» »

RAM Real Life Speed anketa - prošnja

RAM Real Life Speed anketa - prošnja

1
2
»

Moonman ::

760 je bilo z rami na 250 Mhz in procom na 2750.
Na 250 bom sprobal, ko bo booster v mašini.
Ja, ta rezultat je na DC plati.


Spajky ::

Moonman, jest mislim, da se bi tak rezultat (pri 250) dobil edino, če bi bila frekvenca rama, realna) čez 300MHz, kar je možno, če imaš res posrečene rame in asinhrono nastavitev v plus za ram! Probaj testirat frekvenco s tisto verzijo Sandre, ki sem jo linkal (na sliki je bistveno novejša!) ... Mi ni jasno, tvoj proc (v podpisu) ima po defoltu 2GHz IMHO in navit na 2,75 bi moral delat Fsb (htt) na 275MHz al kako. Teste ponavadi delamo na najvišji TOTAL stabilni mašini ... pa ne da si pokrov dol skinu in ti ga je uspelo odklenit? Kakšne delitelje maš na plati v biosu za ram?

@ morphling1: "privijanje" ramov pri teh visokih frekvencah glih ne pomaga kaj dosti kot vidim zadnje čase; bolj "pali" višji clock memorije ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Boki_ ::

Privite latence se ne poznajo pr propustnosti pr A64, pr hitrosti pa se še kako;)
I'm back

Moonman ::

S starejšo sandro mi ne pokaže frekvence ramov.

Moj proc je po defaultu 1.8Ghz Torej z množilnikom 9. Za test pri katerem je šlo 760 je bil procesor na 306 x 9 multiplier. Htt množilnik na 3x. Rami so imeli delilnik 9 x 1.2 = 10.8, a sistem vrednost zaokroži navzgor, torej 11.

CPU: 2750 Mhz
RAM: 2750/11 = 250 Mhz
Zakasnitve rama: 2-2-2-5

lp


Spajky ::

Evo, sem ti pogruntal realne frekvence na katerih so delali tvoji rami: pri rezultatu 696 so bli na 280MHz (5:7 async v +; FSBx1,4); v drugem primeru 760 pa na 306 (očitno sinhro!!) ker drugače ne bi dobil takih rezultatov; v obeh primerih pride "efficiency" 248točk/100MHz, kar je drugi najboljši rezultat; drugače pa maš absolutni rekord zgleda. Proc je sigurno Winchester core. :)

Kar se pa tiče ramov: NE jih slučajno PRODAT, ker gredo očitno s frekvenco v nebesa :D (excelent samples), čeprav niso absolutno najhitrejši. Kaj so za hudiča to ena marka in ali se kaj grejejo, maš hladilnike na njih, na koliko si jim našponal voltažo, kje si jih nabavil?

Probaj na najvišjem OC da je cela mašina res ROCK solid pod vsemi pogoji (in najboljšim MEM rezultatu!) mogoče celo bolj relaksirat latence ramov (ne toliko privito!), lahko se zgodi, da bo mem rezultat celo boljši preračunan na 100MHz ...

... pol pa naredi in daj link še za en skrišot .. :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Moonman ::

Ja, proc je winchester jedro.
Rami so čisto "normalni" BH-5 čipi. Heatspreaderje sem vzel dol, saj delujejo bolj za fancy izgled in heat buffer. Ti rami ne delujejo najbolje z relaksiranimi timingi. Bom pa probal z t RtC na 3, samo ne verjamem da se bo ta relaksiranje splačalo. Moram sprobati vse palčke, saj imam tega rama za 1.75 GB. Je pa vrag da moraš najti par, ki je identičen po zmogljivosti in velikosti, da lahko koristiš dual channel.
Občutno boljši rezultati bodo sledili, ko predelam booster ali pa se s hipro5 dogovorim za dobavo njegovega umotvora v bližnji prihodnosti.
Ko bo čas dopuščal, objavim še max. mem rezultat, etc, ...

aja, rami so delovali na 2.9 V

edit: A lahko na kratko povzameš, kako izračunaš izkoristek?


// offT
Še vedno kupujem kingston value PC2700 z bh-6 čipi


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

Boki_ ::

Moonman a ti je hipro odpisal, k js sm mu pisal na hipro5@xtremesystems, pa nism dobo odgovora... Za tist bh5 mod...
I'm back

GUFY ::

No pa še moj prispevek, žal brez slike ampak le ta sledi.

811 Kb/s
Rami pa so BH-5 od Morphlinga1
Proc je delal na 2880 Mhz rami pa na cca 262 MHz se pravi asinhrono.

Podrobnejši podatki bodo vidni s slike, ki jo bom prilepil.:D

JIM22 ::

Pizdarija jest dobim pa sam 680kb/s. proc na 2850mhz in ram na 260mhz. Ne vem kje je štos? Kater bios maš gufy gor in nastavitve za ram? Bom malo pogledal po nastavitvah.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Zdejle sem sprobal proc. na 2770mhz in ram na 277mhz laufa asinhrono na 9/10, spreminjo nastavitve ramu (2-2-2-5-7-12) in ni bolšga rezultata kot 680kb/s, tak da ne vem kako sta dobila takšen rezultat.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Spajky ::

@ JIM22: heh fora je v tem, da oni laufajo rame na čimvišji realni frekvenci, ker jim prenesejo visoke frekvence (in je kak bug v Biosu, ki jim razmerja Fsb:ram ne pokaže prav), ti pa ne in tvoj preračunan rezultat je običajen (261KB-s/100MHz) in zelo dober, če je mašina TL stabilna ... v tazadnjem poskusu, pa maš ram samo na 250 asinhrono in si dobil še manj!

@ GUFY: tebi pa je delal ram celo na 320MHz sinhrono (maš še boljše rame kot Moonman! in verjetno Bios bug pri prikazu razmerja Fsb:ram, bug-i pri Biosih s.939 plat so še pogosti!) ker drugače ne bi bilo takega rezultata. Drugače bi ti dobil na v tvojem podpisu mašini [če je mašina res TL stabilna] -na taki naredi skrinšot! cca.760 ali več (253KB-s/100MHz). Kar pomeni, da ko si še extra navil proc (+rame) si imel slabši izkoristek kot npr.JIM22 in to pomeni, da so se že hudo "martvali in potili" pri preveliki napetosti tudi in začeli bremzat sistem! Daj proc na tako kot v tvojem podpisu in tweakaj za najboljši rezultat (pa da ti se mašina ne vsuje ...

@ Moonman: za izračunat "izkoristek" na 100MHz npr., kot prvo moraš vedet točno realno frekvenco rama, pol pa rezultat deliš z frekvenco in pomnožiš s 100 pa je (trotl zihr math).
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

JIM22 ::

Zdej sem dal nazaj na 2835mhz(je stabilno) in fsb na 315 in ram laufa na 258. In mi je prej ven dalo 685kb/s. Sistem je stabilen. Plata je pa DFI NF4 SLI-D (rev. A02), sem prej imel gor bios 3.10 in je blo enako kot zdaj na 2.17. Potem rečeš Spajkey, da je realno to kar meni pokaže? Se mi je že čudno zdelo da so tak slabi rezultati, ker vsi drugi testi so dobri(sandra, 3d marki, super pi,..).

Aja v zadnem poizkusu je proc. na 2770mhz, fsb na 308 in ram na 277mhz (2-2-2-5-7-12), tak da tle ne zastopim kaj misliš z tem realnih frekfencah?

Zanimivo bi blo videt kako je z tccd čipi. Dej GUFY svoje tccd not pa jih požen na 320fsb 1:1, da vidmo kako bo pol pokazalo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tiborrr ::

Se moj rezultat:

A64 3000+ 9x280MHz =2.52GHz, 1.6V -rahlo nestabilen proc, jebiga, stabilen OC malce pod 2.5GHz pri 1.5V
1x512MB PC4000 Apacer TCCD 3-3-3-8 2T mode, 1:1 - single channel (imam le eno palcko), 100% stabilen
EpoX EP-9NDA3j, Vdd=1.75V

505kb/s.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

OwcA ::

Moram priznati, da sem vse bolj skeptičen glede tega testa in še posebaj interpretacije rezultatov. Precej drzna predpostavka je, da je test povsem merodajen, če to zahteva, da ima tričetrt BIOS-ov hrošče. Še več, namesto da bi kazali preveč (to je recimo znana napaka pri prenizkih mnogokratnikih na A64), kaže premalo.

306 MHz 2-2-2-5 pri 2,9 V z BH-5 ...mnja.

Seveda se lahko motim in hkrati vsa svetovna OC srenja uporablja nerelevantne teste ...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

GUFY ::

Tukaj so obljubljene slikice.







Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: GUFY ()

tiborrr ::

Mater, v single ne pridem cez 510kb/s na 280 3-3-3-8 2T (280*9, 1.5V). Je to dober rezultat?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GUFY ::

510 kb/s je bolj slab razultat, Morf ima tudi na SC rezultat čez 700 kb/s.:D

tiborrr ::

Evo decki!

310FSB*8=2.47GHz, RAM=258MHz (CPUz kaze narobe), 2.5-3-3-8 1T command, 2.8V, 624kb/s@. Toliko mi deluje 100% stabilno. Sploh nisem vedel, da je taka razlika samo med 1T/2T, ker mam A64 sistem komaj dva dni.

Je zdaj boljse? >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Spajky ::

@ OwcA: ja, dobro in razumljivo je, da je kdo tudi kdaj skeptičen; jest npr. nisem (sem zbenčal tako kar nekaj mašin poleg tistih na tabeli. Kar pa se tiče simple bugov v biosih, kateri motijo le redke posameznike in ne vplivajo na "normalno" delovanje, se odpravljajo nazadnje, če sploh se (pri tej hiperprodukciji zadev) ...

@ tiborrr: delajo ti rami asinhrono nižje, al pa si delal benč prej z kakimi programi laufajočimi v ozadju (in poslušal še celo Mp3-je), da si dobil samo tak rezultat! (mozno je tud, da z mem stickom kaj ne valja, ma ne verjamem) ... kot vidim zdej, si se naučil tweakat ram nastavitve in rezultat je tle (bistveno boljši=242KB-s/100MHz)= normalno ... :D

Ta Bench se dela v SAFE MODE !!! ne pozabit! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tiborrr ::

Spajky, obakrat sem ga pognal v safe modeu. Ocitno 1T nacin prinese ogromno, ceravno je clock rama dejansko 20MHz nizji :)). Imam pa hudo beden procesor, za 2.45GHz pije 1.6V. Mater, saj mam vendarle S939 90nm procesor. Izgleda, kot da bi imel 130nm Clawhammer jedro na S939 podnozju.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

JIM22 ::

Evo jest sem malo sprobaval in pršo do ugotovitve da me zajebava DYNAMIC IDLE CYCLE COUNTER (sem imel na disable). Zdaj z enable je dost bolš. 2853mhz proc, fsb 317mhz in ram na 260mhz in dobim 750kb/s. Sem pa probal tud na 2745mhz proc, fsb na 305 in ram na 274,5mhz in mi je dal ven 760kb/s. Ni blo pa pognano v safe mode.

Ne vem kak sta moonman in gufy dosegla tak rezultat. Sploh ne moonman, ki ima vse frekf. dost nižje in še ram sam na 250fsb.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Evo zdaj je pal pa še test v safe mode: 2880mhz, fsb 320, ram 262 in mi da 805kb/s.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tiborrr ::

Cestitke! :D Sam ciljam najprej na 700, heh.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Spajky ::

Jim22: lahko pa, da se je GUFY "znajdel" in uporabil kakšen trik ala: s ClockGen for nForce4 v Win navil do nezavesti, zagnal test, ustavil test, spet odvil iz Win, zaprl ClockGen for nForce4 in naredil skrinšot (ki kaže 811KB/s) in se nam smeje v ozadju :D :D :D ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

TribesMan ::

Spajky kaj ti bluzis o asinhronem delovanju RAMa na A64? RAM na A64 nikoli ne deluje asinhrono... lahko ga le nastavis da deluje hitreje ali pa pocasneje... ne pa asinhrono. To je prednost vgrajenega pomnilniskega krmilnika, ki uporablja samo en delilnik da iz procesorske frekvence dobi ven frekvenco RAMa. Recimo pri A64 3000+ je frekvenca CPUja 1800MHz, delilnik pomnilniskega vodila je v osnovi 9 tako da je frekvenca pomnilnika tocno 200MHz. Ce pa recimo nimas dovolj hitrega RAMa (recimo 333 modul), lahko zvisas delilnik pomnilniskega vodila, ki je na vseh procesorjih navzgor odklenjen. Tako lahko recimo z delilnikom 11 dobis ven frekvenco RAMa 164MHz... Ampak to je se vedno "sinhrono"... je le pocasneje.

Pojem sinhronosti RAMa se nanasa na FSB... torej sinhron je tist sistem pri katerem je takt FSBja in RAMa enak. Pri A64 pa do RAMa ne dostopa preko FSBja...

Sploh pa imam enake pomisleke kot owca... cuden benchmark je to.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

JIM22: Zgleda da pri tvojih nastavitvah timingov nekaj ne štima, saj bi moral imeti v "safe mode" precej večji rezultat.

Spajky: Če na screnshotu ni odprtega clockgeneratorja to pomeni, da ga v tem primeru nisem uporabljal. :D Na tej frekvenci pa je sistem stabiln za kakšne 3D benche in pa izračun super pi 1M.

Bom pa tudi sam ko pridem domov poizkusil test narediti v "safe modu" pa da vidimo kakšen bo rezultat.

MEDENA ::

gufy ma win2k fantje...to je takoj 5% boljši score.

OwcA ::

Že dolgo sem imel na sumu, da ta test ni odvisen izključno od pomnilniškega sistema in imel sem prav:

1.6 GHz (12x133 MHz): 397 KB/s
800 MHz (6x133 MHz): 306 KB/s

vse ostalo povsem enako, oba rezultata sta povprečje 3 meritev (pred vsako sem resetiral).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

JIM22 ::

Ja saj men se tud zdi tale bench malce čuden. Sem imel recimo pri 2745 in ram na 274,5 samo 800kb/s in potem napaka, pol pa nenkrat skoči na 840kb/s. Hecna je ta stvar. Gufy nastavitve timingov so identične tvojim samo Trfc imam na 12 ti pa na 14. Druge stvari pa laufajo ok super pi imam takšen kot ti in vse špila tak kot treba, mogoče je pa ta tvoj win2k malo hitrejši (jaz imam XP). Malenkost se tvoj proc bolše navije samo mi ne uideš:D. hec

Spajky ne vem če bi mu kej več prneso tale clockgen, ker če sistem ni vsaj malo ok, ga kar nahiter zvije. Jaz osebno navijam v biosu.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Spajky ::

Fantje, malo kmečke zdrave logike tudi ne škodi, pa še enkrat v miru dobro preštudirat, kaj sem napisal v svojem članku na moji strani (http://freeweb.siol.net/jerman55/HP/ben... valjda nisem pisal zastojn (pa še v pokvekani Web Ingliš se martval) :) ...

@ TribesMan: IMHO, si zgleda bolj ti usekal mimo :) ... evo primer , poglej si malo bios nastavitve ...

@ MEDENA & @ JIM22: OS nima veze, predpostavka je napačna v osnovi; zakaj sem rekel, da se dela v Safe Mode - da so "involved" samo najnujnejši fajli OS-a ...

@ OwcA: tvoj prvi podatek ni točen (ram ti dela na 166MHz/333ddr asinhrono s Fsb! na Centrinotih) - Pri njih plata pilotira PowerSaving ne samo za proc (2.podatek), ampak selektivno tudi za chipset /in ostalo/ in kot vidiš je znižalo tudi clock rama na 133MHz !!!

Poleg tega: Vsi PowerSaving Mode trebajo bit izključeni (najboljš že v Bios-u), tipičen primer: Cool´n´Quiet na OFF !!! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

TribesMan ::

Spajky ne ne motim se... verjemi.

Asinhrono delovanje je posledica uporabe NBja ki prilagaja frekvenco RAMa FSBju... A64 nima NBja... vse poslihta CPU...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

JIM22 ::

Spajky: Tribes ma prav. Memory controler je v procesorju.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

OwcA ::

@Spajky: roko na srce, tisto na tvoji strani, je mešanje megle. Ne poveš klučnega podatka, katere algoritme test uporablja. To je po eni strani razumljivo, zato ker RAR ni enoten algoritem, ampak adaptivna uporaba večih, a to hkrati pomeni, da je test zelo odvisen od vhodnih podatkov. Ti so naključno generirani, avtorji trdijo, da je to najneugodnejša možnost, ampak temu roko na srce, ni čisto tako. S takšnimi podatki ima algoritem (razen redkih izjem) povprečno zahtevnost, ne maksimalne.
Če pogledamo implementacije najpogostejših stiskalnih algoritmov, opazimo da ne gre za premetavanje grozne količine podatkov sem ter tja (večina jih ima časovno zahtevnost O(n) ali boljšo). V dokumentaciji testa (Help gumbek, medtem, ko se stvar izvaja), piše da uporabljajo do 35 MB velik vhodni podatek (rezultat stvar izplune že po 10 MB, ampak naj bo). To pomeni, da test kaj zelo več kot to ne spravi v pomnilnik, dela pa s precej manjšimi koščki, tako da še najbolj testiraš procesorjev predpomnilnik in predvidevanje vejenja.

tvoj prvi podatek ni točen (ram ti dela na 166MHz/333ddr asinhrono s Fsb! na Centrinotih) - Pri njih plata pilotira PowerSaving ne samo za proc (2.podatek), ampak selektivno tudi za chipset /in ostalo/ in kot vidiš je znižalo tudi clock rama na 133MHz !!!

Kot prvo, plošča nima tolikšnega neposrednega nadzora nad verčevanjem z energijo, da bi uplivala na rezultat (preprečevanje pregretja, oziroma vzdrževanje temperature je druga stvar)., LE OS (natančneje, ustrezni gonilniki) lahko izsilijo varčevalni režim pod obremenitvijo. Kot drugo, vsakršno (relevantno) varčevanje z energije je bilo seveda izklopljeno, le FID sem spremenil. Kot tretje, 915 nima delilnikov, ampak namenski PLL v GMCH. Iz specifikacij:
10.2.4 DRAM Clock Generation
The GMCH PLL generates two differential 166 MHz, 200 MHz or 266 MHz clock pairs for every
supported SODIMM. There are total of 4 clock pairs driven directly by GMCH to the 2 SO-DIMMs.

Težko iz tega iztisneš 133 MHz, se strinjaš? Spremembe FSB-ja pa bi zaznal CPU-Z (sem poskusil, frekvenca ostane nespremenjena), poleg tega bi pri nižjem FSB in mnogokratniku 6 padel CPU iz deklariranega intervala delovanja [800 MHz, 1600 MHz] (tudi ta "dogodek" uide nezaznan).

... evo primer , poglej si malo bios nastavitve ...

Nikjer ni nobenih delilnikov glede na FSB.

Zdrava kmečka pamet pri vseh teh protislovjih narekuje predvsem, da se ti motiš. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

OwcA ::

Sem še z WPCREdit preveril (gledal sem Host Bridge), da se res ne spremeni nič drugega, ko preklapljamo med FID.

Še nekaj citato iz specifikacije za 533 MHz Pentiume M:
Switching between states is software controlled unlike

---
Voltage/Frequency selection is software controlled by writing to processor MSR’s (Model
Specific Registers) thus eliminating chipset dependency.

Oboje iz razdelka 2.2, stran 14

Edino spreminjanje FSB-ja je "Dynamic FSB Power Down" (2.3, stran 15), ki pa se nanaša na napetost FSB-ja, ne frekvenco in še ta deluje le kadar je procesor neobremenjen.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Spajky ::

Ja, AMD na s.754 ali s.939 (940) proc ima integrirano na procu vso pripadajočo logiko za delo z zunanjo memorijo, ki bi bla drugače kot prej v NB-u in navzven komunicira z ostalim delom plate preko famoznega Amd-jevega HyperTransoport bidirekcionalnega serijskega vodila, da ve Proc kako upravljat z memorijo. Ostanek NB-a in SB na plati (nForce je ostanek vse v enem čipu) pa deluje v osnovi po starem več ali manj. Za vse skrbi plata, konkretneje njen Firmware = software = Bios. To pomeni, da je Bios odgovoren za vse najosnovnejše nastavitve posledično (katere niso "hard coded" v chipih), kako dela vse od memorije do clock generatorjev in raznoraznih frekvenc v sistemu. Brez Bios-a je hardware "glup ko točak" in samo brdo materiala (vključno z mem.kontrolerjem v novih AMD-jih in vključno s programabilnimi PLL-ji iz GMCH, HWmon čipi itd.) ... Seveda, nekatere nastavitve niso direktno dosegljive iz Bios screena in z nekaterimi upravlja lahko tudi OS in njegovi drajverji ...

Kar pa se tiče WinRAR-a 32bit in njegovga testa, točno kakšen kompleksen algoritem uporablja vedo samo avtorji, vendar sem jest isčoč program, ki bi bil še najbolj neodvisen od ostalih stvari in prenosljiv na različne platforme za primerjave, naletel nanj (po dolgem iskanju in testiranjih) in se mi je pokazal najustreznejši! Problem je samo sedaj najti spet en takšen program, ki bo VEDNO sigurno povedal PRAVO frekvenco clocka Rama vsakemu trotlu neglede na platformo (iščem dalje! ker nekateri znani zgleda niso najbolj zanesljivi) in ko najdem objavim, ker je to pri preračunavanjih najbolj temeljit podatek!

Po mesecih lastnega testiranja in zbiranja podatkov (jih je blo bistveno več kot v tisti tabeli, že tako je prevelika!) in računanja IMHO nisem daleč od uporabnih rezultatov in ne mešam megle po moje. Sej so kakšni "quirks" zmeraj možni in tudi lahko so (motiti se je človeško posebej pri tem obilju informacij stalno spreminjajočih se), vendar menim, da se zna ta test ščasoma udomačit na testih kakih neodvisnih hardverskih strani ... lahko pa se tudi motim ...

Ker ne bi rad, da bi zdej iz te ankete ratal Flejm, mislim, da bi blo pametno, da vsi mal "prespimo" debato in rezultate, se umirimo in vidimo s trezno glavo v bližnji bodočnosti, kaj se utegne iz takega testiranja izcimit samo po sebi, kar ne pomeni, da ni treba več zbirat rezultatov, če se komu jih še da postat ...

PS. nisem si mislil, da bo kdo po par mesecih obujal ta thread ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

TribesMan ::

Logika ki skrbi za krmiljenje memorije na A64 je bistveno drugacna kot tista na chipsetu. Chipset ponavadi dobi vse podatke preko FSBja... nato pa z dolocenimi mnozilniki/delilniki spravi RAM frekvenco na doloceno. A64 je drugacne v tem, da je frekvenca RAMa odvisno direktno od frekvence CPUja in s tem se izognemo moznosti za asinhronost.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Spajky ::

Evo, sem malo debatiral z developerji pri RAR_labs kako njihov benč dela in dobil tudi rezultate (višje v tabeli) za superduper in drage DDR-II rame na pritegnjenih latencah in dvokanalno od enga Italjana; ni glih najbolje, da ne rečem katastrofa glede na kolko so bli dragi in draga najnovejša Intlova plata ... Ni kaj: stay away from Ddr2 (za zdaj) ...

Na nekaterih poznanih hardware straneh so objavli tudi rezultate nekih testiranj in so začeli uporabljat tud ta WinRAR test, sam jim ni blo glih jasno zgleda kako deluje v resnici in so bli nekonsistentni rezultati. Pa sem jih mal podučil (v glavnem po mejlu) ... :D :D :D ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

OwcA ::

Nekatere strani uporabljajo WinRar že par let, ni jim pa to najbolj pomemben test, upravičeno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Moonman ::

Danes sem našel staro plato z BX440 in Celeronom300A :)


Vse default frekvence, torej proc 300mhz, ram 66mhz.


Moonman ::

Sedaj pa sem se še malo pozabaval z novejšo mašino:



Spajky ::

Ja tisti C300A je na plati z eno prvih verzij BX chipseta in "slabo" memorijo, ali pa nisi delal v Safe modu testa in je rezultat tretjino slabši kot bi lahko bil in je pač normalen kot je.

Kar pa se tiče tvojega A64 s.939 2ch mem. stroja, morem rečt, da ti tvoja pritegnjena memorija UBIJA! (to je uni superDuper Muskhin za 50 jurjev ane, in na kolko Vdimm?).

Si naredu rekord po realnem mem.clocku in je tvoj preračunan rezultat za 100MHz 282MB/s [si me vrgel s trona na moji tabeli, spet bom moral popravljat, tokrat sebe na 2.mesto v rumeni koloni], ker ti memorija v resnici dela na 287MHz !!! Cpu-Z NE kaže frekvence Rama prav zgleda pri K8 jedru! Ja, realen clock memorije je malo zaj* zračunat za Amd "K8" familijo [na XtremeSystems so glavce merle clock direkt na memorijah z laboratorijsko opremo].

Default delilnik ref.baze za tvoj proc je 10 : (z defolt ref.Bazo [system Bus po Amd-ju] 2GHz za Htt, mem.clock in Cpu core!) torej za tvoj proc=defolt clock rama 200MHz, default Htt tudi enako), ti pa maš delilnik ramov na 11; tj.OC-ano [316Htt x 10] / 11 = 287MHz rami /Enako kot [316/11] x 10 ali 316 x [10/11]. Enako dobiš izračun iz 2GHz [system Bus po Amd-ju]: 2000/11=182MHz x 1,58 OC {58%-vsega} = ram na 287MHz ... isto za proc: 2GHz/10=200 x 9 množilnik = 1,8GHz! default :-). Bravo Moonman, skor večji OC kot ma moja mašina MHz ... :-) , vodno?

AMD Reference Guide

Kar tako naprej, sam, da se kaj ne zj* ... knock knock 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Moonman ::

To sta še vedno enaki palčki rama (2x256MB) kot v prejšnjem testu. BH-5 Vdimm niha med 3.71V in 3.75V. Zelo rad bi poskusil to z 2x512MB rama, ker se memory interleaving kar nekaj pozna.
Mushkine bi imel, vendar pa toliko za ram, ki ima pri meni velike možnosti za 'pogin' ne dam.:)
Jap, vodno hlajeno.

Ja, noben test ni bil narejen v safe mode, pri celeronu so bili rami na cas3.

A naj test poženem še, ko bo proc pod suhim ledom?;)


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

Spajky ::

Ja to, da ni blo delan test v safe Mode, se bistveno bolj pozna pri bolj švoh procih (C300A npr.), ker če kaj dela v ozadju (in dostopa več časa do memorije), potem memorija je manj časa frej za se pogovarjat samo s kontrolerjem, ker jo proc prekinja in je rezultat nižji, kot je v resnici. Pri tvojem močnem procu, se kaj bistveno ne bi poznalo (medtem ko se s C300A pa ja).

Ni čudno, da ti ram lahko laufa pri taki frekvenci, ko si pa tako nažgal voltažo (preveč!), so resno v nevarnosti (default je IMHO 2,5V - 2,7) rami; znaje velja isto ko za proc, max. +20% za bit Safe (tj. 3,3V) in nikakor več (v nobenem slučaju ne preko 3,5, ker je referentna voltaža ostale elektronike na plati 3,6V in vse ostale morajo bit (signalne linije so zaščitene v procu in chipsetu z 4V clamping diodami v čipih /cmos!/ proti statiki), vsaj še 10% nižje long term. Da se ti ne zgodi, da ti kaj prebije in ne odnese samo ramov, ampak lahko tudi proc in plato! Se ne splača reskirat zaradi enih benčev. Pa tle ne igra veze hlajenje, lahko kaj prebije vseeno! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Moonman ::

Nič se bati. BH-5 (0.18 mikronski proces) so deklarirani za 3.6V, tako da ni panike.;)
Za 24/7 jih gonim na največ 3.3 do 3.4V.
Če bo potrebno, pa bomo še kondenzatorje na plati menjali.

lp


Spajky ::

in koliko je delilnik rama in Htt ter clock proca takrat ko je na 24/7; koliko je rezultat memorije takrat? PS.: kondičev ni treba menjavat, lahko se tistim (npr. pri mem slotih) dolota spodaj na plati med kontakti dodatni block kondič od od 10-100nF, pomaga! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

GUFY ::

Moonman: Imaš pa čisto isti rezultat, kot sem ga že pred kar nekaj časa dosegel sam.:D

Spajky ::

Ja, jest sem pri tem benču mislil, da komp je zmeraj sposoben delat 24/7 in ne samo za dosegat max. rezultat (če OC-an, se pravi Rock Solid pod vsemi pogoji!).

@ GUFY & Moonman; na kolko pa kompa furata normalno pod full load TL stabilno poleti /HTT in mem.delitelji + winRAR rezultat takrat je ... / ? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

GUFY ::

Trenutno imam bolj len proc zato mi dela na "samo" 2500 MHz, malo se pa pozna, da prihaja poletje.


Na teh nastavitvah mi comp dela za vsakdanjo rabo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: GUFY ()

Moonman ::

Za 24/7 mi cpu dela na 2.83Ghz, (315x9), rami pa delujejo na 218 ali pa 237 Mhz.
Test bom naredil v petek, ko pridem do mašine.

@GUFY Kako to, da si na CBBID procu?


tiborrr ::

Evo decki, sem temo iz naftalina potegnil.

Procesor A64 s939 512kB L2
Ram: 2x 256MB Kingston/Corsair BH-5 oldskool
CPU@MHz: 269x10 = 2690MHz
RAM@MHz: 224MHz 2-2-2-5 (-7-12-2-2-1-1-16clocks-bypassmax=7x-7-7ns-refreshrate=7.8us166mhz)

Bom probal se nocoj z Vdd (chipset) voltmodom na nForce4-410, da vidim, ce gre ram 250+ (preverjeno gre)

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: tiborrr ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

superPI lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40130135 (15599) gfighter
»

Celeron M 350J

Oddelek: Navijanje
412325 (1190) sirotka
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310716 (6625) GaS
»

Opis DFI LANParty nF3 250Gb in pa test 754 plat... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
38219565 (10106) mzidy
»

Ne gre naviti A64 3000+ ? Pomoc ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
535166 (3980) Cranchi

Več podobnih tem