» »

Igranje BASS kitare, effekti?

Igranje BASS kitare, effekti?

DaMachk ::

LP, sem malo nov pri teh zadevah, ampak sem se odločil, da se bom sam naučil igrati bas kitaro.
Ampak, ker zadeva ni vedno takšna, kot bi si želel, da bi bilo podobno kakšnemu komadu, resno sprašujem glede pomoči kar se tiče efektov ali multi efektov.

Razmišljal sem, d abi vzel kar mulitiefekt, saj za malenkost višjo ceno dobiš več navadnih efektov...

gledal sem nekako
Zoom 708 multieffect za 15k (rabljeno)
in pa
Zoom 608 multieffect za 20k (tudi rabljeno)

zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje glede teh dveh multi efektov, katertega bi na mojem mestu vzel (sem finančno precej omejen)
in ali mi kdo predlaga kaj drugega v podobnem cenovnem rangu.

Hvala
No signiature, as you see..

Gwanaroth ::

Za začetek bi ti zadostoval Zoom 506 II, ki ima 33 efektov v sedmih modulih.

Se ga da tudi dokaj poceni dobit. ~10k, samo pobrskaj malo po bolhi.
Lights often keep secret hypnosis..

DaMachk ::

Hmmm... vidim, da se da zadeva kar ugodno dobit... me pa drugače bolj zanima razlika med zgoraj omenjenima 708 ter 608...
No signiature, as you see..

joze ::

Sam v 10 letih resne glasbene kariere nisem nikoli uporabljal efekta. Kupi ga, če ti bo pomagal psihično, drugače pa dobrega basista naredi vaja in dober občutek za ritem in nikakor ne efekt.

DaMachk ::

Nikakor nisem rekel, za igranje basa... pač pa sam zvok, bi ponekod potreboval kakšen efekt...
nikoli nisem rekel, d aje to zadeva da postaneš boljši...
No signiature, as you see..

BluPhenix ::

Jaz v 14 letih amaterske glasbene kariere tudi ne. Me pa sedaj mika tale zadeva.

Zakaj? Preprosto. Brez problema jo vštekaš v računalnik, vsebuje odličen sampler, ne rabiš druge robe. Zadeva za ta denar vsebuje spodoben limiter/compressor, volume pedal, pa simulator ojacevalnikov, dvojni parametricni equilizer, 6-band equilizer, tuner, samplano ritem mašino .... Odlična zadeva, v kolikor se ti ne da vedno s sabo prenasati 100kg opreme za bas. V manjših lokalih direkt na mešalko in je, če že rabiš imaš s sabo še en aktivni zvočnik. Vsekakor manj robe za prenašanje in predvsem mnogo mnogo ceneje.

Sej igranje na en pošten ojačevalnik z dvemi poštenimi cabineti (4x10, 1x 15) je super filing ... ki pa ga ne moreš izkusiti, če nimaš temu primernega prostora. Da bi na njega vadil s slušalkami je pa škoda denarja. Vzameš multiefekt in nimaš nobenega problema. Pa še na slušalkah lahko dosežeš všečni zvok.

Res je efekt ti ne pomaga boljše igrati, ti pa pomaga, da dosežeš "sound" ki ti je všeč, kar je pa tudi veliko, če ne verjameš vprašaj kitariste.

Skratka, joze, tudi bas ni več le kos lesa s strunami, počasi dobiva dodatke, kar je marsikdaj dobrodošlo. Če že za drugo ne, lahko za različne stile igranja uporabljaš različne nastavitve equilizerja. Sicer pa kdo pravi, da bas ne more biti na flangerju ali distoršonu? Sicer je pa odvisno od tega, kaj igraš in koliko rad eksperimentiraš.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763509933 (78610) c3p0
»

Katere slušalke za "gaming"

Oddelek: Kaj kupiti
496401 (5319) Boobiz
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428472 (13796) CoolBits
»

El. kitara

Oddelek: Kaj kupiti
363251 (2252) icek

Več podobnih tem