» »

Technisat CableStar 2 PCI problem

Technisat CableStar 2 PCI problem

pyo_xo ::

Nekaj dni nazaj sem kupil dvb-c kartico Technisat CableStar 2 PCI, a je nekako ne uspem usposobiti. Namrec ko v prilozenem softwareu DVBViewer iscem programe, mi jih najde veliko premalo - manjka kakih 40. Iscem s QAM64 (6875MS/s), Symbolrates 6900,6111,6875... Bi moral iskati se s katero drugo modulacijo?
Ne vem v cem je problem - mogoce mi jih tuner ne najde, ko jih iscem, pa bi delovali, ce bi vsakega manjkajocega rocno dodal...? Ce bi mi nehce, ki ima to kartico v DVBViewer-ju exportiral channel list in bi si jo jaz importiral, bi to delovalo?

Ima kdo izkusnje s to kartico in bi mi lahko pomagal? A bi mi kdo poslal channel list?
We are all geniuses up to the age of ten.

luli ::

Ne kabelska uporablja qam64 6875. Mogoče si pri skeniranju frekvenc kakšno zgrešil (korak lahko nastaviš). Če želiš imeti spisek vsek ti lahko fajl pošljem po mailu. Pošlji mail na zs!

pyo_xo ::

Pisal sem na triero in so mi poslali frekvence za nekatere manjkajoce programe...in jih ne najde tudi ce jih rocno vnesem.
Zanimivo je, da je recimo pro7 na frekvenci 586.000 in imam med drugim tudi to frekvenco v QAM 64 (6875) ini fajlu, med katerimi isce programe; a mi ga(jih) ocitno kartica ne najde:(

Pravzaprav mi v tem frekvencnem pasu sploh nic ne najde, pa bi moralo bit kar nekaj programov zbranih tukaj. Je mozno da mi katerega pasa frekvenc ne prepozna, ali da je le ta moten? Kako bi to preveril?

V cem je problem? ...ker druge programe sprejemam brez motenj-torej je kartica ok, ali?! :(
We are all geniuses up to the age of ten.

luli ::

Ja potem pa je problem v signalu. Po moje ti slika na tistih ki jih dobiš kar fajn zakocka. Pošlji nam podatek kako je kaj level in šum!

pyo_xo ::

tudi meni se zdi da to edino preostane...
hmm...kako /kje pa izvem kaksen sum in level imam?
We are all geniuses up to the age of ten.

luli ::

Eni programi to prikazujejo! Samo uporabljam progdvb. Čeprav zadnje čase skoraj več ni razvoja. Več boš zvedel na http://forum.sibila.si

Stajerc ::

No no. Progdvb se kar ves čas razvija. Skoraj mesečno če že ne tedensko že zelo dolgo časa izhajajajo različice.

Progdvb je že ok.
Have a nice day.

pyo_xo ::

kako pa pri tem programu prestavim modulacijo pri iskanju kanalov iz 6900 na 6875?
We are all geniuses up to the age of ten.

pyo_xo ::

...zdaj sem nekaj programov nastavil rocno...a mi šum/level prikaze oboje 0%. Kaj pa to pomeni?
We are all geniuses up to the age of ten.

luli ::

V nekem fajlu sem to poštimal! In ja progdvb skoraj stoji poglej news na strani če ne verjameš!

Stajerc ::

Ne da ne vrjamem več pač kako je ker sam uporabljam progdvb v druge namene.

In news in history razdelka ne dajeta realne slike.

Samo poglej recimo katera verzija je zadnja v news in katera zadnja pod download. Pa v mapi history tudi niso vse različice navedene ker kot sem rekel Progdvb je skoraj vsak mesec kaj novega. Kaki bug fixi ali celo kaki dodatki in dodatna podpora.

Zato pa recimo sam spremljam LINK kjer so na enem mestu zbrane informacije ki so mi zanimive in tudi takoj vidiš ko je recimo novi progdvb izšel saj vedno dajo to novico na stran.

In to se dogaja pogosto.

Zakaj pa ne ažurirajo podatkov na progdvb strani in nimajo navedenih vseh preteklih verzij pa nevem. Vrjetno zato ker ni nič bistvenega v določenih verzijah se spremenilo ampak so samo bug fixi.

Tako da progdvbn se kar lepo razvija glede na to da je pa to namenski software in zastojn. Res pa je da kaj bistveno drugačnega ne moreš narediti. Saj lepo služi svojemu namenu. Lahko samo širiš kompatibilnost in pa izbolšuješ sam program kar pa se zagotovo počne redno in ko je to aktualno.

Edit: pa še to je: prog dvb mi edini dela tako kot treba že ves čas ko ga uporabljam podobni software pa je precej bol nestabilen tudi če ima kakšno funkcijo ki je Progdvb nima.

Recimo za demonstarcijo:

Poglej pod news katera je zadnja verzija: Recimo verzija 4.74 ki je izšla 30.6.2006 nato pa poglej pod download in sedaj je 6.10.2006 (4 meseci) in pa vse verzije ki so pod linki za download od verzije 4.74 do 4.79.2 (7 različic).
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

pyo_xo ::

Sem vceraj nasel ta fajl in spremenil vse vrednosti na 6875, a mi vseeno ni naslo nobenega programa...
Danes sem bral na forumu od progDVB, da moram baje izklopit tisti program od technisat-a, ki laufa v systemtray-u - bom to poiskusil danes, ko pridem iz slizbe.

To da mi pise šum/level oboje 0% pri enem dolocenem programu, pomeni da je tudi splosen šum/level celotnega signala oboje o% ??? Kako preverim šum/level celotnega signala - vseh frekvencnih pasov? Ali se le-ta spreminja glede na frekvence?

Sem pa skoraj preprican da je problem v signalu in ne v kartici, softwaru ali nastavitvah. Kot izgleda je moten, ali pa preslab signal dolocenega spektra frekvenc...in mislim da bom poklical na triero in zahteval serviserja, ki naj vseskupaj preveri.

Mogoce bi edino res prej sam izmeril signal, da imam kaj oprijemljivega.
We are all geniuses up to the age of ten.

Stajerc ::

Zakaj pa ne preiskusiš preprosto na TV -ju če imaš tiste kanale katerih ne najdeš?

Ker če jih imaš potem je zagotovo problem v softwaru ali kartici če jih pa nimaš na TV pa je zagotovo problem v signalu.

če jih imaš recimo na TV potem zagotovo ne more level signala na cable star kartici enak 0.
Have a nice day.

pyo_xo ::

Kako pa naj preverim digitalne programe na navadnem tv-ju kar tako??? To ne gre.

Ce bi ze to poizkusil, bi ga moral sigurno priklopit preko cabel star-a ali kake druge skatle (ki je seveda nimam, drugace ne bi kupil te kartice). In tako ne bom ugotovil nic...razen ce je kriv software/nastavitve, a prav vse to ze izklucujem...

Se zmeraj me zanimajo odgovori na prejsnja vprasanja o šum/level....
To da mi pise šum/level oboje 0% pri enem dolocenem programu, pomeni da je tudi splosen šum/level celotnega signala oboje o% ??? Kako preverim šum/level celotnega signala - vseh frekvencnih pasov? Ali se le-ta spreminja glede na frekvence?

kako sam izmerim kakovost celotnega signala?
We are all geniuses up to the age of ten.

Stajerc ::

Sam ti žal ne morem pomagati ker preprosto ne vem. Sam imam izkušnje le z satelitskim signalom.

In tam je tako da imaš na enem satelitu veš transponderjev (oddajnikov) in ti dejansko poskeniraš celoten satelit tako da poskeniraš vse njegove oddajnike. In vsak ta oddajnik ima svoje specifične podatke kot so frekvenca horizontala vertikala... in to lahko vneseš ročno ali preko transponder liste.

In če na enem transponderju ni signala še to ne pomeni da ga tudi na drugem nebo. Tudi odvisno od kvalitete signala je koliko programov bo se našlo.

Sam praviš da dobiš nekaj kanalov ne pa vseh. To skoraj zagotovo pomeni da ni kriva kartica ali software. Ampak sam signal ali pa nastavitve skeniranja ki pa jih žal za cable star ne poznam.

Morda pa hočeš poskenirati kakšne zakodirane kanale? Tam pa nevem kako je na kabelski če poskušaš to na satelitski ti jih tudi pokaže skratka kljub temu da jih ne moreš gledati (načeloma) jih ti najde in shrani v channel listo.

Ja potem pa preveri pri sosedu če sam nimaš sprejemnika za kabelski signal če ima on tiste kanale na TV ki jih ti nimaš?

Edit: kako pa je z kabelsko in kodiranimoi signali pa žal ne vem in če bi to lahko bil razlog da ti kanalov ne najde ker so kodirani. Pa tudi za kabelsko ne vem če se da potem to softwersko odkodirati in kako se to naredi.

To ti bodo mogli pa drugi pomagati.

Če pa gre za nekodirane kanale pa ti jih nekaj najde nekaj pa ne in si skoraj prepričan da si pravilno vnesel podatke za skeniranje in ima sosed recimo te kanale po tv normalno potem pa je zelo vrjetno da nekaj ne štima na signalu.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

pyo_xo ::

In tam je tako da imaš na enem satelitu veš transponderjev (oddajnikov) in ti dejansko poskeniraš celoten satelit tako da poskeniraš vse njegove oddajnike. In vsak ta oddajnik ima svoje specifične podatke kot so frekvenca horizontala vertikala... in to lahko vneseš ročno ali preko transponder liste.

Tocno tako je tudi z dvb-c in kot zgleda mi nekaterih transponderjev v dolocenem frekvencnem pasu (ok. 600.000 kHz) ne prepozna/najde, iz cesa sklepam da je to obmocje slabo ojacano ali moteno.
Morda pa hočeš poskenirati kakšne zakodirane kanale? Tam pa nevem kako je na kabelski če poskušaš to na satelitski ti jih tudi pokaže skratka kljub temu da jih ne moreš gledati (načeloma) jih ti najde in shrani v channel listo.

Tudi to se obnasa isto, a o tem kdaj drugic;)

Se zmeraj:
To da mi pise šum/level oboje 0% pri enem dolocenem programu, pomeni da je tudi splosen šum/level celotnega signala oboje o% ??? Kako preverim šum/level celotnega signala - vseh frekvencnih pasov? Ali se le-ta spreminja glede na frekvence? kako sam izmerim kakovost celotnega signala?
We are all geniuses up to the age of ten.

Stajerc ::

Ja pri satelitski je tako da je quality/level kar je vrjetno podobno šum/level na kabelski.

In tam je tako da če je določen transponder tako slab signal da je qulity/level enak nič še to ne pomeni da je celoten signal enak nič saj lahko imaš potem na drugem transponderju nevem signal 80%.

In tako lahko imaš potem zaradi slabega satelitksega signala (kar je realnost pri kabelski pa to nebi smel biti problem pomoje če vse dela kot treba) situacijo da določeni transponderji veš da so ampak tebi na njih ne najde nič.

Te transponder liste se bistveno ne spreminjajo in ti večino programov na satelitu najde kljub starejši transponder listi. (o tem zdaj nebi kaj pa kako ker ti ne koristi)

So pa te liste shranjene v progdvb direktoriju v mapi transponders in sicer v .ini fajlu.

Za kabelsko predvidevam da je nekaj podobnega in recimo pri satelitski zgleda takole:

recimo za astro: prvih 15 od 69 transponderjev:

[SATTYPE]
1=0192
2=Astra 1C-1H & 2C

[DVB]
0=69
1=10788,V,22000,56; Digital +
2=10818,V,22000,56; Digital +
3=10832,H,22000,56;
4=10847,V,22000,56; Digital +
5=10862,H,22000,56; TVP
6=10876,V,22000,56; Digital +
7=10921,H,22000,56; UPC Direct
8=10979,V,22000,56; Digital +
9=11038,V,22000,56; Digital +
10=11097,V,22000,56; Digital +
11=11156,V,22000,56; Digital +
12=11318,V,22000,56; Digital +
13=11509,V,22000,56; GlobeCast Espańa
14=11538,V,22000,56; Direct 8
15=11568,V,22000,56;
...

In te transponderje potem prog dvb sam poskenira avtomatsko če dam v progdvb->chanell list->channel search ->satelit

Seveda če so ažurirani in obstajajo in imam signal potem bo našel tudi na posameznem transponderju določeno število programov ki se na tistem transponderju nahajajo.

Če pa je transponder lista nepravilna pa nebo našel nič in signal bo seveda skozi nič saj bo iskal po področjih kjer seveda ni signala.

Isto lahko delam v prog dvb tudi ročno in sicer channel list->scan transponder-> vpišeš ustrezne vrednosti.

In ti imaš vrjetno podobno tako da vpiši vrednosti ročno za posamezen oddajnik ki so ti jih poslali v mailu iz trierre in če nebo nič našel potem ali nimaš kaj prav priklopljeno kar dvomim glede na to da ti določene programe najde ali pa pač ni signala ker ta kartica bi ti zagotovo našla signal če bi obstajal.

Ali pa ti naj nekdo pošlje transponder listo ali kako se to reče pri kabelski za trierro in jo daj v ustrezen direktorij.

Ker vrjetno je tećžava v tem da nimaš ustrezne liste in išče po frekvencah kjer ni signala.
Have a nice day.

Stajerc ::

Vglavnem ti ročno vnesi podatke ki so ti jih poslali z trierre za posamezen oddajnik in pri kabelski ti dejansko mora najti popolnoma vse kanale na tistem oddajniku ker pri kabelski ni oddvisnosti od pozicije kje se nahajaš kot je to recimo pri satelitih.

In če ti ne najde programov na frekvencah ki si jih ročno vnesel in so ti bile posredovane z trierre potem lahko mirne volje pokličeš njihovega serviserja.

Pomoje pa imaš neustrezne transponderje in skeniraš področje kjer dejansko ni kanalov.
Have a nice day.

pyo_xo ::

Vse to sem ze preizkusil zadnje dni...tudi rocno sem vnasal posamezne frekvence...tri sem dobil od triere, ker "celega spiska mi ne more dat, ker se obcasno spreminjajo frekvence" :\ hja...kakorkoli - nic od tega ni pomagalo.

Sem pa danes klical na triero in po dolgem pogovoru...po tem ko se je gospod na telefonu posvetoval s tehniki...smo prisli do zakljucka - kot sem mu ze na zacetku rekel: zgleda da je kriva napeljava oz. signal sam. Kaj drugega ocitno ne mora biti, ker sem ze vse izlocil.

Naslednji teden pride baje serviser do mene, da izmeri signal in porihta stvar...upajmo.

Vseeno hvala za pomoc!
We are all geniuses up to the age of ten.

pyo_xo ::

Pomoje pa imaš neustrezne transponderje in skeniraš področje kjer dejansko ni kanalov.

Transponderji so sigurno ok. Sem vse preveril in scanira prave frekvence - tudi tiste na katerih bi moral najti programe ki jih nimam.

Ocitno je kriva napeljava.
We are all geniuses up to the age of ten.

pyo_xo ::

Update:
Vcaraj so prisli trierini serviserji in je res kriva instalacija. Pridejo se 1x ta teden in bodo popravili.
We are all geniuses up to the age of ten.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV kartica GigaByte GT-U8000 in DVB-T MPEG-4

Oddelek: Pomoč in nasveti
196576 (1463) SandiX
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208414 (4053) predrag000
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564849 (22557) k4vz0024
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128395 (29757) chrush
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425737 (22305) icek

Več podobnih tem