» »

Navijanje Intel p4 3.0 GHz do skrajnih meja

Navijanje Intel p4 3.0 GHz do skrajnih meja

papameneger ::

Alo
Mene pa zanima s kerim programom bi lahko iz widovsov spremenil takt in napetost namrec hocem ga naviti do skrajnih meja
nekaj programov sem ze probal pa ne delajo.





lp

Husqvarna ::

Maš kak poseben razlog za navijanje iz OS-a? S tem ne bo šlo do skrajnih meja...

papameneger ::

Vsaj da bi malo tak navil tja do 3.6 ce bi slo dalje pa itak treba napetost spremeniti iz biosov se pa nisem nikoli navijal



lp

Good Guy ::

@aklanc86

v osju se dosega max navitja..

uporabi clockgen za višanje fsbja, in s tem cpu frekvence, mhz na ramih,
uporabi memset za nastavljanje latenc iz winsows, uporabi eist/systool za višanje voltaže cpuja..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

AndrewSmith ::

Tej progiji delajo tudi na DFI???
Clockgen vem da ja,za ostala dva pa ne.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Husqvarna ::

Rovtar vem da se za "max navitje" navija iz OS, ampak to le za benchanje, ne govorimo pa tukaj o kaki stabilni zadevi...

Volta ::

Če maš še 800FSB procesor, ga pomoje stabilno, računajoč na kr dobre rame, naviješ tja na 3.4, več mislim da ti ne bo delal stabilno...Sem nekaj podobnega sprobal in je delal stabilno na FSB 226, Rami : procesor je blo 1:1, če sem rame spustil sem ga lahko spravil z zračnim hlajenjem za 900MHz gor, vendar ga se sesulo po minutki, pa še čudne artefakte sem dobil ven na ekranu. Do 3.4 Ghz ja, več ti pa ne priporočam...

LP

M-XXXX ::

Sam sem svojga 640 navil na 3.85 BP

papameneger ::

Evo navil do 3597 mhz ce grem en mhz gor mi ga ven vrze verjetno zaradi voltaze samo seka res se splacalo zdaj se moram en ventilator nabavit pa pol pa res totalen oveclock ker bom itak kupoval nov procesor in enega sem ze zapravil drugega tut treba
aja fsb pa je 239 mhz

lp

Volta ::

No, jaz sem ga do FSB-ja 260 spravil, samo ti tega ne priporočam...Men se je vsuval vsakih nekaj sekund...Zdaj ga mam za 400Mhz navitega in mi tako dela že leto in pol brez problemov...

LP

jest10 ::

Tebi se je sesuvalo. Njemu se pa mogoče ne bo! Razem če si prepričan, da ima on kopijo tvojega procesorja...

strumf666 ::

Ne bi rad bil sarkastičen ampak to o čemer se pogovarjate je običajen OC.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

papameneger ::

Tij k mas core 2 duota k ma ze stock stopinje zelo nizke meni je stock stopinja brez obremenitve 55 stopinj zdaj mam ga pa navitega 3550 mhz dela super za stopinje se pa ne obremenjujem ker itak so 70 in 75 ko pride do 80 se ponovno zazene ni panike



lp

Volta ::

Jaz mam plato Asusa P4C800-E Deluxe, to je najboljša plata za s478 pa proc 3.2 P4, in je kljub dobri plati ter ramom težko navit procesor stabilno za več kot 400Mhz.

LP

Volta ::

Papa - testiraj zdaj proc z Prime 95 in ga poganjaj par ur. Bomo vidli če se ti bo sistem še držal pokonci, in brez napak.

LP

AndrewSmith ::

Mislim da je P4P800-E dlx najboljsa za to podnozje.
Ce tvoj proc nima potencjala ti ne pomagajo ne plata,
ne rami.
Njegov ga ima ocitno kaj vec,tako da ne rabi bluzit
do kje lahko gre in do kje ne.
Frend je z P4 northwood 3Ghz prisu na P4GD1(slabsa od P4P800) do
3.8ghz z nekim asusovim kockastim alu coolerjem cisto stabilno.
Rami so geil value.
Ima pa na full 68°C
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Volta ::

Najboljša je P4C800-E Deluxe - na njej so kako leto nazaj dosegli navitje - tedaj svetovni rekord 5200Mhz oz. nekaj takega...P4P800 ima čipset 865PE ta pa 875 in je slednji hitrejši in potencialno zmogljivejši. Ja morda ma višji potencial, v bistvu men tud ni problem za 600Mhz navit, samo moram rame spustit dol. Če naredim tako, potem prenese tudi 800Mhz navitja. Ampak v benchih boš z nižjimi rami in četudi višjim taktom procesorja prišel do slabših rezultatov, kot z recimo malo manj navitim procom + totalno navitimi rami. Je tako ?

LP

papameneger ::

evo dans dosegel moj max 3850 1 minuto je laufal pol pa 85 stopinj pa skoraj bi ga skuril sel bi mogoce se visje samo potrebujem cooler zdaj sem narocil tuniq tower pa bomo videli kaj zmore do takrat pa pocakajmo pa se eno slikico nardim


lp

Volta ::

Papa - Na kolko maš rame narejene?

LP

papameneger ::

Alo rami so 128 pa kaj se spet kregate ne se kregat rajsi si kaj lepega zapojte pa bo



lp

papameneger ::

Aja plata pa ja asus p5sd-f1 pa je ze na lga775 pa pci expres


lp

gfighter ::

Kdo ima ima kaj pojma in kdo ne se prosim zmenite po ZSjih.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron M 350J

Oddelek: Navijanje
412321 (1186) sirotka
»

Menjam masino (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513208 (2567) MadMax
»

Intel P4 2.4C navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
36115959 (8916) Freelancer
»

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565766 (4540) VASkO
»

Katero matično kupit za p4 in vredu navit!!!!!!

Oddelek: Kaj kupiti
161106 (978) BoLhCa

Več podobnih tem