» »

ASUS M2N-E

ASUS M2N-E

«
1
2

TRIROG ::

Oj ...

Zanimajo me izkušnje drugih uporabnikov ki imajo to ploščo ...

sam sem opazil anmreč nekaj zanimivosti ...

SPEEDFAN se mi ne poveze na USMB - sploh ga ne zazna ... niti everest

QFAN se ne da nastaviti na kakšno temperaturo naj hladi sistem ...

WINAMP se mi zapre vsakič ko dam sistem v S3 standby ...

me zanima če ma še kdo s to plato podobne težave ... da znam potem anprej ugotavljati ali imam težave v softwareu ali hardwareu ...

BendeR ::

Poznam par primerov, ko so imeli kolegi probleme s prepoznavanjem rama (skoraj nobenega ni prepoznala). To je asus pol odpravil z novim biosom. Torej če želiš imet plato, ki jo lahko sploh uporabljaš moreš prvo flashat bios. Mislim wtf. Kurc pa tako testiranje....;(

Jaz sem si prvo mislo nabavit tole plato pa sem se pol raje odločo za MSI. Mi je nekam bolj pri srcu. :)

TRIROG ::

jst sm jo ze dobu z biosom 0203 al akko ze ... zdej je gor 0304

netanyahu ::

SPEEDFAN se mi ne poveze na USMB - sploh ga ne zazna ... niti everest

Enako. Meni kaže samo podatke za ventilator na procesorju. Tako v BIOSu kot v raznih programih. Mogoče imajo novejše verzije BIOSa to popravljeno. Jaz imam še prvo, sta pa zunaj že dve novi.

QFAN se ne da nastaviti na kakšno temperaturo naj hladi sistem ...

Meni deluje pravilno. V BIOSU je potrebno nastaviti ali naj ventilatorji delajo na polno, minimalno ali odvisno od temperature. Jaz imam izbrano zadnjo opcijo, a je sistem tako hladen, da so skoraj ves čas na minimumu.

Poleg prve točke zgoraj me pri tej plošči moti še:

  • Včasih BIOS pri zagonu javi, da ventilator na procesorju ne deluje. Ventilator seveda deluje in je dobro priključen. Po resetu težave ni več. Verjetno BIOS vrtljaje preveri prezgodaj, ko se ventilator včasih res vrti še prepočasi. Opozorilo imam sicer nastavljeno na najnižjo stopnjo (600 RPM), lahko bi ga pa tudi izklopil.

  • Računalnik se iz hibernacije zbuja s pritiskom tipke ali premikom miške, kar mi ni preveč všeč. Miš se namreč mimogrede premakne ko na mizo položiš kako knjigo, itd. Na prejšnjem računalniku je to veljalo za standby, pri hibernaciji pa je bilo potrebno zaganjati z gumbom. Nastavitve v BIOSu sem preveril in 'Vklapljanje s tipkovnico/miško' velja samo za pravo vklapljanje, ne pa za hibernacijo/standby.


Razen opisanega sem s ploščo zelo zadovoljen. Na njej imam Athlon64 3500+, 2 x 1 GiB DDR2-667 pomnilnika, Nvidio 7600GS, 3 diske in vse deluje kot je treba.

TRIROG ::

jst pa pogrešam WAKE on USB ... dejansko ma samo podporo za WAKE on PS/2 ...

Pa še to glede Qfan ventilatorjev mi namreč nikdar ne e spusti pod 1500 RPM ...

sm pa vklopu CnQ ... zanimivo ...

TRIROG ::

Ka res noben nima take plate?

popcorn ::

Tut mene zanima ker jo dobim v ponedeljek?! Upam da bo vredu ker je mal prepozn da se premislm

Sc0ut ::

Jah jaz jo tui jutri dobim in sem malo prepozno opazo, da lahko rami dobijo najvec 1.95V in zato 800mhz ramzi NE delujejo pri tej frekvenci. Asus se se nic ne zgane da bi kaj popravil. Ljudje ful pišejo na vip.asus ampak se ne zgodi nič. Za novi (drugi) bios so rabili 2 meseca in ni poravil nič. Drugače deluje baje kar vredu, ni tak slaba.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Andrej_ID ::

jst mam tut to plato. Ne delujejo na 800 ali sploh ne delujejo? mislu sm nabavt ene geil 800mhz pa me zdej zanima ce bodo delal normalno?

Sc0ut ::

Kolko sem jaz prebral delajo samo tisti, ki potrebujejo nižjo voltažo. So pa nekateri 533mhz rame navili nekje do 730mhz in delajo normalno.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Andrej_ID ::

ke pa si prebral to? ker v manualu pise da podpira 800

IgorM ::

Težava pri tej plati je, da je po defaultu napetost na ramu 1,8V, zato ima težave z moduli ki potrebujejo višje napetosti, zato se da rešit tako da vstaviš en modul ki deluje na 1,8V, nato v biosu dvigneš napetost na max 1.95V in morajo pol tud drui moduli delovati, razen tistih, ki potrebujejo 2,1V.
Jaz imam trenutno kingstone 677 value ram navite na 850, grejo še pa malo višje, ampak še nisem testiral, drugače pa na pri 200MHz vodila lepo delujejo na 800, zakasnitve 4 in 1T.
Zanima me, do kod ste uspeli naviti plato, moja se po 280MHz vodilo noče več zbudit ne glede na nastvavitve , je pa pri tem procesor stabilen na 2800MHz pri 1,5V.

Sc0ut ::

Hvala IgorM za še dodatne informacije. Me zanima kak bo laufala z mojimi 667 patriot rami.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Andrej_ID ::

IgorM: se prav ce kupim geil rame 800 moram sam voltazo dvignit pa bodo delal normalno?

tele rame gledam: http://www.geilusa.com/newsdetail.asp?l...

Zgodovina sprememb…

IgorM ::

Prosim, če vas karkoli druga zanima kr vprašajte.

Schranzman ::

Mene pa zanima če koga kj zvok zajebava pri tej plati, namreč čudno mi dela recimo pri igrah... pa sm dal že najnovejše gonilnike high definition audio ad1988 (soundmax) iz neta pa tudi seveda originalne. Ko pa zaprem svchost.exe proces pa dela normalno.
Nč jasn
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

dustphoenix ::

Kupu v SRE, dela vse BP. :D

C'N'Q mi spusti vent od CPU tudi do 1200... Kar mi osebno ne diši preveč.

Najglasnejša stvar v računalu trenutno mi je grafa ko preklopi v 3D pospeševanje, se vent. na njej zalaufa kot neka turbina od letala... :\

Drugače pa zakon plata. Tudi z zvokom ni nobenih težav zelo lep zvok daje ven in igra normalno BP.

StajercSSS ::

Pri plati kar cca. 10 kratkih stikov povzročil,in jih je plata preživela brez kake okvare,kot nova..:D Uničeval AM2 podnožje..Kot nova..:D Konektorje uničeval..Kot nova..:D ....Tralalalala....

Dobra in kvalitetna plata..:D Kot nova! :D :D :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Schranzman ::

Tisti k pravte da nimate problema z zvokom, a bi mi lahko naredili ene uslugo in sicer, da bi si inštalirali seveda če imate call of duty 2 pa sprobali zalaufati multiplayer način, k me zanima če vam dela normalno...

Thx, lp
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

Cuoresportivo ::

imam toplato, pa vse driverje sem ustrezno namestil , v device managerju pa imam UNKNOWN DEVICE. kaj bi to lahko bilo. Hvala za vaše odgovore.
lep pozdrav(best regards)

TEDY ::

Sem imel enak problem.
Zdownloadaj AI Booster z Asusove strani, naprej imaš pa na tej strani napisano:
klik

popcorn ::

Sem probal dela mi zvok prez problema pri COD 2 multiplayer

Schranzman ::

Ja, zvok tut men dela, sam ko grem prek neta igrat pa špil šteka ko pas in to zaradi zvočne.
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

Husqvarna ::

Imam 2x512 Goodrama 800Mhz pa s to plato nimam težav (vsaj ne z rami)
Imam pa tudi jaz težavo da ne pridem čez 280FSB pri 9x množilniku. Pri 8x pa ne čez 310FSB. Zgleda da je meja te plate nekje 315FSB. A se motim? je kdo prišel višje?

IgorM ::

Jaz imam mejo na tej plati 280, pa tud z nižjim multiplayerjem je ne uspem višje clockat. Mislim pa da tud s prihodnjimi biosi ne bo nič bolje, razen če bo komu uspelo zmodat bios, za višje napetosti na ramu in višje fsbje.

Husqvarna ::

Da nimaš ti omejitve s procesorjem. Men do 315 gre brez problema. Ma pa malo težav pomojem z delilnikom za ram.

asus ::

jst pridem s to plato pr množilniku 9x na 315 pr množilniku 8x pa na 350 in več bi šlo sm mi proc več ne gre tk da meja ni pr 315 ,če mam jst lohk na 350 brez problema

hous3r ::

Men pa na tej plati ne delajo USB 2.0, samo 1.1.....
Tud če ima bios najnovejše driverje, pa SP2 je gor itd....

zakaj že?
Lets go to party..

kuglvinkl ::

Madona pobje, kaj ni nobene povsem delujoče in celo spodobne plate za AM2?

Sc0ut ::

Ne :) Msi ultra al pa platinum z enojedrnim procom sta edino stabilni.
Drugače pa je res vse v riti out of the box. Saj asus je tadrage plate z biosi že popravo, m2n-e pa se mu očitno še ne da.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

kuglvinkl ::

Gledam tudi po Skopuhu in denimo Epoxa sploh še ni v EU kot kaže? ...

asus ::

men dela brez problemov asus m2n-e in usb 2.0 in ddr2 800 sm jih dons dopoldne od soseda sprobu edino kar me moti je voltaža za rame k je sm do 1.95 .itak pa nardim še v-dimm mod pa v-core mod pol pa ima da leti :D

Andrej_ID ::

hm, jst sm s plato zadovoljen, najprej sm fleshal bios na zanjo verzijo in nato nalozil se driverje za chipset pa dela brez problemov...

hous3r ::

Jest imam že original gor "M2N-E BIOS Version 0304" in pa driverje s CDja k je bil zraven plate, pa USB 2.0 ne dela...
A obstajajo še kaki driverji kot tisti na CDju?

Sem pa najprej inštaliral win XP, nato SP2, pa USB 2.0 ni delal...
Nato vse iz CDja od plate, pa še zmer ni delal !!!!!

Bom probal še tele driverje, če so kaj novejši...
http://support.asus.com/download/downlo...
ftp://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/misc/ide/nvidia/MCP55_32bit_V4520.zip


Na kak način moram to narest.....
Lets go to party..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hous3r ()

netanyahu ::

@hous3r (in ostali z USB 2.0 težavami)
Jaz bi raje pogledal, kako je z vašimi Windowsi. Namreč, na CD-ju, ki je zraven plate lepo piše, da Windows XP SP1 ali novejši ne potrebujejo namestitve gonilnikov za USB. USB 2.0 preverjeno deluje brez kakih posebnih gonilnikov na Windos XP z integriranim SP2.

Drugače pa zadnje gonilnike za chipset (ATA, SATA, LAN, ...) dobiš na Nvidiini spletni strani pod Download drivers, Platform/nForce drivers, nForce 570 AMD. Zadnja verzija je 9.16. Gonilnike za zvočni čip pa dobiš na Asusovi spletni strani. Zadnja in edina verzija je V5.10.1.4530 Beta.

hous3r ::

Saj pravim da sem najprej inštaliral Win XP, nato SP2 in nič drugega (za začetek), vendar pod device manager nimam
Standard enhanced PCI to USB host controller...

Bom probal naložit driverje z nvidia-ne strani.

lp
Lets go to party..

cbelica ::

Da ni potreben kak enable USB v Bios-u?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

hous3r ::

V Biosu je že vse enable-no, po defaultu...
Lets go to party..

SasoS ::

jaz sem vzel asrocka am2xli pa so me prepričevali da vzamem asusa :D. Zaenkrat dela ful stabilno z 800mhz rami.

asus ::

ja probi prit na htt 350 s tem asrockom:\

hous3r ::

Že dela...

In sicer problem je bil v tem, da sem najprej instaliral Win XP, nato pa še SP2, in zgleda da je moralo povozit neke driverje, ne vem kako...
No nato sem naredil slipstream SP2 na win XP (se pravi bootable win XP, ki že vsebuje SP2 na 1CDju) in zadeva funkcionira...
Vse se inštalira na enkrat,...
To je to..
Lets go to party..

dustphoenix ::

Question:

Je kdo že probal flešat BiOS te metične direktno iz USB ključa, nekje sem prebral da to podpira...

More bit ključek bootable al zna BiOS (oz. plataa) sam zaznat ključek ob zagonu - brez pomoči OS?

Pa tudi piše, da moreš ob boot-u stisnit tipko za vklopit to funkcijo, se komu sanja katera je?
V manualu ni napisano, al pa sem spregledal....

asus ::

jest sm si s ključkom biose flashal.moraš pa na ključ naložit pol pa v biosih it v EZ-flash in tm flashat:D :D

VASkO ::

v BIOSu in flasas BIOS ne pa biose

BendeR ::

Kaj te veš. Mogoče jih ma on več. :D

asus ::

sorry BIOS ne biose:D

para! ::

Epox nima več predstavništva v Evropi. Prej so distributerji njihove plate dobivali iz Nizozemske, zdaj pa jih sploh ne dobivajo več :)

lp
Death before dishonor!

kuglvinkl ::

EPox nič, DFI nič. Samo še velika trojka (Intel, Asus in Gigabyte), ozrioma, morda FOxxcon splavi kaj čudovitega...

Cuoresportivo ::

eni mate gor OS win xp brez sp-ja, zato pa ne dela USB 2.0. SP2 pa bo delalo vse. Malo preberite zahteve za strojno opremo.
lep pozdrav(best regards)

hous3r ::

Ne govori neumnosti...
Saj sem lepo napisal da sem instaliral OS in nato še SP2, pa ni delal USB 2.0, pa tud zahteve za strojno uporabo sem prebral.

Pač obstajajo "starejše " verzije win XP in "novejše" verzije XP...
Pri nekaterih novejših verzijah imaš SP2 že zraven, pri starejših pač ne..

Jaz sem imel neko staro verzijo in enostavno ni delalo z SP2, po narejenem SLIPSTREAMU pa je delalo...
Pa sem prej probal tud SP1 pa pol SP2, pa enostavno ni delalo..

lp
Lets go to party..
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936770 (5096) Goldee
»

Navijanje Geforce 7600gt , 256 mb

Oddelek: Navijanje
111239 (1239) jimbo123
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33320990 (12140) DJ MartiNi
»

Težava z ASUS M2N-E

Oddelek: Strojna oprema
121352 (1236) asus
»

Nov računalnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
191807 (1389) croatia21

Več podobnih tem