» »

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce

1
2
»

Gregor P ::

Me zanima, če ima MS licence tudi za povsem okrnjene različice XP-jev (če zmečeš ven iz OS-a vse kar ne rabiš)?>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zee ::

nima
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gregor P ::

Pol imamo pa problem, ne:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

www.reichelt.de Windows XP Home DSP - 77,50 € , brez vezave na hardver. Poštnina pride max 20 €, kar nanese okrog 100 €, pri nas pa je 90 € + poštnina + moraš še neki hardver kupit.

Sicer ni slovenska verzija temveč angleška.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gandalfar ::

MrStein: vprasanje, ce je taksna licenca 'legalna'..

opeter ::

Zakaj ne bi bla? Poglej, če naročim Winse (box) verzijo iz recimo Velike Britanije in jo uporabljam v Sloveniji, je to potem ilegalno? :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor P ::

Če imaš licenco samo za VB, potem v SLO je>:D JK
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

MaCoFaCo ::

pirat ::

Bo držalo, Windowsi ne morejo biti tako dragi, in ne zavajajte več..

Na svoj laptop sem pred dobrim mesecem instaliral piratske Windows XP Prof - ob avtomatskem update-u je javil, da so piratski in da moram kupiti svoj izvod, itdd... Na direktnem linku na spletno stran Microsofta je bila ponudba za pridobitev novega originalnega ključa, cena pa je bila nekaj nad 120 EUR (kreditno kartico sem imel dejansko bremenjeno dobrih 30 tisoč SIT). Brez vprašanj kje sem kupil računalnk, s čim sem kupil, kdaj ... - neposredno od Microsofta torej. Naročilo sem oddal preko interneta v soboto zvečer, v ponedeljek sem po mailu dobil originalni ključ za avtentikacijo XP Prof. (delovalo je brez problemov), v četrtek (torej po 5 dnevih) pa je z UPS iz Nemčije prišel še original CD z WIN XP Prof, in original računom.
Cena je torej 30 tisoč SIT (preverjeno).

lp

amigo_no1 ::

Nekateri imate res preveč denarja :\ ...

sss ::

Pirat, kakšen pirat pa si :D

Looooooka ::

na slo-techu ze dolg opazam da ljudje radi trdijo da so windowsi zelo dragi...in zacnejo vn metat cene ki se gibljejo okoli 150 tisoc in podobne NEUMNOSTI.Ko gres pa pogledat vids da te pridejo okol 40 tisoc sit.Kar je poceni.
Kdor bo rekel da je drag bi ga rad prasu kok je dal za svojo graficno,ki jo verjetno menja na 1-2 leti....
Naslednje izjave "zakaj bi nekdo kupoval office ce obstaja OO,ki je boljsi...".
Zakaj bi ti kdo verjel ko temu preprosto se 10 let ne bo tako?
Zakaj bi kdo kupil windowse ko obstaja toliko "boljsih" resitev...insert linux distro list here
Zato ker se vecini folku ne da zajebavat z linuxom.In predn recete da se ni treba...2x pomislte kaj se zgodi ko hoce user kj bl exoticnega nardit...
Ampak to vse sploh ni pomembno pr tej novici.Microsoft je tole naredu ker ne glede na jamranje linuxasov in vseh piratov...ljudje kupujejo windowse...in kot je ocitno ljudje tud prelozijo nakup novega racunalnika,ker cakajo novo verzijo.Kar bi bil problem za vse distributerje hardware opreme ce ne bi microsoft tega lepo resil s to ponudbo.
Tole se nas na slo-techu verjetn NE tice ker nas vecina kupuje racunalnike po komponentah...ampak za normaln folk ki gre v mlacoma in se pusti nategnit za (verjetn do okoli 300 tisoc sit glede na pregled cen ki ga je opravil slo-tech...) je pa to mogoce clo dobr razlog da grejo lahko racunalnik kupit ze zdej in ne cakajo na visto.

pirat ::

He, he,
moj nick 'pirat' nima kaj veliko skupnega z nelegalno programsko opremo...
vseeno pa tako - denarja nimam preveč, ampak 30 jurjev za XP Pro je blazno poceni, sploh glede na vse ostalo v zvezi z računalniki, podobno pravzaprav velja tudi za MS Office.

Ves čas, ko sem bral tiste teste o trgovinah v LJ in CE me je motilo nekaj - iščejo računalnik za študenta, ki se na računalnik nič ne spozna, potem pa trgovinam štejejo kot minus, da jim ne ponudijo Open Office-a. Mislim, lepo vas prosim, kaj naj nekdo, ki o računalništvu nič ne ve, počne z OO? Naj naredi prezentacijo, seminarsko in gre potem na faks zadevo prezentirati - kar je sedaj skoraj pravilo pri vsakem predmetu, na računalnikih na faksu pa praviloma inštaliran MS Office - da zdaj vidim junaka, ki o računalniku ve le to, da 'se nanj nekaj tipka in printa', kako pride s prezentacijo na USB ključu ali CD v OO formatu in potem pred polno predavalnico išče OO po fakultetnem računalniku......

(aja, vem, da lahko OO dokumente shrani kot .doc, .ppt ipd... Pa izgled dokumenta potem vseeno ni povsem isti ;-))))

MrStein ::

Gandalfar:
MrStein: vprasanje, ce je taksna licenca 'legalna'..

Seveda je legalna. (a z 'legalna', v narekovajih, misliš kaj drugega?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gandalfar ::

Glede na uni link od prej pomojem ni cist kul

MrStein ::

Torej cela Nemčija že več let ilegalno prodaja Windowse in ni noben opazil ? Nekako dvomim.

Glejte, to debato smo že imeli pred par meseci, konča pa se z "Ah, zgleda da je tak kot pravi MrStein".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gandalfar ::

Dvomim, da dobis z to licenco slovenski support

darkolord ::

Support velja povsod

Gandalfar ::

Pa ne telefonski

balocom ::

In kaj ti bo support? Sej obstaja s-t, večina pa itk comp nese na servis če se Windowsi usipajo:\
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Gregor P ::

"da zdaj vidim junaka, ki o računalniku ve le to, da 'se nanj nekaj tipka in printa', kako pride s prezentacijo na USB ključu ali CD v OO formatu in potem pred polno predavalnico išče OO po fakultetnem računalniku"

Predlagam, da si najprej namestiš zadnjo različico OO, potem pa "afne guncaš" naprej;)

V mojem času študentovanja še nisem videl seminarske oz. kakršnekoli prezentacije, ki bi presegala zmogljivosti OO-ja (ki jih lahko mimogrede shraniš tudi v MS Office formatih).

Ne rečem, da moraš imeti malo "praktične inteligence", če hočeš presedlati iz MS OS-a na Linux, vendar to niakor več ne drži za programsko opremo kot je OO. Če boš pa uporabljal neke "special feature" ukaze, se jih boš pa moral posebej priučiti, tako kot pri MS Officu (ker te tega ponavadi ne naučijo v šolah).

ups ... sedaj sem se spomnil, da je to v bistvu windows novica>:D Pardon:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

Ja, telefonski. Zakaj ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Gandalfar ::

Gregor P: jaz pa sem. :(

Darkolord: jah, glede na to da je tvoj denar dobil nemski MS..

darkolord ::

Na koncu ga dobi vedno ameriški...

MrStein ::

Seveda ni supporta, saj DSP in OEM licence ne vključujejo supporta.

(jaz "zlobni linuxaš" bolj poznam licence kot hardkor windowsaši ? Dajte no pobje, malo se potrudite ;) )

Pa še zanimiv stavek z prej linkane strani o DSP :

Kot »sestavljalca sistema« lahko razumemo tudi končnega uporabnika v primeru, da sam sestavi računalnik.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gandalfar ::

Pa ne vsega..

MasterBlaster ::

@pirat: Od kdaj pa za prezentacijo rabiš urejevalnik? Dokument shraniš v pdf, pa ne bo nihče imel problemom z gleddanjem. Pa še izgled bo 100% tak, kot si si ga zamislil.
Tk je pa pika .

darkolord ::

MrStein: Seveda ga >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

linuxdady ::

MasterBlaster:
Tole z izvozom v pdf pa res deluje! Odpreš z acroread -> fullscreen in klikaš! Predstatitev je povsem enaka, kot v OOo Impress!

Človek se pa res vse življenje uči. Do sedaj sem izvoz v pdf uporabljal samo v Writerju.

Po tej logiki seveda mora delovati tudi izvoz iz Calc, kar vrže novo luč na uporabo WHONET (program Svetovne zdravstvene organizacije za spremljanje bolnišničnih okužb) v Linuxu, ki sam po sebi krasno deluje na Wine. Ko skopiraš ustvarjene razpredelnice v Calc, je prenos brezhiben, če pa zadevo shraniš kot *.xls, dobiš solato, ko to odpreš z Excelom.

Že poskušam........

Se opravičujem, da sem zavil iz teme, ampak - saj razumete?

Smeagol ::

No. Tudi pdf ne zgleda vedno povsod enako. O tem je bila ze debata v eni iz novic izpred casa.

Kar se tice licenc. Ne vem zakaj ne bi smel kupiti licence iz neke nemske trgovine? Ali pa iz amazona? Nisem bral pogojev licenciranja. Ja mogoce kje napisano za katero drzavo je?
Verjetno pa, da tam ne bos dobil slovenskih windowsov. Jaz sicer tako ali tako kupujem angleske.

Samo tisto je pa super. Da se ti direkt poveze in lahko placas s kreditno? Tega pa sploh nisem vedel. Tako bi potem moral priti brez problemov do oem? Racunalnik sem namrec ravno kupil in nimam namena kupovati se enega cez nekaj mesecev. Visto pa bi kupil, samo mi je 100k+ mal velik, 30-40k pa dam rade volje.

mtosev ::

Jaz sn za XP PRO dal 131€. Kupljeno prek MSja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

StajercSSS ::

Koje bedne pišete da mi je kr slabo.Nekateri se delate pametne,da ste šli kupit original windowse.Vse druga pa mate pirat.Pol pa se ne delajte pametne. (Stavim da noben butl ni šel kupit Ofice 20k,Antivirus 20k,Winamp 5k,BsPlayer 5k....)

Linux pa tudi ni prava rešitev.100 verzij,vsak ma svoje programe.Pa ko sem si ubuntu gor inštaliral,mi ni delala niti ukazna vrstica niti konzola,tak da niti ADSL nisem mogel met.Ka bi še le delal začetnik z linuxom..

Pa v srednji vse učijo na Ofice.Nikoli ne izberejo alternativo.In sploh ne pomislijo,da si mora dijak kupiti legalen windows in ofice za 100k,če hoče delo nadaljevat doma.Starim pa je tudi težko pojasniti,da je program nujen.Dijak sam nima denarja za programsko opremo in tu je potrebno piratiziranje.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Smeagol ::

Stejerc, stavo takoj zgubis :)

Kje si prebral da imamo vse ostalo piratsko? Jaz tega nisem napisal.

Evo. Pribilzna cena mojega softwarea:
Windows XP pro - kupljeni (okoli 30 - 40k)
Firewall - 20 dolarjev
Nekaj iger - okoli 40k so vredne te ki sem jih kupil v zadnjih 4 letih. Starejse ne vem. Jih ne igram vec in precej sem kupil rabljenih.

Officea doma nimam. Ga ne rabim. Imam na firmi (tudi licencnega, ja)
Antivirus pa take stvari imam pa free for home use.

Ne bos nasel veliko nelegalnega softwarea pri meni. Ne bom rekel, da ga nikoli ne instaliram, ga pa je zelo malo in navadno gre samo za zadevo, ki jo uporabim takrat in potem ne rabim vec. Ce rabim pogosteje, potem navadno kupim.

In kako to da morajo dijaki toliko placati? Oni ne morejo kupiti solske verzije tako kot studentje? Jaz vem da sem npr. kupil visual studio za okoli 3k (spet licencno ;) ).

Upam, da ti ni vec slabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smeagol ()

linuxdady ::

in tu je potrebno piratiziranje.


Jojme. Šment.

Travca, gobice al' dobri stari CH3CH2OH?

mtosev ::

Jaz vem da sem npr. kupil visual studio za okoli 3k (spet licencno ;) ).

Jaz tudi VS 6.0.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

XS!D3 ::

Pomoje če bi bli Winsi cenej bi tud več folka original nabavlal, drgač pa če ti kupš grafično kartico dobiš nek hardware, software so pa napisal pa ga zdej množijo, res da so ga mogl razvit pa napisat, sam hardware je treba pa vsak primer tud narest in ne gre le za neko kodo, ga je pa treba vseen razvit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Gandalfar ::

kolk cenej jih pa se hoces?

MrStein ::

Tam 15 jurjev. Max.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gandalfar ::

In kako si prisel do te cene?

Gregor P ::

"Tam 15 jurjev. Max."

To sem zdi poštena cena; vsaj za naš standard v Sloveniji.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Toliko bi plačal.*

Take it or leave it.


* - v bistvu bi razmislil pri 15 jurjih, za 9.990 pa bi najbrž "gladko" kupil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

balocom ::

5k, zrd preveč napak pri izdelavi. Kdo bo kupu avto pr katerm vse škripa, rjavi, crkuje vse itd. Vem da je to flejm:\
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

darkolord ::

...

MrStein ::

Ja, na primer zakaj se task bar vedno ne pojavi, ko grem z miško na spodnji rob desktopa ?

(taskbar je spodaj in nastavljen na autohide)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

veteran ::

Pa če bi že končno poštimali npr predvajanje DVD-jev. Kupiš nov prenosnik in vrli XP-ji (z SP2, vsemi popravki, ki se samodejno naložijo, vključno z WGA) še navadnega, legalnega DVD filma ne znajo predvajat. Mislm, halo?! Človek je vendar kupil XP zato, da se mu ne bo treba ukvarjati z raznimi kodeki in bogve čem še. Saj ni kupil prenosnika z linuxom, hudirja.

In bognedaj, da bi v računalnik, ki ima 1GB rama, slučajno dal še kakšno palčko rama zraven, ker potem Hibernate lahko postane loterija. Patch (909095) je šele zdaj (avgusta 2006!) na voljo za download, prej so ga skrivali kot zlata jajca (da je treba poklicat na M$ in prosjačit za patch, je včasih pisalo na KB).

Glede na vse hroščate zadeve je 5 jurjev kar poštena cena za XP Home. Ali če prevedemo in zaokrožimo v našo bodočo valuto, 20 evrov za Home, 30 za PRO.

Goljufive peke pa v Ljubljanico namakat. >:D

darkolord ::

Kaj sploh tle jamrate? Odprite novo temo tukaj, če mate probleme

veteran ::

Darko, saj noben ne jamra. Opozarjamo na napake, v upanju, da bodo z nadgradnjo na Visto te napake, ki se vlečejo že leta, končno rešene. >:D

Še vedno ne vem, če z nakupom novega računalnika (sestavljenega po mojih specifikacijah) konec leta dobim ob nakupu XP home tudi kupon za upgrade ali ne? Kje so pogoji za Vista-certified računalnike?

BTW, če ne bo nič z obljubljeno nadgradnjo, ni tale novica nič drugega kot zavajanje potrošnikov. Kar je približno tako, kot takrat, ko so neki trgovci ob katološki prodaji obljubljali "z nakupom izdelka dobite zraven še diamantni prstan"...

darkolord ::

Zakaj pa ne bi bilo nič s tem?

veteran ::

Samo na hitro sem prebral izvorno novico - zdi se, da Vista-certified nalepko in upgrade kupon dobijo samo računalniki, katerih proizvajalci sklenejo pogodbo z M$, ne more ti pa tega dat prodajalec v trgovini, ko sam sestavljaš "noname" računalo z izbiro poljubnih komponent (pa čeprav so te dovolj zmogljive za poganjanje Viste). IMHO. Morda se motim. Počakajmo do uradne novice s strani M$, zaenkrat lahko samo ugibamo na podlagi govoric. :D

para! ::

Se mi zdi, da si malo preveč naiven, veteran.

lp
Death before dishonor!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri gamepad? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5512938 (10901) yero7
»

Nakup računalnika strogo za pisanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
608012 (6599) zee
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
678281 (6742) Bramac ^^
»

Mini superračunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
151420 (920) MrStein
»

Windows VISTA

Oddelek: Operacijski sistemi
122658 (1461) tuoermin

Več podobnih tem