» »

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta

1
2
»

Keyser Soze ::

Daj malo bolj razloži tole?

|KoRn| ::

Torej ... smo ugotovili da je zalman 47 dosti za hlajenje chipseta?!

Sam osebno razmišljam, da bi dal 32 od Zalmana, ker jo še imam od nForce2 :D .. sam ko se bojim, da ne bo dosti, ker nimam možnosti dodati velikega ventilatorja poleg, sem razmišljal, da bi dal gor kakšnega malega 40x40.

Ali morda obstaja kakšna druga možnost? Recimo kakšen drugi hladilnik, lahko aktiven SAMO DA JE TIHO!!!!!?!
Freak on a leash!

N-E-O ::

ja js mam zalmanova 32 reberca že kr neki časa gor brez ventilatorja, pa vse redu dela...
nič ne voham dima :D
Follow the white rabbit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: N-E-O ()

|KoRn| ::

Super :D

Bom dal gor 32-ko pa upal, da tudi meni ne bo kaj s časom zasmrdelo.

BTW: kolko ti pa kej kaže temperaturo čipovja?
Freak on a leash!

DimmniBurek ::

A se ne splača dat 47ke gor?
razlika v ceni je minimalna....
Glede aktivnega tihega hlajenja... 40mm vent, pa en 1kOhm trimer vežeš po pa sam obrneš za tolk da ne grmi več-na moji grafi je blo to čist mal... in pol samm še oblepiš z izolirjem in ga nekam skriješ...., sej je čist majhen
There Is No Stronger Drug Than Reality

N-E-O ::

@| KoRn |
v speed fanu mam naslednje podatke o temperaturah:
Temp1 = 25C
Temp2 = 46C
Temp3 = 34C
Temp1 = 40C

ne vem točno, kera temp. je za chipset.. ne vem, kje bi lahk to pogledu..
Follow the white rabbit.

|KoRn| ::

@Dimmni Burek 32-ko imam še od Abitke NF7-S (dve leti staro), pa da nisem šel kupvat novega hladilnika, čeprav za jurja me tud ne bo neslo:D

@N-E-O sem dal gor 32-ko in ker imam na grafični vf700 le ta lepo piha tudi po chipsetu in imam temperature zdaj nekje 3°C višje pri idle in do 6°C med igranjem iger, kar se mi ne zdi tako hudo, glede na tišino, katero sem zdaj pridobil. Čeprav boljša termalna pasta bi tudi morala malce pomagat, bom sprobal.

Nisem vedel, da je čipset tko majhen... tale hladilnik od zalmana prav nerodno stoji na taki mali površinici. Hvala za nasvet!

Poleg tega pa zlati gor na črno plato veliko bolj paše kakor neki viola-blue velikan8-)
Freak on a leash!

Jochaan ::

Ravno včeraj sem namestil Zalmana 47 na northbridge (konfiguracija, matična,... spodaj) in namazal sem z pasto artic silver 3 katerouoprabljam tudi za cpu.

temp prej z originalnim ventilatorjem za northbridge ( začel ružit ) = 15°C
temp zdaj z Zalmanom 47 = 12°C

Zadovoljen z pridobljeno tišino in vročino :D
Asus P6T V2 Deluxe, 850W, Intel i7 920 2,66Ghz
Corsair DDR3 2x 4 GB, WD 500GB SATA
Sapphire Radeon HD 5770 1 GB

rhabdo ::

Evo, imam še jaz eno vprašanje... Imam os. ploščo Asus A8N in je ventilator, ki hladi chipset kar glasen pa še ne zdi se mi ravno kvaliteten. Skratka, doma se mi valja hladilnik, ki sem ga imel na grafični kartici (TT blue orb). A kdo ve, če bi bil ta hladilnik primeren za montažo na to ploščo? Pa želel bi, da temp. chipseta ostanejo približno take kot so. Bo Blue orb zmožen to hladit?

Hvala za pomoč in odgovore!

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rhabdo ()

Jochaan ::

ja probaj :D
pa pejt kr v bios pa tam spremlji temp, pa počaki okol 5 min (da se ulaufa sistem) pol pa probi še v winsih...
Asus P6T V2 Deluxe, 850W, Intel i7 920 2,66Ghz
Corsair DDR3 2x 4 GB, WD 500GB SATA
Sapphire Radeon HD 5770 1 GB

urke710 ::

No, a se pri asusteku niso mogl tega ze takoj spomnt;(( ;((

d.i.g.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

igor0203 ::

zanimiv način hlajenja NB...

Grimlord ::

Najmanj sem si mislil da bo Heat-pipe tudi na NB-jih :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

overheat ::

zaradi enakega problema na moji epox 8rda+ plati sem sam na na pasivnem hladilniku čipseta dodal mali ventilator (40mm) ki sem ga kupil v techtrad-u za 800sit in ga zalimal s sekundnim lepilom gor.Temp. je padla z 41 stopinj na 28-29.Res je pa da sem ga moral prklopit na regulator k se dere k kurba.Se opravilčuje izrazu!!have a nice day
hello :)

HyperGL ::

urke...

tud jst sm ventilator iz A8N dol dal... in namontiral zalmanova rebra 47mm alu... plus zalmanov vent 80mm na stranico... točno nad rebra... in deluje super... skoraj isto kot tvoj sistem... sam da lahko še vedno drugo PCIe vstavim ;)

sicer pa... po mojem je tu problem z ležajčki pri original ventilatorju... majhni so... delujejo pa na 9000 obratih... in po mojem jih uniči tkoj... meni je prvih 10 dni delal normalno... pol pa kot da želi poletet...

smo zmanjšali obrate na polovico... je postal NB krepko pekoč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

HyperGL ::

jst mam tud ASUS A8N SLI pa mi v biosu napiše lepo na velko temperaturo MotherBoard... sklepam da je to mišljeno kot Chipset... glede na to da se nima nič druzga za segrevat tam... pa temp je ista kot v nMonitorju kaže pod System... tko da tipalo za toploto je :)

Climber ::

Tud jest mam plato A8N SLI Deluxe in bi rad zamenjal vent na NB.
Vsi pišete da je še najbolše dat gor Zalmanova rebra 47mm - moder.
Sej prav veliko drugih ni.

Zanima me pa to:
Ali lahko dam gor samo rebra brez da na njih piha kakšen ventilator?

Zdej imam temp. okrog 30 stopinj na 6000 obratih.

Lp

para! ::

Jaz mam na eni mašini A8N-E in na chipsetu tega modrega Zalmana, brez venta. Zadeva deluje BP že dolgo.

lp
Death before dishonor!

Climber ::

Ok, hvala za odgovor. Sem že kupu tega Zalmana in bom poročal ko ga bom montiral.

Dr_M ::

kaj je pa narobe z vodnim blokom na chipsetu?? kako da tega nihce nima?:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sirotka ::

eni smo se že prevečkrat opekl z vodnim, tako da ne hvala. Pa tud a64 se malo greje...

Primoz78 ::

Sirotka ma prav...jaz sem se 2x "opeku" ko sem dajal gor NB blok :\ Sicer pa bi kaka taka stvar prisla v postev, sam v pomanjsani izvedbi ;)



Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Climber ::

Zalman je gor na NB. Vse ok, temperatura je okrog 30 stopinj tko kt prej, ko je bil original vent. Ko sem mel original vent. na chipsetu mi je pokazal temp. Chipseta. Zdej me pa zanima če oznaka MB pomen temperaturo chipseta al kaj to pomen.

Katera številka po vrsti je pa temp. chipseta v SmartFanu?
Kolk je normalna temp chipseta?

Primoz78 ::

Dej kake slikce gor prilimaj in pa razliko temperature pri full load...mislim, da je 3-ji senzor ja...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Dr_M ::

in kako se lahko z vodnim opeces? :) a mate vrelo vodo not?8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sirotka ::

ja, vrelo vodo mamo not:\

Climber ::

Men dela super z prej omenjenim Zalmanom.
Gigabyte GA-P35C-DS3R, Intel Q6600 8Mb, Radeon 4550 512Mb,
2GB OCZ Platinum 800Mhz, WD 500Gb Sata II 16Mb, NEC 5720, LC Power 6550G,
Thermaltake Xaser III blue.

HyperGL ::

jst mam poleg zalmana na NB tud vent na stranici, ki piha nanj in dovaja hladen zrak na grafo... tako da... un vent je bolj zaradi premika zraka znotraj ohišja kot pa kej druzga... drugače pa dela zdej SUPER... ;)

AndrewSmith ::

Kaj mi lahko kdo pove kje se kupi ta Zalman 47.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

sirotka ::

v vsaki računalniški trgovini, če nimajo, pa naročiš:) Poglej na bolho.

AndrewSmith ::

Mah....sem iskal pa ga ni nikjer....se v cool pc ga nimajo.
Kaj uni Revoltec so primerljivi,al...???
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

XS!D3 ::

A je kšn pametn tih NB cooler, ki paše na matično DFI LanParty Ultra-D in jo uspešno hladi???
Na netu sm gledu neki, kako en cooler predelat, da paše gor pa me zanima če je kšn tak, k je namenjen temu.

Climber ::

Kaj mi lahko kdo pove kje se kupi ta Zalman 47.

Jaz sem ga kupil v Big Bangu v Kranju. 1300SIT.
Pred 10 dnevi so jih mel tud Mlacomu, tam pa je cena 900Sit.

Poklič mal pa v big bang pejt pogledat.
Gigabyte GA-P35C-DS3R, Intel Q6600 8Mb, Radeon 4550 512Mb,
2GB OCZ Platinum 800Mhz, WD 500Gb Sata II 16Mb, NEC 5720, LC Power 6550G,
Thermaltake Xaser III blue.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Climber ()

AndrewSmith ::

Tnx ;)

EDIT//: Najdu.... Zalman ZM-NB47J
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

smok3 ::

na kak način se sname ta mali asusov ventilator? a je treba motherboard odšravfat?
By pressing down a special key, it plays a little melody

VidKo ::

Ma kdo northbridge pasivno hlajen z Zalmanovim NB47J na DFI nf4 Ultra-D plati? In kakšen je rezultat!


Lp, VidKo

WhiteWolf ::

Ma kdo northbridge pasivno hlajen z Zalmanovim NB47J na DFI nf4 Ultra-D plati? In kakšen je rezultat!
Ne hladi dovolj dobro. Je treba dodat nekaj da pihlja po zalmanu, sicer temp ob loadu hitro narastejo.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

VidKo ::

Mam enega 92mm Zalmana na nosilcu ki mi piha po PWMIC, pa bo tudi po chipsetu pihal. Mam pa stock hladilnik od Venicea pa sem študiral če bi ga zmodificiral.

Lp, VidKo

Moonman ::

Takole pa imam jaz rešeno.
Najcenejši zalman + kotna brusilka power. :D

Pri 1.7V in polni obremenitvi ne pride prek 37 stopinj. Hladilnik dobi nekaj prepiha od sistemskega ventilatorja.


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

L-U-K-A 1 ::

Pri cool-pc sm zasledil zanimiv hladilnik, ki je sicer precej drag ampak mislim da o performancu ni vprašanja... 1

igor0203 ::

Jaz imam na Intelovem NBju TT Extreme Spirit II in hladi več kot odlično.

L-U-K-A 1 ::

aja...kkšn link mogoče?

igor0203 ::

L-U-K-A 1 ::

Aja nism vedu da ga majo pr cool-pc, sorry! pravš da ti dobr hladi, kok stopinj... pa kok je razlike od unga stock k je biu?

igor0203 ::

Idle imam okoli 30C, load pa max. 36C. Je pa kr razlike med stock in tem, un je biu vroč ko svinja, temp pa so bile okoli 40C idle in 47C load. Pa tud na full obratih ni tok glasen

Primoz78 ::

Samo tko informatinvno za tiste ki majo Asus P5W DH plato...jaz sem namestil tale cooler gor na NB pa se temperature niso spremenile...oz. so se ampak na NB ta plata nima senzorja! Senzor za system je na SB-ju...to je lih tko, da vam prisparam dodatno montazo/demontazo in pa mal zivcev :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

L-U-K-A 1 ::

Pol vi mislte da je tale Thermaltake Extreme spirit 2 bolši od tega k sm dau link?

burkiburke ::

Thermalrightova pasivna rešitev za hlajenje NB na SLI platah: http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=87051#neprebrano

dejanslo ::

pravkar sem zalmana 47 montiral na msi k8n neo4 Platinum in ni šel gor tak, da bi prekrival celotno (zeleno) površino čipa, ker je bla na poti pcie grafična. dal sem ga pač tak, da pokriva jedro čipa.. temperature so zaenkrat ok, približno enake tistim z orginalnim na 8000 rpm vrtečim se ventilatorjem.

ps: a se da dobit dol ta push-pin brez, da ga zlomiš?
There`s More Than One Way To Do It

Buldožer ::

Tudi sam sem par dni nazaj montiral zalmana 47 in sicer tanovga ZM-NBF47. Morm rečt, da sem nad hlajenjem malo razočaran saj so se temperature rahlo povečale(povprečno za 5°-6°), sem pa toliko bolj zadovoljen z zmanjšanjem hrupa.
Več glav več ve. No, ni nujno!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417993 (15116) Wofk
»

nforce 4 chipset brez ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121278 (1100) borisk
»

Vprasanje glede ventilatroja za chipset na maticni plosci?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111159 (1043) Pouh
»

Tiho in hladno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272431 (1337) drr
»

AMD 3000 Box- 6000 RPM?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171522 (1203) BogyX

Več podobnih tem