» »

ASUS M2N-E

ASUS M2N-E

1
2
»

dustphoenix ::

Problem z zvokom:

Ko sem inštaliral vse z CDja, ni inštaliralo HD Bus Driverjev...

Sem potegnil driverje iz nVidine strani direkt in potem ištaliral zvočno in je vse delalo tako kot mora - oz. še dela. :D

Kolega je imel isti problem, lahko da je kakšna napaka na drverjih, katri so na CDju priloženi...

EDIT: BiOS je orig. gor.

Zgodovina sprememb…

Husqvarna ::

Z0K1 a obstaja kak neoriginal bios?? >:D >:D

nicjasno ::

Laufa kdo to plato pod linux-om?
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

dustphoenix ::

0402 je edini ki sem ga našel -> ask google...

Ne, Linux pa še nisem probal gor dat...

Ne najdem časa za se igrat... In se mi ne da poserverju šarit, zdaj ko končno lepo dela... :D

Husqvarna ::

Evo M2N-E plato mi je uspelo prepričat, da lahko sedaj voltažo ramov dvignem do 2,5V. Namesto M2N-E biosa sem dal gor bios od M2N-SLI (v bistvu enaka plata samo da nima sli) Zadeva zaenkrat dela brez problema, v biosu lahko sedaj spreminjam tudi voltažo čipseta, čeprav kakih opaznejših sprememb pri navijanju nisem opazil.

IgorM ::

Lahko napišeš kako ti je uspelo flešat z sli biosem?
Katero verzijo plate imaš?
Si potestiral zadevo da imaš dejanske napetosti, ki si jih nastavil v biosu?
Nekdo je že prej poskušal, pa zadeva baje ni najbolje delovala.
Sam bi potreboval malo več voltaže na chip setu ker je za mojo plato 280 fsb max.
Hvala že v naprej.

Husqvarna ::

To sem šele danes naredil, tako da ti težko kaj povem o težavah, ker jih do sedaj ni. Edino že znana asusova težava, ki v tem biosu na tej plati še ni rešena, to je da se ko je računalnik navit po resetiranju ne boota, če je rač. navit.(je treba pač ugsnit pa prižgat rač.) Dejanske voltaže nisem meril, ti pa povem da drži, ker z rami pridem dosti višje (80mhz). Kako sem to naredil? Z disketo in awdflashom. Edino v ukaz je treba dodati /f switch. To se pravi awdflash /f 0402.bin
Pri meni zadeva laufa, kako bo pa pri tebi pa ne vem. Saj veš, na lastno odg....

IceBreakr ::

Se je kermu zgodil, da so se XPji crashal po flashu na novi bios 0304? Xpji se ne bootajo tudi ob flashanju nazaj iz originalnega cdja od plate... hm?
IceBreakr

asus ::

aklanc86 kokr sm jst bral ne gre voltaža čez 1.95v tud iz sli biosom.dj zmer voltažo če lahk pa poročaj

Husqvarna ::

Ja si bom sposodo voltmeter, samo kje točno pa naj to zmerim? Kaka slikca, link?

Aja btw zadeva še vedno laufa in zaenkrat ni probelmov. Edino v winsih mi sedaj noben program ne kaže pravilne temp. za MB (v biosu pa)

asus ::

aklanc86 če imaš bios 0402 gor ni več problema ko je navit proc vsaj pri meni.me pa zanima če imaš zj ko imaš sli bios gor cpu offset 100mV k pri m2n-e je sm 50mV,pa povej če ti normalno dela al ga že kj "serje".kle imaš neki slikc za zmerit voltažo sicer je za sli plato ampak je baje isto KLIK pa še to si lahk prebereš klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Husqvarna ::

0402 BIOS za SLI plato težave z navijanjem še ni odpravil. Torej težava ostaja. V BIOS-u imam CPU offset 100mV, tako kot je na SLI platah, CPUz pa mi kaže malenkost višjo napetost na max, kot pa prej z original BIOS-om.

asus ::

sj mislm da cpu-z itak nekaže prave voltaže(vsaj pri meni ne).

Husqvarna ::

Mogoč ne kaže prave, je pa zaznal razliko....

oemdzi ::

meni isto steka v call of duty ce imam instalirane zvocne driverje, ce jih pa zbrisem pa dela normalno, wtf lahk nardim, ali moram brez zvoka igrt:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

hanibal ::

nicjasno

Na tej plati sem poskusil Sarge, Ubuntu 0606, Mepis ter Etch.
Nad Ubuntu 0606 sem obupal ker mi se sesuva - heh na veliko različnih načinov >:D .
Mepis dela - brez zvoka.
Sarge dela (na ATA disku), brez zvoka - ampak se s tem niti nisem veliko ukvarjal ker,
Etch dela, zaradi novejšega kernela tudi na SATA diskih, za zvok je treba naredit samo to.
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hanibal ()

thedaydriver ::

imam enak problem kot idl3r, če nimam gonilnikov za grafično imam v igrah veliko več fps kot če imam gonilnik za zvočno.
kaj bi bilo to?:\
vsekakor je to moje mnenje

Goldee ::

En problemček. Lastim si Asus m2n-e ploščo. V PciX slotu počiva GeForce 6600GT. Sedaj pa me zanima, zakaj mi piše, da imam 8X link width, ne pa 16X, kot bi moralo biti in za kar je tudi napravljena tale grafična kartica (lepo vidno na sliki spodaj)? Kaj naj naredim v tem primeru? BIOS je updatan na latest verzijo.
Hvala za informacije.

And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Paramedic ::

Jaz imam pri M2N-E težave, da mi z nvidia ide driverji sata disk kaže kot "removable", se pravi imam v spodnjem kotu vse particije med Safely Remove Hardware itd.
Če odinštaliram nvidia ide driverje, pa pustim microsoftove, potem kaže prav, kot fiksen disk.
Tu je nekaj o tem, ampak je veliko ugibanja, nočem kar vsega na slepo poskušat: http://forums.nvidia.com/lofiversion/index.php?t11334.html.
End transmission.

Husqvarna ::

Pusti gonilnike tako kot so in se ne sekiraj. Zadeva je normalna!

Paramedic ::

Sem še malo brskal o tem. Res je. Ampak je trapasto imet neki v trayu omogočeno za odstranit, če pa v resnici ne moreš. Bom kar v registru spremenil, da mi ne bo za ta disk kazalo odstranljiv v trayu.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\nvata
kreirajte kljuc DWORD "DisableRemovable"
dodelite mu vrednost "1"

ADD: s tem popravkom je nazaj tako kot je včasih bilo. :)

PS: Kako to, da mi z izklopljenim NCQ test pokaže boljše rezultate, kot z vklopljenim?
End transmission.

Zgodovina sprememb…

thedaydriver ::

ja tudi pri meni kaže za varno odstranjevanje strojne opreme in sicer disk 250gb. kaj naj točno naredim ker prejšne razlage nisem razumel najbolj točno?
vsekakor je to moje mnenje

Paramedic ::

V registru nastaviš, da ta disk ni odstranljiv.
V Run napišeš "regedit" in poiščeš tisti ključ v registru. Desno klikneš, izbereš DWORD in vpišeš ime ključa "DisableRemovable". Dvoklikneš nanj in vpišeš "1" namesto ničle. Po restartu je tako kot mora bit.

Še to: mogoče je treba pred tem v nastavitvah IDE gonilnika NCQ izklopit.
End transmission.

Zgodovina sprememb…

Andrej_ID ::

na tej plati imam sedaj 2x512 MB DDR2 Geil rame z oznako 667MHz. sedaj sem se odlocil za nakup OCZ ramov, ki pa delujejo na 800MHz. V BIOSu pod "DDR2 Voltage Control" mi pise da je max 1.95, za OCZ rame pa pise da delujejo na 2.00, pa me zanima ce bodo delovali?

Andrej_ID ::

no bom se kr sam odgovoril na svoje uprasanje, 2.00V rami brez problema delujejo na tej plati.

Puzo ::

Pozdravljeni!

Mene zanima, če ima kdo kje kompletne driverje za ASUS M2N-E ? Ker na netu (asus.com) so izredno počasne hitrosti prenosa.
Potreboval bi jih čimprej!


Lp in Hvala
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

Husqvarna ::

Za čipset lahko probaš pri Nvidia, ostalo pa žal pri asusu.

Puzo ::

Čipset si bom zlowdal iz nVidia (570 SLI / 550/570 AMD) mislim da so pravi za mojo plato. Ostalo pa bom verjetno mogo trpet na Asusu ja :D

Hvala
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

Smorny ::

Imam vprašanja:
- zgoraj omenjena plošča (bios 0602), 4200+ EE , 2*512 corsair twin2x (4-4-4-12@800)
- če spustim množilnik na 7 in fsb nabijem na 342MHz, dobim 2400 MHz, HT=3*342=1026, ram 910 MHz
------------
Zakaj v bencharkih takorekoč ni razlike v performansih rama in cpu, fpu napram npr. 11*218?
Kako voltažo naj dam ramom, da iztisnem vse iz njih? Do kam jih je varno peljati?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Puzo ::

Ena izmed možnosti je, da imaš rame zaklenjene na določeno frekvenco. Drugače pa imam jaz v BIOS-u Voltažo ramov kar na 1.95V
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

Smorny ::

Rami laufajo na 910 MHz pri 1.95V, medtem, ko jih je možno filati do 2.5V (A.I. booster ali pa bios od 570 sli)!!! Everest mi reče, da berejo 7800MB/s, pišejo 6870 MB/s, latenca 48.3 ns. Pričakujem preveč?
Mogoče sem malo otopel, ker imam v službi močno mašino...
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Smorny ::

Mislim, da me omejuje HT, ker mi pada malo nad 1050MHz. Se bi to izboljšalo, če dvignem voltažo čipseta? Mislim, da me omejuje tudi HT množilnik 3 je preveč, 2 pa premalo. ;((
Če spustim timinge na ramih na 5-5-5-15, delajo na 1100 MHz!!
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

bxxx ::

Hello!

Ker je sicer ta tema o m2n-e odprta bom kar tu vprašo... In sicer me zanima če še ima kdo težave predvajanjem 5.1 zvoka na integrirani zvočni? Ker meni nikakor ne uspe. Imam pa novi ac3, ki je nastavljeni po navodilih iz slo-techa, imam tudi v nadzotni plošči naštimano, tak da sem brez ideje kaj bi lahko bilo narobe. No je še pa en simpton kateri je mogoče posledično kriv za to, kadar želim v SoundMaxu odpret AudioWizard mi vse zašteka...

Ideje???

Lp

TRIROG ::

Meni dela normalno - SPDIF out pa na ojačevalec PCM DTS


a je ze kdo pogruntal kako nastaviti wake on usb keyboard?

energetik ::

A je ta plata res tolk zanč? Katero pa se pol splača nabavt za AM2, za podobno ceno? Ker sm imel glih to v mislih.
Sicer mi je pa to zelo čudno, kako da ne delajo rami na 800MHz, če je pa v specifikacijah napisano da delajo? Pa da so problemi z diski, pa bootanjem. Pa jest mam zdej eno čist pocen plato, pa ni nobenih problemov, a zdej bo pa plata za 100€ tkole zafrkavala..;(

Smorny ::

Jaz dosežem bp 370 MHz fsb, rami na 1100+ itd, ampak zadeva baje zelo niha in po večini imajo probleme s to plato. Dobra OC plata za AM2 je MSI K9N Platinum, ampak če kupuješ tudi procesor, pa je prava rešitev C2D + Asus... poglej po forumu.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Andrej_ID ::

Zdravo!

mam problem, kako flashat BIOS z ASUS EZ Flash 2. to sem že naredil pa sem sedaj pozabil kako se to naredi. A mi lahko kdo ponovi korake, kako flashat?...a morm ksn directory narest?

planetparty ::

Ker v kratkem načrtujem posodobitev biosa bi vprašal, kak se obnese zadnja verzija, ki podpira Phenome.

Na kakšen način bom najlažje posodobil bios?
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936821 (5147) Goldee
»

Navijanje Geforce 7600gt , 256 mb

Oddelek: Navijanje
111243 (1243) jimbo123
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321107 (12257) DJ MartiNi
»

Težava z ASUS M2N-E

Oddelek: Strojna oprema
121357 (1241) asus
»

Nov računalnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
191812 (1394) croatia21

Več podobnih tem