» »

Naučimo se igrati kitaro

Naučimo se igrati kitaro

««
2 / 16
»»

SaXsIm ::

zaradi celih in pol tonov. Mol (naravni) ima poltone med 2 in 3jo stopnjo in 5 in 60, dur pa med 3 in 4 ter 7 in 8.
SaXsIm

drLinux ::

Dober večer kitaristi !

Na tej strani popoln začetnik, tako da ne bo kakšnih nesporazumov in posmehov.
Imam doma kitaro Yamaha C40, klasična kitara, znam čist nekaj osnovnih akordov. Bolj počasni ritmi.
Skratka začel sem komaj dojemat kako gre ta stvar.
Sedaj sem si zaželel električno kitaro in jo imam tudi namen kupit, čisto preprosto, da ne bom vrgel denar stran.
Će mi bo pa en dan šlo dobro bom pa nabavil kako dobro kitaro.

Namen imam kupit kitaro ' Harley Benton SG HBS200 ' in sicer kopija Gibson SG modela, oče mojega dekleta kateri igra ze dolgo let kitaro je rekel, da je odlična za začetnika in bi se lahko na njo privadil kar dobro. Sedaj me pa zanima, če bi lahko oz. Če se sploh da kitaro preko kabla povezat v zvočno kartico in da se sliši preko ozvočenja katerega imam kot primarnega naštimanega na računalniku. Se pravi, brez kitarskega ojačevalca.

P.S Kitara ima original ceno 46 tisoč, dobim pa jo za natanko 26 tisoč, tako da se mi kr splača vzet.
Dajte mi podat svoje mnenje še vi prosim, bi mi veliko pomagali !


Pa še nekaj, tu ste nekateri ki igrate kitaro že 5-10-15 let in več, jaz sem pa le ZAČETNIK in ne mi govorit o nekih Stratocastrih za miljon pa pol pa nevem kakih kitarah z astronomsko ceno.
Začne se na začetku, počasi se pa daleč pride.



Hvala in lep večer še naprej

DOOM_er ::

hehe kitara za začetnika za 45k ti priporočam da ostaneš še nekaj časa na klasiki... drgač pa ne kupuj cheap kitare ker ti bo žov mi je sosed reku, k igra že 10+ let da se ne splača kupvt kej tacga ker se samo matraš in se posledično narobe naučiš igrt... priporočam kkšno yamaho, ibanez za 70k oz. več če ti to dopušča, drgač pa ne prklapli kitare na računalniške zvočne sisteme ker boš skuru use zvok ne bo lep (sošolec stestiral nekoč na hudih zvočnikih in skuru use) za el. kitaro se načeloma ne daje 50k tok bom jst jutr dau za el. akustično
Robots will steal your job. But that's OK

Looney ::

@Hiddenus: A-mol, se kot ti že ime pove začne na A-ju, C-dur pa na C-ju. Če to poskušaš zaigrati, ugotoviš, da imaš pri duru pol tone med tretjo in četrto ter med sedmo in osmo stopnjo... to bi bilo v tem primeru med toni E in F, ter H in C. Pri a-molu pa se stvar zamenja. Ker začenjaš na A, imaš posledično pol tone med drugo in tretjo ter med peto in šesto stopnjo. To je vsa umetnost. Lestvica se ne začne na istem tonu in tudi skladbe se vedno končajo v tisti tonaliteti v kateri so napisane. Tako se praviloma skladba v C-duru konča na C, tista v v a-molu pa na A. To tudi zelo vpliva na samo skladbo in tako se tudi najlažje ugotovi v kateri tonaliteti je napisana.

(Sem šele potem opazila, da je že napisano zgoraj.:8) )
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

muzičar ::

Jao DOOM_er ne nakladaj. Jaz igram že 5 let na Jim Haxley ponaredek Squire kitaro, ki pa je stara nekje 10 let, sicer sem jo renoviral (menjal samo output in napenjalce). Za začetnika je že Squire več kot dovolj. Kar se tiče priklapljanja na rač. zvočni sistem mora imeti pa minimum SB Live 5.1 samo ne sme pretiravati. Jaz imam na SB Live 5.1 že kak mesec priključen in dela tipi topi :D . Tukaj imaš pa še temo o zvočna kartica in kitara :D

@drLinux preden presedlaš na elektriko se dobro navadi na akustiko oz. klasiko, igranje s prsti in trzalico. Če imaš na klasiki še vedno tri plastične strune jih samo zamenjaj za akustične. Sicer sem pa gledal malo tole kitarco in je super. Ima 22 polj, lep zvok. Je pa tole bolj solo kitarca. Aja pa original cena je 37k ne 46k. Kitarski ojačevalec dobiš pa 10W rabljenega že za nekje 15k (mogoče se celo odločim da ga jaz prodam če ga kupiš).

drLinux ::

Hooj !

Naprej hvala za pojasnilo, se mi je dozdevalo da je uredi za začetek.
Imam pa kartico integrirano 8.1 izhodi in nevme če bi šibalo gor ... Plata je pa Asrock 775dual-880pro.
Pomoje bi no in iz tega bi dal na ojačevalc pa na zvočnike.


Bi šlo ?



Lep pozdrav!

DOOM_er ::

muzičar ne morš na klasiko dajat akustičnih strun, kva pa kobilca pa spoj vrat-trup:\ , ti pa 5 let kitaro hahahaha
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

gzibret ::

Na pravo kitaro prave strune! Če so strune premočne, pol upogne vrat in kitaro lahko vržeš v kanto!
Vse je za neki dobr!

bMozart ::

Tako je! S strunami se ni za igrat...(razen če probaš ustvarit kakšen nov čudežni zvok;)

Drugače je pa res za komp rabiš vsaj tako zvočno ki ti podpira efekte, od 5.1 naprej so vse take se mi zdi. Ter seveda ustrezno programsko opremo! Jz sem zelo dolgo isku tak program in ga tudi dobil. Imenuje se pa GuitarFX (3). Ko gre za zvok vedno rad pomagam;)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

muzičar ::

@DOOM_er,gzibert,bMozart govorite to iz izkušenj ali iz gole logike namreč kolegica ima klasiko od fenderja, ki drži že nekje 3 leta akustika strune (prašaj demšarja kako to narediš). Kdaj pa kdaj je treba malo ven iz škatle logike pogledat. Jaki tehničari e.

Na integirarno ne. Obupen zvok, nobenih efektov skratka podn, ki ni vreden ne plate ne živcov.

drLinux ::

Torej, kitara praviš je 1a za začetek ! .. Le osnove, osnovna kitara!

Če bi prek zvočne dal na računalnik kjer štelaš efekte, kot je acustir, rock, te efekte sm videl ze na ojačevalcu od pupe . Sedaj pa v Guitar FX box se ne spoznam toliko, tam je veliko drsnikov samo za štelat frekvence, ne pa določeni efekti.
Če ne bo šlo, bom pa kupil ojačevalec 10 watni za kakih 10 tisoč pa je, samo da nekaj mjavka

bMozart ::

Muzičar: iz izkušenj.

DrLinix, ali misliva isti program?
Go visit this site.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

DOOM_er ::

muzičar izkušnje
Robots will steal your job. But that's OK

drLinux ::

Ne ! Ni tale program ! Gre se za drugi program in sicer tale stran na www.zikinf.com

bMozart ::

Na prvi pogled se mi zdita dokaj podobna... Možno pa je da za tvoj program rabiš še zunanjo škatko ter analogno-digitalni pretvornik, ki jih moraš dokupit.. pa ti za to ne delajo effekti... Pri temu ki sem ti ga jaz svetoval rabiš samo analogni izhod na kitari priklučit v vhod za microfon.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

drLinux ::

Nekaj podobnega je, bom pa oba probal ob priliki.

nuitfaerie ::

Amm sicer se nočem umešavati v to, bi pa rada sam zvedla, na keri strani se najdejo akordi prav narisani oziroma opisani brez teorije. Rada bi se jih naučila, sam tok da vem kak je treba prjet, ampak vsepovsod je potem še tista dolga teorija in sem pa tja..
Prosim:D

LP.

MarkV ::

Več akordov kot jih boš kdajkoli potrebovala, lepo s slikco: Klik

gzibret ::

@nuitferie - poglej na link "Škola gitare" v prvem postu te teme.
Vse je za neki dobr!

nuitfaerie ::

Hvala.;)

Looney ::

Neverjetno kako se da lepe stvari igrat na kitaro, če obvladaš. Sem ravno včeraj z enim igrala neke irske žige. Jaz na violino, on pa na kitaro in je grozno dobro izpadlo, tako, da sem se rasnično navdušila nad kitaro.:)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Poldy ::

Če je slučajno offtopic naj kdo pobriše... ko smo že pri lepih skladbah, jaz pozabim dihati ko poslušam ta trio klik
Sploh proti koncu skladbe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

edge540 ::

drLinux

Svetujem ti, da ne daš kitare na ojačevalec, ki ni za to namenjen (nevem kak se stvar obnese preko zvočne kartice). Prvo kot prvo dobiš slab zvok (nečist), z nekaj smole (kot se je to zgodilo meni) pa lahko še ojačevalec skuriš ;)

bMozart ::

Raptor to moraš bit pa že orenh antitalent:))

A kdo slučajno ve kje bi dobu kakšno kremo za roke za kitariste??!
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

edge540 ::

Sej ne pravim da sem nevem kak nadarjen ampak mislim da to ni melo nič z uničenjem ojačevalca:D

muzičar ::

Kakšno kremo bi pa ti rad? Nasvet za vse, ki igrate na katerokoli brenkalo -> preden igrate vedno temeljito oprati roke z milom in temeljito ubrisati. To jaz delam in nimam več nobenega žulja na bas kitari.

bMozart ::

Bas kitara ima same debele strune, brez B(H)ja in Eja. Ni šans da mi rata igrat na akustično več kot 2 ure na dan. Po treh dneh moram pa imeti vsaj dan pavze, da je s prsti vse ok. Lohka probam to kar ti praviš, ampak dvomim da bo pomagalo. Sej se dobi en kup krem za roke, pa me zanima če ima kdo kakšne iskušnje s temi kremami, pa če se dobi kakšno namensko prav za brenkaliste...
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

muzičar ::

Hah bas kitara verjemi povzroča ogromne bolečine:
1. strune so "težje" (večjo moč rabiš v prstu)
2. predvsem trpijo blazinice na desni roki, če ne igraš s trzalico

Torej predvidevam da tebe matrajo blazinince. Hja tako je vsak je moral čez to in svetujem ti da greš tudi ti brez kakih kremic itd. lepo potrdi da se ti utrdijo, ker ko bojo trde boš presrečen.

bMozart ::

Vem kje trpijo pri bas kitaristih prsti;)
Da moraš dati to skoz je pa en navaden bullshit! Vsi tko rečejo in niti z enim se ne strinjam(mejbi samo čist na začetku). Če bi blo na tem bi jz to dal že skoz in bi blo zdaj že vse lepo in prav. Tko pa 14 dni ne igraš, prideš z morja ali karkoli pa je spet isti k*. Ah pomoje mi ostane sam to da na klasično al pa štromarco presedlam..
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

muzičar ::

No dobro da veš. Zakaj pa ne igraš 14 dni? Jaz kamorkoli grem uzamem kitaro s sabo, pa tudi če samo zabrenkam parkrat na dan.

Štormarca je najhujša od kitar za leve blazinice (oz. desne pri levičarjih).

bMozart ::

Ne drži. Zaigraj nekaj na električno in pol isto še na akustično pa boš vidu da se zelo motiš. Pa pustimo to. Krema...?
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

muzičar ::

Nič skrbet igram vsak dan na obe :D štromarkse strune so bolj grobe (noja sicer tudi odvisno od komplet ampak vseeno). Krema ti povem da če ne preneseš tega potem žal to ni zate. Drugače pa nevem kakšne roke imaš da si edini, ki se mu blazinice ne utrdijo.

gzibret ::

Jaz zadnje čase bolj malo igram, recimo 1X na mesec in moram rečt, da me že po pol ure začnejo blazinice dobesedno pečt. Samo kaj češ. Je treba potrpet.
Vse je za neki dobr!

Looney ::

Ok, a se je že komu zgodilo, da dejansko ne bi mogel igrati, ker bi bile blazinice preveč trde in bi se dovolj zmehčale šele po nekaj časa igranja?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

bMozart ::

yup. V tem primeru pa resnično pomaga skoraj katerakoli krema za roke:))
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Poldy ::

Vsi samo govorimo, za pokazati pa ni nič. Kaj ko bi se recimo kdo posnel in pokazal svoj stil?
Skoraj gotovo ima vsak doma kak msn mikrofon...
Mi (in ostalim) kdo svetuje katera stran je najboljša za upload?

Poldy ::

Bom pa jaz prvi... v glavnem, sem v kroničnem pomankanju časa, zato se skladbe nisem mogel dobro naučiti (sovražim barre na 12. prečki), pa jo bom vseeno pokazal, ker mi je zelo všeč. Pa ne me poteptati, sem pač amater ki igra ob prostem času ki ga nima. Igram na klasično kitaro Melodija Mengeš, počeno :D (Na mojo kitaro nisem upal, ker je prva struna precej napeta) , najlonske strune in mikrofon za 600 sit. Dodal sem še efekt.

http://uploadhut.com/view.php/248630.mp3

Aja, še kdo je avtor in naslov:
Wolfgang Wachata - Time And Decay

Looney ::

Jaz sem se včeraj uspešno naučila zaigrati Greensleeves, s tem, da je bila to prva tablatura, ki sem jo kdajkoli videla.:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

DOOM_er ::

@poldy moja klasika je čist zjebana ampak je ne zamenam za nben dnar ker ma najlepši zvok, nbena klasika u big bangu nima lešga zvoka tut una za 90k ne, vse neki plastičn delujejo

EDIT: mam pa klasiko Melodija Mengeš (20 let staro)
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

Poldy ::

@Looney
Ta skladba je bila tudi pri meni ena prvih... ko smo že v Angliji, sem se spomnil na kratko skladbo Scarborough Fair, večini bolj poznana Simon & Garfunkel priredba. Na internetu nikakor ne najdem kakšne boljše tablature, do sedaj sem našel le eno...

Jo bom zaigral :D , vse isto kot prej, le da tokrat igram na koncertno kitaro Alhambra, strune La Bella. Razlike v zvoku ni, zahvaljujoč plastičnemu mikrofonu :\ .

http://uploadhut.com/view.php/249955.mp3

@DOOM_er
Očitno jim sem pa tja v Melodiji Mengeš uspe sestaviti odlično kitaro. Tudi moja je imela lep zvok, dokler je nisem polomil. V bigbangu imajo zelo slabe kitare, večinoma vse obtolčene ker jih nihče ne pazi. Če greš v specializirano trgovino, bo vedno nekdo pazil nate kako držiš kitaro.

Looney ::

Ej, Poldy, tele skladbice so pa fuuul lepe.:))

Daj prosim še kakšno posnemi.:)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Poldy ::

Joe Satriani - Tears In The Rain
http://uploadhut.com/view.php/255247.mp3

Nekaj mi poka med skladbo, tako da ti res lahko prikliče solze na oči :D , pa še šum sem pozabil odstraniti.

Dajte no, še kdo drug naj kaj zaigra...
Vse tablature lahko najdete na http://www.gprotab.net/, potrebujete seveda Guitar pro software.
@Looney, če ti je Scarborough Fair všeč, ti lahko pošljem note in tablature, skladbica je namreč zelo enostavna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

gzibret ::

Poldy - predobro igraš, nam je nerodno :8) :8)

No, tole sem uspel spacati danes doma, mislim, da je Mozart - uspavanka, bolj bogo (trenutno sem brez kitare, uporabljam zgolj bratovo 1X/mesec/pol ure).... Sem še začetnik, ki zna zgolj akorde, ampak vseeno poiskuša igrati tudi malo drugače. Sem pa spesnil sam :D

WAV file, 200 kb
Vse je za neki dobr!

Looney ::

Ja, poldy, a bi res poslal?:))

Ful mi je všeč to, da niso sami akordi ampak je konkretna melodija s spremljavo. Res ful ful lepo.:)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

jype ::

neki.mp3

Ko sem dobil ilife 05 sem preizkusil svoj bas in dve kitari...

Je pa zaendrek zvok, ker je vse vštekano direkt v laptop.

Pol pa nisem več snemal, ker Poldy preveč dobro igra :)

Poldy ::

No končno so se nekateri opogumili, čestitam :D.

Na tem naslovu najdete Scarborough Fair, note in tablature. Skladbo lahko igrate tudi s trzalico in dvema prstoma...:
http://www.baysidepress.com/free/freegu...

Če vam je všeč moj stil igranja, v big bangu mislim da imajo knjige "Mladi Kitarist", precej dolgočasne in otroške pesmi vendar odlične za vadbo.

Priporočam tudi knjigo "Pumping Nylon"

Še ena posneta skladbica, v bistvu vaja za "hammer on" in "pull off"
http://uploadhut.com/view.php/256643.mp3

muzičar ::

Hmm.... sm še mislu kej poslat pa sm slišu tebe pa rajše nebi (pa nisem glih naučen drugih skladb razen svojih). Ne bi pasal moj stil zraven. Si ga čisto zasenčil :P .

Zelo lepe melodije pa lepo ti tečejo prsti.

Poldy ::

Lepa in najlažja skladba, Snowflight:
http://www.classtab.org/ay_8disn.txt

Igrate v zaporedju palec, kazalec, sredinec. Kasneje pa za vajo še palec, sredinec, prstanec.

@Muzičar, pokaži kako igraš.

Poldy ::

Še eno (in zadnjo, da ne bom floodal teme) skladbico sem posnel, za spremembo bolj veselo, je pa malce težja, dvakrat sem popolnoma padel z ritma... Mislim da je to v tej temi dopustljivo 0:)

Brigitt, avtorja se ne spomnim.
http://uploadhut.com/view.php/260573.mp3

Baphomet ::

A je tukej vse zamrl al kako, pa ja ni tolk mal kitaristov?!

No še jaz nekej malega dodam:
Nirvana - Come as you are INTRO

lepo se sliši pa še lahka je za špilat.
««
2 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitara - narodnozabavna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
1513641 (6712) chrush
»

Uglaševanje kitare

Oddelek: Loža
85152 (4767) c3p0
»

Začetnik....kitara :D

Oddelek: Sedem umetnosti
910319 (10156) gzibret
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343683 (3087) gzibret
»

note

Oddelek: Sedem umetnosti
97216 (7149) drevo

Več podobnih tem