» »

DX10 Graficne

DX10 Graficne

d0rK ::

Zdravo, imam par vprasanj na temo DirectX10-a.


1. Mora graficna sama podpirati zadevo, ce zelim igrati igrice ki uporabljajo DX10 ?
2. Ali ze obstaja kaksna taka graficna ?
3. Se bo dalo po izidu DX10 obstojece graficne kako "updejtati" ?
3. Kaksna je smiselnost nakupa hi-end graficne (7900gtx) v teh dneh, ce nakupujem za vec let ?


Ce se še cesa spomnim, postam pozneje. Hvala za odgovore.

Senitel ::

1. Graficna mora podpirt DX10, ce hoces poganjat spil v DX10 nacinu. Povedano drugace: Crysis bo imel DX9 in DX10 nacin. Vsi screenshoti danes so DX9, potem bo pa se DX10 nacin. Danasnje kartice ne bodo mogle poganjati DX10 nacina.
2. >:D
3. Ne
4. Blizu nicle.

mtosev ::

Dajte rečt če bojo prve DX10 grafe zunaj okt? :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

d0rK ::

:(


Ni fer! Clovk sploh ne more se enkrat spravt naenkrat kupt hi-end kompjuter brez da bi vsaj ena komponenta zastarala v pol leta!

Senitel ::

Pocakaj se malo... ;)

mtosev ::

Pocakaj se malo... ;)

To misliš na prve DX10 grafe od nVidie in ATija?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Senitel ::

Jup.

Mavrik ::

Samo čakajte malo... v čem je fora glede na to da bi naj bil DirectX 10 samo priložen Windows Vista... ali so to slučajno spremenili pa sem jaz zgrešil?

Pa tudi... v čem je fora čakat nevem koliko mesecev na grafično, da jo potem itak preplačaš (ker so itak vse grafične nove serije drage)?
The truth is rarely pure and never simple.

miwche ::

če menjaš komponente kar pogosto je vseeno, lahko si nabaviš sedaj kakšno novejšo grafo. vista je itak prestavljena na prvo četrtletje 2007, prav tako Crysis, špil zaradi katerega vsi orgazmirajo glede DX10. seveda nadaljnja prestavljanja niso izključena, tako da ni panike. itak ne bo toliko špilov ki bojo takoj leta 2007 podpirali DX10, treba bo malo počakat, da se cela zadeva ufura, potem pa bo. če sedaj kupiš dobro karto jo boš lahko imel eno leto, do poletja 2007, potem pa, če si obseden z bonbončki, nabavi DX10 grafo.

EDIT: in seveda, ne kupovat takoj na glavo na nos prve serije DX10. zna zmeraj bit problematično, ker bo tri meseca za njimi prišla novejša (primer 7800 in 7900) ali pa znajo bit kake težave. treba bit skuliran in zenovski v teh primerih. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miwche ()

Senitel ::

Ah ja... Kot da bojo DX10 grafe v danasnjih spilih tolk hitre kot "good old" 7900. :)

miwche ::

ne štekam. kaj si hotu rečt?

Senitel ::

DX10 rabis za efekte, hitrost bo prisla sama od sebe. Zakaj sedaj kupovat high end grafo, ce pride kmalu nova serija ven?

OChack ::

to lahk pol čakaš in prelagaš 10 let, pa 0 ne kupš :)
najbol je da pač daš karte na mizo rečeš tokle mam keša za grafo in nč več pol pa kar dobiš
Int€l inside, IDIOT Outside

miwche ::

sentinel

sej stvar je v tem - če rabiš zdej zmogljivo grafo ali ne. DX10 grafa na začetku itak ne bo izrabljena. kateri špil bo še na DX10 razen opevanega Crysisa in winsov Vista? standard se bo počasi uvajal in kupit prvo DX10 grafo te lahko zajebe. Prve serije se bodo nonstop izpopolnjevale, tako da jo boš mnogo mnogo preplačal. že en mesec razlike pa bo prišla boljša DX10 grafa ven za isti denar.

če hočeš zdej zmogljivo karto jo kupiš, koristila ti bo oho-ho.

EvilDare ::

Jaz bi počakal še tist mesec dva da pridejo dx10 in pol ceneje kupiš zdajšne high end pa si dober za 2 leti vsaj. Če imaš pa sli ali crossfire pa čez pol leta, leto kupiš še eno za drobiž, potem pa sploh nimaš kaj jokati.

Senitel ::

OChack: Al pa kupis 7800 GTX dva dni preden 7900 GTX pride na police. Jupi!

miwche: Zakaj bi moral imet DX10 za neko misticno "polno izrabljeno" grafo? Mislis, da so danasnje graficne 100% izrabljene recimo v ka pa vem Quake 4? Mislis da bodo 100% izrabljene Crysis?
Seveda bo pol leta po prvih DX10 grafah prisla njihova osvezitev, ki pa bo samo hitrejsa. Ne bo tako kot v DX9, ko imas SM 2 grafe in SM 3 grafe.

d0rK ::

Lahko Sentinel mogoce napoves, kdaj bomo ugledali prve hi-end DX10 grafe?

klemen22 ::

Jaz pričakujem da bodo DX10 grafe v povprečju 48% hitrejše v DX9i od današnjih hi-end graf!
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

M-XXXX ::

Če ze ne bo velike pohitritve se SM4 tud nebomo branil, pa hd podpora, pa se eni shaderji, pa se kj bi se najdlu. Če mene uprasate se splaca pocakat na directx10. Če bos su kupt dans, zdj se bos pol sekiral!:D

Senitel ::

No glih datumov pa ne smem povedat... Se letos. >:D

klemen22 ::

Senitel: kaj si zaposlen v kakšnem skrivnem Nviidiinem laboratoriju?:D
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Senitel ::

Ni glih laboratorij no... 0:) Noben ne lavfa okrog v belih haljah. >:D

miwche ::

a pol v plavih? :D

5pellfire ::

Ko ste smotani ... v zelenih:D ...pri Atiju pa majo rdeče pajacke>:D

klemen22 ::

Ja in razvijalke nosie rdeče tangice. Ter odspredaj prečrtan znak od Nvidiee. Tako baje povečajo moralo razvijalcem. Je res Senitel?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Senitel ::

Nevem kako majo to pri ATI no... >:D Drgac pa tle vsi v zelenem ja. :D

RedStar ::

According to Microsoft, Direct3D 10 will be able to display graphics up to 8 times faster than DirectX Graphics 9.0c. In addition, Direct3D 10 will incorporate Microsoft Shader Model 4.0.


A little bit of info ... DirectX

Senitel ::

Ta pohitritev se nanasa na API, ne na hardware.

d0rK ::

Ne vem kaj nej rec, deuzga kuker, da nej grejo u tri pizde.


Trenutno sem brez externe graficne in furam integrirano....Pripravljam se na nakup celotne nove masine, ki bo bazirana na
Core 2 Duo arhitekturi, ampak ocitno bo use padl v vodo...Kaj mi korist zdele tak sistem za 250k brez graficne, ce bom mogu
nanjo cakat se vec mesecev. In do takrta se bo pa use ostalo ze pocenil.

Ocitno bom mogu celoten nakup premaknit na konec leta...Spet.

balocom ::

offtopic za Senitel-a : kake bodo pa OpenGL zmoglivosti novih grafikulj, sicer narejenih za DX10?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

eDDi ::

če boste čakali, boste zmeri nekaj čakali, sej ZMERAJ neki novga prihaja. to so zelo čudne izjave glede čakanja.

miwche ::

se strinjam, eddi.

Senitel ::

balocom: Bodo novi OpenGL extensioni, ki bodo na razpolago tudi v WinXP. :)

Ja pol pa kupte nevem 7950 GX2 al pa X1900XTX ce vam pase. Saj je vas denar ane... Nove high end kartice ne prihajajo vn glih vsak mesec. Celo med G80 in R600 zna bit par mesecev razlike... >:D

mtosev ::

Bo bojo prve DX10 grafe okt kak je bilo napovedano al bojo kaj zamudile?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Senitel ::

Intel naj bi z DX10 integriranim cipovjem prisel vn cez kaksen teden... >:D

mtosev ::

Kaj pa ATI in nVidia?

BMK za Intel grafe.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

RC14 ::

Senitel:

Lahko mogoče poveš (vsaj okvirno), kakšno pohitritev lahko pričakujemo z novimi G80 grafikami v primerjavi z današnjimi top grafikami?

Drugače pa je res bedarija tik pred prihodom novih grafikulj nabavljat sedanje grafe, včasih se pa splača malo počakat. Še posebno sedaj, ko se približujejo nove generacije kartic, če ima kdo namen nabavljat TOP grafo,naj raje počaka na G80 oz mogoče R600 ki pa mislim da je letos ne bomo ugledali. Sicer pa stvar posameznika.


Lp

Crimson_Shadow ::

Težava DX10 graf bo tudi to, da dokler ne bo Viste (next gen WinOS), le-te tudi ne bodo izkoriščene, vsaj glede bonbončkov razen same hitrosti.

No, razen če nas M$ preseneti in izda DX10 tudi za WinXP. Kolikor pravjo, se to bojda ne bo zgodilo. Zdaj pa kupi DX10 grafo če boste za take špile nujno rabli tudi prihajajoči M$ sistem, ki pride šele enkrat drugo leto (kolikor vem je zaenkrat mišljen izid v 1. četrtletju). Pa se komot zgodi, da bodo še "malo" prestavili izid Viste ali karkoli že to bo.
We create worlds

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Pa ne morem kar tko razlagat kdaj pride G80 in kolk bo hiter. Bo pa fajn karta, definitivno. Kaksni so cilji pri menjavi generacije se pa itak ve. :D

Crimson_Shadow: DX10 ne bo niti pod razno za WinXP. Kot drugo rabis bolj spile, ki bojo kaj pametnega nardil z DX10. Crysis je eden od takih. Haze je drugi. In ko je ze prej bil omenjen OpenGL... ;)

PrimozR ::

Mater nas tale Senitel rajca z 'ne smem povedat' >:D :D Vsaj mene no. Kaj pa delaš, če ni skrivnost? Kater oddelek mislim. Marketing (dvomim), dizajn PCBja, GPUja, ??? (lohk tut na ZS).

Senitel ::

NV dev tech (podpis >:D), naceloma pod marketingom oziroma t.i. tehnicni marketing. Sodelovanje s programerji (Crysis >:D), priporocila za razne efekte v igrah, kako najbolje izkoristit recimo GeForce 7x00 in nek_kos_dx10_harwarea_ki_ne_obstaja.

Tr0n ::

Se vedno ne vem, kako se bodo te DX10 karte performanco primerjale z obstojeco 7x generacijo pri DX9 zadevicah.

falotXP ::

Kdaj že bi naj te DX10 grafe prišle na tržišče?

stock ::

Pomoje da novejsa generacija v ze obstojecem Dx9 nebo dosti hitrejsa le toliko kolikor bo hardvare hitrejsi. V Dx10 bojo pa vecje razlike, in samo to je uprasanje, ce se nam res psplaca cakat nove generacije (veliko se govori da ja!). Pol je pa tuki se en problem OBVEZNO je treba pocakat oba tabora da izdata karte kajti lahko se ponovi za deva zi prrehoda dx8 na dx9 (generacija NV fx5xxx , ATI R9xxx) kjrr je nvidija dosti slabse podperala novi dx9. Pol je pa tuki se moje mnenje da cakat na vec kart istega tabora se nesplaca!, zato ker tako ali tako pride usak mesec vn nova karta +to da sem zelo preprican da ce bo ena karta slaba z dx10 za naslednjo kr ne bojo menjal arhitekture in usega....


in JA Senitel ns rajca!

Veron ::

dons :\

a neb mau viši prebrau?

Senitel ::

No, takega skropucala kot je bil GeForce FX pa tud niso sproduciral v Santa Clari... >:D
Drgac pa NV30 je bil zabluz ali pa podcenjevanje ATI... NV35 je popravil toliko kolikor se je pac dal v tolk kratkem casu.

PrimozR ::

No Senitel ma zgleda mal insajderskih informacij, ampak tut sam mislim da si ne bodo privoščl napake ki so jo naredil z FX serijo. Je pa zanimivo, da so lih za zabluz serijo skenslal poimenovanje po generaciji (namesto GeForce 5 je GeForce FX :>)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137536 (21755) macgajver
»

DX 9 vs. DX 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
926551 (5589) kobilica
»

Dx 10 vprasanje

Oddelek: Strojna oprema
201530 (1038) Tr0n
»

ATI predstavil Radeon X1950 XTX (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
688665 (7071) m0LN4r
»

Prvi test Radeona X1950

Oddelek: Novice / Grafične kartice
395287 (3276) mtjz33

Več podobnih tem