» »

Zakaj nekateri pišejo gdo namesto kdo?

Zakaj nekateri pišejo gdo namesto kdo?

«
1
2

opeter ::

Ne vem, ali so nekateri totalno mimo, ampak sem ravnokar brskal po forumu, pa opazil ta topic: A ma gdo Windows Vista CD-key?. Mislim halo... ni to prvo, da kdo napiše besedo "gdo" namesto "kdo": Bi mi lahko KDO razložil, zakaj??? :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

matjazx ::

piši kao što govoriš :D

LapD ::

Razloži ti lahko le tisti ki to napiše..nekje pač bolj izrazito izgovarjajo g in potem še napišejo. Jst mislm da majo prste vmes narečja.

Uros!no ::

Opeter, mene moti ista beseda. Postajam alergičen na to >:D . Takoj za tem pa "nebo" :\ .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uros!no ()

Oxford ::

Za vse, ki jih jezi nepoznavanje slovenskega jezika med "rajo", naj se priduša v tejle temi.

"nebo" in "nebi" sta zares cvetki!

M-man ::

>>>Zakaj nekateri pišejo gdo namesto kdo?

Mislim, da je odgovor povsem jasen – ker so nepismeni.>:D

Predlagam, da se prenovljeni strani doda še preverjanje črkovanja. Mogoče bi kakšen programer na forumu lahko razvil še kakšen algoritem za postavljanje vejic.:D
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

sverde21 ::

Pred ki, ko, da, če je simpl nametat vejce...kje drugje je pa že potrebna višja znanost :D
<?php echo `w`; ?>

BigWhale ::

Zakaj nekateri pisejo Linuxe in Biose? Namesto Linux in bios?

;>

;-) ::

Zdravo,
Pa piši kao što govoriš GDO bo pa gledal na to če si naredil NAPAČO. nobeden NEBO sekiral če boš pisal skup ALNARAZEN v knj.slov. ali v starem narečju inu slovnične napake,

ajde

BigWhale ::

ej tastr jst bom gledu k bom poste brisu, an!!!!1!!!! k men nau nubedn u mojih temahj sruo!

;-) ::

"ej tastr jst bom gledu k bom poste brisu, an!!!!1!!!! k men nau nubedn u mojih temahj sruo!"


kdo pa serje po TVOJIH temah??? Briši poste pa kaj-misliš da sekiram? Tako sam zgublate slo-techovce ko kr brišete nekaj brezveze. Jaz nism nič sral, jaz sm se zavedal kaj pišem in sem dobro napisal primere, ti pa se ne zavedaš kake napake delaš preber si stavek pa mi ga povej Slovensko.

boli me že za ta forum k kr nekaj serjete!!!

EDIT.: ups!!! a si ti sploh moderator?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Fatboyslim ::

Zakaj nekateri pišejo gdo namesto kdo?


Ker so carji 8-)

d0rK ::

WTF @ EWEER



o.O

SkIDiver ::

Men pa ni jasno zakaj večina piše nebi namesto ne bi. Ker če bi jz to vedel ne bi dobil 1 v srednji:\

Mr_Globus ::

ker tako zgleda bolj toplo in domače :D

dela ::

To je bolj štajerska navada, ker naglašujemo e tukaj. Mtosev, recimo, to navado popelje into a new dimension. Potem pa nastanejo: nevem, nevidim, negledam in podobne zadeve. :D

jype ::

men nou ombedn govoru kko nej js pisem po forumih, ker sm butl in se mi nkokr neda nc dopovedat

Velike začetnice so mi španska vas, pravopis deveta briga, za skladnjo pa razen v povezavi z bukovimi drvmi še slišal nisem. Je že tako, da v nekaterih temah o Slovenščini ni ne duha ne sluha, potem se pa takšno neznanje hitro širi in preden se človek zave, je že čudak, če zna po kakšnem neverjetnem naključju pravilno postaviti vejico.

opeter ::

Se strinjam z vami, pa vendar: če se prav spominjam, je bilo pred nekaj leti (?) v časopisih ali v TV-ju, da internet/računalnik poneumlja mladino (bom rekel mlade in stare).
Saj nekaj resnice je že v tem, res pa je tudi, da bi se lahko tisti, ki pišejo po forumih (ne glede na jezik), malce potrudili pri napisanem. Ali pa se je besedni zaklad posameznika res tako pomanjšal v zadnjih letih? Ali smo v književnem pomenu res postali tako siromašni? Bi se morali moderatorji in administratorji (kar je seveda utopično in neizvedljivo) bolj portruditi in opozarjati člane na jezikovne napake v napisanem?

Ali pa nam je že vseeno? So to prvi znaki, da slovenksi jezik, kot tak izgublja na vrednoti, se spreminja - postane vrsta mešanice tujk in različnih slov. narečij? Bo slovenski jezik čez čas pozabljen?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr_Globus ::

hmm meni se zdi slogovno zaznamovano če bi tlele knjižno pisal :8)

Urajmal ::

Se strinjam z vami, pa vendar: če se prav spominjam, je bilo pred nekaj leti (?) v časopisih ali v TV-ju, da internet/računalnik poneumlja mladino (bom rekel mlade in stare).
Saj nekaj resnice je že v tem, res pa je tudi, da bi se lahko tisti, ki pišejo po forumih (ne glede na jezik), malce potrudili pri napisanem. Ali pa se je besedni zaklad posameznika res tako pomanjšal v zadnjih letih? Ali smo v književnem pomenu res postali tako siromašni? Bi se morali moderatorji in administratorji (kar je seveda utopično in neizvedljivo) bolj portruditi in opozarjati člane na jezikovne napake v napisanem?

Ali pa nam je že vseeno? So to prvi znaki, da slovenksi jezik, kot tak izgublja na vrednoti, se spreminja - postane vrsta mešanice tujk in različnih slov. narečij? Bo slovenski jezik čez čas pozabljen?


Po mojem, bi bilo opozarjanje za administratorje/moderatorje res neizvedljivo, saj bi jim vzelo veliko več časa, forum pa bi postal še veliko ostrejši kot do zdaj. Strinjam pa se s tem, da internet poneumlja predvsem najstnice in najstnike, saj ga slednji uporabljajo večinoma za komuniciranje. Lep primer so ti opisi oseb na glasujzame.com. Kriza!

Looney ::

Se popolnoma strinjam. Lepo, da se še kdo zavzema za pravilno slovenščino. Je že res, da če pišem SMS-e nikoli ne gledam, kaj dejansko pišem, ker ponavadi pišem ljudem, za katere vem, da me bodo razumeli, tudi, če pišem popolnoma pogovorno dolenjščino, v takih vseslovenskih forumih pa se moramo malo potruditi, saj se v nasprotnem primeru ne bi sploh razumeli. Pa še to je: če veliko visiš na netu in ves čas pišeš gdo namesto kdo, je veeelika verjetnost, da se tako navadiš na to besedo, da jo potem ves čas uporabljaš!:)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Tilen007 ::

Če se dobr pogleda, je velik postov s takimi in drugačnimi novimi besedami, ker se enostavno samo posti nabijajo. Brez veze, samo da se da en komentar napiše na katerokoli temo. Tko pa potem pride do teh novih narečnih besed. Če bi se malo manj nabijal poste, bi se tud vsak mal bolj potrudu, da prebere kaj je napisu, preden pritisne Pošlji.

Je pa res, da brez nabijanja postov, eni pač ne bi mogl preživet dneva.

Saladin ::

Za novice in moderatorje je pomemben pravopis, za nas ostale pa je, dokler je zadeva razumljiva, postranska.

Pa majhen hinbt za tiste z težavami - namesto piši kao što govoriš uporabjate kontra finto - piši kontra kao što govoriš.

Če govoriš gdo, potem je pravilno obratno - kdo.
Če govoriš k jabolju, je spet obratno - h jabolku
...
vedno mejte v glavi da je slovenščina zafuran jezik in pišite nasprotno logiki - v 3/4 primerih bote imeli prav. J...š pravila :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Mr_Globus ::

hmm ni prav "k jabolku"?

Looney ::

Ja, je!
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

opeter ::

Je! "K jabolku" naj bi bilo pravilno. :\ Ali? Tudi mene ste že zmotili, bemtisveca... :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Trubadur ::

Hja moj sošolec je napisal v eseju (3. letnik gimanzije) gdo namesto kdo...

Glasujzame je pa itak kriza:\
Berite Thomasa!

Mr_Globus ::

in moja sestra Jast namesto Jaz :P Ircanje in MSN pa kokošji možgani :D

BigWhale ::

Internet nikakor ne poneumlja, tudi televizija ne.

Poneumljajo se pac tisti uporabniki, ki imajo nagnjenost k poneumljanju.

Vsaj mene internet ni nic poneumil. Prej obratno.

Trubadur ::

BW najboljši post ever8-O
Berite Thomasa!

mtosev ::

Kolk jaz krat napišem nebo namesto ne bo. Sploh ne registriram da sn narobe napisal. Tudi na slovenščini se mi to zgodi. Vem da je narobe samo nikakor se nespomnim preden je prepozno. :D :D :D :D >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

nevone ::

Zakaj hudiča bi se tolk sekiral, če ne bo napišemo skupaj?

Sej je čist kul če je skupaj. Tako bi lahko pisali skupaj tudi nesmem, neznam, nevem, nemorem, nebi, nebom. Pač napišeš tako kot ti tisti trenutek najbolj sede. Če ti bolj paše, da napišeš skupaj pač napišeš skupaj. Nebi bilo nič narobe.

A bi zelo bolelo?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

mavec ::

Zate že ne bo nič problemov, ko pa si bo nekdo drug zadevo napačno interpretiral bo pa problem ja. Ne bo bo zamenjal za nebo in bo mislil, da mu bo nebo padlo na glavo :P.

Blum ::

mislim, kr neki ej... pač ma vsak svoj stil pisanja. zdej se že za vsako malenkost (gdo-kdo) potegujete na forumih in isprašujete "zakaj" ker se vam pač ne da razmišljat... nevem gdo nebi razumel besede "gdo" :p

Reso ::

Jaz tudi ne razumem ljudi, ki ne znajo napisati niti besede iz treh črk. Le gdo bi bil lahko tako butast, da tega nebi znal :)

Morda pa bi pomagal tečaj slovnice, da nebo nihče več tega delal.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reso ()

Tic ::

Reso: Kako si kaj? :) Poglej svoj podpis :P

opeter ::

Veste kaj bi predlagal? Ko bo Slo-Tech prenovljen (oblikovno in programsko), bi bilo pametno, da bi pri registraciji novih članov (za nazaj ne velja :P ) vključili krajši slovnični test. Imeli bi 90 vprašanj, vsako vprašanje bi imelo 4 odgovore, pravilno pa bi bilo seveda le eno. Novi uporabniki bi morali seveda odlkljukati pravilni odgovor. Če bodo na 60 vprašanj (izmed 90) pravilno odgovorili, dobijo za nagrado možnost vstopa na Slo-Tech forum.

Da pa ne bo nihče plonkal, :D , pa bi imeli 600 različnih vprašanj, ki se naključno sestavijo v 90 vprašanj - pri vsaki registraciji (oz. osvežitvi) >:D . No?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kopriwa ::

Veš koliko uporabnikov manj bi potem imel slo-tech?

Doman ::

Bi bil pa najkvalitetnejši forum v Sloveniji:))
Tvoj zamisel mi je všeč!

opeter ::

Saj sem se samo šalil... ne resno vzet. :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Looney ::

Zamisel sploh ni slaba!!!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Ziga Dolhar ::

> nesmem, neznam, nevem, nemorem, nebi, nebom

nevone
https://dolhar.si/

Nejc Pintar ::

Za sodelovanje v Z&T pa še en preizkus, pa še moderator bi te moral potrdit.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Tic ::

Bi bil pa najkvalitetnejši forum v Sloveniji
Tvoj zamisel mi je všeč!


Aja, vse bi bilo pravilno napisano, znanja pa nobenga.

Looney ::

Kakšnega znanja?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Saladin ::

Kakšnega znanja?

Bi raj vidla majhn forum samih pravopisnh frikov ali večji forum flegm, ki znajo še kaj zanimivga zraven reč?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

St@jler ::

eh eni smo na vegovo hodil, pa nam je sloveščina deveto čudo :D

Looney ::

@Saladin: veš... znanje slovenščine je v večini primerov del splošne izobrazbe... po mojem ni nekega genija na katerem koli področju, ki ne bi obvladal slovenščina... to ni mišljeno, da moraš imeti zdaj doktorat iz slovenščine, če hočeš sodelovati na forumu, ampak neko osnovno znanje pisanja bi pa že morali pokazat!
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Nejc Pintar ::

@Saladin: Kdor je prilezel do faksa mora znat slovenščino. :\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Looney ::

No, nekateri smo še daleč od faksa, pa znamo vseeno spodobno pisat!
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raba predloga s/z (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11113685 (11261) jype
»

Predlogi, ja tisti slovnični! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
787436 (4372) vorantz
»

Knjižna slovenščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11512098 (10506) koyotee
»

slovnično vprašanje - s/z (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6529494 (28329) Mercier
»

Naučite se uporabljati "SUX"

Oddelek: Loža
433785 (2553) FireSpit

Več podobnih tem