» »

Microsoft bo zaračunaval Office Beta

Microsoft bo zaračunaval Office Beta

CNet - Office 2007 Beta 2 je bil do sedaj prenesen že 3 milijonkrat. To naj bi bilo 5 krat več, kot so predvidevali pri Microsoftu. Zato bodo začeli prenose zaračunavati. Od srede naprej vas bo prenos bete stal 1,5 dolarja. Pri Microsftu še pravijo, da to ne bo postala stalna praksa. Za dosedanje uporabnike bodo tehnične osvežitve in nadgradnje še naprej brezplačne.

Za navdušence torej prihajajo zadnji dnevi za zastonj beta 2 verzijo. Z opozorilom, da bo normalno delala le do februarja 2007...

46 komentarjev

darkolord ::

(bo pa do februarja 2007 že izšla nova verzija)

Loki ::

pa je nova beta "za kaj"?
I left my wallet in El Segundo

mtosev ::

A zdaj bomo še za downlodanje plačevali?

BMK za Office mamo Open Office kateri je freeware. :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Gandalfar ::

pa ga uporabljas?

mtosev ::

Skoraj nerabim Offica. Na notesniku mam samo AbiWord. Več nerabim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

madviper ::

Dejansko imam kodo za beto že ene par mesecev, pa še ga zdaj nisem dal gor. Pa ne vem zakaj je tak. Najbrž mi 2k3 verzija služi tak kot treba :D.

P.S.: Za vsak slučaj pa je še zram openoffice naložen :P
I'd like to do something crazy!

sverde21 ::

Mogu bi met glih obratn... za vsak slučaj še M$ Office naložen :D
<?php echo `w`; ?>

Spajky ::

mtosev probaj še AtlantisNova word processor ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Looooooka ::

"a zdej bomo pa se za downloadanje placval"
buhu...jokimo no.
postav server pa naj ti gre folk tri miljone downloadov po zihr kksn gb 2 delat pa da te pol vidm =)
2 dolarja ni ne vem ker denar...sploh pa ne vem zakaj bi sploh sel beto downloadat.

opeter ::

Uporabljam NeoOffice.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Loki ::

OFFTOPICE DELAJTE DRUGJE!!
zanima me, kaksna je nova beta mso? glede na feature, stabilnost....?
I left my wallet in El Segundo

AlesSLO ::

to je tudi offtopic!:\

Govora je o zaračunavanju za Office 2007 Beta

para! ::

Word, Excel se je v 2007 beta izkazal kot stabilen, pač ni nekih sesuvanj, medtem ko se Access podre na vsake toliko časa, sicer ne vem zakaj, še manj pa me zanima.

User interface je precej všečen, lepo razporejen in prilagodljiv, precej pa nekaj čisto novega.

lp
Death before dishonor!

Poldi112 ::

To je v bistvu precej fer od MS. Končno uradno prodajajo svoj sw kot beta (ne prej ko so beti rekli final) in cena je koncno primerna kvaliteti.
Pohvalno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BendeR ::

Daj STFU pa se skrij nazaj v svoj brlog. :P

Bass0 ::

BitTorrent.

Predvidevam, da mac verzije še ni, a ne? Pol pa bo še naprej NeoOffice.

Bistri007 ::

Če je govora o zaračunavanju Office 2007 beta:
za OOo2 FINAL bi ti moral Sun še plačat, samo da hoče kdo sploh downloadat :D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

opeter ::

Mac verzija bo komaj 2008 :'(... ime pa bo Office:mac 2008

Delay or not, we will not see a new version of Office:mac anytime soon. After the release of Office 2007, Microsoft will release free conversion filters which will allow Office 2004 to read and write the new XML-based file formats. With the difficulty that Microsoft is having updating Office:win, I believe that 2008 is the earliest that we will see the next Office:mac. Click the following link to read Microsoft PR representative Tammy Hovey's message to Macintouch.com under Notes and Tips.


Macrumors.com
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

mtosev ::

Saj lahko Windows namestiš na Mac-a. :D :D :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Lion25 ::

meni je office 2007 beta 2 prow fajn.. (enka seje sesuvala pogosto in velikokrat nisi mogu cesa shranit, pa se okolje je bilo precej monotono.... excel je v enki full ril)... zdaj je okolje se dodatno posminkano in moram reci, da mi je fajn vsec... edino kar me res moti, da ima za insert tabel pod tabom insert, kar ni tolk prakticno, glede na to,m da se full uporablja... no na sreco lahko costumografiras po zelji.... moti me tudi tisto ravnilo, ki je skrito, dokler se z misko ne premaknes do roba orodne vrstice in se potem prikaze.... raje imam,da je skozi prikazano..... cool feature bi bil, da bi lahko slikico ki je noter z desnim shranu na poljubno lokacijo... za zdaj moram press release s slikicami print screenat in potem uredit v graficnem programu, da jolahka spravim.. zamudno...

glede na to, da je beta 2 zelo uporabna in precej stabilna, se mi 1.5 dolarja zdi en kurc... problem pa je, ker folk nima kreditnih... in ce gres placevat kako drugace je ze provizija visja

Pithlit ::

Microsoftu pa mora voda že krepko teči v grlo...

Beta software: Before a commercial software program is released to the public, it usually goes through a "beta" phase. During this stage, the software is tested for bugs, crashes, errors, inconsistencies, and any other problems. Though beta versions of software used to be made available only to developers, they are now sometimes made available for the general public to test, usually through the software company's web site. However, because beta software is free, the programs usually expire after a period of time. If you choose to test a beta software program, don't be surprised if it has multiple problems and causes your computer to repeatedly crash. After all, it is the beta version. You can tell if a program is still in beta by checking the program's properties. If there is a "b" in the version number (i.e. Version: 1.2 b3) that means it's a beta version.

Torej mi moramo MS-u plačevati zato, da lahko v njihovem programju (ki je še vedno v testni fazi) iščemo njihove napake, ki jih nato z našo pomočjo (našim testiranjem) lahko odpravijo? Narobe svet... Če se jim gre tolk za tist njihov bandwidth (ki je itak za đabe tm) naj nardijo closed beta pa je.

P.S. Aja... je treba dnar zbrat za plačilo kazni EU... Pametno Polde...
Life is as complicated as we make it...

KoMar- ::

1. nihče te ne sili, da downloadaš beto
2. majo tok denarja, da je tista kazen od EU pljunek v morje
3. bandwidth je gotovo problem, če si najbolj poznano podjetje na svetu

AndrejS ::

Nihče te ni sili da DLjaš beta. To delajo večinomi b....i , ki zaupajo svoje dokumente beta programju. Če pa misliš testirat je pa drugo, ampak večja podjetja imajo MSDN in to verzijo dobijo po pošti !

Stepni Volk ::

Vse je boljše, samo da ni torrent. :)

Še iz teme o Visti: And what is that, Microsoft considered bittorrent as a distribution method?

“We thought about Bit Torrent a lot, especially in the planning stages for this. There are legal and privacy issues which unfortunately make that not an option for Microsof to officially sponsor a BitTorrent. I really wish we could do it, but we can’t.”

Pithlit ::

Marko: bistvo je v temu, da se testerje ponavadi plača oz. kako drugače stimulira. M.S. pa od testerjev zahteva plačilo.

Na tvojo prvo točko bom odgovoril pritrdilno, res je.
Druga točka - EU ima pravilnik o višinah kazni, ki pravi, da kazen ne sme biti višja od 5% prometa. Kazen v višini 2m evrov na dan predstavlja skoraj 3% MS-ovega dnevnega prometa (bolj 2.5 ampak bo 3 dovolj natančno). Koliko to vpliva na MS-ov čisti dobiček pa ne vem.
Tretja točka - če štosa ne razumeš ti ne morem pomagat. Pri 1.5$/download in 3miljoni download-ov je to 4.5m$ ... niti za dva dni kazni plačat.

Sej v bistvu je tiste $1.5 čisto trivialnih, ampak če se zadeva prime, bodo to začeli uporabljati tudi drugi, nato se bo cene dvignilo... in preden se bomo zavedli bomo za vsako "beta" verzijo jateregakoli programa plačali, recimo, $20. Še malček bolj črno: pay $5 if you want to see my site!
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

M.S. pa od testerjev zahteva plačilo.

Plačilo zahtevajo samo za download in nikakor ne za samo testiranje. In še to samo tiste ljudi, ki NISO vključeni v beta test.

Bass0 ::

Po mojem je MS moral od svojega internetnega ponudnika (tudi oni ga potrebujejo) dodatno pasovno širino, a niso hoteli biti tako radodarni do uporabnikov, da bi jo sami plačali. Kajti $1.5 je precej trivialnejši kot $5.000.000.

P.S.: Pithlit, če bi zaračunavali obisk vsake spletne strani, bi to bilo v veliko veselje vsem, ki jih izdelujejo! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bass0 ()

Pithlit ::

Bass0: ...štekam :D

Darko: še vedno ostajam mnenja da je stvar glupost. Takega mnenja bom tudi ostal.

Aja... pa MS si po mojem lahko privošči zakupit kak vod ali dva... z neomejeno porabo. Tko da nekih dodatnih stroškov (vsaj ne tolk groznih) ne bi smel imeti. Sicer pa, glup tist k to plača. MS niti ni glup s to potezo.
Life is as complicated as we make it...

Gandalfar ::

microsoft je itak eden od pomebnejsih partnerjev akamaia ...

Microsoft and Akamai Form Strategic Relationship to Enhance Internet Content Delivery

darkolord ::

Vod ali dva??

Povprečno (54 dni in 3 mio downloadov po 440MB) znese to 2 gigabita na sekundo... Glede na to, da niso enakomerno razporejeni, je verjetno potrebno ene 10x toliko... In to samo za Office Beta 2

wishmaster ::

Jaz še za končno verzijo ne bi nikoli toliko plačal>:D .
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Looooooka ::

naj spremenijo beta v freeware pa fliknejo na sourceforge.
da vidmo rezultate >:D

kopernik ::

Na sourceforge bodo morali fliknit še source.

MrStein ::

Če jim BitTorrent ne paše, pa naj en svoj p2p sistem uporabijo.
Saj razvijajo en taki sitem (ne vem če celo ni bila novica na ST).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gandalfar ::

darkolord: seveda so enakomerno razporejeni, akamai, remember? :)

darkolord ::

Gandalfar: to ja, samo niso enakomerno razporejeni čez dan :)

PARTyZAN ::

MrStein ::

No ja , vsaj "inovacija" lahko rečejo zadevi. Ko bo delovala, seveda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

> 3. bandwidth je gotovo problem, če si najbolj poznano podjetje na svetu

MS ni najbolj poznano podjetje na svetu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

para! ::

:)

Razlika med nevtralnimi userji in MS-hejterji je ful očitna. Tako kot se takoj vidi kdo je MS-fanboy, se tudi vi, MS-hejterji vidite že na kilometre, saj sevate kot radioaktivna trava.

Če ma podjetje 90%+ tržni delež na področju, ki je totalno razširjeno povsod in povsod, kako potem ni vsaj med najbolj znanimi podjetji na svetu? :D

In pa, MS Office je še vedno delal. Nedvomno so tudi alternativni paketi, ampak MSO ni nič manj :)

lp
Death before dishonor!

Pithlit ::

Klik

Nekaterim pač še vedno ne gre v glavo zakaj je to narobe. (razen pač z MS point of view) Dvomim pa da tem sploh bo kdaj jasno...
Life is as complicated as we make it...

roscha ::

No takole je M$ pokazal kakšen je SPREJEMLJIV kapitalistični "GPL" model.

"Navaden GPL" je evil, ker delaš zastonj. Alias komunizem in te fore...
"M$ GPL" je prava reč. PLAČAŠ da lahko delaš (=odkrivaš žužke). Kapitalizem na potenco!

BigWhale ::

Za podjetje kot je MS je ves ta bandwidth en prdec. V vsaki drzavi kjer imajo pisarno bi lahko naredili mirror. Ali pa deset njih. Pa se jim to se poznalo ne bi. Vsaj nekaj omembe vrednega ne bi bilo.

V bistvu bi lahko svoj distributed network za download postavili. Brez nekega posebega truda.

Stepni Volk ::

Mah... tudi če bi po 600'000 dolpotegih zaprli pipco, bi se ljudje znajdli. Ane?

bili_39 ::

@Lion25:

Ruler (ravnilo) v Wordu imaš lahko skoz prikazano: zgoraj na desnem drsniku imaš ikonco za ravnilo, če jo klikneš bo skoz prikazano.

Slike lahko že sedaj shranjuješ iz Powerpointa (save as jpg), drugače je pa bolje kot printscreen uporabiti copy in paste v kak program.

WhiteAngel ::

Stepni Volk: Glede BitTorenta ... pa saj ne moreš verjet :\ 8-O :D :D :D Sej ni čudn, da mamo 250 mio idiotov na svetu v eni sami državi, če jih non-stop s takimi bučami futrajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista Beta 2 Customer Preview Program (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15217461 (11104) kinetik
»

Microsoft bo zaračunaval Office Beta

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
465727 (3900) WhiteAngel
»

windows vista- kak je zaj s tem

Oddelek: Operacijski sistemi
272729 (1938) Matri[X]
»

Windows Vista beta 2 in Office 2007 beta 2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
285329 (3464) franci

Več podobnih tem