» »

Težava z ASUS M2N-E

Težava z ASUS M2N-E

Bidox14 ::

Pozdravljeni!

Lastim si tale sistem:

- AMD AM2 3000+
- MSI K9NGM2
- 7600 GT
- 2x 512mb Crucial
- SataII 250GB WD
- Prenosni IDE 200GB

Situacija pa je naslednja: V soboto sem prejel novo matično ploščo ASUS M2N-E, saj sedanja ne podpira navijanja oz. ima bogi Bios. Danes, ko se imel malo časa, sem se odločil zadevo zamenjati, in vse je potekalo brez zapletov, kasneje pa se je zakompliciralo tukaj: Formatiral sem c: particijo, tisti osnovni (DOS) del je obdelalo brez napak, ko pa sistem po 15 sekundah ponovno zažene, pa namesto da bi začelo 39 minutno namestitev, po BIOS-u in splošnih informacijah namesto Windows logo-ta napiše "Loading operation sistem error" ... Poskusil sem z dvema diskoma, 3 particijami, tudi z zunanjim IDE diskom, a zadeva se je ponavljaja 2 uri, oz. poskusil sem več kot 10x... Zmeraj isto! Sedaj sem sestavil nazaj sistem z prejšnjo matično, in vse, tudi namestitev windows-ev je potekala brez težav! A kdo ve, kje bi lahko tičal problem?
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

Alesi ::

Kaj maš mogoče CD od asusa v katerem CD - ROMU, ker je tist CD boot, da lahko narediš particije na SATA diskih! :D

Bidox14 ::

ne, nisem ga imel noter! Kaj morem z cd-jem najprej particije ustvarit, potem pa inštalirat? Ali si mislil kaj drugega?
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

amigo_no1 ::

Daj napiši oznake obeh diskov

Bidox14 ::

western : [SATA: 3M-WDC WD]
prenosni: [USB:HDT72252 0]
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

amigo_no1 ::

Izgleda kot da ti bios v novi matični napačno prepozna kapaciteto diska

v google napiši (malo sem spremenil tvoj Error message):
Loading operating system error

Poskusi spremeniti nastavitve v biosu iz "Auto" v "Large"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Bidox14 ::

samo, tudi, če bi kapaciteto napačno prepoznalo, bi moralo vseeno vsaj zagnati zadevo... Ni pa mi jasno, zakaj potem tisti začetni del dela, in da oba diska zazna čisto normalno...
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

netanyahu ::

Moje ideje. Stavim, da je problem v zvezi s točko 2. Prvi del namestitve oken ti uspe, ker se zažene s CDja, kar ni problematično. Drugi del pa se zažene z diska, kar ti dela težave.

1. V BIOSu preveri vrstni red naprav, s katerih naj boota in pri diskih še vrstni red diskov.

2. Windowsi morajo biti nameščeni na prvo particijo prvega diska. Tu gre za to, kako BIOS/Windowsi vidijo diske in ne, v kakšnem vrstnem redu BIOS poizkuša bootati. Z USB nimam izkušenj, sam sem imel probleme, ker imam ATA in SATA diske. ATA diski so (vsaj na tej plošči) v urejenosti pred SATA in tako je bila potrebna namestitev Windowsev na ATA disk. Še enkrat poudarjam, da je ta urejenost fiksna in nima povezave z urejenostjo naprav, s katerih BIOS poizkuša bootati.

3. Dobi Gparted Live CD. Gre za program GNOME Partition Editor, ki teče s CDja v minimalnem Linux okolju (30 MB, grafični uporabniški vmesnik). Z njim preveri, da ima particija, na katero želiš namestiti Windowse (in ne morda še kaka druga) oznako boot oz. active. S programom Gparted si lahko tudi ustvariš particije že pred namestitivijo sistema. To se mi zdi dobro, ker v namestitvi oken ne moreš določati, katere particije naj bodo primarne, katere pa logične.

asus ::

evo moj predlog.Ti uporabljaš crucial balistix,ki so 1.95v-2.2v,ta plata pa ima na default rame na 1.8v+to da je hudičevo zbirčna glede ramov,tko da prvo probaj v biosu dat ročno voltažo ramov na 1.95v(to je tudi max plate),če nebo niti to pomagalo daj rame na 667mhz,in če bo delalo je potem problem ram(kar tudi mislim da je).

Bidox14 ::

Pozdravljeni!

Sedaj sem šraufal in morem vam povedat, da sem poskusil vse, kar ste mi predlagali, in da mi zadeve ni uspelo usposobit, kot vidite pa na tej plati še enkrat več vse dela, kot podmazano! Odločil sem se, da se ne zafrkavam več, in koristim 30 dnevno vračilo blaga ( pri mimovrstah )... Zdaj pa da jih ne bom nasral, sem se odločil da vzamem drugo plato za denar, in da doplačam največ kakega jurja ali 2 za njo! Katero plato mi priporočate, ki bo ziher kompaktibilna z temi ram-i!
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

asus ::

Biostar TForce 570U AM2 TForce 570U (overclock)

Bidox14 ::

tole misliš?

klik
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

asus ::

jap


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FORMATIRANJE RABLJEN DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
333701 (2681) opeter
»

Premaknitev diska s Fedoro 5 v novejši računalnik

Oddelek: Operacijski sistemi
111127 (900) Saintek
»

namestitev Microsoft Windows XP Professional

Oddelek: Operacijski sistemi
112011 (1854) opeter
»

ASUS M2N-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877318 (4242) planetparty
»

Dober nakup DA ali NE?

Oddelek: Kaj kupiti
302738 (1746) AapocalypseE

Več podobnih tem