» »

Dilema Siol, T-2, UPC , digitalna kableska,optika

Dilema Siol, T-2, UPC , digitalna kableska,optika

Kato ::

Ej sorry ne vem ,če je to primerna tema vendar sem pred dilemo ,katerega operaterja naj vzamem. Na ponudbi so Siol , Telemach in pa T-2. Siol je prisoten s optiko, Telemach s koaksialnim kablom, T-2 pa nekaj cinca ,čeprav smo konsenz že podpisali pred letom (v bloku so že žlebovi in tudi luknje za kable), ta konec je prepleten s optični kabli (Vič območje Bonifacije). Na T-2 forumu pravijo , da bojo ta konec priklopili do konca jeseni, samo jim čisto nič več ne verjamem.

Situacija je takšna. V ponedeljek 20.10 sem naročil pogodbo za Siol trojčka za 39€ (še vedno dobim prenosnik), pogodbe pa še nisem podpisal. Predvsem sem v skrbeh zaradi IPTV-ja , a se sedaj že da gledati različne kanale na dveh sprejemnikih? A kdo izmed vas uporablja NMP za gledanje TV-ja, recimo popcorn hour ali pa egreat? Kako hitro je "klaplanje" med kanali? Kako je s kvaliteto slike napram digitalne kabelske, imam namreč velik TV in bi rabil čim boljšo kvaliteto? Kako je s gledanjem tv-ja na računalniku, je to zahtevno naštimat ali ne?

Torej glavno vprašanje ,kaj bi vi naredili v mojem primeru? Ali naj grem na siol ali na kombinacijo siola in telemcaha?

Za vso pomoč vam bom hvaležen.

LexLuthor ::

Najlepša televizija je na T-2 optiki, če te to zanima. Na optiki imaš tudi n sočasnih kanalov. Vsekakor optika.

SaXsIm ::

Mislim, da tudi s siol optiko ne boš zgrešil.
SaXsIm

Dr_M ::

Ce bos uzel optiko pri siolu, uzem analogno kabelsko TV. Boljsa slika, ne rabis sprejemnika, lahko obesis gor poljubno stevilo televizorjev. Pa se 3€ cenejsi je. Je pa res, da ima mn programov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gstarr ::

dokler ni hd programov (vsi glavni programi)se dejansko iptv ne splaca.
je pa internet na optiki zakon.
se v bistvu ful splaca met kabelsko tv - dobra slika, prek neta pa
hd tv serije gledas, seveda ce ti to ustreza.

kar se pa operaterja tice, priporcam t2, ne bos vezan na operaterja, pa
novih cen bos takoj delezen.


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gstarr ()

Okapi ::

Mimogrede, na analogni kabelski prek optike Siol že nekaj časa poskusno in povsem neuradno prenaša tudi 6-8 digitalnih programov (DVB-C), od tega dva HD (na enem ponavljajo olimpijske igre, drugi ima pa v glavnem neko klasično glasbo). Vsaj tako je bilo še pred 3 tedni, ko sem zadnjič preverjal. Glede sprejemnika za digitalne programe se moraš sam znajti, ker uradno še niso v ponudbi.

Skratka, jaz bi na tvojem mestu vzel Siol trojčka s kabelsko (ne iptv), ki jo bodo očitno čez čas nadgradili v digitalno kabelsko s HD programi in imaš vse, kar rabiš.

O.

Saso_C ::

Če rad gledaš tekme Union Olimpije jih na Siolu žal ne boš videl. Letos baje samo na Sportklubu, ki ga Siol nima.

T(he) Boss ::

Siol ima v osnovnem paketu Š2, za doplačilo za sportni paket, pa dobis se Š1 in druge.

Alexius Heristalski ::

Š1 in Š2 = Šport TV 1 in 2
SportKlub je pa SportKlub.

edit: Dodal povezavi, da bo jasno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

T(he) Boss ::

Se kesam, verjetno sem se zmotil, ker sem zadnjic gledal neko tekmo na Šju>:D

Kato ::

Saso_C:

No to je definitivno faktor, se ne spomnim kdaj sem zadnjič zamudil tekmo Olimpije v euroligi. Sem pa tudi jaz mislil ,da je Š1=Sportklub.

Okampi:

Tale tvoj predlog ni slab, misliš da bi popcorn hour deloval ,kot STB?

Okapi ::

>misliš da bi popcorn hour deloval ,kot STB?

Kolikor vem, ne. Nima sprejemnika DVB-C (če si to mislil).

O.

Ted ::

Siol TV (in Amis TV) je res bolj kot ne youtube na nekaterih programih. Sploh Šport TV je katastrofa...
Mah...

perci ::

Podn. Kdo ve kdaj bo Siol kej popedenal sliko? Ali pa magari naredil dva izvora slike, enega za tiste s švoh povezavo in enega za tiste z optiko. V flet mi namreč ravnokar napeljujejo vlakno.

kronik ::

Pri digitalni TV UPC nima konkurence. Za internet pa optika, itak! :))

fosil ::

Če imaš Siol optiko lahko vzameš njihovo kabelsko, ki bo v prihodnosti verjetno tudi digitalna.
Tako da po moje iptv ne bojo ločeval na dva dela. Ampak bojo imel srečneži z optiko digtalno kabelsko, ostali reveži pa pač to kar je.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

fulgur ::

Imam problem.... Pri stari mami imajo kabelsko televizijo od UPC telemacha.... Torej so povezani na kabelsko omrežje.... To so mi povedali in sam sem potem naročil digitalnega trojčka (DVB-C, kabelski internet in internetna telefonija) za 25 evrov mesečne naročnine.... Pogodba je bila sklenjena, mojstri so prišli, vse popedenali in zadeva špila....
Potem grem pa v petek na večerjo h stari mami in se nekaj pogovarjamo in izvem, da ima do stanovanja speljano optiko od gratela.... Pismo sem si rekel, da bi jz to prej vedu bogtenimarad... Sedaj kaj mi je storiti? Ona bi imela trojčka za čim manj denarja.... Potem sem pri t-2 gledal in si izračunal da bi bil najcenejši trojček vreden 30 ali 31 evrov... (to je net linija 10 simetrično, 70 TV programov iz osnovnega paketa in ena številka telefona)....
Kaj lahko sedaj nardim razen da sem jezen nase, da se nisem prej spomnu na to možnost? Pogodba je sklenjena? A je kkšn odpovedni rok al kej tazga? Se lahko kar prekine pogodbo in se s T-2-jem sklene nova pogodba?
Se sploh splača to narediti?

Hvala vam za pomoč

fulgur in njegova stara mama :D:))

Ted ::

Verjetno je v tem trojčku zaradi stare mame poudarek zaradi stare mame na televiziji - DVB-C je neprimerno boljša tehnologija kot IPTV. Manj problemov če nič drugega in manj zahtevna uporaba. Internet in telefon pa sta pri T-2 verjetno bolj konkurenčna tako po ceni kot po kakovosti. Za svojo babico bi zaradi DVB-C -ja raje imel UPC.
Mah...

Okapi ::

Po mojem je digitalna kabelska pri Telemachu tudi boljša od T2 iptv. Za optiko se odloči, če pri stari mami veliko dolspravljajo torrente in jim je Telemachov internet prepočasen, ali pa če pri T2 najdejo dovolj tv programov, ki bi jih gledali in jih Telemach nima.

Pogodbo se pa vedno da prekinit. Napišeš pismeno odpoved in to je to, v par dnevih te odklopijo. Od naročniške pogodbe je pa odvisno, ali boš plačal kakšne odpovedne stroške. Če si zaradi časovne vezave dobil kakšen popust, recimo, boš ta popust moral vrnit.

O.

Alexius Heristalski ::

Mene pa zanima nekaj drugega in sicer sem zasledil špekulacije, da UPC dodatno kompresira _nekatere_ programe kljub zatrjevanju, da tega ne počnejo. Gre za programe, ki imajo dinamičen bitrate in jih dobivajo prek satelita (npr. ORF). Lahko to kdo preveri/potrdi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833434346 (73874) zavajon
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11422474 (7861) alexz
»

Internet Hitrost in vpliv

Oddelek: Pomoč in nasveti
211955 (1665) Machiavelli
»

IP ali kabelska TV

Oddelek: Zvok in slika
196132 (4421) Konlov
»

SIOL TV VS. T-2 TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
559266 (8078) antireal

Več podobnih tem