» »

Bo Windows Media Photo izrinil JPEG?

1 2
3
»

ender ::

Zato ker bi bil zaradi konvertiranja padec isti, s tem da bi za isto kvaliteto rabil večji povprečni bitrate, kot sem ga za wma. Tko vsaj vsi testi trdijo.
Glede na to, da si konvertiral med dvema različnima formatoma, je bila izguba kvalitete verjetno večja, kot pa če bi pretvarjal v isti format - pri pretvarjanju v isti format se bolj ali manj samo ojačajo že obstoječi artifakti, pri pretvarjanju v drugačen format, pa se biti porabljajo za shranjevanje artifaktov, ki jih je dodala prejšnja kompresija, hkrati pa se še pojavijo novi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

MrStein ::

darkolord:
- omogoča manjšo porabo pomnilnika, tako kot JPEG2000

JPEG2000 manjšo porabo pomnilnika? kje?

Pri slikah. Bolj stisne kot stari JPEG.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Pa še glede "Microsoft irrevocably covenants ..."

Zakaj bi to obljubo jemali bolj resno kot recimo LDS-ove predvolilne ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

3p ::

Stein: "Pri slikah. Bolj stisne kot stari JPEG."

Baje niti ne...
(z Wikipedije):
"In fact, JPEG 2000's improvement in compression performance relative to the original JPEG standard is actually rather modest and should not ordinarily be the primary consideration for evaluating the design. Moreover, very low and very high compression rates (including lossless compression) are also supported in JPEG 2000. In fact, the graceful ability of the design to handle a very large range of effective bit rates is one of the strengths of JPEG 2000. "

SasoS ::

Je pri današnjih skoraj terabajtih diska velikost res tako pomemben faktor (večji kot recimo prenosljivost? avi igra povsod, wmv pač ne)? Za prenosne naprave se pa tako da narest kopijo (pri tistih formatih ki to sploh še omogočajo ;)) datotek. Jaz svoje mp3-je pretvorim v 96kbit abr kar je za slušalke čisto sprejemljivo...

darkolord ::

Zakaj bi to obljubo jemali bolj resno kot recimo LDS-ove predvolilne ?

Kje pa pri LDSu piše kaj v stilu "Zavezujemo se, da bomo blah blah blah"? Aha, in kdo mi zagotavlja, da se za floss ne bo licenca spremenila in me bojo tožli?


SasoS: pri fotoaparatih, kjer so kartice ZELO majhne v primerjavi z diski, je velikost slik pomembna

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

3p ::

Aha, in kdo mi zagotavlja, da se za floss ne bo licenca spremenila in me bojo tožli?

Licence a la GPL:
"The GPL additionally states that a distributor may not impose "further restrictions on the rights granted by the GPL". This forbids e.g. the distribution of the software under a non-disclosure agreement or contract. Distributors under the GPL also grant a license for any of their patents practiced by the software, to practice those patents in GPL software."

darkolord ::

Mislu sem: spremenila že na prvem koraku

jype ::

To ti zagotavlja licenca. Tudi ce se spremeni, tebe nic ne ovira, da delas s programjem pod prejsnjo licenco. Imas celo pravico zacet z lastnim razvojem (oziroma najeti nekoga, da to pocne), ce se je razvoj odvijal v smeri, ki ti ne ustreza.

minmax ::

mrstein: v bistvu je takšna izjava podjetja pravno precej bolj obvezujoča kot predvolilne obljube. gre za obliko obligacije... bolj natancno pa morda lahko kak pravnik te stvari pove?

a kot sem rekel... catch je v tistem drugem delu...

ender ::

pri fotoaparatih, kjer so kartice ZELO majhne v primerjavi z diski, je velikost slik pomembna
Ja, je hud problem, ko gre na 256MB kartico samo 180 slik v najvišji možni kvaliteti.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

darkolord ::

samo 180 slik

5, 6, 8, 10 megapixlov?

Jaka83 ::

No jaz jih na 1GB xD Card spravim 92 v RAW formatu, če pa dam najboljšo kvaliteto JPEG, pa spravim gor 412 slik (5MP), v 640×480 pa 7995 slik. :D Več kot preveč skratka.

Matev ::

jaz spravim na svojo 512 mega kartico cca 450 slik

prej sem jih na 128 mega sparvil cca 120

vse pri 4 megapikslih in srednji stopnji kompresije
pri max kvaliteti (se ne opazi) je številka slik, ki jih spravim na kartico za 50% nižja

MrStein ::

darkolord :
- torej se "zavezujejo" ? Pravno ? In še nikoli niso pravnih določil prekršili ?

- kaj imajo FLOSS licence veze s tem ? OK, naj bo :

- retroaktivno se licenca ne da spremenit. Če imaš izdelek X pod licenco Y, potem se nima kaj spremenit, razen če v licenci Y explicitno piše da dopušča to možnost

- da pa bi firma X začela prodajat izdelek Y po licenci Z, ki ni ista (torej "spremenjena") kot licenca W, pa tudi ne vem kaj je narobe, saj to se dogaja vsak dan, takorekoč
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Kaj pa bi po tvoje lahko še več storili, da bi zatrdili, de te ne bojo tožli? Ti pisno na dom poslali overjeno originalno izjavo?

jype ::

darkolord> Kaj pa bi po tvoje lahko še več storili, da bi zatrdili, de te ne bojo tožli? Ti pisno na dom poslali overjeno originalno izjavo?

V licenco zapisali pogoje, pod katerimi lahko zapis (in tehnologijo, potrebno za encoding/decoding) uporabljam in kako se ti pogoji prenasajo naprej. V bistvu lahko dajo pod dual BSD/GPL in je zmenjeno.

darkolord ::

Sej piše. Pa tudi, zakaj bi bla licenca kej več vredna od tistega dodatka?

Pithlit ::

Licenca je zavezujoča, ustno izročilo ni. Ta MS-ov dodatek je bolj ustno izročilo kot karkoli drugega. Poleg tega pa še dvoumno napisano.

Pod BSD/GPL pa to ne bi šlo (jype)... ali misliš da bi MS ta format (izjemoma) odprl in posledično "podaril" svetu?
Life is as complicated as we make it...

BigWhale ::

darkolord:

V pravnem svetu je tako, da, ce stvar ne pise, ce ni zelo zelo dobro napisana in zapisana, potem je stvar odvetnikov kako se jo bo interpretiralo in na koncu denarja.

Ce v licenci NE pise, da se lahko stvar uporablja na tak in drugacen nacin, potem to NE pomeni, da se to lahko tako uporablja.

S patenti je ze tako, da se lahko lastnik patenta kadarkoli spomni zaracunati licencnino za patent. To se je zgodilo z LZW kompresijo, z MP3 formatom... In tako naprej.

V MSjevih licencah, pa v bistvu pise, da lahko MS kadarkoli spremeni licenco in bo sprememba veljala za nazaj!

:)

darkolord ::

Ja, in tisti dodatek je pač nek 'aneks' k licenci

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BigWhale ::

Ob instalaciji SP2 na Xpje ni bilo nobenih aneksov, bila je nova EULA, ki je nulificirala prejsnjo.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Umiranje" analognih fotoaparatov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
798837 (6156) Matev
»

Razvoj analognih fotoaparatov pod velikim vprašajem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21316307 (13672) BigWhale
»

Bo Windows Media Photo izrinil JPEG? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12110822 (8060) BigWhale
»

Digitalno fotografiranje ni več anonimno

Oddelek: Novice / Zasebnost
286335 (4760) BluPhenix
»

Standardna oblika zapisa 3D-grafike

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
172847 (2847) CCfly

Več podobnih tem