» »

Grafična peša?

Grafična peša?

Dejcc ::

Najprej lep pozdrav vsem.

Mam grafično Gigabyte geforce 7800 gt, stara je 10 mescov. Opazu sm tud, da je ventilator na grafični nenormalno glasen in včasih nima enakomernega zvoka.
Ampak na to se nism preveč ozirov dokler se mi ni zgodl, da so med igranjem Rise of Legends teksture postale čudne(črte, kvadrati) in nato se je računalnik sam od sebe ugasnu, na monitorju je pisal no signal. Ok, neki je mogl bit z grafično narobe. Komp sm odpru in z grafične spucov prah.

Pomislu sm tud na pregovor, da se AMD greje (3500+; s939) ampak v Smartguardianu mam temperaturo procesorja okol 40 stopinj.
Driverji tud ne morjo bit (niso glih tazadni ampak par mescov stari) ker sm igro nekej dni prej normalno špilov.

No dons sm pa grafo pognov v 3dmark 06 kjer je dosegla 80 stopinj po taprvih dveh testih.
To je tud mal velik, takoj k je verzija 06 izšla sm seveda takoj grafo testirov in pri temperaturi pršu največ do 65 stopinj.

Prosm povejte kva se vm zdi, a to diši(smrdi) po uveljavljanju garancije?

Lp

Dejcc ::

Pouh ::

Si ocistil tudi hladilnik ali samo grafo. Po moje je problem da je hladilnik zapacan od prahu.
se enkrat: scisti, spihaj kvalitetno

Dejcc ::

Okol ventilatorja sm posesov oz spihov prah in okol rebr kolkr se je dal. Hladilnika pa nism dol šravfov k nevem kako je pol z garancijo.

notlemat ::

ko grafa preseže 80 st. se z njo začnejo dogajati čudne stvari.To je tudi edini razlog da ti med igranjem začne kazati zmaske.
Zamenjaj hladilnik z zalmanom

https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...

temperatura ne bo presegla 50 st. in ti ter tvoj pc bosta živela še dolgo dolgo dni

dustphoenix ::

Glej sem imel primer ko je grafa presegala 90° (6800GT).
In je še vedno delala normalno! Ni blo artefaktov, popačenja karkoli,...
Ji pa je pešal ventilator. Če imaš voljo, vzrmi ventilator dol ga malo naolji z transformatorskim oljem in bo spet delalo. Če pa imaš še več volje, pa poseži po dobrem Zalmanovem vent. za grafike.

Jaz z mojo dosegam max. 78° (in je navita) in dela še vedno normalno!

Kaj se pa tiče garancije, če boš menjal hladilnik se bo vidlo da ni orig. če pa ga boš dol vzel in dal nazaj kot more bit na grafi (in ne boš razglašal da si ga dol jemal), ti bo garancija veljala (govorim iz izkušenj)!

LP

Dejcc ::

Najbol da res zalmana namontiram, mal sm gledu tud model VF900.

Aja zanima me še to, a je normaln da dobim v 3DMarku06 3294 pik? Pa pri CPU testih RedValley mam 0,266 in 0,428 fps. Je to tud normalno?

Lp

muzičar ::

CPU test je normalen grafični pa tudi. Jaz ti svetujem da daš karto v garancijo nazaj da ti poštimajo in potem če hočeš kaj navijat daš novo hlajenje gor staro pa nekam spraviš da boš lahko kasneje uveljavljal garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055930 (36957) msms
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43527231 (17170) smarty
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412064 (1518) gpetrov
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913906 (7885) Buldožer
»

6800GT - reklamirati ali ne ?

Oddelek: Strojna oprema
131715 (1371) Daliborg

Več podobnih tem