» »

triple boot in menjava procesorja ter plate

triple boot in menjava procesorja ter plate

drejc ::

(duplirano iz izbe kaj kupiti, ker tam nisem dobil odgovora)

Trenutno mam socketA athlonaXP na 2000mhz (1700+ oc). Zanimam se za menjavo plate in procesorja, konkretno A64 3800 X2 + AsRock 939DUAL-SATA2 (ker ma tako agp kot pcxpress slot) in mam 2 vprašanji.

- trenutno imam triple boot (grub: debian stable in w2k3 ter wxp), pa me zanima kaj od tega bi bilo treba reinštalirat (rekompajlat) da bo dewal točno tako kot sedaj?

- kakšna je trenutna situacija z 64 bitnimi wxpji? A so drajverji za ati in plato že stabilni...so hitrejši od 32bitne različice?


Hvala!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

roscha ::

Debian:
V primeru da imaš generičen kernel + discover, ni problema, razen.. Stable?! Prastar kernel, zna manjkat kak modul za chipset.
Brez discover-ja bo treba kak modul za chipset ročno naložit (če obstaja)

Custom kernel: bootal boš lahko, par errorjev okrog modulov za chipset, to je pa to. Na roke skompajlat novega.
V glavnem nič pretresljivega.


Win? Hehe to bo še hec. Tko 90% stavim da bo potreben reinstall.

zee ::

Debian bo preživel bp, Windowsi pa zagotovo ne. mogoče, če iz sistema poženeš v Safe modu, po menjavi plate pa sistem znova zbudiš v Safe modu in upaš, da se bo sistem zložil skupaj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

_Sajmon_ ::

Sam sem Athlona 1800+ zamenjal z A64 Dual Core 3800+ + Gigabayte GA-K8NSC-939 plata in ni bilo druge kot xp-je na novo namestit (obdržal sem vse preostale komponente, od grafične, rama in diskov). Med butanjem so se mi elegantno obesili. Safemode ni nič pomagal...

Zanimivo, da je (ponovna) aktivacija XP-jev uspela brez težav. Mimogrede: na MS SLO ti tolerirajo zamenjavo hardwera če crkne, če pa ga sam zamenjaš (nadgradnja) pa ne...

kixs ::

Sam sem nadgradil iz Athlon XP-M 2500 in Abit NF7-S 2.0 z Nforce2 cipsetom na Athlon X2 3800+ in DFI LP UT Ultra-D z Nforce4 cipsetom. Drugo je ostalo enako, saj sem graficno 6600GT na AGP-ju zamenjal z enako na PCIe.

Windows XP se je normalno nalozil, kot da se ne bi nic spremenilo :D Sicer sem potem seveda sel sformatirat, da bo vse tako kot mora bit :P

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do Opterona 939 (Dual core) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
926417 (4579) Pyr0Beast
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998741 (6180) tiborrr
»

WinXP in menjava osnovne plošče

Oddelek: Operacijski sistemi
81472 (1273) gm80
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745491 (23360) RC14
»

Intel Celeron II, 633 MHz

Oddelek: Pomoč in nasveti
172228 (1969) Spajky

Več podobnih tem