» »

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce

Smarthouse - Večkratna preložitev prihajajoče različice Oken, imenovane Vista, je povzročila mnogo glasnega pritoževanja uporabnikov, pa tudi proizvajalcev strojne opreme. Po zadnjih napovedih naj bi novi Windowsi izšli šele v začetku naslednjega leta, kar bi lahko po mnenju nekaterih drastično zmanjšalo število kupljenih računalnikov v sezoni božičnih nakupov. Da bi omilil negodovanje prodajalcev in podjetij, je Microsoft v navezi s slednjimi izvedel poslovno potezo, v okviru katere bo v četrti četrtini letošnjega leta kupcem sistemov, pripravljenih na Windows Vista, podelil kupone, s katerimi bodo lahko ob izidu novega OS-a brezplačno izvedli nadgradnjo.

Dogovor med možmi iz Redmonda in proizvajalci je bil sklenjen že v juliju, na dan pa je nedavno prišel po neuradnih poteh. Informacija je precej občutljive narave, saj vse vpletene zdaj skrbi, da bo zaradi nje padlo trenutno povpraševanje in bodo stranke raje počakale do božičnih praznikov.

99 komentarjev

«
1
2

gakiko ::

Aha, zato so torej naredili s*anje z Windows Genuine Advantage Tool-om, da bo folk že prej malo kupoval...

BladE_ ::

Mah sam za kes se jim gre! Pa tut, ko bojo izdal W Vista bo tok napak da bo un kupon brez veze ;((

Aja, kere bedak pa se kupuje orginal(razn podjetja, šole..) windowse hahah >:D
Akcija - Reakcija

linuxdady ::

BladE_!
Po tvoje je torej bedak, kdor plača pivo, ki ga je naročil?
Da nisem ravno ljubitelj Oken, je splošno znano dejstvo, ampak tudi Uniona ne maram, pa zato še ne nagovarjam ljudi, naj ga sicer pijejo, plačajo pa ne!

stock ::

BladE se cist strinjam samo za denar in za original Winse...
Samo sm ful slisu o novih zascitah pred kopijami... Bo treba original kupt tko k skos do zdj>:D


EDIT: linuxdady bi pil pivo ce bi piu 3 jurije 0,5l? al bi ga piu pr sosedu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Osprey ::

Če bi točili Union za 400 Sit in Laško zastonj na vsaki stojnici, ki je v nekaterih pogledih malo slabše, v mnogih pa celo boljše, mi verjetno ni treba rečt kaj bi izbral. Analogijo potegnite sami.

linuxdady bi pil pivo ce bi piu 3 jurije 0,5l? al bi ga piu pr sosedu?


Se bojim, da tvoje drugo vprašanje pove nekaj o tvoji kvaliteti. >:D brez zamere.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

linuxdady ::

Ne,enostavno ga ne bi pil.
Ti pa najbrž hodiš k sosedu na Dom Perignon?

BoLhCa ::

Men se zdi pa lepa poteza Microsofta!

Imaš pa polno "bedakov", ki kupujejo original windowse... vse firme, vsa javna podjetja in tudi marsikateri domači uporabnik se odloči za original windowse, saj imaš potem veliko bonbonov na Microsoftovi strani zastonj~

Tudi sam bom pomoje odštel nekaj denarja za original Windows Vista, pač bedak po tvoje, ane? :D

opeter ::

Aha, potem sem tudi jaz bedak, da sem kupil origanlne Windowse in MacOS. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AngelOfDeath ::

2 sistema za ceno 1 ?

Kupiš winxp pa še zraven dobiš kupon za brezplačno visto ? :)
edit: Slovnica

MarkV ::

Zanimivo. Seveda je microsoft to naredil neprostovoljno in pod pritiskom izedlovalcev hardwera. MS nima v navadi take radodarne politike:)

rdecaluc ::

Meni je itak useeno zato ker ne bom presaltal iz Suse/WinXp sistema dokler ne bo windows vista vsaj malo razsirjena in s prvimi popravki (ker ni sistema ki je brez napak) .Tako da uzivejte na visti ko jo boste dubl ^^
Est modus in rebus. ,typos

_n00b_ ::

@BladE_: Jst nimam legalne kopije, pa mi je windows genue jebala ravno na nestu... Pol sem mogel okol hodit pa prosjacit za CD s katerimi bi XP-je reintaliro :'(, repair je sicer problem z aktivacijo reso... Sam zdaj mi pa nobenega updeta noce nalozit, pa mam sistem z zadnjim popravkom iz leta 2003 :\

A ni fino bit pirat? >:D

Ok malo offtopic... Sej bo boljs

MrStein ::

BoLhCa:
[če kupiš Windows],saj imaš potem veliko bonbonov na Microsoftovi strani zastonj

Na primer ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cekr ::

Za razne kartice vam ni težko dat po 100.000 sit ali še več, za eno od glavnih stvari, ki vse skupaj poganja, je pa težko dat 30.000 sit?

Še dobro, da se ne da še grafičnih kartic kopirat. ;((

Pri zaščitah čisto podpiram MS, ker le tako bodo nekoč naredili red. Sem pa skeptičen, ker ni nobene programske zadeve, ki se je ne bi dalo razbit.
Tisti, ki imajo malo boljše živce, bodo še iskali piratske verzije. Normalen folk se bo pa raje kupil original in bo mir.

Z malo več prodanimi originali, se bodo tudi cene le teh spustile. OEM verzija je že skoraj na normalni meji. Škatla je pa odločno predraga zato tudi ne gre v promet.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jan01 ::

[X-Files] ne vem če se le malo zafrkaval ali si res tak noob.
Windowse itak lahko updejtaš na 3 načine:
A.)autopacher (http://www.autopatcher.com)
B.)http://windowsupdate.62nds.com/
C.)uradni microsoftov http://windowsupdate.microsoft.com (+"nekaj", ki ima verzijo v1.5....)
Microsoftov genuine is history!

SmeskoSnezak ::

Jaz zaj šparam za te nove Winse. Pa še tanov Office si bom kupo. Da bo na kišti, ki jo mislim kupt, vse legalno. Če že šparam za kišto, bom še pa te ja pršparu za software. Ane? :D
@ Pusti soncu v srce... @

BladE_ ::

@stock

Samo sm ful slisu o novih zascitah pred kopijami... Bo treba original kupt tko k skos do zdj


Hahaha kasne zascite? Zascit je ze tok pa usako ampak dobesedno usako do zdej je mozno zaobit (kar se tice softwera) :D :D !

Me prov zanima kokl cajta bo zdrzala Vistina zascita? Samo vprasanje casa je (1dan,1tedn,1mesc)!
Akcija - Reakcija

linuxdady ::

Zelo me preseneča, da nekateri menite, da imate vso pravico do uporabe programja, ki je plačljivo, čeprav ga niste plačali. Obenem tudi menite, da bi vam lastnik tega programja moral omogočiti enako vzdržavenje kot tistim, ki so uporabo plačali.

Se vam ne zdi, da to nekako ne gre?

para! ::

Ne, to se njim zdi absurdno.

lp
Death before dishonor!

MarkV ::

Eh saj to so samo stopničke.

Najprej XP z aktivacijo, zdaj z vista, potem pa bo prišel TC in vsi ki kopirate(mo) bodo(mo) na suhem.

Ne bo več vsak mulec poganjal photoshopa CS, ter programja v vrednosti mio sit ali več.>:D

Fatboyslim ::

Jaz zaj šparam za te nove Winse. Pa še tanov Office si bom kupo. Da bo na kišti, ki jo mislim kupt, vse legalno. Če že šparam za kišto, bom še pa te ja pršparu za software. Ane? :D


Rajši denar vložim v macintosha kjer je OS in ogromno aplikacij že prednaloženih
-pa še osx zagotovo boljši OS kot vista

Zgodovina sprememb…

MarkV ::

Fatboyslim: moja izbira bi tudi bil apple z dual boot linux/mac os...

Ampak dandanes brez win$ov se enostavno ne da. Karkoli resnega se spraviš delat, potrebuješ Windows. Ne zaradi tega ker bi bil windows OS za resna opravila ampak zaradi tega ker windows domuje na vseh računalnikih.

Komu na čast potem delati programe za druge OS, se učiti druge jezike, itd. To je na žalost lahko le hobi.

MasterBlaster ::

Sem si včeraj na laptopa naložil Visto Beta 2 July CTP. Mislim, ta zadeva bi naj bila blizu izida? Prvi (1. !!) boot po instalaciji je ven vrglo blue screen. Internet explorer Je crkval na 5 minut. Predn sem DL firefox-a je dvakrat crknil:( Crkvali so tudi drugi programi. Media center se mi sploh ni zagnal. Samo pokazal se je črni ekran, potem pa nič.

Pa ok, recimo, da jim verjamem, da bodo do izzida te stvari porihtali. Drugo so pa performance in poraba rama. Sistem je ob bootu kuril > 700MB rama 8-O 8-O , procesor pa je bil obremenjen na 20% . In to brez da bi bil zagnan katerikoli program. Celo aero ni delal. Ko sem zagnal še tega, je pokuril še dodatnih 50 MB. Pa nimam neke leve mašine ( Core Duo (Yonah) @ 1.66GHz), ki se bohoti z nazivom "Vista ready".
Tk je pa pika .

linuxdady ::

MarkV: Brez Oken se da. Večina uporabnikov računalnika Oken niti slučajno ne potrebuje.

Če pa kdor res (objektivno) ne more shajati brez Oken, naj si jih kupi. Jaz brez Oken čisto dobro shajam, ne morem pa biti brez stanovanja, avta, računalnika, telefona, obleke.......Zato sem vse to pošteno kupil.

fiore ::

Ampak dandanes brez win$ov se enostavno ne da

seveda se da. in to dosti lepse ...

ubuntu?
opensuse

in se 100 drugih http://distrowatch.com

MarkV ::

Povejte to nekomu ki se preživlja z aplikacijo pisano striktno za windows. Ali pa razvija programe za win32 okolje. Ali pa študent računalništva. Vsi trije potrebujejo MS win... In še veliko takih primerov.

Drugače pa bi jaz kot najboljši desktop linux oziroma win replacement izbral MEPIS

fiore ::

Povejte to nekomu ki se preživlja z aplikacijo pisano striktno za windows. Ali pa razvija programe za win32 okolje

zlahka bi se prezivljal tudi ce bi razvijal aplikacije za kako drugo platformo
Ali pa študent računalništva

mislim da student ni dolzen kupit winse. dobil naj bi jih v msdn paketu, ce je njegov faks narocen nanj. ce pa je faksu samoumevno, da studentje uporabljajo nelegalno programsko opremo, je s takim faksom nekaj hudo narobe.

zee ::

preden se tema sprevrže v Win vs. Linux klanje naj pridodam še naslednje.

mislim, da je to kar pametna poteza MS-a. še večjo uslugo bi si le-ta naredil, če bi znižal ceno svojega sw (se pravi desktop OS-i in pisarna) vsaj za polovico.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

simnov ::

ma ja bodo pa dali višjo cena računalnika

cekr ::

seveda se da. in to dosti lepse ...

ubuntu?
opensuse

in se 100 drugih http://distrowatch.com


Ta spisek pokaže, zakaj je Linux poražen.

Linux bi bil konkurenca samo, če bi bila samo ena distribucija, tako je pa polno raznih distribucij, ki včasih med seboj še niso kompotabilne.

------------

Glede Windowsov; vsak lastnik bi imel lahko vsaj sistem originalen.
Ostale zadeve se da rešit tudi z zastonjskimi programi oz. s cenejšimi alternativami.

Ms Office je za nekoga, ki sem pa tja nekaj natipka, popolnoma preobsežen program.
To velja tudi za Corel WordPerfect, ki je malo cenejši.
Star Office ima svojo zastonjsko alternativo v OpenOffice, oboje je v neki meri tudi preobsežno.

Za samo tipkanje besedil je dovolj zastonjskih alternativ.

Pa vendar, pri komurkoli pogledaš v računalnik, se nahaja najnovejši MS Office in to ne najcenejša verzija ampak ponavadi kar najboljobsežna. Seveda so to nelegalne kopije.
Vse to je preobsežno.
Zakaj se to dogaja;
običajen folk nima pojma, vedno najde koga, ki zadevo malo obvlada in takoj inštalira MS Office.
Je pa običajnim ljudem prakično čisto vseeno, kaj imajo, samo, da se da tipkat.
Tako bi lahko uporabili tudi MS Works, ki je relativno poceni in čisto zadovoljivo pokriva vse operacije.
Bi pa lahko Microsoft pripravil okleščen Office tako, da bi ga zelo oklestil in zelo omejil njegove funkcije in obsežnost dokumetov, ki se jih da pripravit z njim. Takšno verzijo bi ponudil za sprejemnlivo ceno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MarkV ::

Ne vidim razloga zakaj bi kdo kupoval Office, če dobiš zastonj popolnoma enako funkcionalen (ali celo boljši) OOO. Malček se zaplete pri kompatibilnosti ampak za to imam nameščen wordviewer, pptviewer in take programčke (readonly), popolnoma legalno, ki so zastonj na MS spletni strani.

Ko pa jaz delim dokumente so vedno v OOO formatu. Če jih kdo ne zna/noče odpret je to njegov problem. V skrajnem primeru pa še vedno lahko kreiram pdf.

Da bi kupil MS Office? Ni govora. Pri operacijskem sistemu je pa druga pesem...

Gregor P ::

"za eno od glavnih stvari, ki vse skupaj poganja, je pa težko dat 30.000 sit? "

Od kdaj pa? Ko sem jih "zadnjič" kupoval so bili kar čez SIT 100.000,-:\
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LapD ::

Home edition dobiš za 20k, PROja pa dobrih 30k (+bon za visto ob izzidu kot že rečeno).

fiore ::

Ta spisek pokaže, zakaj je Linux poražen.

Linux bi bil konkurenca samo, če bi bila samo ena distribucija, tako je pa polno raznih distribucij, ki včasih med seboj še niso kompotabilne.

se ne strinjam. glih zato linux uspeva, ker ima vsak moznost si izbrat distribucijo ki mu (in njegovemu racunalniku) ustreza.
na nov racunalnik si dam npr. ubuntu, na starega pa xubuntu ali vector. kaj je tle porazenega?


to je ze offtopic...

Kami ::

@cekr: Pri eni stvari se strinjam z tabo. Nevem zakaj vsi hočejo vedno samo pro verzije, če nerabijo že pol funkcij ko je v normalni verziji, vglavnem bedno.

darkolord ::

kaj je tle porazenega?

Šumniki :D

OmegaBlue ::

Fantje (in dekleta) gremo se tako zmenit, linux debata se preneha tukaj, to je windows novica in ne tema o razpravljanju funkcionalnosti linuxa ali kompatebilnosti.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

linuxdady ::

OmegaBlue, dovoli, da ti malo oporekam.

Microsoft je napravil potezo, s katero si očitno želi pridobiti stranke in jih tudi obdržati. Takšno ravnanje za Microsoft ni ravno običajno, čeprav to ni prva takšna poteza v zadnjem času. Tako se obnašajo na trgu ponudniki, ki se zavedajo konkurence. In če se je Microsoft pričel zavedati konkurence, je to dobro. Ker mimo navedenih ugotovitev najbrž ne moremo, potem tudi mimo vsega, kar ta konkurenca predstavlja, ne moremo.

Med drugim je na spremembo Microsoftovega vedenja vplivala tudi funkcionalnost Linuxa in Microsoft zelo očitno razmišlja o kompatibilnosti svojih izdelkov z drugimi operacijskimi sistemi. Zato je tole po naravi stvari tudi debata o kompatibilnosti in o funkcionalnosti Linuxa.

opeter ::

Jaz bi samo toliko dodale, da dokler ni Adobe-jeve programske opreme, QuarkXpress, Toon Boom programske opreme, TVPAint Animation programske opreme na voljo za Linux, je Linux zame neuporaben. Ostane torej Windows in MacOS. Drugače pa se strinjam z linuxdadyjem. Kdo lahko pove, če bo čez nekaj let MS Office na voljo za Linux? In ne emulacija, ampak nativna Linux verzija :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor P ::

"PROja pa dobrih 30k"

Ja, če ga kupiš skupaj z novim računalnikom. Če pa kupuješ sam OS z licenco kot tak, pa je 100k;) + še ne vem koliko za licenco za ostale računalnike:\

Če bili Windowsi po 30k sploh ne bi bil noben problem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

linuxdady ::

Temu ni tako. Ni potrebno kupiti celotnega novega računalnika, zadošča nakup enega kosa vgradne strojne opeme. Prijatelj je kupil IDE kabel in Okna "Domača izdaja" za 24.000 SIT.

Osprey ::

@linuxdady: Temu ni tako. Pri nas se to še dogaja, ker na tem področju vlada anarhija. OEM verzijo Win je uradno možno kupiti samo pri nakupu novega računalnika. Vedno več je trgovin, kjer OEM verzij več ne talajo vse povprek pri nakupu enega vijaka, ker se bojijo kazni (citat trgovca). Po moje se zato to ne bo več dolgo dogajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

veteran ::

Linuxdady, to je bilo včasih, zdaj pa M$ zelo pritiska na prodajalce in si ne upajo prodati OEM različice z IDE kablom.
Npr, na mimovrste lepo piše: Nakup OEM oziroma DSP različice je možen le ob nakupu računalnika ki ga sestavljajo vsaj: procesor, osnovna plošča, disk, napajalnik in ohišje.

BTW, nekdo je omenjal, da so XP PRO po 30k, najcenejša varianta je okrog 38 jurjev. Samo Home varianta ima znosno ceno, 22 jurjev. ;)

On topic: bo možnost brezplačne nadgradnje za vse, ki bodo takrat kupili Windows? Ali je zadeva pogojena z nakupom nekih super duper dragih računalnikov?

Smeagol ::

@Gregor

Tudi ce bi bili 5k ali pa se manj, bi vecina (vsaj pri nas in se marsikatera podobna drzava) uporabljala piratske verzije. Saj koliko pa stanejo igre? Ali pa koliko pride kaksen firewall program? WinRar?

Koliko od tega je tudi res kupljenega, ceprav gre za programe, ki se jih pogosto rabi? Ljudje potem iscejo kako bi joinal igram na netu, pa jim ne pusti, ker je ukradena koda. In se bojo raje zafrkaval s tistim kot pa dali 10k za legalno verzijo, ki jih ne bo zafkravala niti po tem ko pride ven patch.

Za OS dat kakih 30k na vsakih 5 let pa tud ni toliko. Pa se na 5 let ne rabis menjat.

zee ::

Računalniki morajo biti "Vista Certified".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MaCoFaCo ::

Glede OEM verzije Windowsov. Kot je že nekdo omenil, takšna licenca je na voljo le ob nakupu novega računalnika. Windowsi so potem vezani na matično ploščo. Če se matična plošča zamenja potem takšna licenca ni več veljavna. V tem primeru mora uporabnik kupiti novo licenco, ki pa ne more biti več OEM ampak retail, ki je precej precej dražja. Druga varijanta je spet nakup novega računala in nakup OEM verzije.

Tako nekako se mi zdi da je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

linuxdady ::

Hmmm, sem šel prebrat licenco.Prodaja s kakršnim koli kosom strojne opreme je zagotovo v nasprotju s pogoji licence. Se strinjam.
Vendar sem povsem prepričan, da je prijatelju takšno možnost ponudil trgovec sam, on je šel pač v trgovino po najcenejšo različico Oken.
:P (Vem v katero, pa ne povem!)

MaCoFaCo ::

V bistvu je plačal za nelegalne windowse :P

CaqKa ::

lol. v bistvu res :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri gamepad? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5512938 (10901) yero7
»

Nakup računalnika strogo za pisanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
608012 (6599) zee
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
678281 (6742) Bramac ^^
»

Mini superračunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
151420 (920) MrStein
»

Windows VISTA

Oddelek: Operacijski sistemi
122658 (1461) tuoermin

Več podobnih tem