» »

Trdi disk

Trdi disk

TheLichKing ::

Imam problem.Odločil sem se da bom kupil nov računalnik(ni važno kakšne komponente) z 250gb,Windowsi XP pa (vsaj tako sem slišal) zaznajo le 130gb.Kaj je treba narediti da računalnik zazna 250gb?

miwche ::

mmm, to is nekaj narobe slišal. winsi Xp nimajo nobenih problemov pri zaznavanju trdega diska večjega od 130gb.

muzičar ::

8-O Kje si to slišal? Seveda zaznajo.

Fizikalko ::

@miwche: Oh, pa še kako jih majo, če ni Service Packa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

miwche ::

fizikalko

ahhh :8)
točno, zna bit. "se posipam s pepelom"

Fizikalko ::

He he, priden.;)

miwche ::

torej, to sum it up...

dragi kolega ustvarjalec teme, poglej če imaš zadnji service pack za winse Xp, torej SP2.

Fizikalko ::

Bo SP1 dovolj. Je pa bolje, da maš SP2 zaradi drugih (npr. varnostnih razlogov).

TheLichKing ::

Aha...če prav zastopim normalno vse gor posnamem z servis packi pa bi mogl delat ne?:\

miwche ::

tako, inštaliraj jih in boš srečen in vesel poba s svojimi 250 gigabajti. sedaj pa si zaslužim štrudel, ki bi ga moral delit s Fizikalkom. :D

muzičar ::

Hmm.... se globoko oproščam. Kaj pa 750GB in več? SP2?

MaRcHeLo ::

bom kr tle eno vprašanje postavu.. torej imam disk 120GB. pred kratkim sem dokupil še 320GB ampak je to zunanji disk.. priklopim ga na usb zazna ga use lepo in prav, a le en problem je.. diska ne najdem. everest home edition ga je zaznal, u device managerju je, updejtu sm driverje a dostopa do tega diska nimam. kaj moram narediti da bi videl ta disk in bi lahko spravljal podatke na njega?
hvala za morebitno pomoč

Duhec ::

Fajn bi ga blo še mal particionirat in nato še formatirat. Naredi to v Disk Managementu.

MaRcHeLo ::

hvala za hiter odgovor ;) zanima me samo še a to bo treba samo 1x naredit ker rečmo da ta disk odnesem h sosedu ga bo takoj zaznal? se bom mal poigral pa sporočim če dela :)

EDIT: je že use urejeno.. novo patricijo sem naredil s patrition magic in zdj dela :D hvala za idejo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MaRcHeLo ()

MaRcHeLo ::

še eno vprašanje bi imel
ali je uredu da zunanji trdi disk dela čez dan (včasih tudi čez noč)? nebo nič narobe? jst mislm da bo use ok sam useeno rabim nasvet da sem 100% sure :D

Fizikalko ::

Ne samo, da ni nič narobe, še bolje je. Glej le, da ga vsaj malo hladiš (en 80mm vent bo čez glavo).

MaRcHeLo ::

huh.. ja kupu sm ohišje icy box v mlacomu pa mi je reku da mi bo dau trdi disk tak da se nebo segrevu preveč.
zdj a pustim tko k je al moram kej dokupit? ohišje ma reže za kroženje zraka pa trdi disk je mal dvignjen, ni lih na "tleh" ohišja

Fizikalko ::

Hja, zunanji disk je vseeno bolje, da ni ful prižgan, če ni aktivno hlajen. Tisti Icy Box je bolj za en k.... Kateri disk ti je pa dal? Samsung, upam... Ti so bolj hladni. Pa kakšen Seagate morda. Maxtor in WD se preveč grejeta za v Icy Box.

MaRcHeLo ::

Mislim da je WD. Hmm.. Meni so rekli da bo tako uredu zdj če vi menite da bi mogu kej sprement kr povejte. bolš to k pa dt stran 35kosov :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni zunanji disk

Oddelek: Kaj kupiti
172048 (1505) kmetek
»

zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
131911 (1747) Pyr0Beast
»

Problemi z trdim diskom

Oddelek: Strojna oprema
101083 (907) zajcek
»

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Oddelek: Kaj kupiti
422399 (1796) Realman
»

pomnilnik,disk,grafična kartica in zunanje ohišje za trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
111091 (980) Zheegec

Več podobnih tem