» »

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e)

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e)

1
2
»

stromar ::

Za odpravo poslušanja radijskih postaj skozi zvočnike, je potrebno dodat par folijskih kondenzatorjev na vhode izhodnih ojačevalcev (TDA-jev)

Zaradi cenejše izdelave jih ponavadi kitajci izpustijo, ker za delovanje niso bistveni. Pogosto so na tiskanem vezju že pripravljena mesta zanje.

Lp

BB4l ::

tonex23: temperatura maticne je normalna.. 35°C. ventilator dela tut normalno, brez problemov.. sem sedaj opazil, da tistega navala "pk-ov" v igri S.W.A.T. ni vec.. sem igral kaksno uro in se ni pojavilo, se mi pa zdi da je bil kdaj kaksen "pk" samostojen.. al sem pa ze paranoicen :P
"We ride together, we die together...BadBoys4life!!!"

Mac Gyver ::

En nasvet za tiste ki slišijo premikanje miške in rahlo pokanje v zvočnikih pri visoki glasnosti...
Sam sem imel enak problem (če se to sploh lahko smatra za problem) in ga rešil z eno potezo - odstranil sem kabel preko katerega je povezan cd-rom na zvočno kartico - "CD player " avdio vhod (pri meni je zvočna integrirana na matični)... ker nastavitev vseh avdio vhodnih signalov ma "mute" ni pomagala, in so bili zvoki miške in druge motnje še vedno prisotne, sem postopma odklopil vse kable iz vseh avdio vhodov in ko sem odklopil kabel za cd-rom, so vse motnje izginile in tudi pri največji glasnosti je vse tiho, tako na slušalkah kot tudi na zvočnikih. Očitno so v mojem primeru motnje prihajale iz cd-roma - če sem kabel priklopil na dvd-rom je bilo motenj še več, neglede na to ali sem nastavil "cd player" na "mute" in neglede na izbiro avdio vhoda za snemanje...
In še za tiste ki omenjajo dober posluh... zelo majhen šum (komaj opazen) se še vedno sliši le v primeru če je v sobi popolna tišina, ampak to je pač šum ki prihaja iz vsakega ojačevalnika zvoka...
Upam da se na ta način lahko še kdo reši problemov. ;)

Razerzone ::

Macgayver kaj pa ce so ti "sumi" (radio postaje) bl glasni ko mas zvocnike čist potih??:D se prav zvecer ko je jakost zvocnikov skoraj na 0 te radio postaje nabijajo k prizadete:D tok da zbudim fotra u drugi sobi:D

Mac Gyver ::

Ta šum ojačevalnika ki ga jaz omenjam nima veze s tem kar se tebi dogaja... ti najprej premeči komponente iz tvojega pc-ja v drugi in ugotovi katera je tista ki to povzroča. Najprej preveri kako delujejo zvočniki na drugrm pc-ju... ko to ugotoviš se oglasi. Če so krivi zvočniki dodaj VF filter kot ti je bilo že rečeno in če si laik glede elektronike naj ti kak spreten elektronik (rtv serviser) to napravi... 8-)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048875 (17369) Matej_K
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635270 (4267) hyphh
»

Čudni zvoki v slušalkah

Oddelek: Pomoč in nasveti
141248 (1077) Razerzone
»

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
745967 (4759) ganzi
»

Pokanje pri zagonu in zaustavitvi

Oddelek: Pomoč in nasveti
341307 (903) SmiLeY (SLO)

Več podobnih tem