» »

Katero matično kupit za p4 in vredu navit!!!!!!

Katero matično kupit za p4 in vredu navit!!!!!!

Onyix ::

kupujem procesor p4 2.6G 800MHz fsb
in me zanima katero matično ploščo naj kupim za te procesor!
Iscem tako katero bi se dalo najboljse naviti, pri kateri se da napetst vredu zvisat nasploh vredu navit ta procesor!
Prosim svetujte mi! Hvala!

boštjan ::

asus P4P800/DELUXE 865PE,800FSB,Dual DDR400,AGP8x,8xUSB 2.0,SB,LAN 3Com 1Gbit,SATA,FireWire,RAID-46k
brez deluxe je 37k.ali pa eno abitko serije IC7,samo so te serije iber drage.

Onyix ::

nameravo sem kupit asus p4c800 deluxe i875p za 44k ampak sem slisal da negre voltaža dvignit več kot 1.60V

x_roby ::

Vzemi kaksno Asus-ko P4P800 Deluxe al pa P4C800, P4C800-E, odvisno pac kolk dnarja bos namenil zanjo. Jaz imam P4P800 Deluxe in sem full zadovoljen. Trenutno sebam 2.6@3.31 Vcore 1.55 .
Kaksna Abitka, Epox, MSI tudi ne bi bila slaba, ampak na vecina testih so bile najboljse Asuske. Edino to glej, da kupis z 865PE al pa ce mas dnar z 875P chipset-om. Aja, pa kaksen dober ram nabavi. Porocaj do kolk bos ga navil...

Tole temo preberi in se bos kaj koristnega izvedel. Hja, pa ne bodi tak len in drugic malo poisci po forumu... :D
...::: Powered by P4 HTT :::...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x_roby ()

boštjan ::

poglej si kakšen test,boš najbolje videl.mislim pa da že zarad cene si te raje asus P4P800/DELUXE 865PE vzemi

boštjan ::

x_roby,si mislo tole temo?.ker tvoj podani link ne dela.ok zdaj pa dela tvoj link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

x_roby ::

zdaj dela, sem nekaj z****l... v glanvem onyx, preberi obe temi... ne bo ti skodilo, vrjemi :)
...::: Powered by P4 HTT :::...

Onyix ::

ASUS P4C800 Deluxe, i875P (Canterwood)182.50 ,-€
ASUS P4C800-E Deluxe, i875P (dual PC3200 DDR)194.80 ,-€

katera je boljsa?
v cem je razlika?

boštjan ::

cenejša in dražja. nevem zakaj obstajajo strani proizvajalcev,če se jih ne obiskuje:\

x_roby ::

Boljsa je ziher P4C800-E, ce malo sklepas ze po ceni... Ta naj bi imela vecjo compatibilnost z raznimi rami. Poisci kaksen test, review, mislim pa da jo morphling1 nabavlja al jo ze imam, nevem...
...::: Powered by P4 HTT :::...

Onyix ::

no kerega p4 in kero plato se najbolj splaca ! da bo najbolj poceni in da bo slo vredi navit da bo trgalo!

morphling1 ::

Razlika med E in non-E je v tem, da ima E verzija ICH5R south bridge ki podpira RAID 0, nato ima CSA Gigabit LAN ki je speljan mimo PCI vodila (ga ne obremenjuje), pa še par malenkosti glede kompatibilnosti z spominskimi moduli.
Vcore gre tudi na non-E verziji do 1.95V tako da to ni problem. Sicer pa če mene vprašaš ne boš čisto nič falil s P4P800dlx ima vse kar ima P4C800dlxE, samo dosti cenejša je, razlike v hitrosti so minimalne.
Abitovi modeli IS7, IC7 in max3 verzije so tudi super plate. Vse to je super za navijanje (875 mogoče malenkost bolj)

ps. jaz še nimam E, se mi ne da razdirat sistema :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

Abitovi modeli IS7, IC7 in max3 verzije so tudi super plate. Vse to je super za navijanje

samo iber drago,še posebej MAX3.tak da se raje asuske posluži.

x_roby ::

Vzami 2.4C al pa 2.6C in obvezno preberi tisto temo ki sem jo navedel ze zgoraj, da bos vedel katerega kupit, ne samo kolk megahercnega. Glede rama pa Corsair, Kingstone, OCZ pa tam od PC3000 - PC3500 Cas2, in spet odvisno kolk dnarja mas. Jaz imam Kingston HyperX PC3000 2x256Mb in mi delajo na 204 @ 2.0,2,2,5 timingi, proc pa je 2.6@3.31Ghz
...::: Powered by P4 HTT :::...

morphling1 ::

IS7 in IC7 sploh nista dragi, od kje ti to. Pač toliko oziroma malo manj kot Asus konkurenca
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

IS7 in IC7 sploh nista dragi, od kje ti to. Pač toliko oziroma malo manj kot Asus konkurenca

sorry my mistake the make.

BoLhCa ::

nameravo sem kupit asus p4c800 deluxe i875p za 44k ampak sem slisal da negre voltaža dvignit več kot 1.60V

to plato mam jst in sm gural mojga proca na 1.9v tko de ne mi govort da ne gre:D rami gredo pa do 2.85v=)
drugac pa super plata, samo malo je draga=(

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

s.478 plošča

Oddelek: Kaj kupiti
291329 (1140) a13misko
»

katero matično ploščo

Oddelek: Kaj kupiti
5932 (890) kajzer
»

Intel pentium 4

Oddelek: Navijanje
9958 (911) DjTonic
»

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565757 (4531) VASkO
»

Kupujem novo kisto - prosim pomentirajte moj izbor....

Oddelek: Kaj kupiti
262035 (1502) schurda

Več podobnih tem