» »

[ Linux ] Fedora Core 5 in T-2

[ Linux ] Fedora Core 5 in T-2

m45t3r ::

A kdo slucajn ve kaj bi blo narobe ker se mi v fedori noce povezat na internet preko dhcp-ja ker prej v windowsih mi je delal ce sm tm nastimou na avtomatsko tuki pa noce
  • spremenil: BigWhale ()

m45t3r ::

najdu sm samo tele nastavitve k so za debiana http://konzola.net/index.php?cmd=clanki...

a ma kdo mogoce kej za fedoro 5?

Zorro ::

Poizkusi naštimati kot, da imaš statični IP. Če imaš še Windows-e, poglej kakšen IP tam dobiš, pa še ostale nastavitve (Gateway, Subnet Mask, DNS). Ta dinamičen IP pri T-2 je mi je neku čuden. Pri meni se obnaša kot, da bi bil statičen, ker vedno kadar prekinem povezavo dobim isti naslov. Šele, če povezavo peklopim na drugo mrežno (imam dve), mi pa dodeli drugega (pa tudi ta se ne spreminja). Ene parkrat sem si dal gor pa dol Ubuntu Linux, zanimivo pri tem je bilo, da mi enkrat prepozna avtomatsko prepozna povezavo, drugič pa ne. Tako, da ne vem sploh v čemu je štos. Kadar mi ni povezavi prepoznalo samodejno, sem si jo naštelat, kot da bi bila statična, pa je delala BP. Enako se mi je dogajalo z OpenSuse Linux-om. Zdi se kot, da T-2 nima preveč rad Linux-a.

Lp

p.s.:
Ko si boš uštimal povezavo kot, da je statična, čez čas poizkušaj vrniti nastavitve na avtomatiko in zna se ti zgoditi, da bo stvar čudežno začela delati tako kot mora, vendar takrat boš dobil povem drug IP. Nenavadno, a resnično (vsaj pri meni)!:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

m45t3r ::

ja sej pr t-2 se naj nebi ip spreminjou skos, razn ce mas 24h odkloplen use skp nej bi se spremenu

Zorro ::

Očitno se nekaj zaštrena pri dodeljevanju IP-ju ob menjavi operacijskega sistema, nato pa po 24h mrka dobiš novega, ki ti ga končno avtomatično prepozna.

m45t3r ::

mah kva jest vem sploh se noce povezat ane nimam nobene ideje kaj bi loh naredu ane

Zorro ::

Imaš mogoče kakšno Live distribucijo linux-a (npr. Ubuntu, DSL, OpenSuse), pa probi kako kaže z njo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

drejc ::

Rutr dej vmes, maš ga za 5 kekov pa še mal več varnosti boš mew. Razn če hočeš met FC za ruter.

Sm se pa tut jest s tem igrov, ko mi je šu ruter po gobe an urco al dve, pol sm pa v štarcuno skoču. Dhcp mi je dewow offer na 255.255.255.0 namest 255.255.192.0, mislm da je to to.

Mal poglej manuale za tvoj dhcp klient pa probi to upedenat.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782553996 (2265) Kroos
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473026 (2577) RuskiSnajper
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796981 (4895) opeter
»

Katera Linux distribucija je primerna zame? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6611476 (9209) kriko1
»

Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1165767 (5193) stalker

Več podobnih tem