» »

Nov računalnik zmrzuje

Nov računalnik zmrzuje

croatia21 ::

Imam čisto nov računalnik katerega sem si sestavil po komponentah.
matična: ASUS M2N-E AMD2
procesor: CPU AMD Athlon 3500+ AM2
Napajalni:k Power LC6420 420W
Trdi disk: WD 250 GB SATA 2 16 MB
Rami: 1GB ddr2 A-DATA 800 Mhz
Grafična: Gigabyte nVidia 7600GT SILENT

Problem je v tem da mi računalnik začne zmrzovat. Sicer še zmeraj lahko premikam miškin kazalec po enkranu vendar ne morem na nič kliknit, prav tako ne morem niti odpret task managerja (CTRL + ALT +DELETE), oz mi to uspe zelo poredko.
Zmrzuje pa mi pri različnih stvareh. Včasih ko odprem video datoteko, ko odprem kakšen program,.. Mislim da mi edino še ni zmrznil ko sem samo uporabljal internet, brez da bi zraven explorerja še imel kakšen drug program vžgan.

Mislil sem da bi bilo mogoče kaj narobe z rami. Plošča naj bi sicer podpirala 800 Mhz rame.

V Qualified Vendors list so zapisani A-DATA ddr2 rami pri 800 Mhz vendar samo za 256MB.
Edino Kingstonovi rami so zapisani za 1 GB pri 800 Mhz. Micron , Hynix in Infineon pa samo za 512 MB, 800 Mhz.

Kaj mislite, bi lahko bili rami vzrok?
Pognal sem tudi program Everest in nisem opazil nič nenavadnega ko sem gledal statistiko za rame.

Tule je še moj minidump fajl iz C:\windows\minidump , če je slučajno tukaj kakšen ki ve kaj razbrati iz tega fajla.
http://www.megaupload.com/?d=Y5VE3BKV

Ja, v internetu je tudi sedaj začelo nekaj zmrzovat vendar samo za kakšno sekundo ali dve tako da ni potreben reset.

Kaličopko ::

a pa maš orginalne windowse gor?

meu sm podobne težave pri pirat windowsih ko so se mi nadgrajeval brez moje vednosti;((

Zgodovina sprememb…

Kaličopko ::

aja probi v safe mode

croatia21 ::

Ja piratske imam, vendar imam Automatic updates na OFF.

Imam Windows XP + SP2 CD.
Kaj pa bi probal v safe mode?

Mr.Ecko ::

Again ?:D :D :D

Šahovnca tebi pa res nč ne dela. Kje si pa sploh kupu dele ?

croatia21 ::

Ja, verjetno bi moral spremenit username v Mr. Problem. No, v večino primerih katere si naštel je šlo za neznanje (kako in kje?), sedaj pa je stvar bolj resna.

Vse komponente razen Ramov (PCS Computers) sem kupoval v spletnih trgovinah.

Mislim da delajo probleme ravno rami katere sem kupil v računalniški trgovini. Nisem pa siguren.

Zgodovina sprememb…

asus ::

probi rame v biosu nastavit na 667mhz pa poglej če boš imel še ta problem

macgajver ::

ultimate boot cd si dol potegn pa rame dej testirat če ti ne bo pokazal nč erorjeu poj se pa lot preverjat če nis ti kej zajebou k si sestavlou zadevo dobr poglej da si tiste konektorje prou prklaplaou k pridejo s kutije na plato pa razne fireware usbje ker kokr vem je to en kp drobnih konektorjeu in hitr kšnga narobe obrneš poj pa še u biosu udar default pa bios potem še enkrat preveri da niso kšne čudne opcije izbrane.
tenstan krompir je pa zakon

croatia21 ::

Nič od naštetega ni pomagalo.


Mi lahko pove kdo kolikšno napetost potrebujejo moji ddr2 1GB a-data 800 Mhz rami.
Sicer sem še videl nekatere a-data modele ki naj bi delali na 1,8v , vendar tehničnih podatkov glede napetosti mojih ramov še nisem videl.

Zgledajo takole, razlika je samo da so 1GB.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Pravkar sem prebral da moja plata ne podpira ramov ki rabijo napetost večjo od 1,9v. Zato bi nujo rabil podatek za moje rame.

croatia21 ::

Sedaj pa sem si ga čisto zjeb..
Dal sem si gor nov bios za mojo plato ki naj bi odpravil težave z rami pa je stvar samo še dosti bolj poslabšal.

Ko sem nadgradil bios sem ponovno zaštartal računalnik kateri pa se mi je ustavil še pšreden je prišel v windowse.

Pisalo je tole: CMOS checksum error - defaults loaded.
Pritisnil sem F1 da sem lahko nadaljeval v windowse. Ko sem prišel v windowse je takoj zmrznil (kar se mi prej ni dogajalo) in se sam resetioral. Sedaj se to nonstop ponavlja. Prej sem še lahko delal v windowsu, sedaj pa sploh ne morem nič več. Še sreča da imam 2 računalnika da sem lahko tole napisal.

Pa še tole je pisalo ko sem nadgradil bios:

Testing memory 1047552k OK (installed memory: 1048576k)
Številki se ne ujemata.

Prosim pomagajte. Kako naprej?

bluefish ::

z nadgradnjo BIOS-a si ga res zasral. Ponovno naloži originalen BIOS.

amigo_no1 ::

Imaš v biosu nastavljeno na prave latence (5 5 5 15) ?
Voltažo daj na 1.9V

Imaš to matično pl ?
http://www.asus.com/search.aspx?searchi...
Klikni na Download za Driverje& Bios


zadnji beta bios:

Beta Version 0402 2006/09/26 update
OS DOS
Description M2N-E Beta BIOS 0402
Latest beta BIOS.
File Size 339.83 (KBytes)

ftp://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM2/M2N-E/0402.zip


zadnji stable bios:

Version 0304 2006/08/22 update
OS DOS
Description M2N-E BIOS Version 0304
Patch memory compatibility.
File Size 338.36 (KBytes)

ftp://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM2/M2N-E/M2NE304.zip

Katerega si dal ti gor ?

croatia21 ::

Prvo sem instaliral BIOS 0402, ker sem pač mislil da bo boljši od 0304. Originalnega pa sem imel 0205.

Z instalacijo BIOS 0402 se mi je računalnik popolnma zjeb...

Potem sem vzel baterijo na plati ven in še nekajkrat probal priti v windowse dokler mi ni računalnik v windowsu napisal tole: The system has recovered from a serious error. Imel sem ravno toliko časa da sem zamenjal bios 0402 z 0304, preden mi je zopet tmrznil.

Sedaj imam bios 0304. Po namestitvi tega mi računalnik še ni zmrznil, vendar ga tudi nisem še nič obrenejeval. Samo toliko da sem malo brskal po googlu.
Še zmeraj pa rabi veliko časa da mi pride v windowse in naloži kasperskyja. Stari računalnik mi to naredi takoj pa je dosti slabši, ima pa iste windowse kot moj nov računalnik in isto verzijo kasperskyja.

Voltažo sem dal na 1,9v. Bral sem da je maximum možen pri tej plati na 1,95v.
Glede lantenc pa tole. Ne vem kje se to da nastavit vendar tudi ne vem če je možno.
Moje lantence so v biosu zapisane s sivo barvo tako da jih ne morem spreminjat. Vsaj tako se mi zdi.

Lantence pa niso takšne kot si ti napisal ampak so pri meni takšne:
5 5 5 18 -2T . Je to OK?

Driverje za plato si nisem dol dal zaradi tega ker je nek poznavalec povedal da novi nForce driverji za to plato povzročijo več težav kot jih odpravijo.

Še zmeraj ostaja vprašanje na kateri voltaži delajo moji rami? Tudi če imam voltažo na 1,9v mi to nič ne koristi, če ti rami delajo na 2,1v.

Toomy ::

...mislim da si ti reševeal težave ki jih sploh ni bilo...:\ ...sam si nekaj naredo narobe...vrjetno pr sestavljanju al pa pol pr softwaru...

croatia21 ::

Pri sestavljanu nisem mogel naret nič narobe.
Če bi povezal kaj narobe potem bi računalnik že začel piskati preden bi sploh lahko začel uporabljati disk in kasneje nadaljeval z inštalacijo windowsov.
S kakšnim programom ga tudi nisem mogel zajebat, ker če bi ga potem bi verjetno imel probleme samo z tistim programom. Meni pa zmrzuje ne glede na to kaj delam (internet, igre, photoshop, media player). Povedat tudi morem da mi ne zmrzuje vsakič. Npr. lahko igram Oblivion 4 ure skupaj pa ne bo nič zmrznilo. Potem pa končam z igranjem in grem na internet pa mi potem po kakšnih 30 minutah zmrzne.

Sicer pa nisem edini ki je imel probleme z mojo ploščo.

Tule sem našel eno oceno M2N-E plate, ki pravi da obstajajo problemi temi platami vendar se jih tudi da večina odpravit. Seveda je o tej plati tale ocenjevalec povedal tudi nekaj dobrih stvari katere nisem vključil ker sem se osredotočil na pomanjkljivosti.

Cons: Defaults Default Defaults... The mobo comes from the factory with some of the most half-ashed defaults. First, the BIOS is old. This makes many of the popular brands of RAM unusable. I suffered through BSOD after BSOD before I got the right combination of things to work. Second, some of the nForce drivers caused more problems than they claimed to fix so beware which you install. Third, I, like so many other posters here, received a DOA mobo the first time through. I’m hoping that Newegg is sending these back to ASUS with a slap on the wrist. Thanks to Newegg and their great RMA program, BTW. Depending on which “stability” camp you come from you can take my findings or leave them.

Other Thoughts: Step 1: Download either the 0203 BIOS or 0304 BIOS from Asus’ website. If you are not using one of the RAM modules from the approved list I would suggest installing 0304 since it was released to add that functionality. Step 2: Don’t install the IDE or Network tools. The network driver is fine but not the other thing. The other drivers are fine. Step 3: Install the AI Booster in XP and up the RAM voltage to 1.95 (the max) and the CPU voltage to ~1.4. Don’t worry about temps. I have my voltage reading 1.41 and my temps have never exceeded 40’C. If you’re planning on overclocking, you’re on your own. I don’t OC unless I have to. What this should do: Give you a stable machine that will run most of the apps out there. What this won’t do: If you get Prime95 and run one instance with Affinity set to Core 0 with a Blend test and another with Affinity set to Core 1 and a Small FFT test, the blend will fail every time.

macgajver ::

uzem si cajt nek dob eno drugo plato in use prklop če bo delalo tvojo matično vrž v smeti če pa ne te more pa res nekej drukga zajebavat.

Men je kompjutr podobn zajebavou sm igrou lohk FEAR 3 ure pa je delalo poj sm pa internet zagnou je pa zmrznu al pa se kr sam od sebe resetirou sem kupil drugo plato in procesor stvar deluje brezhibno potem mi je pa kolega kateremu sm dau staro matično povedal da sem imel pokurjen en pci vhod in je nekej scimprou skp pa mu je potem dobro delalo.

če drgač ne gre pa ohm metr u roke pa matično pregledat.
tenstan krompir je pa zakon

P3Hi ::

Sma že dva.. Js sm si tut kupo nov računalnik po delih
GIGABYTE - GA-M51GM-S2G
AMD 4200+ X2
1GB DDR 533 MHz transcaned
2x250Gb Sata..........

No uglavnem takih problemov kot jih imam sedaj na starem računalniku nisem imel.. Računalnik mi zmrzuje pa nimam pojma zakaj nemorm nč klknt miško pa lahk premikam včasih dela ctrl+alt+del včasih ne.. včasih morm rebootat včasih dela čez 2minuti..

To pa ni Vse!!! Mrežna kartica se obnaša nadvse čudno pingat nemorm nč odpret nemorm nobene strani upload pa dela.. tudi lokalna mreža.. Nastavitve lokalniga IPja dobi iz routerja sam do njega nemorm dostopat.. Potem mašino resetiram in vse dela.. To isto napako ima tudi kolega na neki čisto novi asuski.. Oba pa imama integrirane Nvida mrežne kartice(IMAJO MOGOČE KAKO NAPAKO).. Dej če kdo kej ve nej pove...

croatia21 ::

Več nas je. Tudi na angleških forumih sem našel nekaj takšnih primerov. Vsi pa so imeli prvoklasne računalnike. Dosti zmogljivejše kot moj novi računalnik.

A tebi tudi včasih zmrzne ko odpreš video ali pa ko bi ga rad zaprl?

IceBreakr ::

En ako se pripetilo meni danes na M2N-E plati... po updejtu biosa 304 / 402 se ni več dalo priti v winse, sedaj pa tudi reinstall/repair ne deluje (se ustavi pri 34 minuti). Winsi so originalni xp home.
IceBreakr

croatia21 ::

Z reinstall/repair ne boš nič naredil. Moral boš s pomočjo diskete ponovno instalirat svoj star BIOS. Problem je v BIOSU in ne v windowsih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764386 (3250) Pyr0Beast
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936839 (5165) Goldee
»

ASUS M2N-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877318 (4242) planetparty
»

Navijanje AMD Athlona 64 3800+ in ASUS M2N-E

Oddelek: Navijanje
231882 (1548) Andrej_ID
»

nenavijanje na AM2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
513708 (3096) Pyr0Beast

Več podobnih tem