» »

Zvok prskakuje in trga, kaj je narobe?

Zvok prskakuje in trga, kaj je narobe?

Fizikalko ::

Takole je. Ko gledam filme z diska ali poslušam muziko, zvok neprestano nekaj preskakuje oz. poka, trga.

Sem mislil, da je kriva zvočna kartica, zato sem jo dal ven in vključil on-board. Isti k....

Procesor je PRIME stable, rami tudi. Disk bp. WTF?

Kaj naj še probam?

Hvala za morebitno pomoč.
  • spremenilo: Fizikalko ()

dolenc ::

Kabel?

Fizikalko ::

Ne, ugotovil sem, da je kriva mrežna kartica. Če jo izklopim, dela vse bp... a je možno, da zaradi driverja ali ma kdo kakšno drugo razlago?

Fatboyslim ::

Mam isti problem, kadarkoli je mrežna obremenjena mi rahlo prasketa v zvočnikih oz. slušalkah.

Će rešiš problem povej kako ti je uspelo ;)

All ::

men je to počel ker je biu disk na pio namest na udma..je za prevert.

alesp56 ::

čimveč neuporabljenih vhodov in izhodov na windowsmixerju (ali kateremu koli drugemu od zvočne) mutirajte pa bo zvok boljši. Predvidevam pa da maš s kako "realtekovo" zvočno probleme... update driverjev, ostalo pa mislim da se ne da rešit...
in to je to...

dolenc ::

Mogoče se irq zvočne pa mrežne motita, probej v biosu za zvočno nastavit kako drugo vrednost, ponavad se da.

Fizikalko ::

Zvočna kot taka ni kriva, ker je bilo z SB Live! isto. Hvalaz za nasvete, bom vse sprobal in poročam...

Fizikalko ::

Evo, znorel bom. Probal že vse živo in ugotovil:

- definitivno je vzrok na relaciji zvočna- mrežna, ki pa NI v samem hardware-u (v smislu, da katera od kartic ne bi delala), ker sem menjal že oboje.

- ram ni, proc tudi ne

- IRQ-ja zvočne in mrežne sta različna, probal tudi z različnimi biosi za plato

- zvok se takoj popravi, če disable-am mrežno v Windowsih... Zgleda, da bo kakšna fora z Winsi.

Prosim, dajte mi še kakšen predlog, ker brez muske je že kar tuga (presketa namreč tako, da je neposlušljivo).

Fizikalko ::

In še tole: ko gledam tv tuner, ki ima zvok preko kabla direkt v zvočno, je vse ok. Za vse ostalo (muska, filmi, torej vse razen tunerja) praska.

veteran ::

Hmm, zbutaj še linux (Ubuntu live cd), da se prepričaš, ali gre za napako v softveru (winsi, driverji), ali hardveru (ker si že probal z drugo zvočno kartico, najbrž ostane le še plata).

Fizikalko ::

dobra ideja, bom probal, tnx...

Fizikalko ::

Hja, sem se spomnil, da sem itak že pred kakim tednim nove winse dal gor, pa je bilo nekaj dni ok, zdaj pa spet jebe...

Fatboyslim ::

Mah meni to dela kadarkoli je mrežna pod obremenitvijo; po moje ni software

Resno razmišljam o nakupu zunanje zvočne - morda bo potem kaj boljše

Fizikalko ::

Katero plato maš?

jest10 ::

Meni na Asrock K7S8X malo škrta kadar snemam CDje, ali pa kaj kopiram iz njih. Samo me ne moti. Tiste 3X na teden ko to počnem se da preživeti.

Fatboyslim ::

ECS K7VTA3 7 - zvočnih sem imel pa več, pa je na vseh to delalo ;(

Pa če izklopim downloade se prasketanje preneha

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Neverjetno, zdaj mam drugo mašino (P4, Intel plata). Prvi teden ok, zdaj pa že začenja jebat. WTF? Druga mašina, novi Winsi,... isto kot prej. In, ja, zvočniki in kabli NISO krivi, sem 100%. Še kakšna ideja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635275 (4272) hyphh
»

2 zvočni na 1x

Oddelek: Zvok in slika
191392 (1025) juhartg
»

Problemi, problemi, in še enkrat problemi (s K7S5A?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141278 (914) Boky
»

Win2k - obcasen 1-2 sekunden freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
341324 (1087) plizzzzzz
»

Abit KT7A-Raid in par tezavic...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91488 (1360) morphling1

Več podobnih tem