» »

AMD 64 3200+ vs AMD 64 X2 4200+

AMD 64 3200+ vs AMD 64 X2 4200+

«
1
2

JanezN ::

Lep pozdrav,

Ker ravno nadgrajujem računalnik in imam trenutno AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+ katerega bi rad zamenjal za AMD Athlon 64 X2 4200+, me zanima koliko se tovrstna menjava splača? Oziroma, kakšne so vaše izkušnje z X2? (to je edini AMDjev dvojedrni procesor, na s939 vodilu, ki bi zame prišel v poštev... no, tega sem edinega našel (beri: mlacom)).

Hvala za odgovor.

Janez
  • spremenil: JanezN ()

Ted ::

Itak da se ti splača če boš ta sistem imel še kako leto (ali več). Procesor je že po enem jedru za cca. 30% hitrejši, ima pa 2 jedra>:D . Kupi dokler lahko.
Mah...

Pesimist ::

Jaz sem naredo skok iz 3500+ na x2 4200 939. Pozna se pozna in definitivno se splaca tudi zaradi cene zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

bluefish ::

vsekakor se splača. Ravno danes sem ga naročil, še prej pa sem gledal malo primerjav na Tom's Hardware. Razlike so kar opazne. Poleg tega ima ta procesor trenutno enega izmed najboljših ratingov price/performance. Skratka, upam, da bo tako računalnik zdržal še vsaj eno leto ali več - sploh ob nedavni nadgradnji na 3GB RAM-a.

Poleg tega pa, 3200+ je vreden okoli 25€, če ga prodaš je tako cena 4200+ X2 cca. 45€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

element ::

Tud sam že nekaj časa iščem X2 4200+, da bi zamenjal svojega 3200+. Problem je bil v tem, da so redki imel procesor na ceniku, če pa so ga že mel, so nabijal cene do smešnih razsežnosti (120€+). Ravno sm hotu naročit iz tujine, pa mi ga zgleda ne bo treba, če ga bojo pri mlacomu lahko dobavl. :\ .

A ma kdo izkušnje z navijanjem 4200+, grejo radi nad stock frekvence? 3200+ mi trenutno laufa na 2,65 (super pi 32,5s).

bluefish ::

v eni drugi temi, ki tudi govori o nakup tega procesorja ga je nekdo menda navil na 2,7 GHz.

element ::

plavi85 je 4200+ navil na 2,66, sicer je AM2, ampak pomojem to ne igra bistvene vloge. Že zarad enga gratis jedra se splača :D .

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Kato ::

No jaz sem ga tudi naročil, grem pa iz 3200+. Cena se mi zdi kr fer, samo dvomim ,da bom lahko prodal starejši procesor.

Macketina ::

Kje ste ga narocili? In za koliko?

Imam isti problem, CPU je zaviralec sistema, imam pa en zadnjih S939 AGP sistemov, 2GB rama, R1950Pro, itd... pa samo 3000+ enojedrnega in je vcasih obup...

Zgodovina sprememb…

Kato ::

Mlacom stane pa circa 70€, nikjer drugje ga nisem videl, pred tem sem razmišljal ,da bi ga naročil preko ebay-ja ,ampak so dražji pa ni garancije.
Na bolhi so pa cene circa 120€ ,kar je pa čisto preveč za ta procesor.

bluefish ::

tudi jaz pri Mlacomu, drugje ga nisem našel, na elektroniki pa je menda celo okoli 140€. Je pa ta procesor verjetno zadnji dvojedrni na podnožju 939.

Pesimist ::

Kak ga je te spravo tak visoko pri napetosti 1.2V. Ce pa mojemu kaze defaultna napetost ze 1.34V.

dzinks63 ::

:)) AMD X2 na 939 ponavadi gredo tam okoli 2600-2700 z dobro ploščo (A8N-E ali DFI) in dobrim ramom ter stabilnim napajalnikom pa seveda z dobrim hladilnikom na cpu.
faktor 10
fsb 260-270
Voltaža cpu x2 939 1,45-1,48v
pcie 110-115
voltaža ddr500 pc 4000 2.8-2.9v
pci 33
HT 4

Macketina ::

A kdo ve, katero jedro bo v teh procesorjih, ki jih bo dobil Mlacom? Kaj pa stepping? Tudi mene zanima, do kolk bi to lahko slo :D a jih sploh se delajo ali je to neka "stara" roba?

dzinks63: zakaj pa ne bi pustil pcie na 100? Oz. kaj profitiras, ce das na vec?

jamiroq ::

moj je manchester. stepping je bh-e4 (po revision razdelku iz core temp 0.95).

WhiteWolf ::

SuperPI je pa daleč od tega da bi pokazal stabilnost CPU-ja. Tako da ne verjamem da je na 1.2 stabilen na 2600Mhz.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

element ::

A so jih zdej že dobil? Men so pred dnevi rekl da jih dobijo "danes popoldne", no jasno jih niso... Prodajalc se je naredu francoza, sm naročil in me bojo "poklical". Zihr ja, kdor od Mlacoma dobi klic da je roba ready bi zadel tud evro loterijo. :D

Kato ::

Jaz sem jih že ene 3x klical v zadnjih dveh dneh in vedno isto. Pokličem , vprašam kakšen je status naročila, me preveže v trgovino, tam se pa noben ne javi. Mislim kakšen odnos.

bluefish ::

so me klicali ob pol enih, da ga lahko prevzamem (naročil sem ga preko spleta z možnostjo prevzema v trgovini).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Macketina ::

Kato, seveda, najbrz klices na 080... najboljse v takih primerih je, da klices vedno na direktno cifro. Jaz sem 2x poklical na 080, potem pa dobil direktno cifro in je bilo vse tako kot mora biti.
Tudi mene so klicali danes, da so procesorji pripravljeni za prevzem.:D kdo bo prvi probal do koliko gre >:D

>>><<< ::

Že dolgo nazaj sem kupil X2 4200+ pri elektronika.si in je šel na 2700 Mhz z voltažo 1.4 V, samo je bil slab stik med jedrom in IHS ter se je grel skoraj na 55°C. Koliko ste kaj odšteli za te procesorje, ker se mi zdi, da so malenkost dvignili ceno na skoraj 75 evrov?
Če bi menjaval, koliko mislite, da bi dobil za 3700+? Procesor je Box edition in je v garanciji še 2 leti.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

jamiroq ::

> Koliko ste kaj odšteli za te procesorje, ker se mi zdi, da so malenkost dvignili ceno na skoraj 75 evrov?
69,44 je bil. 72,77 s poštnino :).

bluefish ::

ja, danes sem opazil, da so dvignili ceno. Jutri ga grem iskat, seveda za ceno, kot je navedena na predračunu (torej 69,44 €).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Veron ::

pcie 110-115

Zakaj to?
Sicer pa moj s939 3800+ x2 gre do 270x10 pri 1.45V Mechester, me rami že mučijo čim pridem preko 257fps, delilnik 266 pa mi ne dela ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

dzinks63 ::

:)) To z pci-e (na 110-115) ni obvezno , če se ti zadeva navije bp na 100-tki , če pa ne gre bi pa znalo pomagat. Drugače pa včasih tudi dual chanel zafrkava in ga v tem primeru izklopiš oziroma prestaviš na single chanel in se potem da doseč še višji overclock.

Veron ::

izklopiš dual-channel?
Ker prestavit na single-channel bom težko, ker imam 4x512 >:D

Raw ::

Pri prehodu na x2 je velika razlika, pa se navijajo se kar radi - x2 3800+ @2800mhz pri 1.36V ... benga pregrevanja, ram mal stopa vseskupi, ma bo ze.
I am what I am and I do what I can

Kato ::

No danes sem ga pa tudi jaz dobil. Prišel je ob 10h ,do 12h je bil že notri. Pač moral sem odstranit matično, zato sem rabil tako dolgo. Drugače je pa opazno bolj vroč, jaz sem namreč navajen laufat računalnik le z enim 120mm ventilatorjem na 5V, in se kar pozna.
Vam te številke kaj pomenijo

bluefish ::

tudi moj je že nameščen. Ga pa še čaka navijanje :D .

OldSkul ::

Jst sm x2 4200+ (939) naročil na ebayju za 61eur+ še ene rame sm vzel zravn. Enostavno je že treba zamenjat sestrin AMD643000+

neres ::

Drugače je pa opazno bolj vroč

v stopinjah celzija?

predvsem me zanima max temperatura, po ene 10min na 100%.

Kato ::

Malce prezgodaj ,da bi dal kakšno smiselno oceno , laufa mi komaj eno uro. Jutri bom pa probal kakšen CPU-Burn in pa malo navit, to bo tudi zanimivo sem še noob v tem.

bluefish ::

sem ga obremenil s Cinebench programom, ki je obe jedri obremenil 100%. Max. temperatura je bila 52°C pri Zalman hlajenju.

Kato ::

Ok po desetih minutah CPU burna je dosegel maksimum pri 49°C. Lahko pa sedaj končno gledam filme v 1080p, wmv 1080p (obremenitev 30-50%), avi 1080p (obremenitev 10-25%), mkv 1080p pa še nimam.

Takole pa zgleda moje hlajenje

OldSkul ::

Evo dobil v treh dneh iz Nemčije dans procesor in ga že vgradil. Dela precej hitreje, sestra bo zadovoljna.
Imam pa Toledo verzijo, E6 stepping. Je to ok?

Pesimist ::

Jaz sem probal 1080p mkv na tem procesorju z VLC media player ko spila vse. Grozno stekalo.
Potem sem si codec za WMP11 potegno in je delalo vredu. Procesor pa vseeno kr obremenjuje.

Jaz pa mam gor stock cooler od 3500+ pa mam tudi priblizno take temperature :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Veron ::

za "navdih" overclockarjem (seveda bol začetnikom)

Tole je minimum, kar morate dosežt, sploh pa če mate kake bol sildne rame kot jst, bi moral it več, men se tukaj ustavi zaradi ramov.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

element ::

Niso me poklical iz Mlacoma. Šel sm na E6750. 0:)

DominusSLO ::

Tole je minimum, kar morate dosežt, sploh pa če mate kake bol sildne rame kot jst, bi moral it več, men se tukaj ustavi zaradi ramov.


Zakaj pa potem nudiš procesorju 1.5V? :D Prepričan sem tudi, da tvoja plošča nudi še vsaj en nižji delilnik za rame.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Veron ::

Procesor ima v biosih 1.45V.
Ram nudi tudi nižji, 266 delilnik, vendar ne dela, samo piskat začne oz. če boota, mi pa raid polja ne zazna več >:D

nejko8 ::

Dej mi povejte kok se mi splača menjat a64 3700+@2500 (gre na 2750 s stock voltažo, vendar pa morem potem uporabiti delilnik za rame, kar mi ni všeč) za tale x2 4200+? v dvomih sem predvsem, ker ima moj proc že 1mb chacheja? bo res kakšna pohitritev? Računalnik uporablam predvsem za igranje strateških 3d iger ala total war.

jure6j ::

V spletni trgovini imajo procesor x2 4200+ za ugodnih 75 evrov(nov).Je sicer brez hladilnika
Stran je www.elektronika.si:\

jure6j ::

Tudi sam imam ta procesor in mi delajo filmi na najvišji hd resoluciji brez problema in nič ne šteka.Je pa vseskup verjetno malo odvisno tudi od rama in grafe0:)

Ted ::

nejko8

Če igraš igre, ki podpirajo dve jedri se ti bo zmogljivost CPU-ja povečala za skoraj 100%.
Mah...

Gaber ::

Mlacom ma tele proce trenutno celo na zalogi.

j3rn3jk ::

Ja ko sem pa jaz iskal x2 proc na 939 pa ga nikje ni bilo..

šel sem pa iz 3800+ na x2 3800+.. in je razlika izredna ... posebej ko je na 2x3.1ghz >:D >:D

>>><<< ::

3800+ AFAIK ne obstaja, verjetno si imel 3700+. Kje si pa kupil ta nov procesor x2 in koliko imaš cpu score v 3d mark 06?
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

g. Oden ::

A64 3800+ sinlge core obstaja!

migaj ::

Tudi sam mam AMD Athlon 3000+ 939, MB GA-K8N Ultra-9, pa razmišljam o zamnenjavi procesorja.
V elektronika.si ali na mlakom ne vidim poceni(do 90EUR) ponudbe za dvojedrne procesorje podnožja 939.
PS
A mi lahko kdo pove kako naj zmanjšam delilnik RAMA iz 1/11 na 1/9 - tega ne najdem v biosu.
Rad bi spremenil memory bus speed iz 2x164 na 2X200 Mhz, kot je bilo pred nagraditvijo memorije iz emega na dva para.
Hvala

bluefish ::

na ST sem ravno opazil oglas, če te slučajno zanima.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smiselnost nakupa 8800 GTS na slabšem sistemu?

Oddelek: Strojna oprema
452149 (1619) >>><<<
»

AMD 3200 64 in Nvidia 8800 GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514063 (3114) Meizu
»

Navijanje AMD Athlon 3000+ 64

Oddelek: Navijanje
392488 (2488) bluefish
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917223 (9966) OChack
»

asrock 939dual-sata2

Oddelek: Kaj kupiti
432158 (1293) Jan987

Več podobnih tem