» »

zmrzovanje in "klikanje" kompa

zmrzovanje in "klikanje" kompa

wechta ::

Čao vsem,
Moj sistem:

Ohišje Thermaltake Tsunami VA3000BNA
Napajalnik SILENT POWER LC6550-550W
Matična plošča DFI LP UT NF4 ULTRA D nF4
Procesor AMD ATHLON 64 3200 939 tray
Ram DDR Geil 1Gb DC KIT PC3200 Ultra X 2X512Mb
Trdi disk HITACHI 250Gb 7200 SATA-II 8Mb
DVD NEC ND 4550A black, DVD+-R/RW/+R9
Gainward GeForce 6600GT PCIe 128Mb DVI
Hladilnik Thermaltake BIG TYPHOON 0114D

mam en velik problem z svojim kompom, probu sem že vse različno pa je še vedno isti problem:

Računalnik mi ene dva tedna po novi naložitvi winsov deluje cisto normalno. Potem pa začne zmrzovati, torej ne da se premikat miske, ctr+alt+delete, torej z kompom ni mogoce cisto nic narditi razen ga resetirati. Stanje je cedalje hujse (cedalje veckrat steka). Ko pa poženem teste diskov (orig. test od hitachija) pa mi ali prepozna bad sectorje, ali mi sploh kakšnega diska ne prepozna. Ko potem zbrisem vse od diskov, mi spet deluje kaka dva tedna in spet isto. Cisto preden zmrzne mi kdaj klika v kompu, mislim da prihaja od diskov...

Torej vse kaže, da je kaki disk zanič ali pa da bo hmalu krepnu...

ampak:

Računalnik je še v garanciji, tja sem ga že večkrat nesu. Kadarkoli ga nesem tja, njim dela čisto normalno. Recimo diska pri meni doma sploh ni prepoznalo (BIOS), tam pa je deloval cisto ok takoj, ko so ga priklopli???
Kljub temu, da niso nikol ugotovili kaj bi lahko bilo narobe, so mi zamenjali že plato in oba diska. Tako da sedaj res ne vem več kaj bi lahko bilo narobe. Vse kaže na diska, ampak imam nova in zihr ni ista napaka na novih diskih. Druga varjanta mi je bla plata, ampak ta je tudi nova. Memtets gre skozi čisto ok, proc test tut ok, vedno stekajo samo diski. Temperature so vse normalne (proc okoli 23%, diski okoli 40% - ne piha vent gor na njih).

Sprobal sem že:
torej nova plata
novi diski
različne windowse (tut original iz službe)
raid, brez raid,
cist osnovna instalacija (samo winsi, skor brez driverjev)
win xp2 + vsi updajti
nikol ni blo kakih virusov...


Jest sm ze cist brez ideje kaj lahko nardim. Na servis mi je racunalnik ze bedno nest, ker so mi sli res na roke, mi vse zamenjal, sam pri meni doma ne dela, pri njih pa vedno.

Mogoc so kaki problemi s stromom, kaksna nihanja, ampak potem ne stekam zakaj mi ob restartu ob zaustavitvi ne dela normalno naprej, zakaj tudi potem ne najde al pa so problemi s diski???? Pa tudi drugace bi mogu napajalnik to uravnat.

Tko da, res blage nimam zakaj se to dogaja. Ima kdo kaksno idejo. Thnx za kakrsnokoli pomoc....

lp, wechta
  • spremenilo: wechta ()

wechta ::

nobene ideje? :(

ola ::

hm to je res čudno da njim dela tebi pa ne.. zdaj tole čist na pamet: probaj zamenjat tisti kabl od diska al pa poglej ce je kje zmečkan,kaksna zička kje visi ..
to se je men dogajalo pol pa sem zamenjal kabl pa dela zdaj okaj

xtrEeme ::

Ena možnost je tudi da maš res kakšne probleme s štromom v hiši! Nihanje napetosti, itd. Tudi sam sem imel podobne težave s to razliko da se meni včasih sploh komp ni hotel prižgat, itd. Potem sem si nabavil UPS pa je delalo vse OK.
Tak da bi bilo pametno nabavit kak UPS sistem saj ta preprečuje kakršnokoli nihanje napetosti in je napetost vedno konstantna, pa še če štroma zmanja maš nekaj časa da shraniš podatke in lepo ugasneš komp brez da bi se karkoli sesulo.
Drugo pa res ne vem kaj bi lahko bilo narobe, če si že zamenjal plato in diske :\

wechta ::

no, hvala za nasvete, bom odnesu kakemu kolegu pa da vidim kak bo tam delal. Če bo tam ok pol res ups. sam ko so tolk dragi ...

xtrEeme ::

Ja za 15k dobiš že kakšnega kvalitetnega drugače pa maš že za 11k :)
jaz sem ga kupil pred enim letom v vrednosti 13k in dela super:)

wechta ::

evo zdele sm se lotu mal kompa in zdej mi zaenkrat dela :D
Prej mi enga diska slpoh ni prepoznal v biosu, vcas tut oba ne. Kaj sem naredu: zamenju sem kable sata2 stroma in ga priklopu na navaden strom, tak ko je bil za ata diske. In sedaj dela vse ok :D :D :D
No upam da bo tko tut ostal.

@SInDrOoM: kje si kupil ups, mogoče niti ne bi bil taka slaba nalozba, ker mislmi da je vseeno nekaj narobe s stromom...

Sam se mi zdi, da diski malo pocasi delajo: na primer ko od-raram nekaj, traja kar nekaj cajta (300MB traja 15s), proc pa laufa samo na 30% - kakor vem bi kr mogu na 100%. Pocasi tut premika datoteke itd... Bi bilo lahko to v povezavi s tem, da sem naredil raid stripping, samo sem pozabil na bloke Tako da mislim da so na raidu veliko večji kot so na NTFS? Al kaj bi lahko bil razlog? Bom pognal se nekaj disk testov pa javim če se bo komu lubilo pogledat :)

pa fajn vecer vsem...

wechta

xtrEeme ::

Jaz sem ga kupil v mimovrste :)

wechta ::

Sem si jih zdej mal pogledu. A če je moj napajalnik 500W, potem mora imeti tudi ups moč vsaj 500W ane?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skurhene osnovne plošče

Oddelek: Strojna oprema
171390 (879) solatko
»

podatki se mi sesujejo na ca. 1/4 leta

Oddelek: Pomoč in nasveti
111359 (961) bukev
»

Problem! Nerazumljivo nizki fps na high-end računalinku!

Oddelek: Pomoč in nasveti
402037 (1047) The Player
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310238 (8177) Pyr0Beast
»

Računalnik v garanciji, vendar ga ne popravijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595700 (3730) wechta

Več podobnih tem