» »

Računalnik v garanciji, vendar ga ne popravijo

Računalnik v garanciji, vendar ga ne popravijo

1
2
»

billy ::

OCZ powerstream? :)

Brane2 ::

Saj ne,da se z dražjim HW ne moreš spektakularno zaj* a neustrezen prepoceni je HW v rokah "poznavalca" lahko smrtonosen.


NEki sem brskal po netu svojčas, ko sem iskal benchmarke RAIDov in našel zelo zanimivo zgodbo, ki očitno pri tej seriji čipov ( ne spomnim se več katerih) za poceni RAID na plati ni osamljena.

Tip si ej psotavil RAID-1 na dveh diskih, nakar mu eden od diskov škripne. Tip skoči v štacuno po novega in ga vštega v stroj. RAID-1, ki je dotlej laufal v okrnjenem modu brez zrcalnega diska se začne obnavljat, vendar zaradi napake v driverju SKOPIRA VSEBINO NOVEGA-PRAZNEGA DISKA NA STARI ! :\

Sam sploh ne bi vzel RAID-a, ki nima vdelanega CPUja, ki LOČEN OD SISTEMA SKRBI ZASE ! Saj če tako pogledaš, je na vsakem disku majhen procesorček, ki je hitrostno gledano palček za še tako počasen glavni CPU. Ta bi teoretično gledano lahko nadomestil vdelani proc. Diski bi tako bili mogoče $0.5 cenejši, crkovali bi pa 1000x bolj pogosto.

Če od glavnega CPUja zahtevaš svašta enih parametrov (hitrost, multitasking etc) ne moreš zahtevati tudi zanesljivosti in časovnega determinizma. Naj odleti v sistemu karkoli inglava na disku bi "znorela". Enako je z RAID HW. Če ta zahteva main CPU, zaje*i tak RAID...:\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

MadMax ::

billy:
ne, Yesico SilentCool 560 :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

krneki0001 ::

Fantje moja sedanja domača mašina je laufala 6 let kot server za stran najdi.si, sedaj pa dela doma pri meni 24/7, brez problemov. Gor so naloženi win2k3 server predelani v workstation. Napajalnik je 2x175W, poganjat mora 2 procesorja P3-500mhz, 1,5Gb rama, 6 diskov scsi(10000 obratov), grafiko ati 9250 na pci(ker nima agp porta - serverska plata pač), zvočno, 2 mrežni, navaden modem in usb 2.0 kartico s štirimi izhodi, dvd-rom, pol so pa še na usb priklopljeni 2x disk 40Gb, externi dvdram in printer, pa zadeva dela brez problemov 24/7.

Res pa je da sta napajalnika res orenk narejena in če bi jih danes hotel na IBM-ju kupit, bi dal krepko čez 50.000 sit zanju.

Tko da napajalnik za 5k sit je samo za odmet, če se mislite resno ukvarjat in služit s svojimi mašinami. Kupte orenk boljši napajalnik, pa bo polovico takih problemov odpadlo.

Zgodovina sprememb…

wechta ::

No, če bo koga še zanimal konec zgodbe:

Odnesel še parkrat na servis, se ponovila ista zgodba, so mi zamenjal lpato in diska ker sem tolk težil, jest probu vse mogoče opcije (tut brez raida, nastimal clusterje...). Na koncu sn sam postavu masino brez raida, samo gole xp in kopiru podatke sem in tja. NI je po ene treh dneh spet srknu, pač enega diska sploh ni zaznal v biosu oz. enkrat ja, enkrat ne...

Pol sem pa cisto iz obupa zamenju kabele za strom do diska in voila, zdej ze dela dva tedna brez problemov.
Smešno ane :|

SepoX ::

Za ljudi iz servisa še najmanj...

Sem pa gledal poste za nazaj, sploh nisi nikjer napisal konfiguracije. Mogoče bi ti znali bolj pomagat, ampak zdej je itak vseeno.

Brane2 ::

Ne štekam kako si lahko zamenjal kable za štrom do internega diska.

Si jih odlotal z napajalnika ali so pri tvojem napajalniku izmenljivi ?

Vsekakor ne gre za očitno napako in čisto nič ne zamerim servisu, da se je toliko časa zaj* s tako napako, ki ni v očitnih komponentah in ki udari na vsakih nekaj tednov za trenutek, nato pa je spet neopazna...
On the journey of life, I chose the psycho path.

DominusSLO ::

Vsekakor ne gre za očitno napako in čisto nič ne zamerim servisu, da se je toliko časa zaj* s tako napako, ki ni v očitnih komponentah in ki udari na vsakih nekaj tednov za trenutek, nato pa je spet neopazna...


Kaj pa, če so na napajalc, ki ima 2 ločeni 12V liniji priklopili vse požrešne komponente na eno linijo?
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

tiborrr ::

Nubek force servis?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

wechta ::

Nene, sata2 ima dva priključja za strom diska, enega starega in enega novega. Torej sem samo preklopu iz novih vtičnic na stare in deluje, sedaj bp že 3 tedne :D :D:D

mene je samo jezil, tako kot sem napisal že v prvem postu to, da sem jaz kupil celo mašino z garancijo z namenom, da se ne bom zajebaval al kej dela al ne, ampak da bom lahko svoj biznis normalno delu. In na koncu se je zgodil to, da pol leta nisem na novo mašino nič delal, ker se je sesuvala, pa še napako sem moral sam odkriti in odpraviti.
Ampak tut ne morem nič rečt čez servis, ker so mi zamenjali tako plato kot diske, čeprav so vse posebej pri njhi stestirali in je delalo OK.

Me pa še vedno zanima, kaj lahko potrošniknaredi, če se mu komp sesuva tako kot meni, in da je cela kišta v garanciji, ampak popravijo pa ne? Kaj bi lahko naredil, če slučajno ne bi zamenjal kabelčka, kr vrgu celo mašino čez oken in zbogom >:D Mislim da v takih primerih bi mogu bit potrošnik bolj zaščiten, pa naj rečejo serviserji da dela al pa ne...


lp, wechta
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget host sistem za virtualne sisteme (VMware) - komentar prosim

Oddelek: Kaj kupiti
121804 (1493) Buggy
»

RAID 1 problem - obcasno odleti

Oddelek: Pomoč in nasveti
121029 (831) dejansan
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413661 (9265) matrix2
»

RAID kontrolerji na mama platah

Oddelek: Strojna oprema
91495 (1198) Pizzicato
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212130 (1912) CaqKa

Več podobnih tem