih imam ze tri leta in jih ne menjam, ker so mi cisto zadosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384754 (1170) KTr1sk
»

Težave s konfiguracijo sistema 5.1

Oddelek: Zvok in slika
71719 (1571) settler
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122243 (1974) link_up
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537600 (6355) gumby
»

Creativovi zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
472311 (1651) Mate

Več podobnih tem