» »

PS3 vs. XBOX 360

PS3 vs. XBOX 360

««
17 / 23
»»

OldSkul ::

Ma jst mam xbox 360 in mi je super. Demotov in arkadnih iger je velik, pravtako je lahko media center extender oz. uporabiš tversity naprimer in lahko gledaš filme iz svojega računalnika. Res pa je da se kr greje in je tudi glasen, samo kaj češ... treba bo počakat na nove revizije, ki bodo sigurno tudi tišje.

Gr0unD Zer0 ::

Bioshock demo ekskluzivno na XBL, veselo na delo...


a zato sodelavec hoče kar naenkrat xbox nazaj :P

matjash ::

Preigral že 2x demo in igra je ubijalska. GOTY favorit - komaj čakam 21.8.

V igri je voda prečudovita, okolja dodelana v nulo in glasba ki deluje na trenutke kar psihotično. Komande so preproste in za celo igro napovedujejo več kot 70 plazmidov in s tem nešteto kombinacij za ubijat klapo. V demotu so bila prisotna le 2 plazmida (ogenj in elektrika), komaj čakam na telekinezo.

Igra dobiva same lepe recenzije (9 do 10) in po mojem upravičeno - to je nov izboljšani System Shock in dolgo pričakovana FPS ki ponuja nekaj novega.


Celoten 20 minutni DEMO - tukaj.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Gr0unD Zer0 ::

no ja, inventar bi vseeno lahko vdelali, če je že duhovni naslednik...

in koliko sem igral SS2, je tukaj malenkost preveč metkov da bi resno ustvarili primankljaj.
9 out of 10 se mi nekak ne zdi no...

največji kiks pa so valda ti vita chambersi, ker ti shranijo igro, brez da bi sploh vedel kaj se dogaja...

ker ko potrošiš 40 metkov za tommy gun in se potem revivaš s 8 metki,da ubiješ 4 splicerje z padom v rokah(evo moj primankljaj metkov...) je bolj loteriji podobno


torej en nasvet, če te napade kdo ob vita chamberju je bolje da izgineš čimdlje stran, ker neki navaden checkpoint to ni, ker ostaneš brez metkov, health packov ter eve injekcij, ki si jih potrošil od sejva do crkota

Zgodovina sprememb…

matjash ::

Zaenkrat so znane te recenzije za Bioshock:

10/10 - OXM Magazine (UK) (halo2 ni dobil niti 9ke)
95% - PC Gamer (Half-Life 2 je dobil 94%)
10/10 -(Game Informer)
5/5 - (Gamer.tv)
96% - (PCZONE Mag)
10/10 - (AP Mag)

Svojo oceno bom podal ko končam špil, a že demo si zasluži vse pohvale saj boljšega nisem igral že nekaj let.

Glede vita chemberjev pa nimam pritožb in so za moj okus zelo inovativne. Če ti je igra pretežka zmanjšaj težavnost in ker ima elemente rpgja se jaz trudim da ne niti enkrat umrem ampak le nucam health packe - teh je veliko ampak so kar v redu skriti, kar me ne moti saj vsako sobo prečekiram od strehe do tal.
... bolje pozno kot nikoli.

Gr0unD Zer0 ::

okej, če je tebi kul, da sejvaš kao, padeš v zasedo, porabiš skoraj vso municijo, crkneš, ter si revievan z toliko metki, kot si jih imel ob smrti, potem so res popolno naredili te chamberje ja.


ajde h4xanje je dobra ideja, a je izvedeno bolj nezabavno kot ja(chaos theory princip je bil dosti boljsi, hitrejsi ter preprosto kulejši)

plazmidi pa so pač to kar so...(mislite si svoje, meni se ne da)


pretezka? nea ga seri... :D

edini izziv je bil oni rush ene petih splicerjev, ker odsotnost miške pač oteži ciljanje v glavo, streljanje v telo pa obrodi sadove po ene 4ih kroglah minimalno

saj ne rečem, špil ni slab. ampak od tistega, kar hoče biti, je še zelo daleč. dosti stvari bi lahko bilo boljših

ocene mi dol visijo, ker so subjektivno mnenje, kakorkoli obrneš to cifro...

zame štejejo besede.


p.s. vita chambers zelo inovativne? lol... leto 2002, gamecube, določena bounty hunterka...

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ground Zero: Saj je logično, da si revivan s toliko naboji, kot si jih mel... navsezadnje si bil oživljen, nisi reloadal shranjene igre (v bistvu, bi bilo še bolj logično če bi bil popolnoma brez opreme). Itak pa so te revive točke obstajale tudi v SS2.


Kar se pa hekanja tiče... v SS2 je bilo daleč preveč naključno... v bistvu si tisto klikal pa pač upal da se ti bo posralo in da ne boš nanitov zapravo. Pristop tu je bolj človeški in ni odvisen tako zelo od sreče.
The truth is rarely pure and never simple.

macgajver ::

Jest si zadnje čase malo ogledujem ps3 in xbox360. glede pc če me ti špili ki prihajajo zdej razočarajo si nabavim eno od tih dveh konzol
Res pa je kar je dobrih iger jih ponavadi naredijo za vse platforme gears of war prihaja na pc r6vegas so naredil pa še kakšno dobro bodo.
Evo moje mnenje glede teh konzol čist sem zbegan xbox360 me moti zaradi 720p še moj lcd ima več pa je 19inch moja tv ima 1920-1080 zakaj jo nebi izkoristil 720p me res full odvrne od nakupa ps3 ima en kup moči ki jo še niso izkoristili in rabi en dobr špil da pokažejo kaj zadevšna v resnici zmore. tko da sploh nevem kaj in kako in ktera bo bol prišla v poštev za nas socialce kar se nabavljanja iger tiče.
tenstan krompir je pa zakon

trdoreh ::

Evo moje mnenje glede teh konzol čist sem zbegan xbox360 me moti zaradi 720p
Zakaj pa 720p, sej xbox360 gre do 1080p, z lahkoto!


Lp, Jan

matjash ::

Gre ampak vseeno je 90% iger izdelanih za 720p kar so tudi razvijalci potrdili ker je 1080p grafično preobremjujoča in ponavadi le upscalajo igro za to resolucijo. Izjeme so kak Virtua Tennis kjer grafika ne pride tolko do izraza.

Tle je pa še en video o plazmidih, če koga zanima.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Mavrik ::

Ne. Vse igre se renderirajo v 720p pri 4x FSAA, potem pa upscalajo na 1080p. Isto dela tudi PS3 pri večini naslovov (brez FSAA).
The truth is rarely pure and never simple.

|KoRn| ::

Vsem, ki vas zanima neposredna primerjava dveh špilov XBOX360 vs. PS3 priporočam ogled ELDER SCROLLS IV: OBLIVION

za tiste, ki ne morejo tega storiti konzola ob konzoli link do videa (mislim, da morate zadevo videti v živo)
Freak on a leash!

M-XXXX ::

destroyer2k ::

M-XXXX

Spiderman dobra fora. Ker tu ni nobenega zmagovalca. Poglej ps3 ima zelo bol dodelan dolgi pogleda kar xbox360 ima kratki pogled. Čist vsaki igri od tam je kompromis tako da nima xbox360 nikjer bolšo grafiko če skup vzameš ampak se izniči.

Evo ko tako rad pluješ po ps3 poglej sliko grand turisma 5 in še kar govori to kar ti trdiš.

M-XXXX ::

My answer is Bioshock>:D

Gr0unD Zer0 ::

bolj povprečen answer...:D

sicer se bom malce vzdrzal ter počakal, da odšpilam celotno verzijo, a po demotu sodeč je špil ranga 75%-85%

10/10 ocene? očitno si bo nekdo lahko privoščil lepe počitnice:\

pa nehaj z one linerji provucirat, dokler ne boš sposoben vsaj delno korektno "izvajat" pravopisa

destroyer2k ::

Ja to ni odgovor ker ni na ps3. In ne ker je slaba konzola ampak ih bi predrago pršlo da bi programiral za cell procesor.

M-XXXX ::

Ja to ni odgovor ker ni na ps3.

On je dal primerjava Grand Turiz-a jst sem dal Bioshock, enakovredno!

Gr0unD Zer0 ::

seveda so multi-platform zadeve grše na ps3, ker se nikomur ne da konkretno predelat špila...

(bi rad videl metal gear solid 4 na xboxu 360 čez kako leto(ter na 4ih dvdjih:D :D :D )

kiFni ::

Pa ste spet pri grafiki.:\

A ni bolj pomembno kaj konzola nudi, uporabnost, funkcije, home brew,....?

To se bo s časom pokazal, kera je boljš.

matjash ::

Da še malo prilijem kolko uživam v Bioshocku. (Trenutno travniška verzija, bom pa verjetno Collecter's edition nabavu, ker si zaslužijo - čeprav igra nima multiplayerja)

Danes sem bil okrog 5 ur v Raptoru odklenil enih 5 plazmidov in par Tonikov in lahko le dodam da se strinjam s posodobljeno lestvico recenzij

PC Gamer UK: 9.5
OXM UK: 10
Game Informer: 10
Alternative Press: 10
Xbox World: 9.4
Gamers: 9.8
Gametrailers: 10
PCZone: 9.6
AP Mag: 10
GameInformer: 10
Gamesradar: 10
Eurogamer: 10
Gamer.tv: 10
Console Gameworld: 9.9
IGN: 9.7

- igra te povleče vase in že zdaj me mika da bi katero sobo drugače odigral in jo tudi bom ko obrnem špil. Definitivno so prisotni elementi rpgja že s tem da so različni nasprotniki ranljivi na različne naboje in preučevanje naspronikov s tem da jih poslikaš in ugotoviš slabosti. Veliko sob ima več vhodov in različnih varjant (različna okolja) kako uničiti nasprotnika. Boji z bigdaddyji so enkratno doživetje - zaenkrat sem 3 ubil in vsak boj je bil popolnoma drugačen. Shranjevanje je poleg Vita Chamberjov tudi standardno tako da mi še bolj paše da če me ubijejo in sem jaz že koraj pokončal vseh ne odigram znova ampak se instantno regeneriram. Must buy za vse lastnike xboxov in ljubitelje streljačin.

Pa še odrezek iz članka ki dokaj zadane moje občutke pri tej igri:

Imagine playing a game where instead of playing through it quickly to get to the next sequence or cutscene, it was actually worthwhile to just look around. To take a leisurely stroll through that world. To really be the character controlled by a joypad.

Bioshock does just that. From the moment the plane crashes into the water until psychotic mutants trap you in a room and are just waiting to break through the glass barrier, there is a complete immersion into the role given. The graphics are truly realistic, the gameplay timely and intelligent, and there is a thickening plot at every turn. This isn't just an adventure on the screen. It will pull anyone into it.
Pobrano iz novice iz n4g - http://www.n4g.com/xbox360/NewsCom-5979...
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

macgajver ::

a zadevšna deluje lepo ubistvu bom tko vprašou ali se xškatla kej muči s igrico.maš kej občutka da padejo fpsji zanima me zato ker se je govorilo kako hudo grafično bo ta špil lep in po vsej vrejtnosti tud zahteven.
tenstan krompir je pa zakon

matjash ::

Igra teče popolnoma brez zatikanj in nalaganja skorajda ni. Verjetno je zaklenjena pri 30 FPS saj je v nastavitvah tudi opcija da odkleneš fpsje (in zraven opozorilo da bi lahko to škodilo kvaliteti slike).
... bolje pozno kot nikoli.

nvidiaboy ::

Js mam pa sam en uprašanje... A kdo ve kva je bolj 720p al 1080i ???? Ker men moj LCD TV podpira oboje....sam nimam pojma kwa je pa bolj ?

matjash ::

Verjetno imaš Hd ready in ne full HD televizor tako da izberi 720p resolucijo saj pri HD ready pomeni da televizor zna sprejeti signal pri 1080i ampak itak upscale-a/downscale-a vir na svojo nativno resolucijo kar bi bilo v tvojem primeru 1366*768, oziroma če imaš vga kabel izbereš resolucijo ki je najbližje tvoji nativni resoluciji (1360*768). Pa pri 1080i je tudi več tearinga (trganja slike). Večje resolucije pridejo pa pravzaprav do izraza pri 42 in več inčnih resolucij. Pri manjših so razlike minimalne.

Edit: typ0
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Gr0unD Zer0 ::

videofrik: potem sploh ni debate kaj je boljše :D ps3 runs phucking linux:D


sicer pa če je res tisto, kar je mavrik rekel, da se igre izrisujejo v 720p in upscalajo na 1080p, v čem je sploh point 1080p televizorjev ter hvaljenja da špil laufa v "blistering ten-eighty-pi"?

man, i hate technology

Mavrik ::

Pazite dodatno foro: velika večina televizij ma LCD panel ločljivosti 1366x768, kar pomeni, da tudi če ti nafutraš stvar notri z 1080i/p vhodom, te ločljivosti videl ne boš.

Se še čudite, zakaj se smejimo tistim, ko pravijo da ma PS3 lepšo grafiko, ker bodo nekateri špili laufali v 1080?
The truth is rarely pure and never simple.

macgajver ::

Jah jest sm tko slišou xbox360 zanj naj bi vse bolše špile delali 720p za ps3 bodo valda nrdil počas igre 1080p samo te se lahko pričakujejo kot samo exclusive za ps3 kajti igre za več platform bodo omejene s švohnejšo konzolo. vrjetno xbox360
Pa še zdej mi ni jasno kako lahko pri crysis rečejo da je xbox360 in ps3 prešvoh za njihovo igro poganjat potem se pa govori o nekih hudih optimizacijah za pc da bo domalga igra laufala solidno na povprečnih mašinah to je en loool če mene vprašate.
Ali mogoče res kdo ve zakaj naj bi bile konzoli prešvoh?
tenstan krompir je pa zakon

Mavrik ::

Jah jest sm tko slišou xbox360 zanj naj bi vse bolše špile delali 720p za ps3 bodo valda nrdil počas igre 1080p samo te se lahko pričakujejo kot samo exclusive za ps3 kajti igre za več platform bodo omejene s švohnejšo konzolo.


Laufanje večje ločljivosti na slabšem grafičnem čipu ne bo naredilo lepše grafike na PS3. Še posebej se pri igrah pozna pomanjkanje anti-ailiasinga.

Drugače pa... konzole niso prešvoh za Crysis (kje ste to pobrali?), edino razvijalci niso zainteresirani za konzolni trg zaenrkat. So pa izjavili da bodo premislili o konzolni inačici po tistem, ko izide PC verzija.
The truth is rarely pure and never simple.

Gr0unD Zer0 ::

Pazite dodatno foro: velika večina televizij ma LCD panel ločljivosti 1366x768, kar pomeni, da tudi če ti nafutraš stvar notri z 1080i/p vhodom, te ločljivosti videl ne boš.


majo sploh kateri tvji 1080 panel? ali je vsa ta trueHD le nateg brez vazelina

destroyer2k ::

Mavrik

Konzola je breslaba za crysis, toda nobeden ne pove pa da je konzola preslaba samo proti high-end pc. Pač konzola ne more imeti veliko bonbončkov od crysis, zato sploh ne delajo za konzolo. Ker na konzolo najbol ih muči količina pomnilnika, ker je enostavno premala proti pc-ju. Pa crysis po mojem mnenju ne bo nikol za konzolo ker farcry tudi ni bil nikol.
Evo lak vzameš za primer tudi gears of war. ta ima vredi grafiko samo na pc-ju bo še pa bolša ker imajo na voljo več pomnilnika.

kljucavnicar ::

PS3 = 256MB XDR Main RAM @3.2GHz

destroyer2k ::

kljucavnicar

Wrong.
256 + 256 (teh dodatnih 256 pobere iz cpu-ja)

Mavrik ::

Eh? Kaj si pa zaj spet povedal. PS3 ma 256 XDR Rambus sistemskega pomnilnika ter 256 GDDR3 (pri 550MHz) rama, ki ga uporablja grafični čip. Xbox 360 pa ima 512 MB GDDR3 pomnilnika pri 700MHz, ki si ga delita tako centralni procesor, kot grafični čip (le-ta lahko naslovi največ 320MB).
The truth is rarely pure and never simple.

M-XXXX ::

Pozabljaš pa še eDram, ki ima skoraj tolikšno prepustnost, kot vsi skupaj, ki sodelujejo v tej temi!

Konzola je breslaba za crysis

Kolikor vem je to izjavil eden od Crysis programerje/ ali nekaj takega!
Ni mi jasno, kako lahko potem konzole poganjajo Dirt tako, kot lahko vsi samo sanjamo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

destroyer2k ::

M-XXXX

Evo glej ni nemogoče sam bi bila pa dosti okrnejna verzija. Crytek drugače nima rad konzol zaradi 1 stvari, ne doseže njihov standart katero bi lahko imela grafiko. To pa menda tako in tako večina ve da crytek-u je na 1 mestu grafika.

macgajver ::

Je pa res zanimivo za te predelave iger iz xbox360 moraš imet hudičevo močan računalnik če hočeš da ti te igre delajo tako lepo kot na konzoli sam vprašanje ali to slabo developerji nrdijo ali je res konzola sposobna tolk več izstisnt iz tega drobovja kar ima noter.
tenstan krompir je pa zakon

destroyer2k ::

macgajver

To je pa čisto enostavni odgovor. Ne zato ker je konzola toliko močnejša ampak zato, ker je kodno drugače napisana na konzoli kot na pc-ju. Lahko bi tudi zelo vredi delovale predelave samo bi preveliko truda šlo da bi naredili to. Pa drugače na konzoli ni kaj veliko optimiziranja ker so vse specifikacije iste na vsaki konzoli. Za pc pa je toliko različnih kombinacij da je tu treba res veliko optimizirati.

Mavrik ::

Pozabljaš pa še eDram, ki ima skoraj tolikšno prepustnost, kot vsi skupaj, ki sodelujejo v tej temi!


Ja, tega sem pa ven pusto, ker ni tak kritično pomemben. Zadeva je večinoma embeddana na samo ploščico s čipom, PS3 celli ga uporabljajo kot L2 cache, Xbox pa ga ima 10MB na poleg samega grafičnega jedra.
The truth is rarely pure and never simple.

M-XXXX ::

PS3 celli ga uporabljajo kot L2 cache

PS3 nima eDrama>:D , samo 256MB+256MB

Mavrik ::

Hm, pa res. Očitno je članek na Wikipedii o tem napačno napisan... ni čudno da nisem mogel najti podatka o točni količini.
The truth is rarely pure and never simple.

MSMouse ::

no jst mam pa en mal hecn vprašanje ampak vseen. Brat ma namen v roku enga leta kupt PS3 in mi ta controler sixaxis n odgovarja glih, sam mam pa že neki cajta za računalnik controler od xboxa 360 pa me zanima če kdo ve če bi delu na PS3ju če bi ga prklopu prek USB vrat.
Lp

Gr0unD Zer0 ::

mislim da ni šans :D

sicer pa ko se navadiš na oba, je sixaxis/dualshock 2 dosti boljši(me prav zanima kako se na oni križec od xboxa pretepačine igra...

že kaki D/F d d/f f je problem naredit, kaj šele HCF

matjash ::

Dopiši da je ful bolši za tebe, ker jaz ne igram pretepačin, me pa pri streljačinah ful moti simetrična lega analognih palčk pri ps3ju (me začne kar palec bolet) , pa da rumble ne omenjam.
... bolje pozno kot nikoli.

Gr0unD Zer0 ::

mene pa začne palec bolet zaradi tega ker je desna gobica tam kjer pač je(se pravi kjer bi mogo križec bit...)

pa gumbi so po pravici povedano čudni... kaj so sploh analogni? jaz osebno takega občutka nimam ko drzim xbox pad v roki(rumble pa menda še bo, čeprav ga ne pogrešam kaj ekstra... v bistvu mi je po 3 minutni sceni pri GRAW2 v helikopterju za kar lep cajt dopizdil, ker niti pada ne moreš dati iz rok, ne da bi na tla pal/ružil ko ruski tank)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Kato ::

Kako je pa z gledanjem HD ripov na PS3-ki, a je možno recimo prenesti x264 film (preko mreže) na PS3 in potem to pogledati?

macgajver ::

Jp to bi blo zanimivo vedt mogoče bi šlo tko da se naloži linux in potem nekako zalaufat x264 kaj pravite?
tenstan krompir je pa zakon

Gr0unD Zer0 ::

mene še najbolj zanima če se da ki izklopit oni klinčev help pop-up, ki se vedno pojavlja da mi sporoči da če pritisnem trikotnik se odprejo opcije, če pa ps button pa dash med predvajanjem(pi*da, ko da mam alzheimera)

matjash ::

No to sem hotel povedat to je tvoje mnenje zato piši v 1. osebi, meni nikakor ne leži joystick od ps3ja za streljačine. Edino PES raje igram na sonyjevem ploščku.

Za moj okus lega palcev močno vpliva na igranje, ljudje z večjimi palci se že pritožujejo da se med igranjem dotikajo drug drugega ker zna biti zelo moteče, bolj kot tvoja pomankljiva preciznost na MSjevem ploščku. Sem tudi sam preigral graw2 in to 2x na hard pa nisem imel nobenih problemov. Pravim da je to le stvar okusa in čeprav ti zagovarjaš sony in jaz se trenutno bolj nagibam h ms-ju prosim piši tvoje osebno mnenje o tako specifičnih stvareh kot so igralni ploščki:
sicer pa ko se navadiš na oba, je sixaxis/dualshock 2 dosti boljši


To je isto kot bi napisal:'' Imam 2 liziki - ker večkrat ližem čupačups je ta definitivno boljša.''
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Gr0unD Zer0 ::

prevelki palci? mislim da bi prej imel probleme z gumbi, ne pa gobicami...

okej, tebi je pomembno, da niso gobice simetrično in da se ti predimenzionirani palci ne dotikajo(čeravno mi ni jasno kak lahko komu to uspe, ker si prej zapestje polomim kot pa da pad dejansko tako držim da se palca dotakneta)), meni pač to, da je pri xboxu križec na ravni gameboya(prvega, črno-belega) gumbi na desni strani pa tudi niso ravno boljši, vsaj kar se glede analognosti tiče(če sploh so analogni)
««
17 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514446 (10965) PARTyZAN
»

kaj menite o novem playstationu 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
838579 (4784) blaz87
»

Nakup konzole (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
504969 (3483) marcel282
»

Wii daleč spredaj, Xbox povozil PS3

Oddelek: Novice / Konzole
428570 (3341) RuskiSnajper
»

PS3 vs. XBox 360 [grafika, strojna oprema]

Oddelek: Konzole
456266 (5434) Berserker

Več podobnih tem