» »

Obeta se nam občutna podražitev praznih CD-jev

1 2
3
4

driver_x ::

Jaz bi uredbo dopolnil še takole:
- ko kupiš v trgovini CD z glasbo ali filmom, ga še ne smeš poslušati / gledati
- za vsakokratno predvajanje plačaš nadomestilo (ker v splošnem ni mogoče vedeti, kolikokrat boš CD predvajal, se nadomestilo zaračuna pavšalno ob nakupu)
- poslušaš lahko samo na slušalke, da glasbe slučajno ne sliši nekdo, ki ni plačal nadomestila
- prepove se prodaja ali uvoz medijev (kasete, cd, papir, ...), ki omogočajo reproduciranje avtorskih vsebin
- prepove se prodaja naprav (...), ki omogočajo reproduciranje avtorskih vsebin


Če uredba ni dovolj stroga, bi izdal naslednjo:
- prepove se vakršna uporaba avtorskih del
- nadomestilo za uporabo () se prišteje RTV prispevku

kokos ::

Hmmm, ni slabo, vendar bi bil tak zakon čisto preveč zakompliciran...

Predlagam ukrep v stilu preganjanja TOR-ov:

Prepove se "izdelava", posedovanje in objavljanje vseh avtorskih del, ker vzpodbujajo nelegalno distribucijo in reprodukcijo. Vsakdo, ki objavi pesem, mora dokazat da je ljudska ali na kakšen drugačen način freeware, sicer majkemi mu bo še žal.


OK?

ZLOky ::

Poslušajte tisti komad od Klemen Klemen (with Dalaja in Kosta) - Sazas Sax.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZLOky ()

VolkD ::

Glede na to,da imam tudi sam nekaj avtorstev na teh medijih, ali se lahko nadejam od tega kaj denarja ?

NE ! Kam bo pa potem za hudiča šel ????
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Bakunin ::

kokos

ce bi sazas posredoval/placeval tujim avtorjem, bi tudi bilo lepo.

tako pa nasi avtorji v tujini ostanejo brez placila, ker sazas NE placuje oz. posreduje placil v tujino.

Ni toliko problem da sazas pobira denar, ampak v tem, da tisti, ki so do njega upraviceni, nikoli ne dobijo "svojega" denarja....

poleg tega trenutno stanje preferira uveljavljene (starce?) umetnike in s tem zatira pomladek.

glede na dosedanji odnos sazasa dvomim da se bodo spremenili. burn them - i say....

Matevžk ::

Heh, ja. Enkrat sem sodeloval pri organizaciji prireditve, kjer je nek PEVSKI ZBOR (nikoli izdali cedeja) zapel nekaj slovenskih ljudskih ... in SAZAS je na podlagi zapisnika poslal račun.
Jasno nis(m)o plačali ...
lp, Matevžk

G-man ::

Ampak mi imamo na grbi miljonske tožbe!!!!;(( ;(( ;((

Matevžk ::

U-jej. Nas so potem pustili pri miru.
Želim vam čimboljši izid ...
lp, Matevžk

Volk Stepni ::

Podražiti bo potrebno še trde diske. Večja kapaciteta višji davek. Večja kompresija, ki se bo dosegala z raznimi algoritmi = še višji davek.
Obdavčijo se naj tudi flash spomini vseh vrt. Kar pomeni, da bo DVD predvajalnik, ki ima slučajno Flash spomin namenjen firmware upgradeom, pač dodatno obdavčen za tisti 1-2MB flasha.
Verjetno se vam zdi neupravičeno plačati davek za flash spomin na katerega ne morete nalagati audio in video vsebin. A boste nalagali obdelane firmware. Kar je tudi kršenje avtorskega prava.
ERGO obdavčiti vse naprave, ki se jih da nadgrajevati.

Tudi v RAM se lahko naloži glasbo in filme. Torej obdavčiti tudi tega. Čeprav se nahaja na grafični kartici. Tu ni pardona.

DVD, Blu-ray, HD DVD in ostali magneto optični nosilci zapisov, vsi takoj pod davek. Verjetno avtorjem ne bodo pravično razdeljeni honorarji (če sploh). Važno je, da cesar ni bos.

Hmm.. cesar zakaj nisi obdavčil papir na katerega so ljudje prepisovali avtorsko zaščitene stavke, partiture, formule, ideje... Zakaj?

tpah ::

Dobro bi bilo da se lastna mnenja posreduje na njihov kontaktni naslov

To da moramo plačevati njihovo nesposobnost za boj proti piratstvu je že patetično smešno.
Najlažje, cenejše in bolj učinkovito je pisat prometne kazni, opomine, višat cene.

Ker narod pusti da ga država elegantno molze, bodo take stvari vedno bolj pogoste.
Aplavz za ministre z govorno napako, ker so dosegli razvoj svobodnega kapitalizema, na kratko.

Z vilam pred parlament..

lp,

NorK ::

Heh. Lahko pa začnemo zbirat podpise za referendum>:D

Do koliko kopij je upravičen vsak? Koliko naj bi znašalo nadomestilo? Naj tole zmnožijo in za toliko zvišajo ceno originalov.
Torej ne bo potrebno plačevati nekemu programerju, ki sploh ne ve, da neka skupina sploh obstaja, ne bo potrebno plačevati nekomu, ki hoče počitnice spraviti na plošček. Bo pa plačal tisti, ki si bo kupil original in tako tudi imel pravico do izdelave legalnih varnostnih kopij. (ja vem, slaba ideja. IPF bi dobil manj denarja, ljudje bi manj kupovali dražje originale in IPF bi dobil še manj denarja. ampak bilo bi pa vseeno nekoliko bolj pošteno kot to kar mislijo narediti sedaj.) Če že govorijo, da je to nadomestilo za legalno kopiranje, naj plačajo imetniki originalov. Vseeno je kaj si zares mislijo. Če hočejo dobiti denar od piratov, naj priznajo, pa bomo bolj srečni.

Ch4N93 ::

Volkec, na prejšni strani je nekdo podal link do prečiščenega besedila Uredbe o zneskih nadomestil za privatno in drugo lastno produciranje, kjer piše tudi za trde diske.
Ni nam lahko...

neres ::

G-man: fak. Ja, sej pravim, mafija. Ta sazas zgleda da je namenjen samemu sebi. Dvomim da majo glasbeniki kaj od tega, poglejte npr. ta članek.
Če nek izvajalec noče met opravka s sazasom in noče njihovih 2000 sit na leto bi moral met to pravico. Ker če ne je to mafija, dobesedno.

Bakunin ::

bend naj podpise da se odpove pravicam v prid prireditelju.
to lahko potem posljes sazasu in si lahko potem s svojim racunom obrise rit.

Volk Stepni ::

Ch4N93 - kako cesar razmišlja vemo. Cesar... t.i. vlada ima končno besedo tu. Ne SAZAS. Ta le zastopa svoj interes. Vprašanje tu je, kdo predstavlja interes tistih, ki jih bo tak zakon neposredno oškodoval?

In nenazadnje: Vprašanje je zakaj smo/ste ali nismo/niste tega cesarja volili?
Ter ali boste to ponovno storili, če sprejme takšen zakon?

opeter ::

Zato ker sem bil v manjšini... vedno volim tiste, ki dosežejo (na žalost) zelo mali prag v parlamentu ali pa sploh ne pridejo not. Zakaj pa SAZAS obstaja pa itak vsi vemo :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

#000000 ::

Ta cesar in ta vlada mislm da nima pri tem kar se dogaja okoli sazaz-a nobene zveze, je pa čudno da niti prejšnji alora tudi predprejšnji cesar ni naredil nič. IPF pa razumem kot neko vzporedno ustanovo ki naj bi jo ustanovili avtorji sami kao 'konkurenca' sazasu. Men ni prav da sazas ropa narod in ne plačuje avtorjem, ampak boli me K..., to naj se sazas in avtorji zmenjo med sabo, ne pa da avtorji nardijo svojo agencijo in začnejo lupit narod tud sami to pa me briga in tud precej mot. Se pravi da tisti, ki so pljuval-in še pljuvajo čez sazas poskušajo postati še večji lopovi. LP

mihec87 ::

Naj se obdavcijo banjo pa wc skoljko ker se zvok notri odbija. naj samga sebe obdavci-jo najleps je sedet pa jajcke guncat tm v pisarni pa si zmislevat od kje bi fafali dnar..

Carmack ::

mah....če smo prow pošteni...kdo pa sploh posluša še slovensko muziko ka je itak en in isti kur** zmeri...in še dodatno si oceno dol zbivajo s svojo pohlepnostjo...ka majo občutk d lahko povsod malo $$$ pocuzajo od ljudi....hehe,pa original cedeja nism kupu že ohoho časa,pa ga zarad tega prispevka tud ne bom...neki se zgovarjajo d hočejo zatret piratizacijo....ja s takimi forami jo gotovo ne bojo...:\

Dragi ::

delno se strinjam z carmackom...

Slovenska glasbena scena je res v ... v... v pi***!
Kar je slovenske muzke preprosto ne morem poslušat če ni vsaj delno zmiksano (popravljeno (pre)silno mukanje) s tem, da slovenskih radijskih postaj pa glih tako ne morem (tv included). Zdej delam v eni firmi in pač eden od sodelavcev ob začetku dela zažene internetni radio (radio hit se mi zdi) nakar se sploh ne morem zbrat da bi lahko svoje delo normalno opravljal zaradi prokletega ponavljanja komadov in vseh silnih oglasov!! Toliko o tem da pobirajo rtv prispevek, ko je ravno tako smrdel (in še) kot sedaj tole z tem "spetbinasmolzli" davkom.

the heck, v tujino po ene par 250giga, 500-100 cd ali dvdjev ter mal premislt kaj se bo sploh snemalo gor (na dvdje sevedad >:D ) pa je dost za dve leti, mogoče tri.

Spc ::

Najbolj se mi zdi smešno ko imajo gor napisana frizerstva.
Kaj ima bogo frizerstvo ko tako in tako nima denarja veze z SAZASOM in IPFjem?

To oni lepo denar od nas pobirajo, da si ga v svoje riti šopajo drugače pa tako in tako ne delajo nič druga ko pa si ga šlatajo in gledajo v steno celi božji dan.
Denar bo že sam prišel.
Nekaj podobnega kot pri špilu Conker's bad fur day za nintendo 64 (če se še spomnite).

Od slovenske muzike nimam doma niti enega CDja kaj šele mp3ja.
Poslušam pa samo staro muziko iz 80's in 90's in nič novega ker je žal nova muzika za "poj v rit" in sedaj ker imamo slovenčeki tako bogo muziko treba nekje denar dobiti in to ne za avtorje, ki pesmi v resnici izvajajo ampak za SAZAS ker pač oni obstajajo.


:|


"Eni so nori, Drugi pa še bojo"
          - Reporter Milan

Volk Stepni ::

Recimo, da bodo v vseh državah sprejeli enako zakonodajo.

Hmm... v Sloveniji ne bom kupoval, ker je scena bolna (s svetlimi izjemami, katerih albume posedujem: Melodrom, Brina, Olivija, Kreslin, Neisha...).
Avstrijske scene ne mislim še manj podpirati. Po Falcotu ni nič slušabilnega.
Na Hrvaškem ne morem kupiti CD-ja. Z izjemo Josipe Lisac nimam tam koga ali kaj poslušati.
Italijane mislim še manj podpirati. Eros in Yovanotti... pod mogoče.
Nemci... poden.
Francozi... sem in tja kaj uporabnega.
ZDA... preveč širok spekter.
UK... komerciala v glavnem poden.

Ostane mi črna Afrika. Jep, tam bom lahko mirne vesti kaj kupil.

Kako to oni mislijo deliti? Po povšalu baziranem na čem? Hit lestvicah? Radijih?

P.S. Ena od zahtev PIRATSKE STRANKE bi morala biti DENARNI NADOMESTEK vsem državljanom Slovenije za akustično maltretiranje s strani slovenske glasbene estrade. Vsakič, ko mi na radiu vrtijo butološki komad, klikneš na števec ala Ben Afflec

in na koncu leta ***enim mučiteljem izstaviš račun. Če plačujemo RTV naročnino, naj še oni mučnino.
OK glede na limit clickerja, bo potrebno mučnino izstaviti vsak teden, če ne celo vsak dan, glede na vsebino s katero nas zasipajo :(

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

chuck ::

Dokler CDje in DVDje podražijo je še ok. Bodo pač iz tujine. Ampak če bi našli pravi vzrok in sicer slovenske ISPje ter naročninam prišteli jurja bi bila pa kriza. Bog ne daj omejili promet oziroma ga ekstra računali.

Ampak vedite, dokler sazas in podobni ne bodo imeli denarja bodo samo glasni, ampak ko/če ga bodo dobili, bodo pa (lahko) res sranje počeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chuck ()

Bistri007 ::

Kaj imajo zabavljači z backupom mojega dela?

A če zaradi varnosti posnamem na dva CDja en in isti svoj RAR backup, bo pa zabavljač dobil dvakrat več?
8-O

Jaz sem proti. Kaj ne vedo, da ima čedalje več ljudi digitalne fotoaparate in videokamere. Zakaj YouTube tako raste??? Delež vsebine, ki jo proizvajajo profesionalni "content producers" se manjša, v .si pa naj bi se pa prispevek za njih povišal... :O

No, bom šel pa na multisession DVDje, samo velikokrat tisto, kar imam za posneti čisto lepo pride v 700MB omejitev.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

WarpedGone ::

Je možno s kakim referendumom spodbit takle zakon?
Tistih 1000 začetnih podpisov ne bo problem dobit sploh, tut 40.000 se mi zdi čist dosegljiva številka. Je dost neposredno prizadetega folka.

Treba sam stuhtat neko pametno vprašanje, ki bo direkt spodbijalo takšen in podobne zakone. Kjer nek monopol po vampirsko pije kri celemu prebivalstvu in jim v zameno ne daje NIČ.

Kaj pravte?

Edit: typos..
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

UNIVERZUM ::

Ja folk kr pripravite se. Zdej bo namreč sledilo še, da moraš ob nakupu avtomobila plačati dodatnih 700k, ker lahko kdo od domačih tudi uporablja avto in bi s tem oškodoval prodajalce avtomobilov, ker tvojim domačim nebi mogli prodati še kakšnega avta. Plačevalo bi se ne glede na na to ali si sam ali pa imaš cel kup otrok.

2.K temu prištejte še kakšnih 300k kot nadomestilo za škodo za avtobusne prevoznike in taxiste, saj kot lastnik avtomobila ne boste koristili njihovih uslug.

Ja daleč smo prišli. Še malo pa bom moral uporabljati na mobitelu samo vibrator, (ker če me bo SAZAS ujel da melodijo), ki jo ob klicu predvaja mobilnik, sliši še kdo....
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Looooooka ::

vsak dan me bl zanima zakaj ta vlada ni zadovoljna s kolicino denarja,ki so jo prejsne kradle...kaj hudica nameravajo s tok denarja nardit da rabjo vsak dan nove davke in kazni izumlat...a bomo bankrotiral pocas al kaj =)

lambda ::

Mora obstajat način, da se temu upre, preprosto mora ... Matthai?

Matevžk ::

Najbolj se mi zdi smešno ko imajo gor napisana frizerstva.
Kaj ima bogo frizerstvo ko tako in tako nima denarja veze z SAZASOM in IPFjem?


OK, se strinjam, če frizer vrti cedeje, je to javno predvajanje in se mu to zaračuna. Isto velja za vse ostale.

Finta je, da večina frizerjev (in tudi gostiln, trgovin in celo pisarn) "vrti" kakšno radijsko postajo. Radijska postaja plača SAZASu za javno predvajanje glasbe. Frizer (ali kdorkoli pač) plača SAZASu za javno predvajanje glasbe. Ups ... dvakrat plačano za isti komad? Jebiga.

Mati ima manjši knjigovodski servis; dve pisarni, štiri zaposlene. V pisarnah so radii. Uradno bi morali plačati prispevek za javno predvajanje, saj (čeprav občasno) v pisarno hodijo tuji ljudje (stranke).

To mi deli ...
Se strinjam z zbiranjem podpisov za referendum, samo to bi res moral nek (šolan, ne doma izučen ali celo samo wannabe) pravnik vodit ...
lp, Matevžk

CaqKa ::

jupi.. glede na ono zgoraj (pdf) je moj laserski printer za cca 6000 sit prispeval sazasu.

VolkD ::

Podražitev medijev na ta račun se mi zdi največji dokaz nesposobnosti vodenja naše države. Ker niso v stanju urediti piratskega dela tržišča, bi sedaj radi uničili še računalniško trgovino. V EU skupnosti pa res ni težko kupovati izven Slovenije. Če smo že uspeli priti v Evropo, bi se morali vsaj potruditi razmišljat po evropsko, ne pa, da gonimo svojo balkanščino še naprej.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

desperados ::

kdaj naj bi bila podražitev ??? da napravim zalogo za zimsko spanje;(
če se bo do zbirali podpisi za referenfum obvezno zraven pripisati ukinitev prispevka za rtv-ja

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Matevzk: Točno tako.
Radio mora plačati extremno plačilo in potem še frizerji torej je to dvakratni znesek.
Hecno se mi to zdi ker finta je v tem, da recimo če ima frizer prižgan Radio city je Radio City tako in tako čisto zastojn torej zakaj plačevati?
Odgovor je verjetno samo zaradi tega, da lahko SAZAS služi drugega odgovora tukaj ni.

Kolko mi je Bor Grainer enkrat povedal kako delajo z radiji in sicer mora radio plačati za vsako pesem enako ceno pa tudi če se čisto nič ne vrti na radiu ni to tako, da bi plačeval vsako pesem pač koliko se vrti ali recimo če se sploh pesem ne vrti je nebi rabil plačati.

Glede podpisov za referendum pa takoj podpišem in grem stavit, da 40.000 podpisov takoj zberemo.

Če koga zanima še lahko malo sem pogleda:
Zakaj na spletni lestvici Vročih 20 ni celih skladb?

#000000 ::

Kva je že una stran peticije.org al kak :D je ja, bo treba začet zbirat podpise, upam da se nav kdo najdu pa še to kasirat začel. LOL

wate ::

ni panike glede na to da cene medijev padajo :)

BigWhale ::

Podobne 'prispevke' imajo tudi v drugih drzavah.

Dragi ::

slovenske radio bi morali VSE ukinit, ter spacat nazaj ene par dobrih, ne pa da sedaj vrtijo vsak prokleti dan ene in iste komade ter preveč reklam. Trenutno imamo koliko radijev? 10? 20? več? Zakaj ne samo, nvem ene 4? En bi vrtel classic, en rock/pop/whatever, en dance/trance/house, en alternative ni smo pokriti, folk bi poslušal kar bi hotel, ter najpomembneje, bila bi večja števila zaposlenih v enem radiu in zato kvalitetnejša glasba, močna konkurenca itd.

Problem: Vse radijske postaje so močno prenapihnjene in se jim gre samo za to da "obstajajo" in da kesirajo denarin no way da se bo en voditelj podredil drugemu da bo lahko potem grupno sodelovali, o ne, to pa ne, jst mam radijsko postajo in sem car. Prokleti napuh!!

Volk Stepni ::

POTEK DOGODKOV NEKAJ NASLEDNJIH DESETLETIJ GLEDE TOVRSTNIH DAVKOV
Pozor to ni ZF, temveč dejanski zapis prihodnosti


FOTOGRAFNINA

Če s fotoaparatom fotografiraš poljubno umetnino (slika, fotografija, kip, skulptura, zgradbo, avtomobil...) je potrebno pod nujno plačati "fotografnino". Tudi v primeru, da se sliko takoj izbriše na samem fotoaparatu. Vizualna podoba, ki smo jo slikali, ni naša last. Nimamo avtorskih pravic zanjo.
Zgradbe so izvorna arhitekturna dela, prav tako vozila avtomobilskih oblikovalcev. Zato bodo vsi pošteni državljani, ki želijo živeti čiste vesti, takoj plačati t.i. "Davek vizualizacije". V primeru, da se slikate s svojimi pred avtomobilom, bo potrebno plačati. Da, avto je tvoj. Toda nimaš dovoljenja za javno razkazovanje, podobno, kot z lastništvom CD albuma nimaš za javno predvajanje. Tako tudi nimaš dovoljenja za vizualno redistribucijo objektov za katere si ne lastiš avtorskih pravic oblikovanja, ustvarjanja... Kaj torej sodi sem? Definitivno oblačila. Vsi ljudje. Industrijski proizvodi...
Vsakič, ko fotografiraš svojega otroka moraš takoj plačati DAVEK... sicer zgolj polovičen. Ker si polovico avtorskega oblikovanja lahko pripišeš sam sebi. Tista polovica bo potem šla državi... in nekaj bo že pricurljalo nazaj tvoji boljši polovici.

Kaj narediti, če ne moreš plačati vseh teh pristojbin? Nič. Pravzaprav lahko. Avto pokriješ z rjuho in se tako voziš naokoli. Upam, da bo policija imela razumevanje za to pošteno državljansko držo. Enako se bo potrebno pokriti z rjuho, da ne bi kršili avtorskih pravic modnih oblikovalcev oblačil, ter nenazadnje tudi snovalcev make-upa.

Vse to bo teklo nek določen rok, dokler ne bo naenkrat nekdo avtorsko zaščitil rjuho in čez noč obogatel.


NARAVA

Zeleni in ostali bodo prejemali "vizualni davek" za vsako fotografijo, katere avtorstvo lahko pripišemo naravi. Zeleni bodo naenkrat finančno veliko močnejši, kar bo nekaj časa dobro. A birokracija se širi, želi boljše delovne pogoje, več tajnic...
Čez nekaj deset let bodo vložili pred sodišče, da je tudi človek delo narave in torej vse pristojbine iz tega naslova pripadajo naravi, t.j. zelenim.
Materam in očetom širom sveta bo padla rdeča megla na oči. A zelenih to ne bo preplašilo. Svoje na sodišču dokažejo in si izborijo večinski delež omenjenega davka.
Vsako rojstno dnevno fotografiranje, bo tako v davčnem smislu, večino cvenka prineslo zelenim.
Leta delajo svoje in tudi to kmalu ne bo dovolj. A dobra stara korupcija in vedno višje zahteve bodo silile novo vele-silo v širjenje svojih obzorij. Da je človek del narave, so že dokazali. Torej so tudi človeške kreacije del narave. Posledično so zeleni upravičeni do večinskega deleža davčne odškodnine.
Imperij zelenih postane vseobsegajoč. Vse je del narave, za vse je potrebno plačati vizualno odškodnino zelenim. Večji ko postajaš, več denarja potrebuješ.


Naslednji korak: GLEDNINA

Z napredkom tehnologije se bo davek razširil še na "glednino". V osnovni verziji boste plačali potencialno glednino. Kar pomeni, da boste plačali za vse, kar bi na vaši poti od doma, do službe, v služi, na poti po opravkih, do bara, kosila... skratka vaših dnevnih in nočnih poteh "lahko videli".
To je moč doseči že s sodobno tehnologijo, ki spremlja potovanje vašega GSM-a. V omenjeni prihodnosti bo to že veliko lažje.
Ljudje bodo popenili zaradi potencialne glednine, in se začeli prostovoljno registrirati v nadzorni sistem zelenih, ki bo dejansko registriral, kaj tisti trenutek gledate. Sistem bo tako obračunal samo tisto, kar ste dejansko gledali in ne samo tisto, kar bi lahko.
Na raznih forumih in med prijatelji si bodo pavšalisti, kot prostovoljno monitorirani tako izmenjavali izkušnje po kateri poti se splača voziti, da se plača najmanj glednine.
Pavšalisti in nadzirani bodo kmalu ugotovili, da velike razlike ni, če nisi zelo strikten. Vsi, ki bodo imeli vklopljen nadzor njihovega gledanja, se bodo morali navaditi gledati le v eno točko pred seboj. S pogledom levo in desno si že narediš hudo finančno škodo. Čeprav je sprva povprečnina izgledala dražja rešitev, se potem izkaže za cenejšo. Saj je vključevala nek splošen popust. Človek namreč z normalnim obnašanjem, dejansko pogleda vse na svoji poti.
Zeleni bodo tu ugotovili in z zakonom prisilil, da se morajo vsi ljudje obvezno registrirati.
Razlika med bogatimi in revnimi bo očitna. Bogati se bodo vedli tako kot sedaj. Gledali v vse smeri, obračali oči itd.
Revni bodo gledali le v točko pred seboj ali si celo pokrivali oz. zavezovali oči, do svojih služb. Zelenim bo to šlo strašno v nos, ker je to izguba prihodkov. Sprejel se bo nov zakon, ki bo ljudem preprečeval namernega blokiranja vida.
Sedaj se bodo na tržišču pojavili guruji, ki bodo ljudi naučili, kako gledati in nič videti (to zna večina ljudi kar samih od sebe, že sedaj – a ne zavestno). Te "hackerje", kot jih bo imenovala globalno vladajoča zelena koalicija, se bo kmalu začelo loviti, saj bodo krivi za velik izpad prihodkov. Stvari bodo poniknile v ilegalo.
Večina ljudi tako že zdavnaj več ne fotografira, ne bere, ne posluša... predrago. Tudi zvok je delo matere narave, pristojbine gredo zelenim.
Tudi otip objektov je "kopiranje" oz. zaznavanje oblik.
Z modrimi nasveti ilegalcev poskuša še čim manj videti in čim manj slišati, skratka čim manj zaznati.
Minilo bo nekaj desetletij, stoletij in ko bo na naš planet prvič stopila tuja vesoljska vrsta, bodo našli milijone bledih avtističnih bitij, ki niso sposobna zaznavati sveta zunaj sebe.

V bistvu se je to že zgodilo. Kamni so prvotni, sedaj ekstremno avtistični prebivalci tega planeta... mi se bomo očitno okužili in končali enako.

Ostale zgodbice najdete tu: zf-zgodbe.blogspot.com

driver_x ::

@Volk Stepni: ne, ne. po moje bo pa cerkev dokazala (vlada pa to sprejela), da je vse našteto božje delo, in da vse avtorske pravice pripadajo njej ...

Če je že potrebno pobirati nadomestilo za izdelavo privatnih varnostnih kopij, naj se to naredi ob nakupu originala. Pošteno, a? Jaz bi na slovensko glasbo uvedel še trošarino, tako kot na tobak in alkohol, saj prav tako škoduje zdravju.

ender ::

Aja, a se je že kdo vprašal, če bo isti zakon tudi prepovedal vsakršno zaščito proti kopiranju na medijih? Ker, zakaj bi plačevali ta davek, če stvari ne moremo kopirati?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

antonija ::

A na papir imamo tud davek?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

VolkD ::

antonija, tiho bodi !!!

Ne dajaj norih idej ! Lahko bi se prijele !
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

kriko1 ::

Lahko bi kar uvedli davek na vsakega ki je kakorkoli pismen.
Npr. ko končaš 3. razred osnovne šole moraš mesečno plačevati 500SIT zato ker znaš pisati in imaš potencial kopirati knjige.
Po končanem izpitu za računalniško opismenjevanje pa 2800SIT mesečno, ker si lahko potencialen pirat. >:D

VolkD ::

Predlagam, da na ustrezen institut konstantno prijavljamo svoja avtorstva in zahtevamo svoje procente ! Vsak je že kdaj naredil kak programček, ki je bil koristen drugim. Ne gre za trženje takih programčkov. Ampak avtor si pa še vedno. Ne vidim zakaj nebi bil zaščiten....

Torej... prijavi vse kar je več kot "hello world".

Saj sistem pobiranja denarja je dober. Zagrabi čim več na čim lažji način. Ne vidim razloga zakaj ga nebi izkoristili.>:D
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

BigWhale ::

Marsikateri hello world je ze precejsnja umetnina.

MrStein ::

Pozabljata na "malenkost", da se ta "davek" pobira le za kopiranje glasbe in videa, ne pa za programe.

Ah, ta prekleti drobni tisk ... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jumping Jack ::

Saj smo poleg tega tudi avtorji raznih hišnih videoposnetkov (na marsikaterem se tudi kakšno zapoje :D). Smo potemtakem upravičeni do nadomestil?

VolkD ::

Mnja.. kaj pa mojih 73 GB slik ?? A to šteje ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

CaqKa ::

jaz imam tudi enih 60 giga. šteje?
najdem pa tudi kake filmske posnetke. tak.. rečmo 40 dvournih kaset.

Gandalfar ::

Ni problema, koliko ljudi pa to hoče kupit od tebe?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ECJ: Za predvajanje glasbe v zobozdravstveni ordinaciji (in še kje) ni potrebno plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5419646 (16939) cegu
»

Davcni otegljaj pri prodaji vrednostnega papirja

Oddelek: Loža
224064 (2823) gapi030
»

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4710521 (5160) neres
»

Wimax licenco dobila Telekom in Tok telekomunikacije

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
496443 (3203) madviper
»

Obeta se nam občutna podražitev praznih CD-jev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
17020603 (14860) VolkD

Več podobnih tem