» »

SIOL TV VS. T-2 TV

SIOL TV VS. T-2 TV

«
1
2

notlemat ::

če je že kakšna tema primerjav in opisov prosim za link drugače pa povejte kaj je trenutno bolje.

Hvala
  • spremenilo: notlemat ()

mihax00 ::

ja bi blo fino a zj je pa že sigurn kj? ve kdo za kako primeravo?

Ted ::

T-2 ma večji bandwith zato nekoliko boljša slika in ponekod DD zvok. Če si blizu centrale je to boljša izbira.
Mah...

mihax00 ::

kaj pa siol tv preko optike? pa se verjetno stvar obrne?

roCkY ::

Siol zaenkrat v IPTV tudi za optiko pošilja signal prirejen za baker. Nič ni slišat, da bi bilo prav kmalu drugače, čeprav jim že skoraj leto dni v prazno teče kockast mpeg4 zbit na 2 mbps.

Prek optike pa je možno naročiti tudi klasično kabelsko. Ali kdo ve, če je v tem sistemu tudi DVB-C ali gre le za analogne signale?

mitja_i ::

Siol na svoji televiziji uporablja dodatno kompresijo, ki jo T-2 ne. Siol ima samo eno tehnologijo za prenos TV signala - na optiki je enako. Slika je na T-2 neprimerljivo boljša, zvok je lahko tudi 5.1, vmesnik je hitrejši (in lepši) ter T-2 ponuja tudi HDTV kanale, ki jih na Siolu ni.

mihax00 ::

torej če povzamem moj primer:

internet presedlam na optiko TELEKOM
tv in telefonija pa ostanem na T2 ? VDSL

oz. telefonija kira je ugodnejša?

mitja_i ::

Telefonija je tudi dosti bolj ugodna glede na impulze na T-2. Seveda, ostani z TV in tel na T-2, če pa rabiš internet hitrejši, pa na optiko samo za internet dokler T-2 ne postavi optike tudi tebi.

mihax00 ::

hvala!

a misliš da bo T2 šol še en set kablov furat po bloku?
to bo še zanimivo pol se bo pa še kaka triera pa tuš mobil spomnu pa bomo mel kable okol glave navite :D

fizolcek ::

Če boš vzel SIOL optiko imaš možnost brezplačnega 2 mesečnega testiranja SIOL TV, pa se lahko potem sam odločiš ali ti ustreza ali ne.

Sergio ::

@fizolcek: Ce pa vzames T-2 optiko, pa testiras televizijo 2 meseca in za to placas celih 24 eur. :)

Lahko pa testiras 1 teden in placas 3 EUR.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

mihax00 ::

@fizolcek
aha pametno

@Sergio
kok naj vzamem t2 optiko? če pa telekom polaga po bloku optiko?
al sm jst kj napačno razumel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihax00 ()

Matheeew ::

No, če poskusimo še malo uravnotežiti odgovore, glede na to, da mitja_i, kot zaposlen na t-2 daje izredno subjektivne in včasih tudi netočne odgovore...

Prednosti T-2 TV:
- slika je v povprečju bolj kvalitetna, a razlika je prej zanemarljiva kot neprimerljivo boljša..pri precej kanalih pa razlike ni.
- zvok je lahko 5.1
- hitrejši vmesnik, meni osebno tudi lepši, čeprav je to subjektivna ocena
- več kanalov, a slabša programska shema
- HDTV kanali...pravzaprav gre za par v povprečju precej slabo gledanih kanalov in Discovery za 4€/mesec

Prednosti T-2 telefonije:
- Cena? Cene na minuto so v povprečju nekaj nižje(nikakor pa ne dosti bolj). Na drugi strani dobiš @siol 120 min mesečno brezplačne klice v omrežje telekoma in večjo število uporabnikov, ki se med seboj kliče brezplačno. Če se potegne črta se ne da reči kateri je cenejši.
- možnost priklopa digitalnih telefonov

Pa če pogledamo še cenovno:
Paket a) Internet na optiki, TV in telefonija na VDSL T-2 = 48 €
Paket b) Vse na Telekomu = 38 €

Pri paketu b) je dodatni velik plus, da je vse na optiki, kar pomeni večjo zanesljivost, imaš vse pri enem podjetju, plačuješ eno položnico in imaš brezplačne klice na tehnično pomoč.

Če sem se kje zmotil ali kaj pozabil naj me kdo popravi...

EDIT: ammmm ja...sem mislil, da so že ukinili...4 mesece imaš brezplačno na optiki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

SepoX ::

Emm, pozabil si, da je v primeru težav pri Siolu potrebno čakat 15 minut na liniji, da dobiš koga. Pri T2 sem do sedaj v povprečju čakal kako minuto.

Matheeew ::

No o temu se bere zelo različna mnenja.

Ti trdiš torej, da je povprečje na siolu 15 min na t-2 pa 1 min?

Jst trdim, da ni težko najti 5 uporabnikov, ki trdijo da na t-2 čakajo nenormalno...kdo ima sedaj prav?

Nikonja ::

@Matheeew

Če že primerjaš potem vsaj ločuj optiko in VDSL2 !

Vse na optiki
T2- 30 eur
Telekom- ne najdem cenik za optiko

vse na VDSL2
T2- 36 eur
Telekom- 38 eur

Pesimist ::

Reje preberi temo seenkrat, prendo tumarije vun butas. On nima namrec T2 optike na razpolago.
T2 je tak zak...c firma btw. moje subjektivno mnenje, imajo nenormalno fanaticne delavce kar dokazuje neuradni T2 forum. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Matko ::

HDTV kanali...pravzaprav gre za par v povprečju precej slabo gledanih kanalov in Discovery za 4€/mesec

Discovery in Luxe TV :\

Ukinjena HD kanala Pro7 HD in Sat1 HD

S 15.2.2008 sta zaradi take odločitve lastnika ProSiebenSat.1, ukinjena HD televizijska kanala Pro 7 HD in Sat 1 HD.

Ker je v Nemčiji na voljo le 150.000 gospodinjstev, ki lahko spremljajo HD kanale, so pri ProSiebenSat.1 sklenili, da se bodo bolj posvetili televiziji standardne ločljivosti v 16:9 formatu.

T-2 bo nadomestil oba brezplačna HD kanala z drugimi takoj, ko bodo na voljo. Pozno poleti bo pričel z rednim oddajanjem Arte HD, predvidoma jeseni pa bo na voljo tudi BBC HD za mednarodne gledalce. Prizadevali si bomo pridobiti omenjena HD kanala tudi v našo programsko shemo.

http://www.t-2.net/?ctxID=3&funcID=1

OldSkul ::

Siol TV ima Viasat programe ter HBO programe (mislim, da dva, tri ne vem točno), medtem ko T-2 tega nima. To je pa tudi edina prednost Siola, ki pa je kr velika:)

Pyr0Beast ::

T2 ip TV lahka gledaš tut na kompu >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roCkY ::

Siol pa ne?? Ah jej no.

Omenjeni Viasat in HBO vsaj pri nas predstavljajo čez 50% gledanja TV in so vsaj toliko tudi realno vredni v ponudbi Siol IPTV. Je pa pri Siolu problem, da tudi v optiko ne spusti več kot 2 IPTV istočasno?!

Se tudi sam ubadam z vprašanjem ali sploh it na T-2 optiko (baje naj bi jeseni enkrat T-2 bil mogoč) ali kar ostati na Siol-u dokler se HD kanali ne razširijo. Ravno zaradi omenjenih 5 kanalov. Za net imamo dost osnovno pipco.

Oxford ::

Sergio - baje naj bi se za T-2 vmesnik pripravljala možnost, da bo uporabnik nastavil "Priljubljene" programe. S tem boš lahko krožil samo med recimo 20-imi programi in ko boš prišel do 20., se boš s pritiskom na tupko GOR premaknil zopet na prvega. Sedaj pa moraš ko prideš do zadnjega pritisniti na ena, ali pa pritiskaš tipko DOL, da greš nazaj.

Kako je s tem?

Oxford ::

Aja, pa še moj komentar. Imel sem SiOL TV in sedaj T-2, tako da poznam oboje.

- SiOL ima HBO, kar je O.K., toda po 14-ih dneh postane zadeva dolgočasna, ker vsako oddajo/film vidiš najmanj 5x.
- Izbor programov je v ostalem praktično enak.
- T-2 vmesnik je definitivno boljši. Edinole pogrešam možnost nastavitve PRILJUBLJENIH programov.
- Pri T-2 vmesniku pogrešam tudi tipko, s katero lahko v trenutku skriješ grafični prikaz na spodnjem delu zaslona, ki prikazuje kateri program gledaš in njegovo trajanje (ker ti prekriva podnapise).
- T-2 nima prevedenih imen oddaj in podrobnega opisa vsake oddaje (vsaj jaz ga ne najdem). To je VELIK minus, ker pri SiOL TV-ju sem lahko ujel neko oddajo na sredini in sem samo preveril njeno vsebino ter se na osnovi tega odločil ali jo bom gledal ali ne.
- Slika na T-2 je boljša (gledam še na katodnem televizorju).

Malkec ::

Glede hbo se strinjam, se naveličaš.

Glede kvalitete slike tud. Sem gledal siol tv že na parih televizijah, na eni slabše kot na drugi. Moje subjektivno mnenje je, da je na nekaterih kanalih slika še slabša kot na kabelski. Da o siol tv na kakem LCD sploh ne govorimo, katastrofa.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

roCkY ::

Meni Siol nikakor ni OK prek STB-ja prek PC je veliko bolje. Hitre scene pa so problem zaradi kompesije.

Kar se HBO tiče ima cca. 20 premiar mesečno. Od tega je kakih 10 "uporabnih". Filmi so relativno novi. Kdor je pa vse na pašniku nabral v preteklosti mu pa kanal sigurno ni zanimiv.

flier ::

SiOL TV ima še Športklub ki je neprimerno boljši kot oba Sportkluba skupaj na T-2. O razliki v kvaliteti slike med obema ponudnikoma imam povsem enako mnenje kot Matheeew.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flier ()

dolenska ::

a športklub je drug program kot sportklub1 in 2.

Loki ::

siol tv plus (video on demand, snemanje...) ima neuporaben vmesnik, je in bo pa na njem par pr0n kanalov. :D
kako pa je kaj z zanesljivostjo t2? pa prosim, da ne odgovarjate samo fanboyi, katerim itak vse dela 24/ 7 brez prekinitev......., ampak realno povejte, kako pogosto se tistemu STB "zbrklja"? na stv se na vsakih par dni, vecinoma je treba resetirat oboje (modem in stb), vcasih ponoci odpove oddajanje discovery, ng in podobnih.

hbo sta se kar v redu, se pa scasoma navelicas discovery, kjer pa dobesedno vidis kaj po 5x.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

antireal ::

Malkec : odvisno kakšen LCD kupiš. Bistvene razlike ne opaziš

Midi: popolnoma drug kanal

mihax00 ::

ja kuk pa je zj teh (š)sportklubov ?

luli ::

No pa še moje mnenje!
Ne it na T2, saj tukaj preprosto nič ne dela!
Večja izbira prograov? PHA! Naj povedo točni datum, kdaj so nazadnje delali vsi kanali!
Boljša slika? Samo prižgite RTVSLO1 ali pa RTVSLO2 na T2 pa vam bo takoj jasno. Teletekst ne dela. Ko kličeš podporo ti rečejo samo resetiraj. Sicer je res, da obstaja v shemi program, ki ima 1A sliko, vendar bo ta program po zagotovilih kmalu na voljo saamo še za doplačilo 4€.

Pyr0Beast ::

Siol pa ne?? Ah jej no.
Pri frendu dela ne ..

Ne it na T2, saj tukaj preprosto nič ne dela!
Like 5 minut nazaj so delali vsi, če je pri tebi kaj narobe pa ne vem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

antireal ::

Men TV Petelin tale moment ne dela pri T2

dolenska ::

tako bom rekel. vsepovsod se dogodijo težave in tudi marcedes se pokvari. men siol ne deluje dobro in se samo bojim da bi mi zmanjkalo elektrike ker se mi potlej en dan modem ne poveže. imamo pa 10let star kabel kateri pa ima neke težave. na začetku sem imel max povezavo 8Mb, sedaj sem pa na sinhronizacijskem profilu z max povezavo 2Mb. tako da imamo tudi mi težave na liniji ki imamo siol ne samo tisti ki imajo t-2.
pa sem že upal na televizijo, katere pa sedaj ne bom mogel imeti.... bom imel lastovko.

antireal ::

midi v tvojem primeru tudi če bi imel drugega ponudnika nebi delovalo nič bolje. Drugače pa sinhronizacija ni paket in nebi smel imeti nastavljenega tega profila. Teži k temu da se kabel zamenja oz. popravijo spoji. Brez tvoje besede nebo nič.

dolenska ::

ah noben drug ponudnik sploh deloval neb. sem 4km oddaljen od centrale.
sicer pa dobro vem kako se stvari streže, saj sem v isti branži. zaenkrat me to ne moti, sem pa zmenjen s telekomovcem, ker smo itak frendi, da mi zamenja parico ob naslednjem izpadu. nič ne morejo storiti, ker sem že brez varovalk in brez slabih spojev. je pa nekajkrat strela ruknla v omarico. sosedje imajo tudi televitijo brez težav.

vem da neb smel bit na tem profilu ampak sedaj mi dela net hitreje. sedaj se je povezal maximalno in imam 3Mb odprto pipco namesto 2Mb.

gumby ::

Par (velikih) minusov za siol tv:
- vecina oddaj je v 4:3, tudi filmi (16:9 je se vedno redkost?)
- nic 5.1 zvoka sploh
- podnapisi, zapeceni v video
- neumno postavljeni podnapisi (pri 16:9 vidis samo eno vrsto)
- ni dveh kanalov z enako jakostjo zvoka
- zvok preko spdif je katastrofa (pokanje, obcasni visofrekvencni piski, itd)
my brain hurts

luli ::

Pol kanalov oddaja samo reklame. Ko se začne kakšen film lahko spremljate samo črnino. Podobno je pri športnih prenosih, le da takrat spustijo risanke. Sicer pa lahko T-2jevci brez skrbi prosto nabijate po svojem "neuradnem" forumu, kjer imate začuda administratorske privilegije, tukaj pa se na srečo resnica ne briše!

Še enkrat omenim dejstva :
- teletekst ne dela
- v vsakem trenutku vsaj 10 programov ne dela
- ko se na kakšnem programu začne film ali pa prenos kakšne prireditve nastane tema
- hdtv ponudbe praktišno ni z izjemo discovery, ki se bo dodatno plačal
- slika na rtvslo je porazna, saj šparate in sprejemate signal s satelita namesto da bi reskirali 10e in sipotegnili direkt link kot se za resno firmo spodobi
- če želite spremljati slovenski ali evropskišport je glede športnih kanalov tema
- vpaketu ni niti enega resnega filmskega kanala
- osnovna TV ne vsebuje HDMI ali DVI priklopa s TV, kar pomeni veliko izgubo kvalitete (samo SCART ali KOAKS)

Upanja za izboljšanje ni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

mihax00 ::

mislim da vse to bolj odvisno od lokacije in infrastrukture kjer se uporabnik in centrala nahaja
kajti pri nas T2 dela SUPER FINO FAJN, slika še trepnala nikol ni, tudi prej siolove storitve so delale super (internet) nikol izpadov tako, da verjetno ni kriv SAMO konkretno ponudnik oz. storitev, ampak niz vseh faktorjev mogoče tudi položaj zvezd v danem trenutku :D

je pa res da smo doma v neposredni bližini največjega oddajnika oz. centrale v CELJSKI regiji :) golovec.

LP

antireal ::

gumby: Vse našteto lahko rečem tudi za t2 televizijo, razen 5.1 zvoka ki je več kot potreben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antireal ()

Alexius Heristalski ::

ja kuk pa je zj teh (š)sportklubov ?

Trije.

Šport klub, ta je prilagojen slovenskemu trgu (npr. tekme Jesenic, lige NLB, ...). Na začetku se je imenoval Sportklub, bil v lasti madžarskega podjetja IKO Kabel. Potem so šli na svoje in se preimenovali v Šport klub. Na voljo v omrežju UPC Telemach, Siol TV in Amis TV.

Sportklub Slovenija
Sportklub+
Nimata lokalno zanimivih vsebin. Oba v lasti podjetja IKO Kabel. Na voljo v DTH paketu Total TV in T2 TV. Lastniki tožijo Športklub, tako da prihodnost slednjega ni povsem gotova.

DixieFlatline ::

Teletekst ni delal na t2 prej ko so dajali še Amino STBje, zdej pa že par mesecev dela ker vsi novi naročniki dobijo Motorolo.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

mihax00 ::

hehe glih fajn mal humorja za našo temo :D evo vam še eno "menje" o internet TV :D by reporter milan: smeh

čist prav je vse povedu :D

Matheeew ::

@nikonja: Izračunane cene držijo. Preberi [EDIT:] celotno temo in izračunaj še enkrat.

@oxford: Priljubljene kanale lahko nastavljaš na siol tv...vsaj na enem vmesniku, če se ne motim...

@malkec: velja isto kot za mitjo. Kot zaposlen na T-2 se poskusi zadržat z zavajajočimi informacijami...

@luli: če na T-2 ne bi nič delalo potem nebi imeli toliko naročnikov, se ti ne zdi?
Je velika razlika med: "Na T-2 nič ne dela!" in "Na T-2 meni nič ne dela/ ni delalo!"
Prva trditev je vsekakor napačna.
Kako lahko primerjaš sliko tako, da rečeš, da na eni strani ne dela teletekst? Kaj ima to veze z kvaliteto slike?

@gumby: različne jakosti kanalov so stalnica povsod, tako na IP TV kot na kabelski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

damjan11 ::

Za enkrat je t-2 definitivno boljša izbira za tv in za internet.

Tr0n ::

Precej je odvisno od kvalitete signala in oddaljenosti od centrale, ce se podatki prenasajo preko bakra.

Pri meni, ko sem cca. 200m od centrale laufa T2 20/4 VDSL paket in IP TV brez tezav. Vredu slika in za 12€ pri 148 programih trenutno ni konkurence.

Se kak teden nazaj sem placeval 14€ za lokalen kabelski signal, kjer imajo samo 48 programov pa se ti so kvalitetno cisti podn.

mihax00 ::

kulk pa sploh pozere pasovne širine en TV sprejemnik oz. dva oz. 3 je ?
to je verjetno znano ane?

Tr0n ::

Peak pri SD je 7 MB, pri HD pa 25 MB.

mitja_i ::

@Matheew: sam sem uporabnik T-2 storitev in govorim samo in izključni iz lastnih izkušenj. Nič se ne bom zadrževal bom dajal dobre nasvete še naprej.
@luli:Še enkrat omenim dejstva:
- teletekst dela (na nekaterih vmesnikih so manjše težave na parih kanalih - ne vseh, ko je treba počakati da se par vrstic osveži)
- Zaradi večjega števila tv programov lahko tudi zanemarljiv procent začasno nedelujočih programov predstavlja nekaj kanalov, nikoli 10.
- zatemnitve kanalov so v skladu s podpisanimi pogodbami s ponudniki, trenutno je edini tak ponudnik RAI 1,2,3, kjer se dela na tehnični rešitvi in v kratkem pričakujemo, da tudi tukaj ne bo več zatemnitev
- hdtv ponudba je edinstvena v Sloveniji - uporablja največjo kvaliteto kanalov in število HD kanalov se bo samo večalo.
- slika na rtvslo bo neprimerno boljša, ko bo aktivni projekt polaganja optičnega omrežja po celotni Sloveniji prišel do RTVSLO.
- T-2 ima ogromno športnih kanalov: AB Moteurs, ESPN Classic, Eurosport, Eurosport 2, Motors TV (na voljo le na T-2), NASN (na voljo le na T-2), Sailing channel, Sportklub SLO, Sportklub+
- T-2 televizija ima možnost uporabe videoteke, kjer je za doplačilo na voljo več kot 450 filmov, risank, razmišlja se tudi o uvedbi HBO vendar le v plačljivi kombinaciji.
- HDTV vsebuje HDMI priklop na TV (HDMI ni namenjen standardni ločljivosti).

Matheeew ::

No na to neumnost pa seveda moram odgovoriti.

1. Podobnost z uporabnikom mitja_i na t-2 forumu z napisom t2jevec je torej le naključna? Ravno tako informacije, ki navadnim uporabnikom niso dostopne?đ

2.
Nič se ne bom zadrževal bom dajal dobre nasvete še naprej.

Aha.
Torej trdiš, da je ta tvoj nasvet dober?
Telefonija je tudi dosti bolj ugodna glede na impulze na T-2. Seveda, ostani z TV in tel na T-2, če pa rabiš internet hitrejši, pa na optiko samo za internet dokler T-2 ne postavi optike tudi tebi.

Človeku si predlagal za 10 €/mesečno dražjo kombinacijo pri čemer bo imel dva modema, plačeval položnico dvema ponudnikoma in imel IP TV ter IP telefonijo na bakru namesto na optiki.

Torej?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876555745 (3851) starfotr
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110850 (7709) Daliborg
»

Siol bo podražil TV (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14913117 (6620) Tilen
»

Dilema Siol, T-2, UPC , digitalna kableska,optika

Oddelek: Zvok in slika
194746 (3780) Alexius Heristalski
»

SiOL Trio vs T-2 Trojček

Oddelek: Omrežja in internet
349376 (7354) Mare2

Več podobnih tem